برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده و مادربرد

Hamid512

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما درایور هارو به روز کنید فکر کنم مشکل رفع شه. (چون تو یه ویندوز دیگه مشکل نداشته)

فكر مي كنم درايورها بروش باشه شركت مي گفت وقتي تو ويندوز ويستا ۶۴بيت هستيم و برمي گرديم تو xp اين مشكل درست مي شه

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
سلام قصد جمع كردن يك سيستم جديد رو دارم منتها ترديد دارم كه كدوم چيپ ست رو انتخاب كنم. چون ظاهرا فرق آنچناني ندارند. من كارم برنامه نويسي هست البته هنوز حرفه اي نشدم ولي در كل يك سيستم قوي ميخوام جمع كنم كه چندسالي جوابم رو بده. CPU ميخوام Q6600 بردارم ولي اينكه مين X-38 بردارم يا x-35‌ يا P965 موندم !!! در سايت تامز كه اينها رو با هم مقايسه كرده بود گفته بود كه تفاوت زيادي با هم ندارند و حتي در مورد رمهاي DDRII‌ و ِِDDRIII‌ هم همين نظر رو داده بود!!
دوستان ميشه راهنمايي كنيد.
اگه Visual Studio میخواید کار بکنید محصوصا 2008 بهتون پیشنهاد رم بالا و سریع رو میکنم مخصوصا اگر میخواید تو محیط ویستا کار کنید البته هاردم خیلی تاثیر داره تو سرعت CPU هم یه CPU متوسط در حد 6550 یا 6750 زیادم هست البته Q6600 هم عالیه و اینده خیلی خوبیتری داره . برای انتخاب مینبورد هم اگر بودجتون میرسه X38 بگیرید اگر نه یه IP35-Pro بگیرید .

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
اگه Visual Studio میخواید کار بکنید محصوصا 2008 بهتون پیشنهاد رم بالا و سریع رو میکنم مخصوصا اگر میخواید تو محیط ویستا کار کنید البته هاردم خیلی تاثیر داره تو سرعت CPU هم یه CPU متوسط در حد 6550 یا 6750 زیادم هست البته Q6600 هم عالیه و اینده خیلی خوبیتری داره . برای انتخاب مینبورد هم اگر بودجتون میرسه X38 بگیرید اگر نه یه IP35-Pro بگیرید .

پول به حد كافي دارم حدود 1500 در ضمن مونيتور هم دارم. ولي موضوع اينه كه نميخوام در واقع پولم رو براي چيزي صرف كنم كه بخوام خيلي از توانش رو كنار بزارم .
مي فهميد كه چي ميگم؟ مثل خريدن آخرين مدل بنز و سوار شدن تو خيابونهاي تهران!!;)

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
پول به حد كافي دارم حدود 1500 در ضمن مونيتور هم دارم. ولي موضوع اينه كه نميخوام در واقع پولم رو براي چيزي صرف كنم كه بخوام خيلي از توانش رو كنار بزارم .
مي فهميد كه چي ميگم؟ مثل خريدن آخرين مدل بنز و سوار شدن تو خيابونهاي تهران!!;)
شما میتونید CPU رو Q6600 بگیرید یا اینکه چند هفته منتظر 45 نانومتری صبر کنید کیوان خان با قیمت خوبی این CPU رو میفروشن 240-250 تومن بود به گمونم که باتوجه به قیمت 190 تومنی E6750 بدون شک این CPU ارزش خرید خیلی بیشتری داره .
مینبورد هم همون Abit Ip35-Pro رو بگیرید فعلا x38 ها قیمتاشون حداقل تو بازار ما خیلی جالب نیست برای شما هم فکر نکنم تاثیر چندانی داشته باشه . کارت گرافیکم اگر اهل بازی نیستین یه Geforce 8400 کارتون رو راه میندازه ولی اگر اهل بازی کردن هستین خوب باید یه کارت قویتر بگیرید .
رم حداقل دو گیگ DDR800 با تایمینگ پایین مثلا 4-4-4-12 بگیرید میتونید Gskill,Corsair,OCZ,Transcend Axe,Patriot بگیرید .
هاردم بسته به نیازتون بگیرید ولی اگر خیلی مصرفتون بالاست میتونید هارد 1 ترابایت هیتاچی بگیرید که سرعت خیلی عالی داره و 32 مگ بافرم هست البته فکر کنم مدل 750 گیگشم باشه ولی اگر اونقدر مصرفتون بالا نیست seagate barracuda خوبه وسترنم خوبه معمولا سرعت های بهتری دارن این هاردها تو رنج 320 تا 500 گیگ با این وجود دیگه خیلی فرق زیادی نمیکنه سرعتاشون .

میتونید Raptor x هم بگیرید ولی قیمت خیلی بالایی داره واکثرا مخالف خرید این هاردها هستن ولی از نظر شخصی من نسبت به قیمتشون ارزش پولی رو که میدین تقریبا دارن ولی بیشتر برای سیستمهای بالای 2 میلیون تومن پیشنهاد میشه که همچیزشون کامله حالا میشه رویه این چیزهای اضافیتر هم مانور داد Raptor X مثلا قیمت 74 گیگش فکر کنم دوروبر 150 تومن باشه ولی حقیقتا در سرعت تاثیر زیادی داره خیلی بیشتر از رم و CPU .

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
شما میتونید CPU رو Q6600 بگیرید یا اینکه چند هفته منتظر 45 نانومتری صبر کنید کیوان خان با قیمت خوبی این CPU رو میفروشن 240-250 تومن بود به گمونم که باتوجه به قیمت 190 تومنی E6750 بدون شک این CPU ارزش خرید خیلی بیشتری داره .
مینبورد هم همون Abit Ip35-Pro رو بگیرید فعلا x38 ها قیمتاشون حداقل تو بازار ما خیلی جالب نیست برای شما هم فکر نکنم تاثیر چندانی داشته باشه . کارت گرافیکم اگر اهل بازی نیستین یه Geforce 8400 کارتون رو راه میندازه ولی اگر اهل بازی کردن هستین خوب باید یه کارت قویتر بگیرید .
رم حداقل دو گیگ DDR800 با تایمینگ پایین مثلا 4-4-4-12 بگیرید میتونید Gskill,Corsair,OCZ,Transcend Axe,Patriot بگیرید .
هاردم بسته به نیازتون بگیرید ولی اگر خیلی مصرفتون بالاست میتونید هارد 1 ترابایت هیتاچی بگیرید که سرعت خیلی عالی داره و 32 مگ بافرم هست البته فکر کنم مدل 750 گیگشم باشه ولی اگر اونقدر مصرفتون بالا نیست seagate barracuda خوبه وسترنم خوبه معمولا سرعت های بهتری دارن این هاردها تو رنج 320 تا 500 گیگ با این وجود دیگه خیلی فرق زیادی نمیکنه سرعتاشون .

میتونید Raptor x هم بگیرید ولی قیمت خیلی بالایی داره واکثرا مخالف خرید این هاردها هستن ولی از نظر شخصی من نسبت به قیمتشون ارزش پولی رو که میدین تقریبا دارن ولی بیشتر برای سیستمهای بالای 2 میلیون تومن پیشنهاد میشه که همچیزشون کامله حالا میشه رویه این چیزهای اضافیتر هم مانور داد Raptor X مثلا قیمت 74 گیگش فکر کنم دوروبر 150 تومن باشه ولی حقیقتا در سرعت تاثیر زیادی داره خیلی بیشتر از رم و CPU .

در مورد 45 نانو مطمئنم كه تو ايران بياد مثل هميشه خيلي گرون خواهد بود واسه همين زياد نميشه روش حساب كرد. در ضمن من ديگه تا 10 روز ديگه ميخوام سيستم رو بخرم.
در مورد مادربرد هم راستش رو بخواي من خودم ASUS رو ترجيح ميدم ولي همونطور كه گفتم در انتخاب چيپ ست مشكل دارم كه 35 باشه يا 38!!!
هارد هم يك 320 سامسونگ دارم كه ميخوام يك 320 يا 500 ديگه هم بگيرم.
رم هم crosair‌ قيمتاش مناسب تر به نظر ميرسه هر چند ظاهرا OCZ حرفه اي تر هست
در واقع اگر شكم در مورد چيپ ست حل بشه..ديگه مشكلي نمي مونه
مچكرم

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
شما درایور هارو به روز کنید فکر کنم مشکل رفع شه. (چون تو یه ویندوز دیگه مشکل نداشته)

مبارک باشه.

من سیستم قوی میخوام که چند سال کار کنه = من میخوام پولمو بریزم دور!

مین اسوس یا ابیت... (بهترین مین سال 2007 : Abit IP35 Pro) چیپست 965 P35 X38 X48 پیشنهاد گیگاP35-DS3L
سی پی یو اینتل E8400 E6750 Q6600 E2200 E4500

سلام دوست عزيز متشكرم منتهي متوجه اين نشدم
کد:
من سیستم قوی میخوام که چند سال کار کنه = من میخوام پولمو بریزم دور!

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
سلام...
در مورد حرفم... من این اعتقاد رو دارم که برنامه نویسی سخت افزار خیلی بالایی نمیخواد...
اما فکر میکنم دوستمون Mod.chip اطلاعات بهتری دارند.
پس من حرفم رو پس میگیرم!

اول در مورد سی پی یو ... Q6600 واقعا سی پی یو فوق العاده ایه. بخصوص برای کار های محاسباتی به علت 4 هسته ای بودنش. (فنوم های ام دی در سطح این سی پی یو اند)
در مورد سی پی یو های جدید اینتل یعنی 8000 و 9000 ها... شرکت HST مدل E8400 و X9650 رو به قیمت 220 و 1 میلیون و 400 آورده بود... البته قیمت ها و موجودی معلوم نیست چون کلا قیمت جهانی بالا رفت.
E8400 حدواسط 6750 و 6600 ه. 6مگ کش داره, SSE4 رو ساپورت میکنه 45 نانو متری در نتیجه خیلی خنک ه در نتیجه جون میده برای اورکلاک (سایت روسی تا 5 و خورده ای اور اش کرده) اما 2 هسته ایه.
پس کمی حساب کتاب کنید و عجله نکنید.
(معمولا آخر سال زمان مناسبی برای خرید ه )

در مورد مادر بورد , اختلاف قیمت 38 با 35 حدود 100 تا 200 هزار تومن ه. می ارزه؟
DFI یه مدل داره که هم قیمت مناسبی داره و هم امکانات...(300T)
گیگا قیمت اش بالاست (حدود 350T ) دلیل؟
اسوس چند مدل داره اما اون هم قیمتش بالاست مابین 300 تا 380

در مورد رم... Mod.chip جان... ماشکین؟!؟! آشنایی داری؟ رم های خوبیه ها!! میخوای تست هاش رو بزارم...؟؟ دوستان باس 800 اش رو تا 1250 اور کردن...

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
در مورد 45 نانو مطمئنم كه تو ايران بياد مثل هميشه خيلي گرون خواهد بود واسه همين زياد نميشه روش حساب كرد. در ضمن من ديگه تا 10 روز ديگه ميخوام سيستم رو بخرم.
در مورد مادربرد هم راستش رو بخواي من خودم ASUS رو ترجيح ميدم ولي همونطور كه گفتم در انتخاب چيپ ست مشكل دارم كه 35 باشه يا 38!!!
هارد هم يك 320 سامسونگ دارم كه ميخوام يك 320 يا 500 ديگه هم بگيرم.
رم هم crosair‌ قيمتاش مناسب تر به نظر ميرسه هر چند ظاهرا OCZ حرفه اي تر هست
در واقع اگر شكم در مورد چيپ ست حل بشه..ديگه مشكلي نمي مونه
مچكرم
P35 بگیر .

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
سلام...
در مورد حرفم... من این اعتقاد رو دارم که برنامه نویسی سخت افزار خیلی بالایی نمیخواد...
اما فکر میکنم دوستمون Mod.chip اطلاعات بهتری دارند.
پس من حرفم رو پس میگیرم!
این سیستم پیشنهاد شده برای Visual Studio 2008 هست .

Recommended: 2.2 GHZ or higher CPU, 1024 MB or more RAM, 1280x1024
display, 7200 RPM or higher hard drive
Running on Windows Vista: 2.4 GHz CPU, 768 MB RAM
1.22 GB of available disk space for the minimum installation
2 GB of available disk space for the full installation

و تازه این روی کاغذ هست ولی من خودم چند هفته ای هست که دارم با VS 2008 کار میکنم میتونم بگم به راحتی 1 گیگ و بیشتر رم رو میخوره تو ویستا به راحتی مخصوصا اگر مثلا با چند تا برنامه دیگه بخوای با هم کار کنی اونجا CPU چند هسته ای کاربرد زیادی پیدا میکنه ولی من خودم گاهی اوقات مجبورم VMWare رو هم کنار VS 2008 باز کنم (اون خودش بازم یچیزی فاجعه تر از VS هست) به ثانیه ای نمیکشه که میبینم از 2 گیگ رمم 95-96 درصد پر شده و سیستم مثلا درست حسابی من در حال جون کندنه . کش هم خیلی خیلی مهمه . سرعت هارد هم واقعا مهمه یعنی نصفش این هارد لعنتیه . اونقدری که من خودم به فکر خرید یه Raptor X افتادم شایدم Raid 0 .

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
در مورد رم... Mod.chip جان... ماشکین؟!؟! آشنایی داری؟ رم های خوبیه ها!! میخوای تست هاش رو بزارم...؟؟ دوستان باس 800 اش رو تا 1250 اور کردن...
این را جواب ندادید!

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423

سلام دوست عزيز از راهنماييت ممنون. نگفتي چرا P35 ، مزيت x38 به p35 پشتيباني از PCIXpress2 .. و پشتيابني كامل از CPU 45 . يعني X38 بهتر نيست؟
از اين دو مادر برد
ASUS Maximus Formula
AUS P5E
سي پي يو
Intel Q6600
البته اين سي پي يو جديد 45 نانومتري بهتره؟ 8400 بود؟

2G Ram DDR2 Bus 800

كارت گرافيك هم 8800Gt كه احتمالا از شركت ايسوس بردارم شايد هم pixel view
يا GTS بردارم؟
پاور چي بگيرم؟Green يا Acbell? الان يك 450 گرين دارم بايد كم باشه آره؟

ممنون ميشم نظرتون رو بگين.

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
سلام دوست عزيز از راهنماييت ممنون. نگفتي چرا P35 ، مزيت x38 به p35 پشتيباني از PCIXpress2 .. و پشتيابني كامل از CPU 45 . يعني X38 بهتر نيست؟
از اين دو مادر برد
ASUS Maximus Formula
AUS P5E
سي پي يو
Intel Q6600
البته اين سي پي يو جديد 45 نانومتري بهتره؟ 8400 بود؟

2G Ram DDR2 Bus 800

كارت گرافيك هم 8800Gt كه احتمالا از شركت ايسوس بردارم شايد هم pixel view
يا GTS بردارم؟
پاور چي بگيرم؟Green يا Acbell? الان يك 450 گرين دارم بايد كم باشه آره؟

ممنون ميشم نظرتون رو بگين.
ببین دوست عزیز اگر میخوای X38 بگیری برای چی دیگه سوال میکنی خوب پرسیدی منم گفتم P35 چون با اون قیمت های مینهای X38 اصلا ارزش خرید نداره برای شما هم در ضمن مطمئن باش هیچ فرقی نمیکنه . در ضمن P35 بطور کامل از 45nm پشتیبانی میکنه در مورد pci-e v2.0 هم اولا شما کارت Pci-e v2.0 مگه میخوای بخری ثانیا در حال حاضر تفاوت پرفرمنس در کارتهای موجود چه روی pci-e v2.0 و چه رویه Pci-e v1.0 وجود نداره فعلا فقط جنبه تبلیغاتی داره .

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
این را جواب ندادید!
رم های Mushkin , رمهای معروفی و دارای اسم رسمی هستن تو دنیا ولی تو بازار ما تجربه شخصی خودم ثابت کرده چیزی رو بخر که قبلا یکی تستش کرده باشه , یا یه جور دیگه بگم معروفیت یه برند برای خرید یه قطعه از اون برند شرط لازم برای خریدش هست ولی شرط کافی نیست . مسئله دومم اینه که تو هر برندی بدون شک خوب و بد وجود داره .مسئله سومم اینه که تو رمها بدون شک مدلهای Performance هستن که تو برندهای مختلف با هم فرق میکنن و ارزش دارن وگرنه مدلهای Value که فرق زیادی ندارن . در مورد ماشکین هم تا اونجایی که من ازش Review دیدم و خوندم و در موردش شنیدم جز برندهای معروف رم هست ولی تا حالا نه خودم ازش استفاده کردم و دیدم کسی ازش داخل استفاده کرده باشه که ازش بد بگه یا تعریف کنه .

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
ببین دوست عزیز اگر میخوای X38 بگیری برای چی دیگه سوال میکنی خوب پرسیدی منم گفتم P35 چون با اون قیمت های مینهای X38 اصلا ارزش خرید نداره برای شما هم در ضمن مطمئن باش هیچ فرقی نمیکنه . در ضمن P35 بطور کامل از 45nm پشتیبانی میکنه در مورد pci-e v2.0 هم اولا شما کارت Pci-e v2.0 مگه میخوای بخری ثانیا در حال حاضر تفاوت پرفرمنس در کارتهای موجود چه روی pci-e v2.0 و چه رویه Pci-e v1.0 وجود نداره فعلا فقط جنبه تبلیغاتی داره .

دستت درد نكنه . چرا عصباني ميشه دوست عزيز. من گفتم اگر x38‌ از p35 بهتره و مزيت داره پول بيشتري بذارم و اون رو بگيرم. موضوع بهينه بودن خريد يك چيز و بهتر بودن اون چيز متفاوت هست. ميدوني همونطور كه گفتي تفاوت قيمت اين دو مدل حدود 100 تومان هست ، من هم پرسيدم آيا ارزش داره كه پول بيشتري بدم و x38 رافقط واسه اون دو تا آپشني كه داره بردارم يا نه؟
در ضمن كسي كه داره يك و نيم براي كيس پول ميذاره 100 بيشتر براي داشتن مين بهتر كه زياد نيست البته اگر ارزش داشته باشه.
به هر حال متشكرم از اينكه وقت ميگذاري و جواب من و ساير دوستان رو ميدي.
پاينده باشي

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
رم های Mushkin , رمهای معروفی و دارای اسم رسمی هستن تو دنیا ولی تو بازار ما تجربه شخصی خودم ثابت کرده چیزی رو بخر که قبلا یکی تستش کرده باشه , یا یه جور دیگه بگم معروفیت یه برند برای خرید یه قطعه از اون برند شرط لازم برای خریدش هست ولی شرط کافی نیست . مسئله دومم اینه که تو هر برندی بدون شک خوب و بد وجود داره .مسئله سومم اینه که تو رمها بدون شک مدلهای Performance هستن که تو برندهای مختلف با هم فرق میکنن و ارزش دارن وگرنه مدلهای Value که فرق زیادی ندارن . در مورد ماشکین هم تا اونجایی که من ازش Review دیدم و خوندم و در موردش شنیدم جز برندهای معروف رم هست ولی تا حالا نه خودم ازش استفاده کردم و دیدم کسی ازش داخل استفاده کرده باشه که ازش بد بگه یا تعریف کنه .

mod.chip جان حتما دوستان تست اش کردن که من پیشنهاد اشون میکنم!! بعد از ظهر تو تاپیک رم تست هارو میزارم... بنچ 12 تا رم...از فکس و ریپر او سی زد بگیر تا گلدن مارس!

دستت درد نكنه . چرا عصباني ميشه دوست عزيز. من گفتم اگر x38‌ از p35 بهتره و مزيت داره پول بيشتري بذارم و اون رو بگيرم. موضوع بهينه بودن خريد يك چيز و بهتر بودن اون چيز متفاوت هست. ميدوني همونطور كه گفتي تفاوت قيمت اين دو مدل حدود 100 تومان هست ، من هم پرسيدم آيا ارزش داره كه پول بيشتري بدم و x38 رافقط واسه اون دو تا آپشني كه داره بردارم يا نه؟
در ضمن كسي كه داره يك و نيم براي كيس پول ميذاره 100 بيشتر براي داشتن مين بهتر كه زياد نيست البته اگر ارزش داشته باشه.
به هر حال متشكرم از اينكه وقت ميگذاري و جواب من و ساير دوستان رو ميدي.
پاينده باشي

سلام... به نظر من و به پیشنهاد مود.چیپ جان شما این 100 150 تومن رو یه هارد رپتور بگیر خیلی بیشتر بدرد ات میخوره!!

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
سلام... به نظر من و به پیشنهاد مود.چیپ جان شما این 100 150 تومن رو یه هارد رپتور بگیر خیلی بیشتر بدرد ات میخوره!!
دقیقا همینطوره واقعا باید دید این 100 تومن یا 150 تومن هزینه بیشتر چه مزیتی رو برای ایشون فراهم میکنه . اگر این 100-150 تومن رو جایه دیگه هزینه کنید یه مزیتی رو براشون فراهم میکنه .

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
دست شما درد نكنه..
نظرتون در مورد
ASus P5k-E‌
َASus P5k-C
تفاوت قيمتشون 10-20 تومنه!!
البته P5K‌ خالي هم هست.

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
دست شما درد نكنه..
نظرتون در مورد
ASus P5k-E‌
َASus P5k-C
تفاوت قيمتشون 10-20 تومنه!!
البته P5K‌ خالي هم هست.
c رم های ddr3 ساپورت میکنه...یدونه pci-e 1x بیشتر داره...2 تا یو اس بی بیشتر داره... یه ساتا کمتر داره ...
e کلا امکانات آنبورد اش بهتره... ساتا ها ... لن ... صدا ... IEEE ... امکانات بایوس اشم بهتره...ddr3 نداره

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
c رم های ddr3 ساپورت میکنه...یدونه pci-e 1x بیشتر داره...2 تا یو اس بی بیشتر داره... یه ساتا کمتر داره ...
e کلا امکانات آنبورد اش بهتره... ساتا ها ... لن ... صدا ... IEEE ... امکانات بایوس اشم بهتره...ddr3 نداره

خيلي ممنون. ديروز نگاه كردم.E رو انتخاب ميكنم. شما نظر ديگه‌اي نداريد؟

سوال ديگه ‌اي هم داشتم P5K Deluxe/Wifi‌ و P5K Premium /Wifi
تفاوتشون با P5k-E فقط در داشتن Wifi هست درسته؟

بالا