برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید گوشی تا سقف 1.5 میلیون تومان و بالاتر

vahid67

Registered User
لایک‌ها
26
دوستان به نظرتون برای خرید s8 وقت مناسبی هست ؟ با توجه به ریسک طرح رجیستری ممکنه بره بالا؟

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
سلام دوستان...خرید A7 2017 رو توصیه می کنید؟

Mr.Ansari

Registered User
لایک‌ها
1,996

خیر
اگه مبنا رو بر این بزارید که روی برند خاصی تعصب ندارید و فقط می خواید نسبت قیمت به کیفیت در گوشی که می خرید رعایت بشه اصلا توصیه نمیشه
تو اون رنج هوآوی و شیائومی انتخاب خیلی بهتری هست

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
خیر
اگه مبنا رو بر این بزارید که روی برند خاصی تعصب ندارید و فقط می خواید نسبت قیمت به کیفیت در گوشی که می خرید رعایت بشه اصلا توصیه نمیشه
تو اون رنج هوآوی و شیائومی انتخاب خیلی بهتری هست

سپاس
هوآوی چی پیشنهاد میدید؟

mahkoom021

Registered User
لایک‌ها
489
دوتا گوشی سامسونگ j5 prime و j7 prime واقعا در حد قیمتشون عالی هستن

Mr.Ansari

Registered User
لایک‌ها
1,996
سپاس
هوآوی چی پیشنهاد میدید؟

سامسونگ A7 2017 فکر می کنم تو بازه قیمتی 1450 تا 1650 که میگیم شما 1550 اصلا براش در نظر گرفته بودید
اگه یه مقدار بودجه تون رو ببرید بالا با 1700 هم می تونید P10 و هم Mate 9 هوآوی رو بخرید
جفتشون حرف ندارن و با هر دو هم کار کردم
اگه اون قدر نمی تونید هزینه کنید P9 و Mate 8 با 1300-400 میشه گرفت
از اون پایین تر هم می مونه Honnor 8 که میشه با 1100-200 گرفت

alone19933

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
سلام دوستان بین htc 10 - nova 2 plus - p9 کدوم رو پیشنهاد میدید؟
اولویت فقط دوربین

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
a7 2017 الکی قیمتش بالاس ارزش خرید نداره, a5 2017 باز در وضعیت بهتریه ولی کلا توی این رنج قیمتی هیچ کدوم پیشنهاد نمیشه. میان رده های امسال هواوی یا شیائومی یا پرچمدار پارسال رو بگیری خیلی بهتره.

H4D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
کسی از دوستان میدونه الان s8+ چه قیمته؟ممنون

amirbarca

Registered User
لایک‌ها
97
سلام.من گوشیم الان j5 pro هست که ۲۰ روزه خریدم. میخام یه گوشی با صفحه نمایش بزرگ بگیرم.بینه c7 و c7 pro و note5 و note 4 و میت ۱۰ کدوم از لحاظ نور و کیفیت تصویر بهتره؟راسته میگن صفحه c7 نور و کیفیتش از نوت ۸ هم بالاتره.ممنون اگه راهنمایی کنید.

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
درود دوستان
بین انتخاب چند گوشی موندم
منتها اولویتم صفحه نمایش بزرگ و باکیفیت هست، بعد دوربین و بعد باتری (به خاطر مطالعه زیاد، نمایش فیلم و عکس‌برداری)
البته قیمت هم حدود 1 تومن، هرچی پائین‌تر بهتر! یعنی حتی گوشی 600 تومنی باشه با این مواردی که میخوام عالیه...
تا حالا هم گوشی غیر برند (چینی) نداشتم و به همین خاطر شک دارم که بتونم با رابط کاربری‌شون کنار بیام...

1. Huawei P Smart
2. Xiaomi Mi Max 2
3. Xiaomi Mi A1
4. Xiaomi Redmi 5 Plus
5. Xiaomi Redmi Note 4X
6. LG Q6
7. Samsung J7 Pro 2017

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
درود دوستان
بین انتخاب چند گوشی موندم
منتها اولویتم صفحه نمایش بزرگ و باکیفیت هست، بعد دوربین و بعد باتری (به خاطر مطالعه زیاد، نمایش فیلم و عکس‌برداری)
البته قیمت هم حدود 1 تومن، هرچی پائین‌تر بهتر! یعنی حتی گوشی 600 تومنی باشه با این مواردی که میخوام عالیه...
تا حالا هم گوشی غیر برند (چینی) نداشتم و به همین خاطر شک دارم که بتونم با رابط کاربری‌شون کنار بیام...

1. Huawei P Smart
2. Xiaomi Mi Max 2
3. Xiaomi Mi A1
4. Xiaomi Redmi 5 Plus
5. Xiaomi Redmi Note 4X
6. LG Q6
7. Samsung J7 Pro 2017

سلام،

1. Huawei P Smart: دوام باتری معمولی بدون شارژ سریع، صفحه نمایش کوچک (5.6 اینجی از نوع کشیده 18:9)، قدیمی بودن درگاه (microUSB 2.0)، نداشتن محافظ صفحه نمایش و عدم پشتیبانی از OTG، اینفرارد (کنترل تلویزیون) و رادیو
2. Xiaomi Mi Max 2: دوام باتری بسیار قدرتمند با شارژ سریع نوع سوم کوالکوم، دوربین عالی و صفحه نمایش بزرگ مناسب وب گردی و فیلم دیدن، پورت تایپ سی (USB Type-C)، دارای محافظ صفحه نمایش و پشتیبانی از OTG، اینفرارد و رادیو
3. Xiaomi Mi A1: دوام باتری مناسب و شارژ سریع، دوربین مناسب، صفحه نمایش استاندارد 5.5 اینچی با نسبت 16:9، پورت تایپ سی (USB Type-C)، دارای محافظ صفحه نمایش و پشتیبانی از OTG، اینفرارد و رادیو و بروز رسانی نرم افزاری عالی (تضمین شده برای اپدیت به اندروید 9)
5. Xiaomi Redmi Note 4X: دوام باتری بسیار قدرتمند بدون شارژ سریع، دوربین معمولی، صفحه نمایش استاندارد 5.5 اینچی با نسبت 16:9، قدیمی بودن درگاه (microUSB 2.0)، نداشتن محافظ صفحه نمایش، پشتیبانی از OTG، اینفرارد، رادیو
4. Xiaomi Redmi 5 Plus: مثل Redmi Note 4X ولی با صفحه نمایش کشیده 18:9 و دوام باتری ضعیف تر (با اینحال قدرتمند)
6. LG Q6: پردازنده ضعیف، دوام باتری معمولی بدون شارژ سریع، صفحه نمایش کوچک (5.5 اینجی از نوع کشیده 18:9)، قدیمی بودن درگاه (microUSB 2.0)، دارای محافظ صفحه نمایش و پشتیبانی از OTG، رادیو و عدم پشتیبانی از سنسور اثر انگشت
7. Samsung J7 Pro 2017: پردازنده ضعیف، دوام باتری قدرتمند بدون شارژ سریع، دوربین معمولی، صفحه نمایش استاندارد 5.5 اینچی با نسبت 16:9، قدیمی بودن درگاه (microUSB 2.0)، نداشتن محافظ صفحه نمایش و چراغ نوتیفیکیشن، پشتیبانی از OTG و رادیو، قیمت بالا

بهترین گزینه با توجه به نیازهای شما Mi Max 2 می باشد.

Last edited:

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
@TVKade
سپاس دوست عزیز
این فبلت نظرم رو خیلی گرفته ولی نمیدونم با رابط کاربری شیائومی چیکار کنم...
همچنین فاتحه آپدیت رو باید براش بخونم فکر کنم...
البته بین این گوشی‌ها متاسفانه فقط آخری از LTE Advanced پشتیبانی میکنه...
با توجه به پیشرفت اینترنت و رابط کاربری و ... نظرتون اینه همین خریداری بشه!؟

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
@TVKade
سپاس دوست عزیز
این فبلت نظرم رو خیلی گرفته ولی نمیدونم با رابط کاربری شیائومی چیکار کنم...
همچنین فاتحه آپدیت رو باید براش بخونم فکر کنم...
البته بین این گوشی‌ها متاسفانه فقط آخری از LTE Advanced پشتیبانی میکنه...
با توجه به پیشرفت اینترنت و رابط کاربری و ... نظرتون اینه همین خریداری بشه!؟
اگر صفحه نمایش بزرگ و دوام باتری مد نظر شما باشه بهتر از Mi Max 2 موردی نداریم. بنظرم LTE و LTE Advanced با اینترنت ایران معنی نداره حتی اپراتورهای ایرانی کیفیت مکالمه اچ دی (VOLTE) ساپورت نمیکنن سرعت بالا پیشکش.
شیائومی برای گوشی های میان ردش یک اپدیت اندروید میده یعنی این گوشی امسال اندروید 8 دریافت میکنه و برای سالیان سال هم اپدیت رابط کاربری و پچ امنیتی، حتی گوشی Redmi Note 1S که مال 4 سال پیشه رابط کاربری Miui9 دریافت کرده. رابطه کاربری شیائومی اتفاقا خیلی هم کامله و اگر کسی خوشش نمیاد میتونه کاستوم رام نصب کنه که البته برای این گوشی در حال حاضر ساپورت خیلی خوبی نداره.

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
اگر صفحه نمایش بزرگ و دوام باتری مد نظر شما باشه بهتر از Mi Max 2 موردی نداریم. بنظرم LTE و LTE Advanced با اینترنت ایران معنی نداره حتی اپراتورهای ایرانی کیفیت مکالمه اچ دی (VOLTE) ساپورت نمیکنن سرعت بالا پیشکش.
شیائومی برای گوشی های میان ردش یک اپدیت اندروید میده یعنی این گوشی امسال اندروید 8 دریافت میکنه و برای سالیان سال هم اپدیت رابط کاربری و پچ امنیتی، حتی گوشی Redmi Note 1S که مال 4 سال پیشه رابط کاربری Miui9 دریافت کرده. رابطه کاربری شیائومی اتفاقا خیلی هم کامله و اگر کسی خوشش نمیاد میتونه کاستوم رام نصب کنه که البته برای این گوشی در حال حاضر ساپورت خیلی خوبی نداره.
سپاسگزارم
الان تو بحث قیمت به کارائی:
1. P SMART با کاور و گلس و یک دستبند هواوی اصل تقریبا 1070 در میاد با گارانتی مدیاپردازش و اندروید 8 + هندزفری (همین چندروز پیش وارد ایران شده)
2. Mi Max 2 بدون هیچ کدوم و بدون گارانتی همین حدود قیمت بالایی (یک سالی هست تو بازار هست)

داداشم redmi3 pro داره miui9 رو گرفته منتها اندرویدش همون 5 هست و آپدیت نشد دیگه...

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
سپاسگزارم
الان تو بحث قیمت به کارائی:
1. P SMART با کاور و گلس و یک دستبند هواوی اصل تقریبا 1070 در میاد با گارانتی مدیاپردازش و اندروید 8 + هندزفری (همین چندروز پیش وارد ایران شده)
2. Mi Max 2 بدون هیچ کدوم و بدون گارانتی همین حدود قیمت بالایی (یک سالی هست تو بازار هست)

داداشم redmi3 pro داره miui9 رو گرفته منتها اندرویدش همون 5 هست و آپدیت نشد دیگه...
این دو تا گوشی از نظر سایز زمین تا اسمون با هم فرق میکنن. یک گوشی 5.6 اینچی با نسبت تصویر 18:9 مثل یک گوشی 5.2 اینچی با نسبت تصویری 16:9 هس. یعنی مقایسه صفحه نمایش اینا میشه 5.2 در مقابل 6.44
https://www.phonearena.com/phones/s...ei-P-Smart,Xiaomi-Mi-Max-2/phones/10775,10541
Mi Max 2 یه گوشی غوله که حتی توی جیب شلوارت احتمالا جا نمیشه. اپدیت سری های می با ردمی فرق میکنه. سری می یه لول بالاتره و اپدیت نرم افزاری بهتری داره. توی ردمی ها سری نوتش اپدیت نرمافزاری خوبی داره.اگرگوشی کوچیک و جمو جور مدنظر باشه P SMART بدک نیس وگرنه Mi Max 2 از هر لحاظ برتری داره نسبت به گوشی های دیگه شما گول هندزفری و اینارو نخور.

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
سلام . دوستان یه گوشی میخواستم در ابعاد نهایت 5.8 اینچ . اولویت اول آخرم هم باتری هست . باتری برام خیلی مهمه که خوب نگه داره . نظر خودم روی mi max 2 بود که به نظرم 6.4 ایچ خیلی زیاده و یکم آبرو ریزیه . ممنون میشم اگر شما هم پیشنهادی دارید بفرمایید .

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
سلام . دوستان یه گوشی میخواستم در ابعاد نهایت 5.8 اینچ . اولویت اول آخرم هم باتری هست . باتری برام خیلی مهمه که خوب نگه داره . نظر خودم روی mi max 2 بود که به نظرم 6.4 ایچ خیلی زیاده و یکم آبرو ریزیه . ممنون میشم اگر شما هم پیشنهادی دارید بفرمایید .
برای باتری شما باید دنبال گوشی با باتری بزرگ +4000 و پردازنده کم مصرف 14 نانومتری بگردید مثل Snapdragon 625/626/630/636/660 که این موارد رو توی گوشی های میان رده میتونید پیدا کنید. حتی پرچمدارها بدلیل پردازنده قوی مصرف باتری بالایی دارن و باتری بزرگ هم استفاده نمیکنن چون باعث سنگین شدن و افزایش ضخامت گوشی میشه که برخلاف هدف گوشی های پرچمداره.
جدیدا شیائومی Redmi Note 5 Pro رو معرفی کرده که توی این رنج قیمتی بی رقیبه. البته بعد ازعید میاد توی ایران با قیمت احتمالی 1000-1300
صفحه نمایش کشیده 5.99 اینچی، Snapdragon 636 که از نظر قدرت سی پی یو در حد Snapdragon 820 که توی پرچمدارای 2016 استفاده میشد. 4/6 گیگابایت رم از نوع LPDDR4X و 64 حافظه داخلی، باتری 4000 و شارژ سریع Quick Charge 2.0، دوربین دوگانه با سلفی 20 مگاپیکسلی، بلوتوث 5، microSD، FM Radio, IR blaster, microUSB, headphone jack

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
برای باتری شما باید دنبال گوشی با باتری بزرگ +4000 و پردازنده کم مصرف 14 نانومتری بگردید مثل Snapdragon 625/626/630/636/660 که این موارد رو توی گوشی های میان رده میتونید پیدا کنید. حتی پرچمدارها بدلیل پردازنده قوی مصرف باتری بالایی دارن و باتری بزرگ هم استفاده نمیکنن چون باعث سنگین شدن و افزایش ضخامت گوشی میشه که برخلاف هدف گوشی های پرچمداره.
جدیدا شیائومی Redmi Note 5 Pro رو معرفی کرده که توی این رنج قیمتی بی رقیبه. البته بعد ازعید میاد توی ایران با قیمت احتمالی 1000-1300
صفحه نمایش کشیده 5.99 اینچی، Snapdragon 636 که از نظر قدرت سی پی یو در حد Snapdragon 820 که توی پرچمدارای 2016 استفاده میشد. 4/6 گیگابایت رم از نوع LPDDR4X و 64 حافظه داخلی، باتری 4000 و شارژ سریع Quick Charge 2.0، دوربین دوگانه با سلفی 20 مگاپیکسلی، بلوتوث 5، microSD، FM Radio, IR blaster, microUSB, headphone jack
xiaomi mi 7 هم که زده خدایی خیلی گوشی خوبیه و اندازشم خوبه باتری قوی هم روش داره ولی زیر 2 تومن اینا نمیشه قیمیتش .این گوشی هم که شما معرفی کردی خیلی خوب بود خدایی . دمت گرم . ولی من میخواستم یه چیزی باشه که دست دومش پیدا بشه . اگر این بیاد ایران باید یه مدت هم صبر کنم هم قیمیتش بیاد پایین هم دست دومش پیدا بشه . شما mi max 2 از نزدیک دیدی ؟ خیلی بزرگه ؟ یعنی تابلو و تو ذوق میزنه ؟ من قبلا samsung mega 5.8 داشتم ضفحه اش بزرگ بود راضی بودم . از اون خیلی بزرگ تره تو دست ؟! چون دست دوم mi max 2 رو میشه 700 -800 خرید .

بالا