برگزیده های پرشین تولز

مشاوره جهت خرید سیستم تا سقف 1700 برای اهنگسازی (اولویت با رم و سی پی یو قدرتمندتر و هارد ssd)

gorbachof3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
درود..
دوستان بنده برای اهنگسازی یه سیستم توپ میخوام.دیگه از این سییتمم خسته شدم وسط برنامه ها هنگ میکنه رمش کم میاره و ...
دوستان اولویت روی رم بالای 8 و سی پی یو خیلی قدرتمند و هارد بالای 1 ترا(در صورت وسع مالی مدل ssd با حجم کم در کنار هارد معمولی) و داشتن usb3 برای ماردبورد و مادربوردش جوری باشه که بشه بعدا سیستم رو ارتقا داد.
مانیتور رو حساب نکنید اونو میخوام جدا بخرم...
خواهشا همهدی اساتید کمکم کنن.
سپاس و شادباش منتظرم

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
مشخصات سیستم فعلیتون رو بفرمایید . کدوم از قطعاتش رو میخوای نگه داری؟
کیس میخوای با این قیمت یا سیستم ؟

gorbachof3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
فقط هاردمو میخوام نگه دارم بقیشو نه.کیس میخوام.

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
اگه هارد داري :
Mainboard :ASUS - P8H77-V
Processo=CPU :Core i5-3.1GHz-(3570)
Memory (RAM) : KINGSTON -1600-4GB
Hard Disk Drive (HDD) :----
VGA: XFX HD 6770 1GB DDR5
Power :GREEN 530a
Optica Disk Drive :pioneer
Case=GREEN black
=
1800

اگه هارد بالاي 1 ترا ميخواي :
Mainboard :ASUS - P8B75-V
Processo=CPU :Core i3-3.3GHz(2120)
Memory (RAM) : KINGSTON -1600-4GB
Hard Disk Drive (HDD) :Seagate-2 TeraByte
Power :GREEN 530a
Optica Disk Drive :pioneer
Case=GREEN blacK
=
1800
*
اگه احساس ميكني وجود هارد SSD از گرافيك براتون در حال حاضر مهم تره كارت گرافيك رو با هارد SSD A-DATA جايگزين كنيد و بعدا كارت گرافيك يا هارد رو تهيه كنيد و سيستم رو تكميل كنيد.

gorbachof3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سپاس از شما
نه گرافیک برام مهم نیست اصلا چون نمیخوام بازی کنم که !!گرافیک 1 گیگ با ddr 5 حول و حوش 80 تومن باشه کافیه البته اگه با سیستم مچ بشه اگه نه که گرافیک رو بالا ببرم؟؟
یه سوال مهمتر به نظرتون من الان برا خرید اقدام کنم یا نه تا عید صبر کنم قیمتا پایین میاد؟؟

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
سپاس از شما
نه گرافیک برام مهم نیست اصلا چون نمیخوام بازی کنم که !!گرافیک 1 گیگ با ddr 5 حول و حوش 80 تومن باشه کافیه البته اگه با سیستم مچ بشه اگه نه که گرافیک رو بالا ببرم؟؟
یه سوال مهمتر به نظرتون من الان برا خرید اقدام کنم یا نه تا عید صبر کنم قیمتا پایین میاد؟؟
پس گرافيك آنبرد خودش خوبه و جوابگوي شماست
قيمت ها هميشه رو به صعود است و چيزي به اسم ارزون شدن فكر نكنم در كار باشه من جاي شما باشم ميخرم
مثلا هفته پيش اگه اقدام ميكرديد حدودا 10 % ارزون تر ميتونستيد نسبت به الان تهيه كنيد

gorbachof3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
پس گرافيك آنبرد خودش خوبه و جوابگوي شماست
قيمت ها هميشه رو به صعود است و چيزي به اسم ارزون شدن فكر نكنم در كار باشه من جاي شما باشم ميخرم
مثلا هفته پيش اگه اقدام ميكرديد حدودا 10 % ارزون تر ميتونستيد نسبت به الان تهيه كنيد

پس این مذاکرات و اینا میگید تاثیری نخواهد داشت؟

gorbachof3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
این سیستمی که من میگم ببینید چطوره ؟؟مال شما بهتره یا مال من؟؟
cpu:intel core i52500
ram:a-data gs 8mgb2x4gb ddr3 1600
maine:asuse p8p67
hdd:seagate 1tb 32mb
sdd:eek:cz vertex3 60gb
power:green glp600a_eu
odd:samsung 24xsata
case:greenx3
vga:amd 6450 ddr5

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
این سیستمی که من میگم ببینید چطوره ؟؟مال شما بهتره یا مال من؟؟
cpu:intel core i52500
ram:a-data gs 8mgb2x4gb ddr3 1600
maine:asuse p8p67
hdd:seagate 1tb 32mb
sdd:eek:cz vertex3 60gb
power:green glp600a_eu
odd:samsung 24xsata
case:greenx3
vga:amd 6450 ddr5
سيستم خوبيه ولي به روز نيست يعني سيستم به روز حداقل يكسال پيشه ولي خوب كارايي خودش رو هنوزم داره
پيشنهاد ميشه مادربرد چيپ جديدتر تهيه كنيد مخصوصا مواردي كه بالا معرفي شدن پردازنده 2500 هم خوبه ولي 3570 بتونيد بخريد عمري هست هر چند شايد گرون باشه
پاورتون هم با توجه به اينكه گرافيك قوي نميخواييد و هزينه برق مصرفي هم در نظر بگيريد ي مقدار شايد زياد باشه
كيس x3 هم كه نياز به تعريف نداره...
از ssd ها هم ميتونيد روي محصولات A-DATA اونم با گارانتي آواژنگ هم فكر كنيد
در كل با توجه به نياز قطعات و تخصيص قيمت ها سعي كنيد بهترين و كارا ترين موارد رو بخريد

gorbachof3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ارفان عزیز تقریبا سیستمی که شما گفتید رو بستم اما بسیار گرانتر از این حرفا برام در اومد.این قطعات رو خریدم تازه دیوی دی رایتر و کیس و کارت گرافیک موس کیبورد مانیتور اینا مونده.:
cpu:core i5 3.1ghz 3570 680 toman
power:green gp530a-eu 165 toman
motherboard:asus p8h77-v 410 toman
harddisk:seagate sata 3 2 trabyte 64 mb buffer 342 toman
ram:corsair dual chanel 8gb-1600(2x4gb( 220 toman
جمعا فقط همین چند قلم شد 1817000 تومان!!!!! ببینید این قطعات با هم خوب و کامل مچ میشن یا نه؟؟در ضمن همه گارانتی دارند به غیر از سی پی یوش!!!ایا این خطرناکه که سی پی یو بدون گارانتیه؟؟یعنی ممکنه خراب بشه زود که گارانتیش نکردند؟:(
نمیدونم حالا دیوونگی کردم به این قیمت خریدم یا نه؟؟؟نکنه قیمتا بیاد پایین!!!حالا شما حساب کن هنوز دیویدی رایتر کارت گرافیک کیس موس کیبورد مانیتور اینا هنوز مونده :(
تا حالا تو عمرم انقد برای یه سییتم خرج نکرده بودم.:( کارت گرافیک و کیس و دیویدی رایتر رو چی پیشنهاد میدید؟؟؟24 x باشه دیویدی رایتر بهتره نه؟

gorbachof3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
قربان این کارتی که معرفی کردین که بالای 250 پولشه!!!!!!!!یه کارت گرافیک ارزون 60 غش 70 تومنی میخوام 1 گیگ باشه حداقل 128 بیت و حتما ddr5 باشه.

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
ارفان عزیز تقریبا سیستمی که شما گفتید رو بستم اما بسیار گرانتر از این حرفا برام در اومد.این قطعات رو خریدم تازه دیوی دی رایتر و کیس و کارت گرافیک موس کیبورد مانیتور اینا مونده.:
cpu:core i5 3.1ghz 3570 680 toman
power:green gp530a-eu 165 toman
motherboard:asus p8h77-v 410 toman
harddisk:seagate sata 3 2 trabyte 64 mb buffer 342 toman
ram:corsair dual chanel 8gb-1600(2x4gb( 220 toman
جمعا فقط همین چند قلم شد 1817000 تومان!!!!! ببینید این قطعات با هم خوب و کامل مچ میشن یا نه؟؟در ضمن همه گارانتی دارند به غیر از سی پی یوش!!!ایا این خطرناکه که سی پی یو بدون گارانتیه؟؟یعنی ممکنه خراب بشه زود که گارانتیش نکردند؟:(
نمیدونم حالا دیوونگی کردم به این قیمت خریدم یا نه؟؟؟نکنه قیمتا بیاد پایین!!!حالا شما حساب کن هنوز دیویدی رایتر کارت گرافیک کیس موس کیبورد مانیتور اینا هنوز مونده :(
تا حالا تو عمرم انقد برای یه سییتم خرج نکرده بودم.:( کارت گرافیک و کیس و دیویدی رایتر رو چی پیشنهاد میدید؟؟؟24 x باشه دیویدی رایتر بهتره نه؟
مبارك باشه
قيمت هايي كه ما ميديم معمولا قيمت هاي بازار كامپيوتر هست ولي قيمت هاي فروشندگان جز شايد بين 10 تا 20 % هم متغير باشه كه اين خودش اين اختلاف رو ايجاد ميكنه كه شما از كجا بخواهيد تهيه كنيد ! ( البته تو اين چند روز ي افزايش تقريبا 10 % هم تو بعضي قطعات شاهد بوديم )
پردازنده ها هم معمولا هيچ كدوم گارانتي ندارن اگه داشته باشن هم انگار ندارن/
به نظرم شما كارت گرافيك نياز نيست بخريد همون گرافيك خود مادربرد و پردازنده خودش شما رو تامين خواهد كرد !
كيس و موس و كيبورد هم ي چيزه فانتري هست هر چي دوست داشتيد بخريد ارزون هم شد ايرادي نداره !
دي وي دي رايتر هم PIONEER بخر سرعت استاندارد همه رايتر هاي بازار همون 24 هست

gorbachof3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
مبارك باشه
قيمت هايي كه ما ميديم معمولا قيمت هاي بازار كامپيوتر هست ولي قيمت هاي فروشندگان جز شايد بين 10 تا 20 % هم متغير باشه كه اين خودش اين اختلاف رو ايجاد ميكنه كه شما از كجا بخواهيد تهيه كنيد ! ( البته تو اين چند روز ي افزايش تقريبا 10 % هم تو بعضي قطعات شاهد بوديم )
پردازنده ها هم معمولا هيچ كدوم گارانتي ندارن اگه داشته باشن هم انگار ندارن/
به نظرم شما كارت گرافيك نياز نيست بخريد همون گرافيك خود مادربرد و پردازنده خودش شما رو تامين خواهد كرد !
كيس و موس و كيبورد هم ي چيزه فانتري هست هر چي دوست داشتيد بخريد ارزون هم شد ايرادي نداره !
دي وي دي رايتر هم PIONEER بخر سرعت استاندارد همه رايتر هاي بازار همون 24 هست

ارفان جان دی وی دی رایترها هم اتصالاتشون ساتا 2 یا ساتا 3 هستش؟؟؟با توجه به اینکه هارد بنده ساتا 3 هستش و مادربورد و سی پی یو هم جدیده به نظرت چه ساتایی از دیوی دی رایتر بگیرم؟؟به نظرت ساتا 3 هستش تا بگیرم؟؟مانیتور هم میخوام اونو چی بگیرم؟؟پولم دیگه ته کشیده.

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
ارفان جان دی وی دی رایترها هم اتصالاتشون ساتا 2 یا ساتا 3 هستش؟؟؟با توجه به اینکه هارد بنده ساتا 3 هستش و مادربورد و سی پی یو هم جدیده به نظرت چه ساتایی از دیوی دی رایتر بگیرم؟؟به نظرت ساتا 3 هستش تا بگیرم؟؟مانیتور هم میخوام اونو چی بگیرم؟؟پولم دیگه ته کشیده.
ساتا 2 /3 نداره همشون تو بازار به همون پورت ساتا خور معروفن كه بعضي هاشون IDE هستن كه شما همون ساتا بگي بهت ميدن/
مانيتور هم سامسونگ يا LED,20"-S20A360X يا ي مقدار ارزون ترش رو ميخواي LED 19-A310 پيدا كني بخري خوبه

gorbachof3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
دوستان سوال اخر...من میخوام مانیتور بخرم ایا کارت گرافیک و مانیتور به هم مربوط میشن؟؟؟یعنی مثلا مانیتوری هستش که کانکتورش dvi یا d-sub هستش ولی کارت گرافیک vga هستش ایا تو این مورد نمیشه از این کارت گرافیک روی این مانیتور استفاده کرد یا نه اصلا کانکتورای کارت گرافیک به ماردبورد مربوط نمیشه؟؟این خیلی فکرمو مشغول کرده.

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
دوستان سوال اخر...من میخوام مانیتور بخرم ایا کارت گرافیک و مانیتور به هم مربوط میشن؟؟؟یعنی مثلا مانیتوری هستش که کانکتورش dvi یا d-sub هستش ولی کارت گرافیک vga هستش ایا تو این مورد نمیشه از این کارت گرافیک روی این مانیتور استفاده کرد یا نه اصلا کانکتورای کارت گرافیک به ماردبورد مربوط نمیشه؟؟این خیلی فکرمو مشغول کرده.
تقريبا همه ي كارت هاي گرافيك و مانيتور هاي ساخته شد ه ي نيم دهه ي اخير با تمام استاندارهاي موجود هم خواني داره
البته تنوع و تعداد ورودي و خروجي هاي تصوير براي كارت گرافيك و مانيتور هم بستگي به تكنولوژي شركتش داره.

gorbachof3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ارفان جان امروز عصر رفتم همونطور که گفتی دی وی دی رایتر پایونر 24x مدل DVR-S19FXV به قیمت وحشتناک 80 تومن خریدم.یه مدل دیگه بود به اسم DVR-LBK فک کنم یه همچین چیزی بود میگفت 70 تومن اما میگفت این مدل FXV سرعت لنزش از اون بیشتر برای همین 10 تومن گرونتره!!!به هر حال این مدل رو خریدم.DVR-S19FXV
به نظرتون چجور مدلیه؟؟قدیمی نباشه سرم کلاه رفته باشه؟؟؟:(

gorbachof3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
داداشا کسی نیست جواب بده؟

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
ارفان جان امروز عصر رفتم همونطور که گفتی دی وی دی رایتر پایونر 24x مدل DVR-S19FXV به قیمت وحشتناک 80 تومن خریدم.یه مدل دیگه بود به اسم DVR-LBK فک کنم یه همچین چیزی بود میگفت 70 تومن اما میگفت این مدل FXV سرعت لنزش از اون بیشتر برای همین 10 تومن گرونتره!!!به هر حال این مدل رو خریدم.DVR-S19FXV
به نظرتون چجور مدلیه؟؟قدیمی نباشه سرم کلاه رفته باشه؟؟؟:(
آره عزيز اختلاف قيمت دارن ( سري خوبش رو خريدي)
مشكلي نيست
مبارك باشه
راستي از كجا ميخري

بالا