برگزیده های پرشین تولز

مشاوره حرفه در مورد تکنولوژی بکار رفته در لپ تاپ برای خرید بهتر هچنین رفع عیوب لپ تاپ

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
مشاوره حرفه در مورد تکنولوژی بکار رفته در لپ تاپ برای خرید بهتر هچنین رفع عیوب لپ تاپ

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
دوستان در این مدت در تاپیک مشاوره در مورد خرید لپ تاپ به مرور تجربه کردم و با مواردی برخورد کردم که تصمیم گرفتم که این تاپیک رو برای یک خرید حرفه ای نه یک خرید ظاهری اراه اندازی کنم.

در اینجا لپ تاپ را بر اساس نوع تکنلوژی و ایتمهای به کار رفته در آن بررسی میکنیم تا یک خریدار حرفه ای باشیم

و همچنین مشاوره کاملا حرف ای جهت تعمیر لپ تاپ حتی لپ تاپ های سوخته .و سفارش تعمیر هم پذیرفته میشود

به یاری خدا با توجه شما دوستان این تاپیک پر بارتر خواهد شد

**********************************از توجه شما ممنون************************************

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
میلاد جان من هم اگر اطلاعات ناچیزم در حد پاسخ دادن به مشکلات و سوالات باشه ، دریغ نخواهم کرد.

موفق باشید .

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
میلاد جان من هم اگر اطلاعات ناچیزم در حد پاسخ دادن به مشکلات و سوالات باشه ، دریغ نخواهم کرد.

موفق باشید .

سلام

ممنون میشم.

از توجه شما ممنون دوست گرامی:)

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
تاپيك خوبي به نظر مياد ...

براي شروع لطفا يه توضيح بديد كه در زمان خريد يه لپتاپ به چه چيزايي بايد دقت كنيم و چه چيزهايي رو چك كنيم تا فروشنده جنس آشغال بهمون نندازه؟!

در مورد Dell M1330 لطفا يه توضيح بدين و اينكه آيا با اين قيمت بهترين انتخابه در لپتاپهاي 13.3 اينچي؟؟

CPU: Core2Duo Santa Rosa 2.2/4MB/FSB800

HDD: 160

VGA: Geforce8400 512Mb

Ram: 2GB

LCD: 13.3

Wlan: IEEE 802.11 b/g/n

Price: 1590000

چندتا سؤال ديگه هم دارم:

1- اين نوع لپتاپ IEEE 802.11 a رو نداره. اين مشكلي ايجاد نميكنه . منظورم اينه كه وايرلس هايي كه استفاده ميشه از اين نوع نيست؟؟

2- اين لپتاپ مودم دايل آپ نداره!!!!!!!! آيا پورتي داره كه بشه توش مودم خريد و نصب كرد؟؟ يا اينكه بايد حتما از مودم USB استفاده كرد؟؟

ممنون ميشم جواب اين سؤالا رو بدين.
موفق باشين

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
تاپيك خوبي به نظر مياد ...

براي شروع لطفا يه توضيح بديد كه در زمان خريد يه لپتاپ به چه چيزايي بايد دقت كنيم و چه چيزهايي رو چك كنيم تا فروشنده جنس آشغال بهمون نندازه؟!

در مورد Dell M1330 لطفا يه توضيح بدين و اينكه آيا با اين قيمت بهترين انتخابه در لپتاپهاي 13.3 اينچي؟؟

CPU: Core2Duo Santa Rosa 2.2/4MB/FSB800

HDD: 160

VGA: Geforce8400 512Mb

Ram: 2GB

LCD: 13.3

Wlan: IEEE 802.11 b/g/n

Price: 1590000

چندتا سؤال ديگه هم دارم:

1- اين نوع لپتاپ IEEE 802.11 a رو نداره. اين مشكلي ايجاد نميكنه . منظورم اينه كه وايرلس هايي كه استفاده ميشه از اين نوع نيست؟؟

2- اين لپتاپ مودم دايل آپ نداره!!!!!!!! آيا پورتي داره كه بشه توش مودم خريد و نصب كرد؟؟ يا اينكه بايد حتما از مودم USB استفاده كرد؟؟

ممنون ميشم جواب اين سؤالا رو بدين.
موفق باشين

23904.jpg

سلام دوست من

بله در موقع خرید من تو تاپیک مشاوره واسه خرید لپ تاپ گفتم ولی یه پوست کامل واسه شما دوست عزیز دوباره میزارم:)

در مورد قیمت نمیدونم چون زیاد از بازار ایران خبر ندارم ولی مدل m1330 یک لپ تاپ حرفه ای و در جایگاه خواص قرار داره و هم قدرت پردازش قوی داره.

نه........

چرا داره اونهایی هم که جاش بستس به سفارش شرکته و همچنین روی بورد دارای خشاب دایال آپ هم هست که میشه بعدا نصب کرد.

این مدل دارای باتری 6 cell بوده و همچنین دارای ال ای دیLED backlight هست

و...... خلاصه مدل قابل قبولی هست و تا حلا نزدیک 2169 نفر این مدل رو باکمال رضایت خریدن و تا کنون موردی دیده نشده

از توجه شما ممنون:)

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام....... یکی از دوستان سوال کرده بود به همراه dell 6400 و dell های دیگر چه چیزایی هست؟

1. شامل پنج عدد dvd که شامل dvd: vista basic/ dvd: software/ dvd:mediaDirect/ dvd:roxio/ dvd:utilited

و یکی هم راجب این که از کجا سرمون کلاه نره : 1.از شکل و نحوه بسته بندی (شرکت dell از چسب های ریشه دار مخصوص خودش واسه پلوم جعبه استفاده میکنه که اگه یبار چسب رو بکنی دیگه نمی چسبه و جعبه هم از ظاهر میفته

2. پلوم کائچو که system توش هست و به وسیله برچسب و service TAG دستگاه پلوم شده

3. همخونی service TAG پشت دستگاه با روی جعبه و روی پلوم کائچو محافظ system و همخونی service TAG

پشت دستگاه با service TAG درون BIOSE دستگاه

4. چک کردن حرفه ای دستگاه که دوست خوبم رادیان بارها توضیح دادن اونم به این صورته که service TAG دستگاه رو

به سایت DELL بدی وتمام مشخصات system رو از شرکت بگیری

5. dvd: windows اکثرا دودر میکنن مراقب باشید چون بالای 100 تومن قیمت داره.(ارجینال)

خرکار تر از dell نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتت......

.................................................. .................................................. ...........................

یک نکته خیلی جالب دیگه که چنتا تو پست قبلی گفتم....................................این یکی توپه........

شرکرت dell سیستم ها را طوری طراحی کرده با وزن دقیق میده بیرون...

ببینید DELL INSPIRON 6400 با رم یک گیگ و..... که خودتون میدونید وزن خالص خود system دقیق سه کیلوگرم هست

حتی 1/0 هم نه کمتره نه بیشتر اگر اینطور بود به قطعاهت system حتما شک کنید. شرکت dell واقا دقیقه

من خودم با ترازوی دجیتال وزن کردم دقیق 3 کیلو حتی 1/0 زیاد یا کم نبود.

این تست واسه حرفه ای هاست (این نشانه کیفیت کالاس)

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
مواردی هنگام توجه و خرید نوت بوک: (آگاهی از قطعات)

pc card vs.mini-pci :قطعه ای شبیه کارت اعتباری که بر روی slot laptop شما نصب است(lan,usb,....)

modem and etherenet port : سیستمی انتخواب کنید که به صورت mini-pci باشد وگرنه به صورت pc card slot هست.(اکثرا 56kbps بوده)

wirless antennae and radios: که در بسیاری لپ تاپ ها به صورت داخلی یعنی mini-pci هست.یادتان باشد تفاوت بین 802.11g و 802.11b به خوبی درک کنید چرا که ممکن است هر دو نوع ممکن وجود نداشته باشد.

باطری:
battery cell : بخش های استوانه ای که برق تولید میکنند.
capacity:به میزان انرژی ذخیره شده در لپ تاپ میگویند.
charge cycle:مدت زمان شارژ میگویند.
انواع باطری: نیکل کادمیوم. نیکل-متال-هیدرید. لیتیوم-یون.(لپ تاپ) لیتیوم-یون-پولیمر. سوخت سلولی(لپ تاپ)

باطریهای fuel cell دارای li-ion بوده که دوبرابر نیکل کادمیوم قدرت دارد.

برای داشتن باطری خوب اجازه دهید برای اولین بار به خوبی خالی شود.(توجه: دوبار انجام دهید)
cpu:
intel>amd intel celeron m<mobile intel celeron

تنظیم برق مصرفی:
start>contorol panel>performane and maintenace> power options

گارانتی:
dead-in-arrival guarrantee: به معنی این که لپ تاپ شما هنگام باز کردن جعبه خراب از آب در آید که میتوان پس داد . که شامل نمایندگی میشه که تو ایران نیست
unlimited warranty: مدت تعیین شده نمایندگی
onsite service: شرکت سازنده از طرف نمایندگی آدرس میگیره اشخصی میفرسته در خونتون واسه تعمیر که تو ایران نیست
return to depot: ارسال به نمایندگی واسه تعمیر .
این اصتلاح ها تو دفترچه خرید نوشته

memory: دارای دو اسلات simm/dimm که هنگام ارتقا باید قبلی ها رو بردارید.

hard:
هاردهایی که دارای مشخصه rpm هست مصرف انرژی کمتری دارند.(توجه هنگام خرید)

وای خستم شد بسته دیگه تا آموزش بعدی که روش ضد حال زدن به فروشنده واسه گول نخوردن....... منتظر باشید

از توجه شما ممنون........................

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
با سلام.

جا داره دوباره مطالبی بگم از ساخت لپ تاپ:

ببینید دوستان هیچوقت لپ تاپ رو واسه قیافه و فیلم دیدن یا بازی یا اینترنت یا یک کار خاص نگید میخوام بخرم .

منظورم اینه که مثلا یکی میگه من واسه اینترنت خریدم و حالا که واسه این کار خریدم پس زیاد مهم نیست که قطعاتش و مدلش پایین باشه. کاملا اشتباهه

لپ تاپ رو واسه این بخرید که چندین کار ازش بر بیاد و همچنین اون کاری که میخوای ازش اختصاصی بکشی مثل استفاده ازاینترنت.

90% کسایی که لپ تاپ میگیرن کسانی هستن که فکر میکنن لپ تاپی که دارای سی پیو بالا و ظاهر قشنگ رم بالا و این چیزا هست پس بهتر از اونیکی مدله.......

بیبند ما کیفیت در cpu بالا و lcd با کیفیت نیست

مثلا dell در سیستم های خود در چیپ ها و ic های خود از فناوری hort که چند صفحه پیش ازش گفتم/ واسه جلو گیری بیش ازحد حرارت استفاده میکنه یا مقاوم سازیش یا turn off fuze و......

و یا hp که دارای وایفر های خنک کننده در cpu هست که سی پیو را به شکل عجیبی خنک میدارد و.......

و یا sony که تلاش میکنه سیستم ها رو به زیبایی و ظریفترین شکل ممکن و با کیفیت بالا بیرون بده.

حرفه ای ها مثل جناب رادیان و lurix میدونن من چی میگم.

ببیند دوستان این سه کمپانی دارای رقابت در فناوری و صنعت هستن. صنعت و رقابت و کیفیت کالا یعنی این.

آیا گیگا بایت / فوجیتسو/و...... دارارای قدرت مقابله با این سه کمپانی غولپیکر(dell.sony.hp) هستن قطعا *خیر*.

من نمیگم فوجیتسو و....... نخرید بلکه منظورم اینه که این ملاکها در نظر داشته باشید.

متسفانه اکثر مشاورین ما در ایران خودشان بازاری هستن و هرچه که دارن خوبه هر چه که هم ندارن بده

هیچ نمایندگی رسمی در ایران نیست.

کجای سریال نامبر گارانتی ایران در شرکت سازنده save میشه. و ثبت شماره گارانتی بین المللی کجای شرکت به اسم نمایندگی در ایران save میشه.

دوستان اینا رو میگم گول این بازاریها نخورید.

به امید خرید بهتر

از توجه شما ممنون

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
HDMI در hp یعنی:

High-Definition Multimedia Interface

که تکنولوژی برترمولتی مدیا هست.

HDMI : یک اتصال AUDIO/VIDEO هست که برای اتصال و انتقال داده های فشرده مولتی میباشد. که به دیسکهای موسیقی جدید .بسته ها کنسول ها بازیهای ویدیوئی مناسب با ویندوز ویستاهست.

ویا دریافت کننده اطلاعات AV که شامل تلوزیون های دیجیتال میشود یا همان (DTV).

این تکنولوزی در سال 2006 در ابتدا HDTV در بالا و پایین دوربین ها دیجیتال بود که تقریا همانند RF خودمون کار میکرد که مرکب از S-VIDEO و S-CARD و S-VGA بود در دوربین. RF که خودتون میدونید چی هست؟ حوصله توضیح ندارم همون که مثلا میخوای ماهواره به TV وصل کنی اگه خروجی AUDIO/VIDEO نباشه از RF استفاده میکنن.

خلاصه بعدها یواش یواش تکامل پیدا کرد و به تکنولوژی HDMI تبدیل شد.

که دارای 19 پین هست اینم پینا: توجه داشته باش که این پین ها در کابل و رو سوکت لپ تاپ هست.

1 TMDS داده ها+
Pin 2 TMDS داده هاShield
Pin 3 TMDS داده ها–
Pin 4 TMDS داده ها+
Pin 5 TMDS Data1 Shield
Pin 6 TMDS داده ها–
Pin 7 TMDS داده ها+
Pin 8 TMDS Data0 Shield
Pin 9 TMDS داده ها–
Pin 10 TMDS زمان+
Pin 11 TMDS Clock Shield
Pin 12 TMDS زمان–
Pin 13 CEC
Pin 14 دریافتی ها (N.C. on device)
Pin 15 SCL
Pin 16 SDA
Pin 17 DDC/CEC میدان 17 پین اول
Pin 18 +5 V برق ورودی
Pin 19 Hot Plug مشخصه 19 پین

یادت باشه HDMI یک درگاه چند کاره مولتی مدیاس مثل :
TV or PC video format/
MPEG movie data / ATSC, and DVB

و اما expansion port 3 :

این پورت مخصوص لپ تاپ های hp هست.

که عبارتی تعریف شده همان pci هست که محلی برای اتصال هم نوع که همون hp هست که روی مدار دارای دروازهای گرافیک و داده هست . که من هنوز بطور مشخص رو مدار hp کار نکردم. به زودی اطلاعات خوبی میدم بهت.

از توجه شما ممنون

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام به دوستان امروز هم میخام چند مطلب واسه اونا که تازه لپ تاپ میخرن بگم.

1. اولین نکته این که لپ تاپ رو رو فرش به هیچ وجه نزارید. (دلیلش هم بعد بصورت کامل تو تاپیک مشکلات لپ تاپ میگم)

2.هر وقت که به آداپتور دست رسی دارید از باطری استفاده نکنید.و این که میگن باطری رو در بیاری و فقط با برق کار کنید کاملا اشتباه.چون هنگام بدون بار بودن باطری , lithium با سلول ها واکنش میده وتشکیل رسوب سیاه میده که حوصله نوشتن فرمولش ندارم پس سعی کنید هم همینطور که باطری رو system هست از برق استفاده کنید.

3.هیچ گاه هنگام استفاده از باطری مبادرت به رایت کردن dvd نکنید.چون برق ورودی laptop که 100 تا 240 وات است و برق خروجی 19.5 وات اس به این شکل: 19,5:input :100-140 v/ output پس هنگامی که از باطری برای رایت dvd استفاده کرده میزان توان از 19.5 کمتر شده و موتور چرخاننده دیویدی درایو در چار شک میشود.پس هر وقت به برق AC متصل است رایت کنید. البته این امر ناگهانی است که به ندرت پیش میاد سعی کنید کمتر بدون برق رایت کنید.
4.حتما هارد رو پس از خرید defragmenter بکنید بعد ریکاوری بگیرید.

5.هچ گاه لپ تاپ رو تو کیف روشن نکنید و کار کنید.من خیلیها دیدم این کارو میکنن.system نیاز به خروج و ورود هوا داره این کار باعث میشه به fan فشار بیاد

6. حتما حتما حتما سعی کنید از وینوز اورجینال و سازگاری شده با خود system استفاده کنید.که برچسب های مچ کردن نوع ویندوز رو رو system زده شده.

7. و اما من مطالبی که اینجا مینویسم در هیچ تاپیکی نیست من میبینم کسانی مطالبم رو دزدی میکنن و copy/paste میکنن
تو فرم ها و سایت های معتبر دیگر و به اسم خودشون میزارن . دوستانی که میان به این تاپیک خواهش میکنم از

مطالب استفاده کنن ولی copy/paste جای دیگر نکنن اگر این کار رو هم میکنن حداقل با زکر منبع باشه.

تمام حقوق این مطالب مربوط به دوستان غضو شده در این فرم است و نه فرمهای دیگر.

از حسن توجه شما ممنون

بعا با آموزشهای جدید تر میام

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
در مورد تولید به اسم یک کشور دیگه

مثلا در سونی fz190 نوشته ساخت امریکا ولی دروای ایچی چین و سفارش امریکا هست نه ساخت امریکا

دروای ایچی به زبان چینی یعنی واحد ارسال でちゅ . که یک واحد در شرکت سونی هست هست که لپ تاپ هارو

پس از تولید واسه کشورهای دارای قرارداد و صنعت به نام همان کشور ارسال میشه یا همون دروای ایچی میشه

از حسن توجه شما ممنون

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
واسه سردر گم نشدن دوستان یک سری از مطالب خودم را از تاپیک قبلی برای راهنمایی بهتر دوستان به اینجا آوردم

از توجه شما ممنون

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام .

چند تا از دوستان واسم pm خصوصی زده بودن که وقتی لپ تاپ میخریم از کجا بفهمیم باتری سلولی هست و دست

دوم نیست و اصلا باتری سلولی چی هست.....

من همینجا یک توضیح کامل میدم که در کنار آیتمهای دیگر انتخواب لپ تاپ در مورد باتری دیگه سوالی نشه چون

چندین بار گفتم و این بار کامل هست.

بینید دوستان باتری لپ تاپ از سوخت سلولی استفاده کرده (fuel cell) .این نوع سوخت درون باطری سلولی یک نوع

تبدیل الکتروشیمیایی هست.

که از دو قسمت تولید اولیه سوخت که در قطب مثبت است و هچنین قسمت oxidant که در قسمت قطب منفی بوده

که باهم واکنش داده و جریان برق تولید میکند.

در شکل زیرکه تهییه کردم روند واکنش را توضیح میدهم:
34dj32d.jpg

دوستان در باتریهای که امروزه تولید میشه از نوع li_on بوده که روی باتریهای لپ تاپ هم نوشته.که هم باتر عمر

بیشتری دارد هم طول مدت نگهداری شارژ بیشتر است.

گنجایش اکثر باتریهای dell از جمله 6400 و... 53WH هست.

انواع باتریها:
battery cell : بخش های استوانه ای که برق تولید میکنند.
capacity:به میزان انرژی ذخیره شده در لپ تاپ میگویند.
charge cycle:مدت زمان شارژ میگویند.
انواع باطری: نیکل کادمیوم. نیکل-متال-هیدرید. لیتیوم-یون.(لپ تاپ) لیتیوم-یون-پولیمر. سوخت سلولی(لپ تاپ)

باطریهای fuel cell دارای li-ion بوده که دوبرابر نیکل کادمیوم قدرت دارد.

برای داشتن باطری خوب اجازه دهید برای اولین بار به خوبی خالی شود.

دوباره خواهشی دارم از دوستانی که مطالب را کپی برداری میکنند و در فرم های دیگر میبرند خواهش میکنم باذکر منبع باشد تمام حقوق این مطالب مربوط به این تاپیک است.

امیدوارم که تونسته باشم راهنمایی کرده باشم چون کولی ترجمه و وقت واسش گزاشتم

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام دوستان میخواهم کمی در مورد تکنولوژ IC لپ تاپ بگم:

حرف از دو کلمه integrated circuit آمده که در اینجا معنی مدار مجتمع میدهد.

در گزشته چون مدار الکتریکی از قطعات زیادی تشکیل میشد در SYSTEM ها که این باعث حجم بالا و کاهش سرعت میشد ولی با آمدن IC این دو مشکل حل شد.

دقت داشته باشید که بر روی RAM. HARD.BOARD لپ تاپ تمام از IC تشکیل شده علت گرانی لپ تاپ بخاطر همین IC های کوچک بوده.

IC و یا چیپهای به کار رفته در DELL دارای تکنلوژی HORT بوده که از گرم شدن زیادی جلوگیری میکند.

IC ها دارای اعداد و نشانه خاص بوده.

از توجه شما ممنون

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
کمی در مورد Michael Dellf بنیان گزار DELL::)

180px-Michael_Dell%2C_square_crop.jpg

او در 23 فوریه سال 1965 در تکزاس به دنیا آمد.

که در یک مدرسه بالا رتبه که اکثرااز خانوادهای یهودی در آنجا بودن شروع به تحصیل کرد.(مدرسهHouston)

وسپس با لوح تقدری که از مدرسه گرفته بود در یکی از دانشگاه های تکزاس مشغول به تحصیل شد. و کم کم ایده کم کردن حجم و فضای کامپیوتر در ذهن او شروف به فعالیت کرد.

همسر او سوزان دل .و دل دارای چهار بچه میباشد.

و دارای شرکتهای : DELL.CEO.INC بوده که دیگه نحوه تشکیل دادنش رو حوصله ندارم بگم......

دوستان براوردی که از درامد شبکه کمپانیهای بالا شده در سال 2007 به میزان 15.8 بیلیون(billion) دولاره:wacko::blink: با لین پول میشه نصف خلیج فارس رو خرید:lol:

او اکنون 43 سال سن دارد.

در آینده بیشتر از این مبتکر میگم.

mehran50

کاربر فعال موسیقی
لایک‌ها
1,690
با سلام و تشکر از تایپیک پر محتوای شما
سوالی در رابطه با خرید لب تاپ در تایپیک بغلی مطرح نمودم که یکی از اساتید نیز لطف نموده و جواب داده بودند ضمن طرح مجدد آن خواهشم این است که در رابطه با قدرت وکیفیت کارت گرافیکی این مدلها یا مدلی نزدیک به رنج قیمت مطرح شده توضیحات کاملتری ارا ئه فرمایید
چون کارهای مربوط به نرم افزارهای گرافیکی (مایا, adobepraimer,ulead) برام خیلی مهمه و البته از بعضی بازیها نمیتونم بگذرم

ضمنا" نحوه تبادل اطلاعات از هارد pc به هارد لب تاپ چگونه است

سلام بر تمامی اساتید
من اخیرا" به علت وضعیت شغلیم دائم در مسافرتم و این باعث میشه از کامپیوترم دور باشم مشخصات pc من به شرح زیره
mb px1 965
cpu 3.4 4mb cash
ram 2gig (4*512
hdd 250 sata westren d...
capture card tiger dv3000p
vga 8600gts xfx
power green 480w
dvd rw dual & dvd rom
monitor lcd 17" acer ferarri
من از کامپیوتر علاوه بر استفاده در کارهای فنی مهندسی استفاده زیادی در کارهای گرافیکی (مایا و 3dmax ) وکارهای تبدیل و تدوین (ulead studio 11 ,adobe primer ,dvd move factory ulead ) و بازیهای جدید استراتژیک (company of heroes , tiberium war , world in conflict , ولبته فیفا 07 و uefa07 ) ونرم افزارهایی مانند autocad , office , msproject ,انجام میدم و البته تو اینترنت هم خیلی میچرخم
میخواستم ببینم تا سقف 1500000 تومان لب تاپی گیرم میاد که کاملا" برام رفع نیاز بکنه و بتونم با خیال راحت کارهای و نرم افزارهای ذکر شده رو با هاش انجام بدم ؟
ضمنا" گارانتی و طولانی بودن عمر مفید باطری هم برام ضروریه
از اینکه سوالم طولانی شد معذرت میخوام و منتظر راهنماییهاتون هستم
در ضمن باید عرض کنم اگر به خاطر مسا فرتهام و دوری از محل زندگیم نبود عمرا" سراغ لب تاپ نمیرفتم چون مطمئنم با این پول میشه یکی از بهترین کیسها رو جمع کرد

ممنون

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
با سلام و تشکر از تایپیک پر محتوای شما
سوالی در رابطه با خرید لب تاپ در تایپیک بغلی مطرح نمودم که یکی از اساتید نیز لطف نموده و جواب داده بودند ضمن طرح مجدد آن خواهشم این است که در رابطه با قدرت وکیفیت کارت گرافیکی این مدلها یا مدلی نزدیک به رنج قیمت مطرح شده توضیحات کاملتری ارا ئه فرمایید
چون کارهای مربوط به نرم افزارهای گرافیکی (مایا, adobepraimer,ulead) برام خیلی مهمه و البته از بعضی بازیها نمیتونم بگذرم

ضمنا" نحوه تبادل اطلاعات از هارد pc به هارد لب تاپ چگونه است

سلام بر تمامی اساتید
من اخیرا" به علت وضعیت شغلیم دائم در مسافرتم و این باعث میشه از کامپیوترم دور باشم مشخصات pc من به شرح زیره
mb px1 965
cpu 3.4 4mb cash
ram 2gig (4*512
hdd 250 sata westren d...
capture card tiger dv3000p
vga 8600gts xfx
power green 480w
dvd rw dual & dvd rom
monitor lcd 17" acer ferarri
من از کامپیوتر علاوه بر استفاده در کارهای فنی مهندسی استفاده زیادی در کارهای گرافیکی (مایا و 3dmax ) وکارهای تبدیل و تدوین (ulead studio 11 ,adobe primer ,dvd move factory ulead ) و بازیهای جدید استراتژیک (company of heroes , tiberium war , world in conflict , ولبته فیفا 07 و uefa07 ) ونرم افزارهایی مانند autocad , office , msproject ,انجام میدم و البته تو اینترنت هم خیلی میچرخم
میخواستم ببینم تا سقف 1500000 تومان لب تاپی گیرم میاد که کاملا" برام رفع نیاز بکنه و بتونم با خیال راحت کارهای و نرم افزارهای ذکر شده رو با هاش انجام بدم ؟
ضمنا" گارانتی و طولانی بودن عمر مفید باطری هم برام ضروریه
از اینکه سوالم طولانی شد معذرت میخوام و منتظر راهنماییهاتون هستم
در ضمن باید عرض کنم اگر به خاطر مسا فرتهام و دوری از محل زندگیم نبود عمرا" سراغ لب تاپ نمیرفتم چون مطمئنم با این پول میشه یکی از بهترین کیسها رو جمع کرد

ممنون

سلام دوست گرامی در مورد کارت گرافیک دوست خوبم رادیان بارها توضیح دادن و او در این زمینه بسیار وارد تر از من است.

در مورد تبادل اطلاعات میشه از کارت شبکه استفاده کرد........................

hp 6500 با 2گیک رم خوبه.....

در مورد موارد دیگه تو چند پست قبل توضیح دادم.

ممنون از توجه شما

alisat

Registered User
لایک‌ها
0
سلام !

خواستم فرق بین مدل های vostro و inspiron رو توی لپ تاپ های DELL بدونم . از نظر port ها و مشخصات ظاهریشون.

بالا