برگزیده های پرشین تولز

مشاوره (خرید، مقایسه، فنی...)

÷

• Total voters
    52

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,702
سلام

دوستان حقیقتش بنده یه پراید دارم که مدلش پایینه و اذیتم میکنه

تو اخبار و رسانه ها هم میگن که قراره ارزون بشه و...

ایا صبر کنم ارزون میشه ؟

البته من نو نمیخوام بخرم میخوام کار کرده بخرم

البته اگه قیمتش بیاد پایین تاثیر گذارعه

نظر شما چیه ؟
خیر , ارزون نمیشه , بهتره تا گرون نشده برای خرید اقدام کنی

ahrad

Registered User
لایک‌ها
4,010
ما رفتیم و یک پراید 131 sx کم کارکرد و تمیز برای سال 90 خریدیم :)
تو تعویض پلاک نسبتا آدم زیاد اومده بود و همچین هم خلوت نبود ( خرید و فروش هست ولی نسبتا کم شده و بازار دست دوم ها فعلا در جریان عه !!!! )
والله نمیخواستم با یک ماشین خیلی قدیمی و زپرتی یاد بگیرم چون وسط یادگیری اگر ماشین هم خرابی داشته باشه دردسر میشه ....
ممنون از همه
مبارک باشه(گرچه یکم دیره:D)
اگه فضولی نیست میشه بپرسم چند خریدید؟

the110boy

Registered User
لایک‌ها
68
سلام.
می خوام اولین ماشینم رو بگیرم، تاحالا رانندگی نکردم.
کلا می خوام 5 میلیون خرج خرید ماشین کنم(می دونم تو این وضع خیلی قیمت کمیه :| ).
یکی از آشناهامون با یه مکانیک صحبت کرده، طرف بهش گفته با این قیمت پراید گیرت بیاد اصلا به درد نمی خوره، ولی می تونم یه پیکان تضمینی برات پیدا کنم.
ولی من تو سایتایی مثل دیوار و... می گردم گاها می بینم بعضی پراید ها(چه هاچ بک چه صندوقدار) مدلای دوروبر 79-80-81-82-83 با این قیمت پیدا میشه، به نظرتون اینا واقعا از نظر فنی به درد نمی خورن(حتی یه 405 هم دیدم مدل؟ 79 تو حدود این قیمت).
برام مهمه که خیلی درگیر تعمیرگاه و اینا نباشم و راحت برونم، اگرم مشکلی پیش اومد خرجش کم باشه.
خلاصه پیشنهاد شما چیه؟

totti4007

Registered User
لایک‌ها
151
طرفش نرو دوست من عجله نکن این ماشینا مثل سرطانن الان تنها فکر صاحبشون فقط فروششونه

the110boy

Registered User
لایک‌ها
68
طرفش نرو دوست من عجله نکن این ماشینا مثل سرطانن الان تنها فکر صاحبشون فقط فروششونه
مرسی دوست عزیز ولی یه جورایی لازم دارم، بیشتر از این پول هم نمی خوام خرج کنم چون اولا اینکه اولین ماشینمه و مطمئنا قراره بخوره به در و دیوار و... از طرفی هم فعلا خیلی دستم باز نیست برای ماشین خرید.

آیدین نامی

Registered User
لایک‌ها
407
خودرو صفری می خوام بخرم . بین این دو مدل موندم. لطفا دوستان راهنمایی ام کن
206 تیپ 2 یا تیبا هاچ بک

babak13633

Registered User
لایک‌ها
737
هر جور بخوای حساب کنی 206 از تیبا سرتره

babak13633

Registered User
لایک‌ها
737
البته الانم همه قطعات 206 هم چینی هستش ولی در حالت کلی 206 از تیبا سرتره

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,702
دوستان میخوام کیا اپتیما بخرم , البته فکر بد نکنید :D قشر مرفه بی درد نیستم که 150 تومن بدم ماشین بخرم . اصلا 150 تومن رو تا حالا یه جا ندیدم:general707:
اینجا منطقه آزاد هست و میشه کارکرده زیر 60 تومن خرید .
ما را از نظرات خود مستفیض نمایید :rolleyes:

ali_mojtahedi

Registered User
لایک‌ها
21
سلام دوستان قصد خرید ماشین صفر تا سقف ۱۵۰ الی ۱۶۰ میلیون رو دارم و ملاک هایی که جهت خرید مد نظر دارم
۱ - نرمی و بی سر صدا بودن ماشین در حدی که ادم اسایش داشته باشه تو ماشین
۲ - کیفیت بالای قطعات
۳ - کم استهلاک بودن ماشین یجورایی ماشین قراره عمری باشه چون هر ۱۰ ۱۵ سال یکبار ماشین عوض میکنم
۴ - شتاب و هندلینگ راضی کننده در جاده
بقیه چیزا مثل اپشن ، طراحی ، خدمات پس از فروش و ... نمیخوام بگم مهم نیست ولی تو اولویت نیست.
گزینه هایی که مد نظر دارم ۱ - تویوتا کرولا ۲- هوندا سیویک ۳ - میتسوبیشی لنسر ۴ - میتسوبیشیasx
۵ - مزدا ۳ ۶ - نیسان تیانا
البته اول چنتا کره ای هم جزو انتخاب بود ولی به دلیل این که کیفیت و استهلاک و همچنین نرمی رو به اپشن و طراحی ترجیح میدم حذف کردم از انتخابم
از بین این ۶ تا ماشین نیسان تیانا خیلی چشمم رو گرفته و خیلی به معیار های من نزدیکه ولی نمیدونم الان اینجا مونتاژ میشه یا نه؟
خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم

irsystem.org

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
IRSYSTEM.org_PTS2015_2.png

IRSYSTEM.org_AVL_GPS_Tracking_Solution.png

انواع دستگاه های ردیاب ماهواره ای خودرو از مدل های معمولی تا پیشرفته اروپایی با کیفیت درجه یک به همراه ارائه خدمات نرم افزاری و نصب سامانه یکسال گارانتی تعویض شرکتی و پنج سال خدمات پس از فروش

- امکان ارسال پیامک هشدار به راننده هنگام روشن و خاموش شدن خودرو، سرعت غیرمجاز، ورود و خروج از تهران، حمل با جرثقیل و...
- امکان ارتباط دستگاه با شبکه موقعیت یاب گلوناس روسیه علاوه بر جی پی اس
- شش ماه استفاده از وب سایت جهت ردیابی آنلاین پس از آن سالیانه ٤٠ هزار تومان
- هزینه نصب در محل ٥٠ هزار تومان و در محل شرکت ٣٠ هزار تومان
- ارسال اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ٩ الی ١٨
- لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 88896879 ، 09108014848 تماس گرفته و یا به آدرس www.irsystem.org/ptsمراجعه نمائید.
IRSYSTEM.org_PTS2015_Catalogue.png

pars71

Registered User
لایک‌ها
17
سلام دوستان .
من میخواستم تو یکی دوماهی ان شالله یک 206 بخرم چون صفرهاش که بخاطر کیفیتش منصرف شدم . گفتم فعلا تو این یکی دوسالی که تا خودروهای برندهای معتبر مثل ماشینای جدید پژو و رنو و فیات و اسکودا و و... میان فعلا 206 دست دو بگیرم (میگن تا 90 بگیرم از 90 به بعد نباشه) تا بعدا ضرر کم بدم و با اونا عوض کنم .
سوالم اینه برای خرید 206 دست دو به چه مواردی دقت کنم که مخصوصا موتوری گریبکسی سالم باشه و ماشین بی خرج پیدا کنم ؟ فقط برای بی رنگ بودن میدونم معاینه رنگ ببریم که بی رنگ واقعی باشه . برای فنی چکار کنم ؟
و یک سوال 206 تیپ 2 یعنی 1400 بگیرم یا 1600 ؟ از لحاظ شتاب و حرکت و سربالا و کولر خیلی فرق دارن ؟ مصرف بنزین چطور ؟

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
سلام
206مدل 90 هم اگر زیاد کارکرده باشه،اعصابت را بیشتر از مدل 91 به بعد خورد میکنه،برای فنی هم باید ببری پیش یک مکانیک وارد 206،زیر مدل91 فقط خوبیش اینه که سیستم برقش نسبت به قبلی ها بهتره و آپشن بهتر و ارزانتر میشه روش فعال کرد و اندکی کیفیت بهتر ولی بنظرم من اینکه پول بیشتری به نسبت بابت مدل 90 نسبت به 92 بدهی(چون بعضا بخاطر همین جو فرانسوی بودن که دروغه؛دلالها شاید قیمتها را تغییر بدهند)عاقلانه نیست
تیپ2 و تیپ3 هر دو1400 هست،اگر محدودیت بودجه نداری تیپ5 بگیر همون 1600،چون 206 فقط تیپ5 اش معنی شتاب و ایمنی واقعی را میده..موتور تیپ2 مثل موتور XU7 ها مشکل واشر زدن داره ولی Tu5 موتور بهتریه..درکل تیپ5 بهتره
اون ماشینها هم که منتطرش هستی زیر50 به فکرشون نباش وگرنه دیگه کی 405 و پارس و پراید و 206 میتونه بفروشه

pars71

Registered User
لایک‌ها
17
سلام
206مدل 90 هم اگر زیاد کارکرده باشه،اعصابت را بیشتر از مدل 91 به بعد خورد میکنه،برای فنی هم باید ببری پیش یک مکانیک وارد 206،زیر مدل91 فقط خوبیش اینه که سیستم برقش نسبت به قبلی ها بهتره و آپشن بهتر و ارزانتر میشه روش فعال کرد و اندکی کیفیت بهتر ولی بنظرم من اینکه پول بیشتری به نسبت بابت مدل 90 نسبت به 92 بدهی(چون بعضا بخاطر همین جو فرانسوی بودن که دروغه؛دلالها شاید قیمتها را تغییر بدهند)عاقلانه نیست
تیپ2 و تیپ3 هر دو1400 هست،اگر محدودیت بودجه نداری تیپ5 بگیر همون 1600،چون 206 فقط تیپ5 اش معنی شتاب و ایمنی واقعی را میده..موتور تیپ2 مثل موتور XU7 ها مشکل واشر زدن داره ولی Tu5 موتور بهتریه..درکل تیپ5 بهتره
اون ماشینها هم که منتطرش هستی زیر50 به فکرشون نباش وگرنه دیگه کی 405 و پارس و پراید و 206 میتونه بفروشه
سلام. ممنون از راهنماییتون . درسته من دوستم هم تیپ 2 ی 89 خریده کلی خرج واشر و موتور براش گذاشته . پس 1400 رو بیخیال میشم . ببینم پس اگر تیپ 5 مدل 89-90 به قیمت مناسب تمیز گیر بیارم که کم کارکرد باشه و دیاگ هم کارکرد واقعیشو نشان بده که عالی میشه اگر نه یک فکری بکنم و پولم جور بشه شاید مدل بالاتر و یا حتی 93-94 بگیرم که حداقل تو گارانتی باشه بشه آبادش کرد

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
به کیلومتر و دیاگ و ...زیاد اعتماد نداشته باش،چون راحت میتونن کمش کنند،روی سلامت موتور و بدنه زوم کنی بهتره،خریدار و رفتار و انسانیتش را بشناسی میشه بهش اعتماد کرد که کیلومتر دستکاری نشده

Max.Pain

Registered User
لایک‌ها
710
سلام
برای پراید چه لاستیکی بخرم که مقرون به صرفه باشه؟
توضیح اینکه روزانه حدود 120 کیلومتر رانندگی میکنم!

بالا