برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید تجهیزات شبکه - سوئیچ ، روتر ، آنتن و ...

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
درود دوستان گرامی
در این تاپیک سعی می کنم تا جای ممکن به سوالات شما در مورد خرید تجهیزات شبکه ، از کارت شبکه گرفته تا سرور ، پاسخ بدم .

قبل از طرح سوال و ارسال پست لطفا به نکات زیر توجه کنید :
- کاربری خانگی یا اداری؛ یعنی قطعه مورد نظر رو قصد دارید در منزل استفاده کنید و یا محل کار .
- مساحت منطقه تحت پوشش؛ چند متر فضا برای پوشش شبکه مد نظر دارید .
- اشاره به عواملی غیر از تجهیزات شبکه موجود در منطقه؛ به دیوار ها و موانع اشاره کنید . بگید جنس پارتیشن های موجود در محل کار از چیه و آیا تلفن بیسیم در محدوده شبکه وجود داره یا خیر .

سلام . من قصد دارم یک اکسس پوینت برای محل کار تهیه کنم . در محل کار که 8 سیستم در 3 اتاق همزمان به شبکه متصل هستند برنامه اتوماسیون اداری در حال اجراست و تبادل اطلاعات در شبکه زیاد صورت میگیره (نکته یک) . ابعادی رو که برای تحت پوشش قرار دادن مد نظر داریم حدودا 20 متره . و همینطور قرار بر اینه که در آینده 2 سیستم موجود در طبقه پایین رو هم وارد شبکه کنیم (نکته دو) .
البته لازم به ذکره جنس دیوار های شرکت از بتن هستند و قبلا مشکلاتی از قبیل شبکه کردن دو لپ تاپ به صورت بیسیم وجود داشته . ضمنا برای ارتباط با رانندگان شرکت از ایستگاه رادیویی استفاده می کنیم که بالطبع آنتن هایی در محوطه در نظر گرفته شده و اتفاقا گهگدار باعث ایجاد اختلال در تلفن های بیسیم هم شده (نکته سه) .
راستی 2 تا از همکارای من در شرکت تعدادی فایل دارن که میخوان در شبکه به اشتراک بذارن اما معاون شرکت گفته از سیستم ها برای اشتراک گذاری فایل استفاده نکنید . آیا اکسس پوینتی هست که دارای پورت یو اس بی باشه که با اتصال فلش به اون بتونیم به فایل ها در شبکه دسترسی داشته باشیم (اطلاعات مفید) .

توجه به نکات ذکر شده حرکت بنده و شما رو در رسیدن به هدف نهایی که یک پاسخ قانع کننده و صحیحه ، تسریع میبخشه .

icon4.png
از دوستانی که لطف کرده و در این تاپیک به عنوان پاسخگو و مشاور شرکت می کنند ، تقاضا می کنم بدور از هرگونه تعصب و یا طرفداری از برندی خاص ، خواسته یا نا خواسته ، همکاری کنند . ممنون

BazareMan

Registered User
لایک‌ها
102
جای چنین تاپیک هایی تو پی تی خالی هست ، به شرطی که مهم بشه و بشه تاپیک مرجع و البته اکتیو باشه ...

aliasys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نمایندگی شرکت سیسکو ارائه دهنده تجهیزات شبکه (Network) است.سوییچ و روتر سیسکو از مهمترین محصولات نمایندگی سیسکو می باشد که وظیفه ی مدیریت ترافیک شبکه وحصول اطمینان از برقراری ارتباط دستگاه ها با یکدیگر را دارند. در سالهای اخیر نمایندگی سیسکو عمده فعالیتش را بر روی توزیع محصولات سیسکو متمرکز نموده است و امروزه به بزرگترین و تخصصی ترین نمایندگی سیسکو مبدل گشته است . محصولات سیسکو مربوط به شبکه و ارتباطات می باشد. در ابتدا، سیسکو فقط روترهای چند پروتکل تولید می‌کرد ولی امروز محصولات سیسکو را در همه جا می‌توان پیدا کرد.
fرای ساختن یک شبکه ی کامپیوتری شما به گروهی از تجهیزات شبکه احتیاج دارید. متصل بودن کامپیوترها از طریق یک رسانه فیزیکی مانند کابل ، فیبر نوری ، ماهواره ها و ... می باشد. دو شرط فوق شروط لازم برای ایجاد یک شبکه کامپیوتریش می باشند اما شرط کافی برای تشکیل یک شبکه کامپیوتری داشتن ارتباط و تبادل داده بین کامپیوترهاست .
تجهیزات شبکه به مجموعه‌ای از ابزار و وسایلی گفته می‌شود که برای راه اندازی یک شبکه رایانه‌ای نیاز است. تجهیزات شبکه به چند دسته تقسیم می‌شوند : تجهیزات فعال - تجهیزات غیر فعال
تجهیزات شبکه فعال (به انگلیسی: Active Products) تجهیزاتی هستند که فعالیت الکترونیکی در درون آنها صورت می‌گیرد و اطلاعات وارد شده به انها بسته به شرایط برنامه ریزی شده برای دستگاه، پردازش و رد و بدل می‌گردد.
تجهیزات شبکه غیر فعال (به انگلیسی: Passive Produscts) تجهیزاتی هستند که قابل برنامه ریزی نبوده و نمی‌توانند تغییراتی روی اطلاعات و یا محتوای تبادل شده در شبکه داشته باشند. بخشی از تجهیزات شبکه هم که بمنظور نصب و پیکر بندی سخت‌افزاری (از قبیل کابل کشی و نصب دستگاه‌ها) استفاده می‌شود در این دسته جای می‌گیرند.
http://www.aliasys.co/

vpsserverx

Registered User
لایک‌ها
177
سلام

من برای انتقال اینترنت از یک نقطه به نقطه دیگه با دید مستقیم و فاصله ۲ کیلومتری با کمترین هزینه ، نیاز به راهنمایی دارم !

دوستان چه پیشنهادی دارید ؟

و اینکه من یک اکسس پوینت
Link-TL-WA7510N و یک نانو استیشن m5 دست دوم گیر آوردم ! آیا میشه این دو را با هم لینک کرد ؟

ممنون میشم دوستان پاسخ کامل بدن !

با تشکر

rezamr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
درود دوستان گرامی
در این تاپیک سعی می کنم تا جای ممکن به سوالات شما در مورد خرید تجهیزات شبکه ، از کارت شبکه گرفته تا سرور ، پاسخ بدم .

قبل از طرح سوال و ارسال پست لطفا به نکات زیر توجه کنید :
- کاربری خانگی یا اداری؛ یعنی قطعه مورد نظر رو قصد دارید در منزل استفاده کنید و یا محل کار .
- مساحت منطقه تحت پوشش؛ چند متر فضا برای پوشش شبکه مد نظر دارید .
- اشاره به عواملی غیر از تجهیزات شبکه موجود در منطقه؛ به دیوار ها و موانع اشاره کنید . بگید جنس پارتیشن های موجود در محل کار از چیه و آیا تلفن بیسیم در محدوده شبکه وجود داره یا خیر .

سلام . من قصد دارم یک اکسس پوینت برای محل کار تهیه کنم . در محل کار که 8 سیستم در 3 اتاق همزمان به شبکه متصل هستند برنامه اتوماسیون اداری در حال اجراست و تبادل اطلاعات در شبکه زیاد صورت میگیره (نکته یک) . ابعادی رو که برای تحت پوشش قرار دادن مد نظر داریم حدودا 20 متره . و همینطور قرار بر اینه که در آینده 2 سیستم موجود در طبقه پایین رو هم وارد شبکه کنیم (نکته دو) .
البته لازم به ذکره جنس دیوار های شرکت از بتن هستند و قبلا مشکلاتی از قبیل شبکه کردن دو لپ تاپ به صورت بیسیم وجود داشته . ضمنا برای ارتباط با رانندگان شرکت از ایستگاه رادیویی استفاده می کنیم که بالطبع آنتن هایی در محوطه در نظر گرفته شده و اتفاقا گهگدار باعث ایجاد اختلال در تلفن های بیسیم هم شده (نکته سه) .
راستی 2 تا از همکارای من در شرکت تعدادی فایل دارن که میخوان در شبکه به اشتراک بذارن اما معاون شرکت گفته از سیستم ها برای اشتراک گذاری فایل استفاده نکنید . آیا اکسس پوینتی هست که دارای پورت یو اس بی باشه که با اتصال فلش به اون بتونیم به فایل ها در شبکه دسترسی داشته باشیم (اطلاعات مفید) .

توجه به نکات ذکر شده حرکت بنده و شما رو در رسیدن به هدف نهایی که یک پاسخ قانع کننده و صحیحه ، تسریع میبخشه .

icon4.png
از دوستانی که لطف کرده و در این تاپیک به عنوان پاسخگو و مشاور شرکت می کنند ، تقاضا می کنم بدور از هرگونه تعصب و یا طرفداری از برندی خاص ، خواسته یا نا خواسته ، همکاری کنند . ممنون
به نظر من و به دور از تعصب بهترین برند تجهیزات شبکه اعم از سرور، استوریج و سوییچ؛ HP آمریکاس و واقعا تو این زمینه واسه خودش غولیه.
تو ایران هم ایران اچ پی مرجع اصلی فروش این محصولاته، من این شرکت رو توصیه می کنم بهتون.

networkkala

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام به تمام کاربران گرامی
در صورت نیاز به خرید تجهیزات شبکه و دریافت مشاوره رایگان از فروشگاه آنلاین نتورک کالا به همراه قیمت های روز دیدن فرمایید.
با تشکر
https://www.networkkala.com
نتورک کالا

بالا