برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید سیستم با هر بودجه مالی

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
دوستان عزیز سلام
اینحا محل مناسبی برای مشاوره در زمینه خرید سیستم است
لطفا بودجه خود و نیاز خود را بگویید تا در سریعترین زمان شما را راهنمایی کنم
با تشکر
آرمین

gipsy2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
550 بدون مانيتور​

M654

Registered User
لایک‌ها
3
جناب آرمینیوس این تاپیک تو این فروم مشابه نداره؟!

جناب gigspy2 اولین پست رو با دقت بخونین../

gipsy2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از M654 :
جناب آرمینیوس این تاپیک تو این فروم مشابه نداره؟!

جناب gigspy2 اولین پست رو با دقت بخونین../

MultiMedia
ميكس
خيلي كم بازي​

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
سلام
تا اونجایی که من فهمیدم سیستمی که شما گفتین برای بازی نمیخواین!!!!!!!!!بیشتر مولتی مدیا!! خب شروع میکنیم
از اونجایی که من Amd رو برتر از Intel میدونم سیستم رو بر مبنای AMD توصیه میکنم!!
CPU:AMD Athlon 64 3000+ 512kb Cache 1.8Ghz Core Speed 85.000
Main Board:MSI K8n Neo4-F 82.000
http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=652 لینکه مارد بورد
Ram:Geil 2*256 mb Dual Channel Module 62.000
Vga:Asus 6200tc 256mb Pci Express 50.000 to 55.000
Modem:Zoltxi Smart Spirit 3chip Alraghi 16.000
H.D.D:Maxtor 250gb Sata2 16mb Buffer 7200RPM 78.000
F.D.D: که اصلا دلیلی برای خریدش نمیبینم اگه خواستی بگیری 6 تومن به هزینه هات اضافه کن
DVD Writter :pioneer A10 Dual Layer 55.000
Power :Green 400watt 15.000
اما چیزایی که به انتخاب خودت بستگی داره حالا من یک چیرایی مینویسم ولی با سلیقه خودت خواستی تغییر بده!!!

Speaker:Edifier r301 35.000 اینم لینکش http://www.edifier.ca/products/r301/r301.html
کیس هم هر مدلی گرفتی بگیر ولی اگه پاور داشت پس بده به خود فروشنده پولشو بگیر !!!!
هیچ وقت پاور متفرقه ننداز چون به سیستم آسیب میزنه همین امروز مثلا من یک پاور متفرقه انداختم خودش که ترکید هیچی چیپست مادر بورد رو هو سوزوند!!!!!
موس و کیبرد هم سلیقه ای است و 30 تومن هم واسه اون کنار بذار
حالا یک چیز مهمتر. بحث اینه که چرا فقط دی وی دی رایتر نوشتم.آقا اگه پول واست اضافه موند فقط دی وی رام بگیر اگه بخوای قیده یک چیزو بزنی جاش دی وی دی رام بگیری اشتباهه!!!!!!!!!اصلا درست سی دی نمیخونه این اثیات شدس ولی دی دی رایتر کارش درسته!!!!!اگه پایونیر نشد Plextor هم عالیه!
مورد آخر اینکه برای کارت صدای مادر بورد آنبرده Realteke که خیلی خوبه 7.1 کاناله کارت صدا هم نگیر مگر اینکه دیگه کارت خیلی درست باشه اونوقت یک Creative سیصد تومنی بگیری
از اونجایی که گفتی سیستم مالتی مدیا میخوای حتما یک کپچر کارد هم میخوای که ننوشتم اطلاعاته زیادی هم ندارم ولی اگه کمکی خواستی باز در خدمتم
اینم آدرسه سایت گارانتی های معتبر قطعات که یکی از دوستان خوبمونم تو همین قسمت مشاوره برای خرید سیستم هم زحمت کشیده همرو نوشته
AMD Albaloocomputer http://www.albaloo.net/fa/
MSi Rayanbadr electric www.Rayanbadr.com
Asus Albaloocomputer
Green Case Case www.Green-case.com
Maxtor Sazgar Argham که کلا از هرجا بخری با گارانتی سازگار ارقامه
Pioneer Sarir www.Sarirkala.com
در ضمن کارت گرافیک میتونه مارکهای دیگه هم باشه
حتما سی پی یو رو با گارانتی معتبر بخر
کمکی خواستی در خدمتم
ّ54sd

gipsy2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا واقعا دستتون درد نكنه، اما چند تا مسئله:

جناب اي ام دي پاور گرين رو ربراي اتلون 64 توصيه نمي كنند – ايسيبل
طبق فرمايش ايشون مكستور با چيپست ان ويديا سازگاري نداره – وسترن، هيتاچي، سامسونگ

به نظر شما رمهاي كروشال بهتر نيستند

نظرتون راجع به اين مين چيه؟
Asus A8N5X

اين مين در بازار موجود هست؟
ASUS A8N-E

براي اتلون 3200 كدوم مين رو ترجيح ميدين؟ – از دو مورد بالا –

تا اون جا كه من متوجه شدم دوال چنل 3 تا 5 درصد موثره آيا اين ميزان ارزش مچ كردن هر دو استيك رو داره؟

نظرتون راجع به اين اسپيكر چيه؟
CREATIVE INSPIRE 2500

كيس 8811
فرقش با اين در چيه؟
8811s
تو سايت تحليل و نشر اولي رو 68 و دومي رو 15 زده
اگه بحث روي پاور هست مدل هاي ديگه كه پاور ندارن تو رينج 27 تومن هستن
واقعا گيج شدم بين 15 و 68 خيلي اختلاف هست
اگه پاورش گرونه پس چرا روي كيس به اين ارزوني گذاشتنش؟

در پايان از اينكه با جديت مشكلات يوزرها رو پيگيري ميكنين كمال تشكر رو دارم.​

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
یک کم بازی یعنی که دوست دارین بعضی بازیها رو اجرا می کنین خوب و متعادل اجرا بشه؟ در این صورت به نظرم 7300GS-GT بهترن.

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
سلامی دوباره خدمت دوست عزیز
اول از همه جناب مدیر فرمودن که 7300gs-gt نظر ایشون هم محترمه ولی به نظره من 6200 کارته مناسبیه قیمتشم همینطور و به نظر من 7300 کمی زیاده رویه!!!!دوست من 6200tc داره و میگه NFS Most Wanted رو 800*600 راحت اجرا میکنه(با توجه به اینکه بازی سنگینی هست)
اما جواب سوال شما!!!!!
1.من خودم AMD Athlon Dual Core دارم پاورمم گرین.به هیچ وجه مشکل نداره (تازه 2 تا کارت گرافیکم نصبه) اصلا کم نمیاره عالیه عالیه و در مورد نظر شما Acbel هم پاورهای فوق العاده ای داره ولی کمی گرون به نظر میاد در صورتی که گرین قیمتش مناسبه رو AMD هم حرف نداره (این نظر من) حالا برای اینکه خیالتون راحت بشه جای 400 وات 480 وات بگیرید که تضمین بشه!!!البته 400 هم کافیه ولی برای محکم کاری 480 خوبه!!!
2.رم:راستش باز هم رم Geil هم خودم دارم خیلی عالیه(خوراک اورکلاک )این هم که به شما گفتم با هیتسینک فلزیه تضمینه!! ولی باز رم OCZ , Corsair هم رمهای خوبین و کنترل کیفی بالایی دارن و من در مقاله ای خوندم که به ترتیب OCZ.Corsair .Geil در زمینه اورکلاک مطرحن که این بالا بودن کیفیت اونهارو نشون میده Crucial هم آخرا بود و تنها مزیتش Cl2 بودن رمهای Crucail balstik که این نشانگر سرعت تخلیه و بارکشی و هر چه کمتر باشه بهتره
Geil که 2.5 هست OCz هم 2.5 Corsair رو نمیدونم حالا باز خودت تصمیم بگیر
در بالا اشتباه شد به ترتیب او سی زد -کرسر-ژیل
3. به نظر من این مادر بورد ASUS A8n5x مادر بورد خوبیه فقط قیمتش رو هم در نظر بگیرید اگه بخواد بیشتر از MSI باشه ارزش نداره چون از لحاظ قدرت و امکانات در یک سطحن ولی کلا Asus مادربوردهای پایداری برای AMD است ولی تا 20 تومن بیشتر هم. به نظرم می ارزه در ضمن A8n-e بایوسش باگ داره و کلا سخت گیر میاد!!!!!اینو روش فکر نکن
4.دوال چنل:ببینید رمهای معمولی که در اختیار ماست معمولا 64 بیتی است حالا یعنی چی؟؟؟؟64 بیتی در حقیقت راههای انتقال داده های به رم است حالا وقتی شما رم Dual Channel می بندید بجای 64 بیتی 128 بیتی کار میکند یعنی سرعتی معادل دو برابر قبل!!!!!!ولی اگرشما دو عدد رم معمولی با هم ببندید باز به صورت 64 بیتی کار میکند پس حتما دوال چنل بگیرید!!!!!اما دو نکته مهم اینکه همه مادر بوردها این قابلیت را ندارند (در AMD سوکتهای 939.940.AM2 این قابلیت را دارند که هم ام اس آی هم ایسوس دارند)
نکته مهم دوم مثلا اگر مادر بورد شما جای 4 ماژول دارد متفاوت به نوع شرکت و مدل آن باید آنها را با قانون خاصی جایگزاری کرد مثلا در مادر بورد من که Asus هست SLot 1.3 یا ُSLot 2.4 رو باید پر کنم تا 128 بیتی کار کند که 1.3 با رنگ آبی و 2.4 با رنگ سیاه مشخص شده است
5.این نکته که میگین HDD مکستور با Nforce 4 سازگاری نداره باید بگم چیپست منم Nforce4 هست و HDD هم 200 sata 2 .بله من هم جایی خونده بودم که Nforce3,4 با ُُSata 2 فقط نه Sata 1 ,IDE سازگاری نداره که مکستور گفته بود FirmWare جدید رو از سایت خود شرکت دانلود و آپگریت کنید که تا الان صد در صد هارداش اپدیت شده!!!!اگه حالا باز شک داری ساتا معمولی بگیر که خیالت راحت باشه (خدایی من که مشکلی نداشتم)در ضمن اگه با مکستور هم حال نکردی Western هم خوبه
6. در مورد اسپیکرم باید بگم logitech Creative edifier از مارکهای معروفند این مورد رو خودت انتخاب کنی بهتره
7.در مورد کیس هم نمیدونم ولی احتمالا یکی بدون پاوره یکی با پاور وات بالا!!!!!
8. این هم که گفتی پاور ارزونه همه اینها نه پشتیبانی داره نه کیفیت همهشم چینی اند البته ممکنه مکارکهای خوبه پاور هم چینی باشند ولی این کجا اون کجا!!!!!!!باز هم تاکید میکنم ارزش نداره که پاور ارزون و تقلبی بگیری چون میزنه مشکل درست میکنه اون وقت اعصابت بهم میریزه
امری باشه در خدمتم

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دوست خوبم شما الان با 80 تومن ميتوني مادبرد jetway sli بخري . من هم خريدم و خدا روشكر راضيم . كلا جنس خوبيه و گارانتيش هم تحقيق كردم بدك نيست. در مورد پاور گرين هم من بازم ميگم بيخيال شيد . شما aopen 400w بخر 30 تومن . خيالت راحت . در مورد رم باز ميگم يكي از فاكتورهاي مهم سازگار بودنش هست كه crucial داره. ocz خوبه ولي يه كم گرونه . در مورد geil هم همين ميتونم بگم كه تايمينگ هاي بالائي داره .

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
آقا مادر بورد مهمترین فاکتور برای داشتن سیستم خوبه !!!!!!1 اینو هر کسی میدونه پس چرا وقتی ایسوس که برای ای ام دی تخصصی ترین و پایدارترین مادر بورده ادم چیزه دیگه بگیره!!!!!!!!!!
2. اقای مدیر شما میگی پاور گرین نگیر ولی پاورهای فوق العاده ایه!!!به نظر خود شما یک دوال کر 4400 با دوتا 6800 جی اس 2تا ماژول رم 3 تا درایو 2 تا PCI با یک فن سرور که فقط نیم آمپر مصرف داره راه انداختنش آسونه؟؟؟؟؟؟؟؟ولی گرین تو این زمینه هیچ مشکلی که نداشته هیچ عالی کار میکنه و به قدری دقت ولتاژش بالاست که همیشه Pc Probe خط 4 تا ولتاژ 3.3 5 12 1.3 رو به صورت خط صاف نشون میده و نوسان نداره و کمی هم افت نداره!!!این کار کمی که ولتاز 3.3 همیشه رو 3.334 باشه؟؟؟؟ که با 530 وات حقیقی این کارارو میکنه!!!
در ضمن لزومی به خرید SLI نمیبینم چون واسه شما کاربرد نداره(خطاب به Gpysi)
در مورد رم هم گفتم باز برمیگرده به انتخاب خودتون!!!!!
در ضمن این صحبتهای که شما کردین رو دقیقا وقتی رفتم آلبالو کامپیوتر شنیدم که پاور گرین به درد نمیخوره Acbel بگیر رم هم Crucial balstik چرا که هردوی اینها گارانتی خودشون بود ولی جای دیگه اینو نشنیدم

gipsy2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا بازم شرمندمون كردين
از آقاي مدير هم بسيار متشكرم

اما چند مسئله ديگه:
:ASUS A8N5X
تو ريويوهاي نيواگ اين مين خيلي مثبت ارزيابي شده حتي نسبت به A8NE
اما تنها مشكلش اينه كه اين مين ساتا 2 رو ساپورت نميكنه، اصولا اگر روش ساتا 2 بزارم چه اتفاقي ميفته؟
با توجه به اينكه من به شدت خواهان پايداري سيستم هستم و حوصله ماجراجويي ندارم!

اما چرا متاسفانه Advisor خود سايت اي ام دي هم تو برند ‌‌‌‌Asus ، برا 3200 ، A8NE رو پيشنهاد ميده و اصلا A8N5X رو ليست نميكنه؟؟؟!!!

به فرض اينكه 5X رو بگيرم آيا هاردهاي ساتا 150 بافر 16 هم دارند؟
آيا 7200 دور به بالا هم دارند – منظورم ساتا 150 هست-
آيا بافرهاي 16 خيلي گرونترند؟
ميدونيد چون عمده كار من ويرايش تصاوير ويدئويي هست نياز به يه هارد سريع دارم

در مورد دوال چنل آيا نحوه چيدمان استيك هاي رم در دفترچه راهنماي مين قيد شده؟
اگر نه لطفا براي A8N5X راهنمايي كنين.

اما جناب اي ام دي، Advisor سايت كروشال اين مدل 512 رو توصيه ميكنه:
DDR PC3200 • CL=3 • UNBUFFERED • NON-ECC • DDR400 • 2.6V • 64Meg x 64
همين طور كه ملاحظه ميكنين تامينگ رم مورد نياز من 3 هست بنابراين گرچه من خودم نظرم روي كروشال است اما بحث تامينگ بالاي جيل عملا در مورد من صدق نميكنه!

اما منظور از 64*64 چيه؟

واما يه سوال اساسي 3200 venice core پيدا نميكنم همينطور پاور ايسيبل لطفا راهنمايي كنين

اصلا از كجا به كر سي پي يو پي مي بريم؟؟؟؟؟!!!!! لطفا راهنمايي كنين

با تشكر​

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان
برای کار مولتی مدیا چه سیستمی رو پیشنهاد میکنید که از این که دارم بهتر باشه؟
مشخصات سیستم من به این شرح است:
cpu: amd athlon64 3000
mainbord:giga nforce 250 939
ram:2*512 transens va vdata
hdd:maxtor 80+40 ide
dvd riwter susuki +combo asus
vga : geforse 5200 fx 128 meg

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
آقا من با ایسوس اصلا مخالف نیستم چون بسیار stable و پایداره واسه AMD و این ایسوس که گفتی مین خوبیه شکی نیست ولی اگه میخوای A8n-e بگیری بجاش A8n-Sli بگیر که اون هم عالیه تازه 1394 هم داره ائنم 2 تا (بدرد کار مولتی مدیا که گفتی میخوره )من هم که گفتم از اول MSI بگیر چون اون هم تعریف داره مخصوصا k8n NEO4-F platinum که جدا برد مهشریه و تعریفای خوبی شنیدم ازش!!!!
بعد اینکه ساتا 2:هیچ کدوم از این مین بردها ساتا2 نمیخورن!!بجز A8n-sli که 4 تا ساتا 2 ساپرت میکنه در ضمن اگه هارد ساتا 2 رو به مادربورد ساتا 1 وصل کنی اتفاقی نمیافته فقط یک جامپر پشت هارد رو باید رو ساتا 1 بزاری به همین سادگی!!!
من فقط(البته تا جایی که میدونم)رو ساتا 2 16 مگ بافر دیدم .اتفاقا در بعضی موارد ساتا 2 16 مگ بافر از ساتا معمولی ارزونتره!!!250 گیگ 78.000 تومن ساتا دو رو عرض کردم با 16 مگ بافر
بله نحوه چیدن رمهات تو دفترچه هست معمولا باید رو اسلات همرنگ بزاری!!!!!
این مورد رو شک دارم فکر کن Bus Width رمه باز از دوستان دیگه بپرس!!!!
گفتی پیدا نمیکنی ؟؟؟؟ یک زنگ به آلبالو بزن بپرس نداشت مجبوری با گارانتی های دیگه بگیری
بعد اینکه به کر چجوری پی میبری منظورت به کلاکشه یا به کدشه(Code)دقیق بگو
باز هم میگم پاور ایسی بل خواستی برو آلبالو اونجا حتما داره
علت اینکه چرا A8n-E رو پیشنهاد داده رو نمیدونم شرمنده!!
موفق باشید

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
دوستام مشکلات اسمبل خودشونم بگن تا جایی که بتونم با کمک همه مشکلات حل بشه

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از aarminius :
جنای کامیار لطفا بودجه خود رو هم بگو
ممنون

سلام جناب آرمین خان
راستش اگر میدونستم این سیستم فعلیم رو چند میخرن راحتتر میتونستم تصمیم بگیرم ولی در هر حال میخوام از این که دارم بهتر باشه خصوصا رندرینگش در ضمن اینتل یا amd?

ممنون

gipsy2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا آرمين شما مطمئن هستيد كه ساتا 3.0 به همين سادگي به 1.5 تبديل ميشه؟

اگه اينطوري باشه كه من يه شيريني به شما بدهكار ميشم!
چون اگه 1.5 بگيرم هر وقت بخوام مين رو ارتقاء بدم بايد هارد رو هم عوض كنم.
در ضمن اگه منظور شما از "اتفاقي نميفته"، stability محضه – 100% - من ساتا 2 بگيرم، چون همونطور كه گفتم اصلا تمايلي به OC'ing و ماجراجويي روي سيستم رو ندارم، ناپايداري سيستم براي من مثل يه كابوس وحشتناكه!!!

در مورد سي پي يو هم منظورم هسته ونيس، وينچستر، نيوكاسل براي سوكت 939 هست

در مورد ماژول هاي رم مي خواستم بدونم كه فرقي نداره تو كدوم اسلات هاي همرنگ جا مي زني، يعني فرق نمي كنه تو 1و3 بزني يا 2و4؟​

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
اول اولویت با آقا کامیاره!!
اقا کامیار اگه بخوای به راحتی میتونی تو سایته Istgah.com عضو بشی و آگهی بدی اگرم نه میخوای شماره یکیو بدم که تو کاره خریده سیستمه!!!!خواستی بگو بهت بدم!!
در ضمن کل سیستم رو به طور کامل بنویس تا یک قیمت بزارم که اگهی بدی!!
در زمینه رندرینگ قوی تر عمل میکنه مخصوصا سری 64 بیتیش ولی اگه واسه برنامه میخوای میگن اینتل بهتره!!!
ولی باز من میگم AMD
برای راهنمایی خرید هم من در خدمتم!!
حالا دوست عزیز اقای جیبسی
خیالت راحت البته من رو مکستور اینرو تضمین میدم اگه رفتی سامسونگ گرفتی من تضمینی نمیدم چون باهاش کار نکردم!!!
ببین یک مساله مهم اگه شما سیستم رو دستکاری نکنی منظورم اورکلاکه به پایداری 100% میرسی اینم روش شک نکن در ضمن خود من الان با هاردم هیچ مشکلی ندارم عالیه!!!سرعت ترانسفرشم که بی نظیره!!
2.این مورد رو با CPU-Z میتونی بفهمی که کر سی پی یوت چیه
3.نه فرقی نداره یا تو 1.3 بزن یا 2.4 باز هم میگم تو همه مادربوردها ممکنه اینجوری نباشه شاید مثلا باید تو 1.4 یا 2.3 بزنی(مثلا میگم حالا جدی نگیری یوقت)

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
جناب جیبسی اگه میبینی من بعضی چیزارو مبتدیانه توضیح میدم به شما بر نخوره شما استاده مایی!!!!!!!!!! من اینجوری میگم برای افراد تازه کارم مفید باشه

بالا