برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید و گفتگوی فنی پیرامون مودم و روتر ADSL ، کدام مارک و چرا؟ ا

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
یکی به من کمک کنه . من امروز یه مودم asus602 گرفتم اما نمیدونم چطوری اون رو از طریق کارت شبکه به اینترنت وصل کنم اگر ممکن است به طور دقیق بگی که چطور وصل میشه ؟
شما یه سر به این دو تا تاپیک بزن بخشی از سوالات جواب داده شده و تنظیمات هم بیان شدن

http://forum.persiantools.com/t75619.html

http://forum.persiantools.com/t63472.html

تو انجمن ها هم جستجو کنی مطالب خوبی بیان شده .

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
یکی به من کمک کنه . من امروز یه مودم asus602 گرفتم اما نمیدونم چطوری اون رو از طریق کارت شبکه به اینترنت وصل کنم اگر ممکن است به طور دقیق بگی که چطور وصل میشه ؟
سیمه LAN رو از مودم به کارت شبکه باید وصل کنی:rolleyes:

mr-mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب شما روی کارت شبکت Ip دستی گذاشتی ! ای پی دستی رو بردار

آي پي دستي برداشتم اتوماتيك گذاشتم نشدش وقتي ipconfig/all ميزنم DHCP enable no زده تو كانفيگ هم نميشه كاري كردش يكي گفت ان كارو كنم
توی یه فایل txt تایپ کن :

rasdial ISP username password

جای ISP اسم connection رو بنویس. جای username و password هم که معلومه چی باید بنویسی. بعد فایل رو با پسوند bat ذخیره کن و بذارش توی پوشه start up. هر دفعه سیستمت بالا بیاد خود به خود وصل میشه.

انجام دادم شدش

peyman_qz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
asuse am 604 از کجا میتونم تهیه مکنم

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
آي پي دستي برداشتم اتوماتيك گذاشتم نشدش وقتي ipconfig/all ميزنم DHCP enable no زده تو كانفيگ هم نميشه كاري كردش يكي گفت ان كارو كنم
همون اتوماتیک باید باشه.

asuse am 604 از کجا میتونم تهیه مکنم
این مودم رو سمت پاساژ ایران , رضا و ولیعصر نتونستم پیدا کنم فکر کنم پایتخت بشه ...

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام به همه اساتيد

يه سوال متداول دارم:

ميخوام از اينترنت دايال آپ به سراغ ADSL برم (براي مصارف خونگي). در نتيجه بايد يه مودم جديد بخرم.

لطفاً راهنمايي كنيد كه چه مارك و مدلي بگيرم خوبه.

با تشكر

DaRk-LoRD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به دوستان عزيز

من ميخوام يه مودم ADSL بگيرم كه Wifi رو هم ساپورت كنه.

اين جور كه خودم گشتم چند تا مدل پيدا كردم:

اولي Asus 604g هست. (نتوستم جايي پيداش كنم كسي جايي اينو نديده؟ قيمت چنده؟)

بعد چند مدل Paradyne هم پيدا كردم مثل 6228 يا 6388

اما متاسفانه جايي اين مدل ها رو پيدا نكردم.

كسي جايي سراغ نداره Paradyne بفروشن؟

كلا مودمي كه وايرلس هم ساپورت كنه چي پشنهاد ميديد؟

من يه لپ تاب هم دارم ميخوام اونو از طريق وايرلس وصل كنم واسه همين به wifi احتياج دارم.

يه سوال ديگه اين مودم هايي كه wifi رو ساپورت ميكنن و روتر هم هستن حتما بايد PC روشن باشه تا بتونم با لپ تاب به اينترنت وصل باشم از طريق wifi يا نه؟

Akhoond

Registered User
لایک‌ها
1
سلام . :)
من از آسیاتک مودم گرفتم ، البته امانی .40 تومان دادم و امانی گرفتم .
تو فکراین بودم که بروم asus 602 بگیرم ، اما بعد به ذهنم زد که همین مودم رو ازشون بخرم ، یا اصلا همین امانی بهتره . :eek: :wacko: :lol:
منتظر راهنمایی تون هستم . :D

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام به همه اساتيد

يه سوال متداول دارم:

ميخوام از اينترنت دايال آپ به سراغ ADSL برم (براي مصارف خونگي). در نتيجه بايد يه مودم جديد بخرم.

لطفاً راهنمايي كنيد كه چه مارك و مدلي بگيرم خوبه.

بابا پس اين تاپيك واسه چي ساخته شده؟ كسي جواب اين سوال رو نميده؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام

برای انتخاب مودم باید ببینی الان کدوم برند ها و مدل ها تو بازار گیر میاد و قیمت مناسبی دارن و شما چه توقع هایی رو از مودم داری مثلا اینکه برای ارتباط با یک سیسیتم میخوای یا میخوی تا 4 سیستم رو راحت بدون استفاده از ابزار های دیگه شبکه به هم متصل کنی و ...

من مودم های Asus رو پیشنهاد میکنم . هم از لحاظ سازگاری با ISP های مختلف هم به نسبت قیمت و امکانات .

مودم AM6000 یک مودم ساده ADSL هست با امکان ارتباط USB
مودم Am602 یک روتر مودم ADSL 2+ هست با امکانات شبکه ای خیلی خوب Lan و USB

, .... موفق باشید .

Akhoond

Registered User
لایک‌ها
1
سلام .
من که یه سیستم بیشتر ندارم . ولی نمی خوام سرعت اینترنتم کم بشه ، ایا مودم تاثیر داره ؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام .
من که یه سیستم بیشتر ندارم . ولی نمی خوام سرعت اینترنتم کم بشه ، ایا مودم تاثیر داره ؟
سلام

سرعت به مودم بستگی نداره .

البته مودم Am6000 از نوع ADSL هست و به همین دلیل اگر شما از ISP استفاده کنید که ADSL2+ باشه مزایای ADSL 2+ شامل حال شما نمیشه .

Akhoond

Registered User
لایک‌ها
1
یعنی اگه من602 ایسوز داشته باشم یا corecess که آسیاتک می ده ، در سرعت هیچ تفاوتی نمی کنه ؟
اگه این جوریه از راهنمایی تون متشکرم . Tank a lot

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

برای انتخاب مودم باید ببینی الان کدوم برند ها و مدل ها تو بازار گیر میاد و قیمت مناسبی دارن و شما چه توقع هایی رو از مودم داری مثلا اینکه برای ارتباط با یک سیسیتم میخوای یا میخوی تا 4 سیستم رو راحت بدون استفاده از ابزار های دیگه شبکه به هم متصل کنی و ...

من مودم های Asus رو پیشنهاد میکنم . هم از لحاظ سازگاری با ISP های مختلف هم به نسبت قیمت و امکانات .

مودم AM6000 یک مودم ساده ADSL هست با امکان ارتباط USB
مودم Am602 یک روتر مودم ADSL 2+ هست با امکانات شبکه ای خیلی خوب Lan و USB

سلام
ببخشيد من يه كاربر خونگي هستم كه مودم رو فقط براي يك PC ميخوام نه براي شبكه و... .
از امكانات و خدمات شركت هاي ADSL سر در نميارم. مثلاً نمي دونم كه ADSL+ چي هست و به چه درد مي خوره. آيا ضروريه يا فقط به درد حرفه اي ها مي خوره و... . يا مثلاً اين كه كدوم سرويس هاي مودم ها الآن توي ايران كارايي دارند و كدوم ها ندارند و....

لطفاً يه مودم معرفي كنيد كه لااقل تا چند سال نياز منو بر طرف كنه و امكانات معمولي مورد نيازم رو هم پشتيباني كنه. در ضمن يه سوال ديگه هم دارم. تا اونجايي كه ديدم، مارك مودم هاي دايال آپ چندان مهم نيست و تقريباً همه شون استاندارد هستند و امكانات ويژه و خاصي هم ندارند. آيا مودم ADSL هم همينطوره يا اين كه انواع امكانات ويژه رو مي تونه پشتيباني كنه و بايد حتماً توي انتخاب خيلي دقت كنيم.
با تشكر

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
یعنی اگه من602 ایسوز داشته باشم یا corecess که آسیاتک می ده ، در سرعت هیچ تفاوتی نمی کنه ؟
اگه این جوریه از راهنمایی تون متشکرم . Tank a lot
سرعت شما به خاطر مودم کم یا زیاد نمیشه ، اما اگر مودم شما مشکل دار بشه چرا با عث قطعی و افت شدید سرعت میشه . در حالت کلی مودم اگر سالم باشه از هر برندی باشه سرعت شما با یک اشتراک یکسان است .

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
ببخشيد من يه كاربر خونگي هستم كه مودم رو فقط براي يك PC ميخوام نه براي شبكه و... .
از امكانات و خدمات شركت هاي ADSL سر در نميارم. مثلاً نمي دونم كه ADSL+ چي هست و به چه درد مي خوره. آيا ضروريه يا فقط به درد حرفه اي ها مي خوره و... . يا مثلاً اين كه كدوم سرويس هاي مودم ها الآن توي ايران كارايي دارند و كدوم ها ندارند و....

لطفاً يه مودم معرفي كنيد كه لااقل تا چند سال نياز منو بر طرف كنه و امكانات معمولي مورد نيازم رو هم پشتيباني كنه. در ضمن يه سوال ديگه هم دارم. تا اونجايي كه ديدم، مارك مودم هاي دايال آپ چندان مهم نيست و تقريباً همه شون استاندارد هستند و امكانات ويژه و خاصي هم ندارند. آيا مودم ADSL هم همينطوره يا اين كه انواع امكانات ويژه رو مي تونه پشتيباني كنه و بايد حتماً توي انتخاب خيلي دقت كنيم.
با تشكر
سلام

در مورد تکنولوژی های مختلف ADSL مقالات و توضیحات زیادی تو همین انجمن و ... وجود داره .

اولین کاری که شما برای گرفتن اشتراک ADSL باید انجام بدید این هست که چک کنید ببیند شرکت های ارائه دهنده سرویس در محل شما ایا روی مرکز مخابراتی شما (بر روی خط تلفن شما) سرویس ارائه میدن یا نه .

همون طور که مودم های دیال اپ استاندار ها و امکانات خاصی رو فراهم میکنند مودم های ADSL هم دارای استاندار ها و مزایای خاص خودشون هستند . البته استاندارد مودم ADSL مربوط به سازگاری مودم با سرویس دهنده میشه که عموما مودم های توی بورس با تمام ISP ها سازگار ن فقط میمونه امکانات ی که از یک مودم توقع دارید بنده برای یک کاربر مودم های برند ASUS رو پیشنهاد میکنم .

kongkido

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.دوستان ؛من الان با آسيا تك تماس گرفتم (براي اشتراك) ميگن كه 256 نميديم و فقط به دانشجوها آن هم بايد نامه بيارند.فكر نميكنم كه 128 هم آنچنان چيز خوبي باشه.سرعت 128 به نظر شما خوبه؟ مي ارزه؟ راستي ،سيستم من يك لپ تاپ مكسونت هست.شما اطلاعاتي در مورد مودم لپ تاپ دارين؟ جون آيا تك سوال ميكرد كه مودم لپ تاپها (بعضي هاشون ) ADSL را ساپورت ميكنند.شما چيزي در اين مورد ميدونيد؟ با تشكر

Neoonline

Registered User
لایک‌ها
6
سلام.دوستان ؛من الان با آسيا تك تماس گرفتم (براي اشتراك) ميگن كه 256 نميديم و فقط به دانشجوها آن هم بايد نامه بيارند.فكر نميكنم كه 128 هم آنچنان چيز خوبي باشه.سرعت 128 به نظر شما خوبه؟ مي ارزه؟ راستي ،سيستم من يك لپ تاپ مكسونت هست.شما اطلاعاتي در مورد مودم لپ تاپ دارين؟ جون آيا تك سوال ميكرد كه مودم لپ تاپها (بعضي هاشون ) ADSL را ساپورت ميكنند.شما چيزي در اين مورد ميدونيد؟ با تشكر

مودمی که روی لپ تاپ شما هست فقط اشتراک دایال آپ رو ساپورت میکنه برای استفاده از ADSL بایستی مودم رو جداگونه تهیه کنید حالا یا از خود شرکتی که سرویس میگیرید یا از بازار.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

در مورد تکنولوژی های مختلف ADSL مقالات و توضیحات زیادی تو همین انجمن و ... وجود داره .

اولین کاری که شما برای گرفتن اشتراک ADSL باید انجام بدید این هست که چک کنید ببیند شرکت های ارائه دهنده سرویس در محل شما ایا روی مرکز مخابراتی شما (بر روی خط تلفن شما) سرویس ارائه میدن یا نه .

همون طور که مودم های دیال اپ استاندار ها و امکانات خاصی رو فراهم میکنند مودم های ADSL هم دارای استاندار ها و مزایای خاص خودشون هستند . البته استاندارد مودم ADSL مربوط به سازگاری مودم با سرویس دهنده میشه که عموما مودم های توی بورس با تمام ISP ها سازگار ن فقط میمونه امکانات ی که از یک مودم توقع دارید بنده برای یک کاربر مودم های برند ASUS رو پیشنهاد میکنم .

سلام و خيلي ممنون
پس ظاهراً همون Asus 602 بگيرم خوبه. اگه كسي نظر جديدي داشت يا نكته اي رو لازم ديد يادآوري كنه لطفاً ذكر كنه.

تشكر

بالا