برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید و گفتگوی فنی پیرامون مودم و روتر ADSL ، کدام مارک و چرا؟ ا

mr-mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهتر بود سوالو تو قسمت انتخاب مودم مطرح می کردی...بهترین مودم که مناسب شما باشه ASUS AM604 هست که 4 تا خروجی لن داره. مستقیم هم توسط آداپتور به برق وصل میشه و مثل یه سوییچ عمل می کنه. من خودم چند ماهه که از همینا دارم و خیلی راضی هستم.

اینم قیافه ظاهریش:
1106_l.jpg

قيمت اين مودم چنده؟؟؟ من كه نميدونستم خودم ميتونم بگيرم صبانت بهم انداخت مودم رو 60000 تومن پول مودم دادم فقط يه پورت LAN داره البته ماركش اينجا نوشتم گفتن مودم خوبي هستش البته اسمش ZTE ZXDSL 831 هستش محصول چين و هنگ كنگ هستش انگاري امتياز اصليش براي چين هستش. سرم كلاه رفت خلاصه الان دوستم مودم 2 پورته خريده خيلي خوبه 45000 تومن :hmm: :hmm:

kongkido

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.عزيزان ؛ كسي مودمcorecess3121 نداره؟ لطفا اگه داريد راهنمايي كنيد كه خوب اند؟ يا نه؟.با تشكر

kongkido

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستي ؛ مودم هاي آسياتك به خصوص corecess3121 ؛ ظاهرا نصبشان ساده به نظر مياد.به نظر شما اگه خودمون نصب كنيم ؛مشكلي پيش نمياد؟ رايانه من با خط تلفن فاصله زيادي داره ؛بعضي جاها بايد سيم ها را لخت كنم و به سيم ديگري وصل كنم.كسي از دوستان خودش نصب كرده؟با سپاس

Neoonline

Registered User
لایک‌ها
6
راستي ؛ مودم هاي آسياتك به خصوص corecess3121 ؛ ظاهرا نصبشان ساده به نظر مياد.به نظر شما اگه خودمون نصب كنيم ؛مشكلي پيش نمياد؟ رايانه من با خط تلفن فاصله زيادي داره ؛بعضي جاها بايد سيم ها را لخت كنم و به سيم ديگري وصل كنم.كسي از دوستان خودش نصب كرده؟با سپاس

فکر کنم Corecess 3121 مودمهای USB آسیاتک باشه که چندان جالب نیستند و بهتره سراغشون نری چون هر کی داشته اذیت شده ولی Corecess 3115 مودمهای LAN آسیاتک که خود من هم دارم مودمهای خوبی هستند انصافا من رو اصلا توی این یک ماه و اندی هیچ اذیتی نکرده و کارش و خوب بلده!:happy:

khabgard

Registered User
لایک‌ها
8
یه سوال :

اگر سیستم کارت شبکه نداشته باشه راه دیگه ای نیست که بشه مودم LAN رو بهش وصل کنی؟(البته غیر از پورت USB)

siavash_delta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر کنم Corecess 3121 مودمهای USB آسیاتک باشه که چندان جالب نیستند و بهتره سراغشون نری چون هر کی داشته اذیت شده ولی Corecess 3115 مودمهای LAN آسیاتک که خود من هم دارم مودمهای خوبی هستند انصافا من رو اصلا توی این یک ماه و اندی هیچ اذیتی نکرده و کارش و خوب بلده!:happy:

من یه مودم Corecess 3112 USB از آسیاتک گرفت الان حدود دوماه و ازشم راضییم

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام رفقا
143fs667239.gif

من میخام ADSL بگیرم
منطقه ما تقریبا همه شرکتها ساپورتش می کنن.( پارس آنلاین-داتک-آسیا تک-سپنتا و ...)
من اول نظرم رو 128 داتک بود. بعد پایه شدم 256 رو بگیرم. حالا نمی دونم به خونه میده یا نمیده؟ (من دانشجوام. به دانشجوها هم 256 نمیدن؟ آخه شنیدم صبا یا سپنتا با معرفی نامه از دانشگاه 256 میدن )

ولی الان که آسیا تک رو باز کردم دیدم که تا 512 هم میده.
قیمت 256 اون 23950 تومنه و هزینه نصبشم کمه ( 5 تومن )
حالا چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین. عجله دارم اونم بدجور
ph34r.gif

1-کیفیت آسیا تک چه جوریه؟
2- اگه داتک بهم 256 بده ( با توجه به برابری قیمت ) بین داتک و آسیا تک کدومشونو بگیرم؟
3- سرعت دانلود 256 و 128این دو شرکت چقدره؟ ( خونه ما تا مرکز مخابرات حد اکثر 2 کیلو متر فاصله داره )
4- آسیا تک چه مدمهایی ساپورتش میکنن.؟ چون شاید از آسیا تک خوشم نیومد خواستم داتک بگیرم. اونوقت مودمم بهش میخوره؟ ایسوز AM602 به جفتشون می خوره ؟
5-اگه نکته دیگه ای مونده که مهمه بگین تا مد نظر قرار بدمش:biggrin1:
یه دنیا ممنون

DaRk-LoRD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مودمی که وایرلس هم باشه هم ایسوس هست تو بازار هم 3com و هم usrobotic ولی قیمتاش بالاس
قیمت usrobotic حدود 160 قیمت دارم و تری کام 145 و ایسوس wl600g هم حدود 180 تومن
604g گیر نمیاد الان و لی حدود 100 تومن هست اکه باشه. اگه خواستی پایتخت سر بزن پیدا میکنی اینا رو.

دوست عزيز خيلي ممنون بابت پاسخ گويي.

به نظر شما كدوم بهتره؟

kongkido

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یه مودم Corecess 3112 USB از آسیاتک گرفت الان حدود دوماه و ازشم راضییم
سلام دوست من.شما راستي راستي از اين مودم استفاده ميكني و راضي هستي؟من هم از اين مودم گرفتم و يكسري از دوستان ميگن كه زياد خوب نيست.به نظر شما ضرر كردم؟با تشكر

aliali1

Guest
لایک‌ها
0
سلام بچه ها!
والا من از حرفهای شما و البته از جیم خودم نتیجه گرفتم که باید مدم am604 بخرم اما در این رابطه 5 تا سوال داشتم
1_با این مدم am604 می توان دو تا کامپیوتر را با هم فرستاد اینترنت تا اینجاش درست اما ببینم حالا لازم است جفت کامپیوترها کارت شبکه داشته باشن یا فقط دومی احتیاج دارد!حالا ببینم کارت شبکش فرق می کنه؟((ببینم نکنه جفت کامپیوترها مدم می خواد))
2+ببینم اگر فاصله کامپیوترها از هم زیاد باشد و این مدم am604 پیش یکیشان باشد ایا تو راه نویزی چیزی نمی یفته ارتباط کامیپتر دوم مشکل بر بخره؟اصلا این چه سیمی است 8 رشته ای است یا دو رشته ای؟
3*ببینم این هزینه نصب 10 هزاری برای چیه مگه قراره سیم کشی تو خونه عوض بشه؟ببینم شنیدم یک وسیله ای قراره وصل بشه ؟این وسیه کجا وصل می شه تو پریز یا جلوی سیم کشی ساختمان؟
4*ببینم ایا این مدم am604 را می شود از بازار رضا گیر اورد؟اگر اسم مغازه خاصی یادتان هست ممنون می شم بگین!
5+ای وای یادم رفت سوالم چی بود ! بی خیالش
فعلا خداحافظ

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام بچه ها!
والا من از حرفهای شما و البته از جیم خودم نتیجه گرفتم که باید مدم am604 بخرم اما در این رابطه 5 تا سوال داشتم
1_با این مدم am604 می توان دو تا کامپیوتر را با هم فرستاد اینترنت تا اینجاش درست اما ببینم حالا لازم است جفت کامپیوترها کارت شبکه داشته باشن یا فقط دومی احتیاج دارد!حالا ببینم کارت شبکش فرق می کنه؟((ببینم نکنه جفت کامپیوترها مدم می خواد))
2+ببینم اگر فاصله کامپیوترها از هم زیاد باشد و این مدم am604 پیش یکیشان باشد ایا تو راه نویزی چیزی نمی یفته ارتباط کامیپتر دوم مشکل بر بخره؟اصلا این چه سیمی است 8 رشته ای است یا دو رشته ای؟
3*ببینم این هزینه نصب 10 هزاری برای چیه مگه قراره سیم کشی تو خونه عوض بشه؟ببینم شنیدم یک وسیله ای قراره وصل بشه ؟این وسیه کجا وصل می شه تو پریز یا جلوی سیم کشی ساختمان؟
4*ببینم ایا این مدم am604 را می شود از بازار رضا گیر اورد؟اگر اسم مغازه خاصی یادتان هست ممنون می شم بگین!
5+ای وای یادم رفت سوالم چی بود ! بی خیالش
فعلا خداحافظ
مودم خوبی انتخاب کردید

1 - با این مودم میتونید 4 تا سیستم رو مستقیم اینترنت بدید ، هر 4 تا سیستم تنها باید کارت شبکه داشته باشند
2 - تا حدود 50 متر کابل شبکه معمولی خیلی خوب بهتون جواب میده تو فواصل بیشتر به جنس کابل شبکه و محیط اطراف بستگی داره
3 - هزینه برای رانژه کردن خط ه .. یه جور پول زور که گرفته میشه :) البته پول زور انچنانی نیست خوب فعال شدن سرویس رو ی خط کار و مکاتبه و ... داره دیگه اون وسیله اسپلیتر هست ، هر جایی میشه گذاشتش
4 - تا اونجا که من شنیدم دالای کامپیوتر تو پایتخت وارد کنند همودم های ایسوس ه
5 - امان از بی حافظه ای :دی

aliali1

Guest
لایک‌ها
0
مودم خوبی انتخاب کردید

1 - با این مودم میتونید 4 تا سیستم رو مستقیم اینترنت بدید ، هر 4 تا سیستم تنها باید کارت شبکه داشته باشند
2 - تا حدود 50 متر کابل شبکه معمولی خیلی خوب بهتون جواب میده تو فواصل بیشتر به جنس کابل شبکه و محیط اطراف بستگی داره
3 - هزینه برای رانژه کردن خط ه .. یه جور پول زور که گرفته میشه :) البته پول زور انچنانی نیست خوب فعال شدن سرویس رو ی خط کار و مکاتبه و ... داره دیگه اون وسیله اسپلیتر هست ، هر جایی میشه گذاشتش
4 - تا اونجا که من شنیدم دالای کامپیوتر تو پایتخت وارد کنند همودم های ایسوس ه
5 - امان از بی حافظه ای :دی

دستت درد نکنه!
پنجمیش هم یادم امد سلامتی شما:)

DaRk-LoRD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

دوستان بين اين دو مودم به نظرتون كدوم بهتره؟

Asus 604g

3Com 11g

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام

دوستان بين اين دو مودم به نظرتون كدوم بهتره؟

Asus 604g

3Com 11g
سلام

یکسری تفاوت ها دارن که دو موردش رو که به ذهنم رسید براتون ذکر میکنم .

مودم ASUS AM 604G یک مودم ADSL2+ هست که روی پکیجش یک عدد اسپلیتر هم وجود داره اما مودم 3Com 11g این طور که من مشخصاتش رو دیدم یک مودم ADSL هست که اسپلیتر هم روش نیست . ( اسپلیتر خوب قیمتی بین 5 تا 11 تومان داره )

ashubgar2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مودم ها زیاد با هم فرقی ندارند مهم اون تنظیماتی هست که ارائه می دهند و هر سرویس دهنده فرق می کند . از اونجایی که بعضی ISP ها فقط تنظیم کردن یک مودم را بلد هستند پس اصرار دارند که از همان مودم استفاده شود . منظقی هم نیست اگر بگوییم که هر مودم برای هر سرویس فرق می کنه .

اينو کاملا موافقم ! هر شرکتي هر چي خوش داره خوبه مال اوناي ديگه اخه ! جواب نميده ! ست نميشه ! ديسکانکتي داره ! و .... که همه اينارو خودتون ميدونين ! آخه يه نفر نيست بگه که اشکال از خودتونه :hmm:

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34

DaRk-LoRD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب Mohammadirani@ و far.tavakoli و fireboy خيلي ممنون از پاسخ گوييتون.

Mohammadirani@ عزيز به نظرت الان من ميخوام يه مودم بگيرم كه Wifi رو هم ساپورت كنه چيه پيشنهاد ميدي؟
Paradyne رو جايي شما سراغ نداري؟

بازم ممنون ازت.

اگه خواستی من یه مودم با همین حدود مشخصات دارم برای فروش:
www.aztech.com/prod_adsl_dsl600ew.html
قيمت اين مودم چند هست؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
جناب Mohammadirani@ و far.tavakoli و fireboy خيلي ممنون از پاسخ گوييتون.

Mohammadirani@ عزيز به نظرت الان من ميخوام يه مودم بگيرم كه Wifi رو هم ساپورت كنه چيه پيشنهاد ميدي؟
Paradyne رو جايي شما سراغ نداري؟

بازم ممنون ازت.

قيمت اين مودم چند هست؟
خواهش میکنم .

حقیقتش تو مودم هایی که از WiFi پشتیبانی کنن وارد نیستم . بهتر میدونم دوستانی که تجربه کار باهاش داشتن نظر بدن . Asus 604g تمام مشخصه های مودم ASUS 604 رو داره به اضافه پشنیبانی از WiFi . البته خیلی راحت میشه مودم های دیگه رو مقایسه کرد و کم و کاستی هاشون رو متوجه شد .

موفق باشید .

بالا