برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید و گفتگوی فنی پیرامون مودم و روتر ADSL ، کدام مارک و چرا؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام.آقا زنگ زدم و آسياتك گفت ؛ وصل كرديم ولي هر كاري ميكنم مودم روشن نميشه .نه چشمك ميزنه ونه روشن ميشه فقط مال يو اس بي روشنه.بچه هاي فني ميگن كه احتمالا رانژه نشده ولي مسؤل ثبت نام ميگه كه رانژه شده.لطفا راهنمايي كنيد.مودم هم سالمه و از نوع كورسس هست.با تشكر
مودمت از کدوم برنده و مدلش چیه ؟

=================================================================
پیغام مدیر :
--------------------------------------------------------------------------------

این تاپیک در راستای بهینه سازی تاپیک های این بخش .. آرشیو شد و می توانید مطالب گذشته را در لینک زیر مشاهده کنید :

http://forum.persiantools.com/t62966.html

ضمن اینکه 5 پست آخر تاپیک گذشته به اینجا ارجاع داده شدند .

Neoonline

Registered User
لایک‌ها
6
سلام.آقا زنگ زدم و آسياتك گفت ؛ وصل كرديم ولي هر كاري ميكنم مودم روشن نميشه .نه چشمك ميزنه ونه روشن ميشه فقط مال يو اس بي روشنه.بچه هاي فني ميگن كه احتمالا رانژه نشده ولي مسؤل ثبت نام ميگه كه رانژه شده.لطفا راهنمايي كنيد.مودم هم سالمه و از نوع كورسس هست.با تشكر

99 درصد اشکال از مودم هستش معمولا آسیاتک 5 روزه رانژه انجام میشه.

Neoonline

Registered User
لایک‌ها
6
مطمئن بشید که کابلهای مودم رو هم درست وصل کردید.

مودم ایشون Corecess هستش در مودمهای Corecess به محض روشن شدن مودم چراغ لینک شروع میکنه به چشمک زدن و دنبال شبکه میگرده معمولا در کمتر از 10 ثانیه با شبکه مرتبط میشه و چراغ لینک فیکس میشه و البته اگر شبکه یی پیدا نشه یا خط رانژه نباشه چراغ کماکان به چشمک زدن ادامه میده 15 ثانیه چشمک میزنه 3 - 4 ثانیه خاموش میشه اینکه اصلا چراغ لینک هیچ عملی انجام نمیده و خاموش هست معنی خوبی نداره. بعید میدونم اتصال کابلها چندان مرتبط باشه ولی برای اطمینان بد نیست طبق توصیه دوستمون کابلها رو هم چک کنی.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
کابلهای مربوط به تلفن ,اسپلیتر .

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
منم هم اولش که که کورسس لن از آسیاتک گرفتم 3-4 روز کار کرد بعدش مودمم اینجوری شد یعنی چراغ لینک دیگه روشن نمی شد. بردم آسیاتک گفتن که مودم سوخته. خوشبختانه پس گرفتن و منم دیگه ازشون کورسس نخریدم و ایسوز گرفتم. توصیه می کنم کسی کورسس نگیره...می گم شاید همون مودم سوخته منو بهت دادن:D

roje_aria79

Registered User
لایک‌ها
19
سلام به همه دوستان گرامي.
يك سوال داشتم اميدوارم كه دوستان منو راهنمايي كنن.مي خواستم ببينم بهترين مودم ADSL2چيه البته نمونه هاي وايرلس را منظورم نيست.
و مي خواستم دوستان راهنمايي كنن ببينم براي خريد يم مودم از نوع اي دي اس ال بايد چه گزينه هايي را در نظر داشت
يا اينكه اين مودم ها را با چه گزينه هايي با هم مقايسه مي كنن.؟

البته يه سوال ديگه هم دارم
اونم اينه كه من يك مودم ‍‍C110زيمنس براي يك خط 512 دارم كه هر روز در يك ساعت معين(كه معمولا از ساعت6 تا 8شب) alarm توي مودم ميفته و خطم قطع ميشه. مي خواستم سوال كنم از دوستان ببينم اين مشكل از چي مي تونه باشه؟

mndst

Registered User
لایک‌ها
0
مدم Asus am602 را باید با چه نوع کابلی به هاب سوییچ وصل کنیم؟

یعنی مثل وصل کردن کامپیوتر به هاب از سیم‌های مستقیم استقاده کنیم یا مثل وصل کردن هاب به هاب از این کابل‌ها که جای سیماشون در دوسر عوض میشه (crosscable) استفاده کنیم.

azadiphone

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
كسي از دوستان تا حالا از اين مودم وايرلس يو‌اس‌روباتيك براي شاتل استفاده كرده (كليك كنيدusr819108a)
آيا كيفيتش از مودم وايرلس asus بهتره؟ (كليك كنيدAM604g)

ضمنا يك سوال ديگه اينكه اگر روي يك خط رانژه شاتل 2 عدد مودم قرار بگيره مشكلي پيش مياد؟ و آيا هر دو كار ميكنه؟

ممنون

kss pt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جونه من کوتاه جواب بدید.خفه کردید از بس که پیچوندید.

1: میخوام adsl از Asia Tech بگریم.ADSL 1 هستند یا ADSL 2?!
2: با توجه به ADSL آسیاتک کدوم مودم رو بگیرم؟
3: مودم ADSL 2 برای ADSL 1 هم میشه؟!

ممنون!

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام به همه دوستان گرامي.
يك سوال داشتم اميدوارم كه دوستان منو راهنمايي كنن.مي خواستم ببينم بهترين مودم ADSL2چيه البته نمونه هاي وايرلس را منظورم نيست.
و مي خواستم دوستان راهنمايي كنن ببينم براي خريد يم مودم از نوع اي دي اس ال بايد چه گزينه هايي را در نظر داشت
يا اينكه اين مودم ها را با چه گزينه هايي با هم مقايسه مي كنن.؟

البته يه سوال ديگه هم دارم
اونم اينه كه من يك مودم ‍‍C110زيمنس براي يك خط 512 دارم كه هر روز در يك ساعت معين(كه معمولا از ساعت6 تا 8شب) alarm توي مودم ميفته و خطم قطع ميشه. مي خواستم سوال كنم از دوستان ببينم اين مشكل از چي مي تونه باشه؟
سلام

شما برای مودم ADSL اول باید دقت کنید که ازکجا میخواین سرویس بگیرین و اون شرکت سرویس دهنده ایا خط شماره تلفن شما رو پشتیبانی میکنه یا نه چون سرویس ADSL روی خط تلفن فعال میشه (تجهیزات ADSL تو مراکز مخابراتی نصب میشن ) . در مرحله بعد باید ببینید که شرکت ارایه دهنده سرویس به شما سرویس ADSL به شما میده یا ADSL2+ (فکر میکنم فقط شرکت شاتل ADSL2+ ارایه بده )

برای انتخاب مودم شما میتونید مودم های ADSL2+ تهیه کنید . بیشتر مودم ها جدای از شکل ظاهری به طریقه اتصال و ارتباط با سیستم و تجهیزات شبکه طبقه بندی میشن . مودم میتونه ساده باشه و با یک اتصال USB به سیستم وصل بشه یا میتونه کمبو روتر باشه با کلی درگاه خروجی از Lan و USB گرفته تا وایرلس .

در مورد مشکل مودم هم بهتر میدونم به شرکت اطلاع بدید و جویا بشین که این مشکل تنها برای شماست یا نه برای تمام مشترک های اون منطقه مخابراتی .

موفق باشید .

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
مدم Asus am602 را باید با چه نوع کابلی به هاب سوییچ وصل کنیم؟

یعنی مثل وصل کردن کامپیوتر به هاب از سیم‌های مستقیم استقاده کنیم یا مثل وصل کردن هاب به هاب از این کابل‌ها که جای سیماشون در دوسر عوض میشه (crosscable) استفاده کنیم.
اگر دقت کرده باشید روی مودم های ASUS AM602 ِیک کابل شبکه نرمال قرار داره که برای ارتباط با سیستم یا هاب یا روتر میتونید از این کابل استفاده کنید .

کابل شبکه کراس برای ارتباط دو تا سیستم کامپیوتر به هم برای شبکه کردن و وصل کردن دو تا ابزار شبکه مثل هم مثل دو تا هاب یا برخی تجهیزات وایرلس کاربرد داره .

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
كسي از دوستان تا حالا از اين مودم وايرلس يو‌اس‌روباتيك براي شاتل استفاده كرده (كليك كنيدusr819108a)
آيا كيفيتش از مودم وايرلس asus بهتره؟ (كليك كنيدAM604g)

ضمنا يك سوال ديگه اينكه اگر روي يك خط رانژه شاتل 2 عدد مودم قرار بگيره مشكلي پيش مياد؟ و آيا هر دو كار ميكنه؟

ممنون
سلام ، دو مودم رو که با هم مقایسه میکردم خیلی به هم شبیه بودن ، شما قیمت هر دوشون رو دارین که مقلیسه قیمتی هم بکنیم . من تا اونجا که دیدم و شنیدم مودم های ASUS تو تمام مدل هاش خرابی نداشتن تا حالا .

--

خوب شما روی خط رانژه یک مودم بگزارید بعد اینترنت رو روی کابل شبکه ببرید هر کجا که خواستید . تا حالا دو تا مودم رو روی یک خط تست نکردم ببینم جواب میده یا نه ! اما با اطلاعاتی که دارم فکر نکنم جواب بده چون شما روی یک پورت باید وصل بشین و فقط یک بار میتونید یا نام کابردی و کلمه عبور کانکت بشین . به طور همزمان نمیتونید استفاده کنید. فکر میکنم 691 بهتون ارور بده .

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
جونه من کوتاه جواب بدید.خفه کردید از بس که پیچوندید.

1: میخوام adsl از Asia Tech بگریم.ADSL 1 هستند یا ADSL 2?!
2: با توجه به ADSL آسیاتک کدوم مودم رو بگیرم؟
3: مودم ADSL 2 برای ADSL 1 هم میشه؟!

ممنون!
کوتاه !

1 - شرکت آسياتك همون که تو سایتش نوشته سرویسش ADSL هست .
2 - بستگی داره برای چه نیاز میخواین مودم بگیرید . برای یک سیستم میخواین ؟ چه قیمتی میخواین ؟ چطور میخواین مودم به سیستم وصل بشه USB یا Lan . کارت شبکه روی سیستم دارید >؟
3 - اره مودم های ADSL2+ روی سرویس های ADSL جواب میدن . البته بعضی مودم های مارک های نامعتبر روی برخی سرویس دهنده های ADSL جواب نمیدن یا نیاز به تنظیمات خاص دارن

ضمنا تکنولوژی های مطرح ADSL سه تاست . ADSL, ADSL2+ , ADSL2

roje_aria79

Registered User
لایک‌ها
19
سلام
شما برای مودم ADSL اول باید دقت کنید که ازکجا میخواین سرویس بگیرین و اون شرکت سرویس دهنده ایا خط شماره تلفن شما رو پشتیبانی میکنه یا نه چون سرویس ADSL روی خط تلفن فعال میشه (تجهیزات ADSL تو مراکز مخابراتی نصب میشن ) . در مرحله بعد باید ببینید که شرکت ارایه دهنده سرویس به شما سرویس ADSL به شما میده یا ADSL2+ (فکر میکنم فقط شرکت شاتل ADSL2+ ارایه بده )
برای انتخاب مودم شما میتونید مودم های ADSL2+ تهیه کنید . بیشتر مودم ها جدای از شکل ظاهری به طریقه اتصال و ارتباط با سیستم و تجهیزات شبکه طبقه بندی میشن . مودم میتونه ساده باشه و با یک اتصال USB به سیستم وصل بشه یا میتونه کمبو روتر باشه با کلی درگاه خروجی از Lan و USB گرفته تا وایرلس .
در مورد مشکل مودم هم بهتر میدونم به شرکت اطلاع بدید و جویا بشین که این مشکل تنها برای شماست یا نه برای تمام مشترک های اون منطقه مخابراتی .
موفق باشید .
مرسي استاد عزيز از راهنمايي تون.
نوع خط مورد استفاده من ADSL2 هستش و اين مشكل هم متاسفانه توي همه كاربرهاي اون شركت ارائه دهنده فقط گريبانگير منه.

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
مرسي استاد عزيز از راهنمايي تون.
نوع خط مورد استفاده من ADSL2 هستش و اين مشكل هم متاسفانه توي همه كاربرهاي اون شركت ارائه دهنده فقط گريبانگير منه.
خواهش میکنم دوست عزیز

اگر مشکل شما تدام داشت و همیشگی بود میشد مشکل رو به فیوز یا لاینکارتی که پورت شما روش رانژه شده ربط داد اما چون موقتی هست باید ببینید که تو اون محدوده زمانی که این مشکل بوجود میاد چه اتفاقی میفته از تلفن خاصی استفاده میکنید ؟

mndst

Registered User
لایک‌ها
0
اگر دقت کرده باشید روی مودم های ASUS AM602 ِیک کابل شبکه نرمال قرار داره که برای ارتباط با سیستم یا هاب یا روتر میتونید از این کابل استفاده کنید .

کابل شبکه کراس برای ارتباط دو تا سیستم کامپیوتر به هم برای شبکه کردن و وصل کردن دو تا ابزار شبکه مثل هم مثل دو تا هاب یا برخی تجهیزات وایرلس کاربرد داره .

با تشکر از Mohammadirani@
در پاسخ به سوال خودم، توی کاتالوگ مدم نوشته بود هر از هر دو کابل می‌تونید استفاده کنید ، مودم خودش شناسایی می‌کنه و تغییرات لازمو ایجاد می‌کنه.

mndst

Registered User
لایک‌ها
0
موقع ساختن کانکشن pppoe یا یه همچین چیزی می‌خواستم بدونم نقش service name چیه؟ معمولا چیه(جاش باید چی بنویسم، از کی باید بپرسم)؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
موقع ساختن کانکشن pppoe یا یه همچین چیزی می‌خواستم بدونم نقش service name چیه؟ معمولا چیه(جاش باید چی بنویسم، از کی باید بپرسم)؟
منظور شما ISP Name ه ؟ هر چی میتونی بنویسی

azadiphone

Registered User
لایک‌ها
1
سلام ، دو مودم رو که با هم مقایسه میکردم خیلی به هم شبیه بودن ، شما قیمت هر دوشون رو دارین که مقلیسه قیمتی هم بکنیم . من تا اونجا که دیدم و شنیدم مودم های ASUS تو تمام مدل هاش خرابی نداشتن تا حالا .
تشكر از راهنمايي شما
USR= 155000 Rils
ASUS= 120000 Rils

خوب شما روی خط رانژه یک مودم بگزارید بعد اینترنت رو روی کابل شبکه ببرید هر کجا که خواستید . تا حالا دو تا مودم رو روی یک خط تست نکردم ببینم جواب میده یا نه ! اما با اطلاعاتی که دارم فکر نکنم جواب بده چون شما روی یک پورت باید وصل بشین و فقط یک بار میتونید یا نام کابردی و کلمه عبور کانکت بشین . به طور همزمان نمیتونید استفاده کنید. فکر میکنم 691 بهتون ارور بده .
مشكل استفاده در شبكه نيست بلكه يك خط تلفن در 2 ساختمان سيم كشي شده (فاصله ساختمانها 500 متر است) حالا ميخواهند هر دو ساختمان براي خودشون يك مودم روي اين خط قرار بدهند:(

بالا