برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید و گفتگوی فنی پیرامون مودم و روتر ADSL ، کدام مارک و چرا؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
تشكر از راهنمايي شما
USR= 155000 Rils
ASUS= 120000 Rils

مشكل استفاده در شبكه نيست بلكه يك خط تلفن در 2 ساختمان سيم كشي شده (فاصله ساختمانها 500 متر است) حالا ميخواهند هر دو ساختمان براي خودشون يك مودم روي اين خط قرار بدهند:(
قیمت ها ی دو مودم فاصله 30 هزار تومانی دارن که قابل تامل هست ، اگر هیچ کدوم گارانتی ندارن اگر بنده بودم مودم ASUS رو ترجیح میدادم .

در این شرایط برای اشتراک اینترنت میتونید از وایرلس استفاده کنید که به نسبت هزینه بالایی رو متقبل میشید برای 500 متر .
با اطلاعاتی که من دارم به طور همزمان نمیتونید از یک اشتراک خط ADSL استفاده کنید . بهتر میدونم از مرکزی که میخواین اشتراک بگیرید مشاوره بگیرید .

mr-mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها آسياتك نوشته مودم بايد پشتيباني از G.dmt و G.lite داشته باشه؟؟؟ اين چي هستش؟؟ از كجا بدونم مودم من ساپورت ميكنه يا نه من شنيده بودم مودم بايد فقط پروتكل pppoe رو ساپورت كنه چون همه آي اس پي هاي ايران از اين پروتكل استفاده ميكنند. البته الان من با مودمی که از صبانت گرفتم وصل شدم مشکلی ندارم خدارو شکر

kss pt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1 - شرکت آسياتك همون که تو سایتش نوشته سرویسش ADSL هست .
2 - بستگی داره برای چه نیاز میخواین مودم بگیرید . برای یک سیستم میخواین ؟ چه قیمتی میخواین ؟ چطور میخواین مودم به سیستم وصل بشه USB یا Lan . کارت شبکه روی سیستم دارید >؟
3 - اره مودم های ADSL2+ روی سرویس های ADSL جواب میدن . البته بعضی مودم های مارک های نامعتبر روی برخی سرویس دهنده های ADSL جواب نمیدن یا نیاز به تنظیمات خاص دارن

ضمنا تکنولوژی های مطرح ADSL سه تاست . ADSL, ADSL2+ , ADSL2
می خوام Lan باشه.ASUS AM602 خوبه؟ و حدودا قیمتش چنده؟

k9k9

Registered User
لایک‌ها
0
با توجه به نبود مودم ایسوس 604gدوستان در حال حاضر چه مودم 4 پورت همراه وایرلس رو پیش نهاد میکنن؟ البته به جز us robotic @3comبه علت اختلاف زیاد قیمت:
با اکثر ای اس پی هم ساز گار باشه؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34

mndst

Registered User
لایک‌ها
0
حداکثر طول سیمی که از اسپلیتر به مودم وصل میشه چقدر میتونه باشه؟ حدود 25 متر از کیفیت ارتباط کم میکنه؟

می‌خوام اسپلیتر را در ابتدای محل ورود خط به خونه قرار بدم تا قبل از همه گوشی‌های تلفن قرار بگیره و مجبور نباشم برای هر گوشی یک اسپلیتر بخرم اما اینجا حدود 20 25 متر با سویچم فاصله داره. حالا باید یا طول سیم اسپلیتر تا مودم رو بیشتر بگیرم یا طول سیم شبکه از مودم تا سوییچ. کدوم کمتر روی کیفیت ارتباط تاثیر داره؟

hassan_aku

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام بر تمامی دوستان

من از ISP سپنتا در خواست ADSL دادم امروز امدن و قرارداد ها رو امضا کردن بعد گفتن مودمTP-Link TD8811 می دن

به نظر شما دوستان این مودم خوبیه؟ از نوع ADSL2 هست . از این سایت هم میتونین شکل و اطلاعات شو ببینید سایت

http://www.interprojekt.pl/katalogw...i.jsp?page=TP-LINK TD-8811&k=&k=TPLINK-TD8811

لطفا جواب من رو بیدن مودم خوبیه یا نه میشه از بقیه ISP هم استفاده کنیم کارکردش خوبه

ممنون
در ضمن قیمت هم گفتن 45000 تومان

mndst

Registered User
لایک‌ها
0
من اینجا به وصل کردن سیم‌ها کاری ندارم. این کارو راحت از روی راهنمای مودم انجام بدین.

برای وصل کردم مودم‌ها به کامپیوتر دو را وجود داره:
1.از طریق USB
2. از طریق Lan (با پورت ethernet)

استفاده از USB که مشخصه. من باهاش کاری ندارم اما
برای وصل شدن از طریق lan دو را وجود داره:
1-مودمتون را bridge (پل) کنید و توی کامپیوتر کانکشن بسازید
2-مودمتون مستقیمان خودش به اینترنت وصل‌شه و شما ازش اطلاعات بگیری.

در حقیقت کسی که از روش اول استفاده کنه داره یکی از قابلیت‌های مودمشو (که همون روتر بودنشه) میریزه دور و فقط از مودم به عنوان یک جداکننده‌ی سیگنال استفاده می‌کنه. من روش دوم رو می‌پسندم و توضیح می‌دم.

در این روش چون خود مدم همه‌ی کار‌های ارتباطی رو می‌کنه از منابع کامپیوترتون استفاده نمیشه و ارتباط شما با اینترنت خیلی نرم‌تر و راحت تر خواهد بود.
بعلاوه تجربه نشون داده سرعت 5 الی 10 درصد افزایش پیدا می‌کنه
دیگه اینکه هربار قطع میشین لازم نیست صبر کنید تا چراغ مودم روشن شه بعد connect to کنید چون مودم خودش loginمیکنه.
اگر هم بیشتر از یک کامپیوتر توی شبکتون داشته باشید همشون می‌تونن با هم از اینترنت استفاده کنن.
این مودم ها قابلیت‌های دیگه ‌ای مثل firewall داخلی‌هم دارن که خیلی کار کامپوترتون رو سبک میکنه.

تقریبا تنظیمات همه مودم‌ها یک شکلن.

اول کامپوتر‌ها رو تنظیم می‌کنیم:

برای ‌هر کامپیوتری توی تنظیمات Local Area Connection‌تون روی Internet Protocol (IP) کلیک می‌کنید بعد Properties را میزنید.

تنظیمات اونجا رو طیق شکل زیر می‌کنید:

tcpip.png

فقط یادتون باشه به طور پیشفرض آدرس IP مودم 192.168.1.1 است پس برای اینکه کامپیوتر یا کامپیوتر های شما هم روی همون شبکه باشن باید آدرس IP اونها هم به طور منحصر به فرد بین 192.168.1.2 تا 192.168.1.255 باشه.
یعنی اگه برای IP address کامپیوتر اول نوشتید 192.168.1.2 برای کامپوتر بعدی میشه 192.168.1.3 الی آخر.

حالا خود مودم رو تنظیم می‌کنیم:

میرید توی اینترنت اکسپلورر یا هر مرورگر دیگه‌ای که دارید میزنید: http://192.168.1.1/

ازتو user , pass میخواد برای هردوش میزنید admin

توی قسمت Advanced Setup میرید توی WAN و Add را فشار میدید.
ازتون VPI و VCI میخواد که معمولا (گفتم معمولا و نه همیشه)
VPI صفره
و VCI هم 35

(اگه بجای Advance Setup از Quick Setup استفاده کنید خودش اول اسکن می‌کنه و مقادیر صحیح VPI و VCI رو پیدا می‌کنه اما خیلی طولش می‌ده.)

Service Category هم همون UBR Without CBR بذارید باشه.
Next کنید

PPP over Ethernet (PPPoE) رو انتخاب کنید و به چیز دیگه‌ای هم دست نزنید.
Next کنید

اینجا username و پسوردی را که ISP بهتون داده وارد کنید و بقیشم رها کنید همون که هست باشه.
Next کنید

Enable NAT را حتما فعال کنید و توی Service Name هم اسمی که دوست دارید برای این کانکشن بنویسید.
Next کنید و بعد هم Finish و صبر کنید تا صفحه خودش refresh بشه.

اینا نوشتم چون خودم سر فهمیدنش خیلی بد بختی کشیدم.
اگه چیزی بود بعدا اضافه می‌کنم.

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
ممنون ولی من قبلا ین تنظیمات رو انجام دادم ... ولی بازم باید یه کانکشن pppoe بسازم برای کانکت شدن به آی اس پی ... یعنی مستقیم وقتی لن رو وصل کردم خودش وصل نمیشه باید حتما کانکشن رو کانکت کنم تا بعد وصل بشه...

mndst

Registered User
لایک‌ها
0
کاشکی انتقال نمیدادینش اینجا، حتی باید sticky میکردینش.

ممنون ولی من قبلا ین تنظیمات رو انجام دادم ... ولی بازم باید یه کانکشن pppoe بسازم برای کانکت شدن به آی اس پی ... یعنی مستقیم وقتی لن رو وصل کردم خودش وصل نمیشه باید حتما کانکشن رو کانکت کنم تا بعد وصل بشه...

این نشون میده مدمتون bridge شده و برای pppoe تنظیم نشده وگر نه اصلا اینطوری وصل نمی شد.

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
حداکثر طول سیمی که از اسپلیتر به مودم وصل میشه چقدر میتونه باشه؟ حدود 25 متر از کیفیت ارتباط کم میکنه؟

می‌خوام اسپلیتر را در ابتدای محل ورود خط به خونه قرار بدم تا قبل از همه گوشی‌های تلفن قرار بگیره و مجبور نباشم برای هر گوشی یک اسپلیتر بخرم اما اینجا حدود 20 25 متر با سویچم فاصله داره. حالا باید یا طول سیم اسپلیتر تا مودم رو بیشتر بگیرم یا طول سیم شبکه از مودم تا سوییچ. کدوم کمتر روی کیفیت ارتباط تاثیر داره؟

من تا 130 متر هم وصل کردم ! بدون افت کیفیت و سرعت ! :)

به عبارت دیگه از خروجی اسپلیتر تا مودم ADSL حدود 130 متر سیم کشیدم ! :D

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
من اینجا به وصل کردن سیم‌ها کاری ندارم. این کارو راحت از روی راهنمای مودم انجام بدین.

برای وصل کردم مودم‌ها به کامپیوتر دو را وجود داره:
1.از طریق USB
2. از طریق Lan (با پورت ethernet)

استفاده از USB که مشخصه. من باهاش کاری ندارم اما
برای وصل شدن از طریق lan دو را وجود داره:
1-مودمتون را bridge (پل) کنید و توی کامپیوتر کانکشن بسازید
2-مودمتون مستقیمان خودش به اینترنت وصل‌شه و شما ازش اطلاعات بگیری.

در حقیقت کسی که از روش اول استفاده کنه داره یکی از قابلیت‌های مودمشو (که همون روتر بودنشه) میریزه دور و فقط از مودم به عنوان یک جداکننده‌ی سیگنال استفاده می‌کنه. من روش دوم رو می‌پسندم و توضیح می‌دم.

در این روش چون خود مدم همه‌ی کار‌های ارتباطی رو می‌کنه از منابع کامپیوترتون استفاده نمیشه و ارتباط شما با اینترنت خیلی نرم‌تر و راحت تر خواهد بود.
بعلاوه تجربه نشون داده سرعت 5 الی 10 درصد افزایش پیدا می‌کنه
دیگه اینکه هربار قطع میشین لازم نیست صبر کنید تا چراغ مودم روشن شه بعد connect to کنید چون مودم خودش loginمیکنه.
اگر هم بیشتر از یک کامپیوتر توی شبکتون داشته باشید همشون می‌تونن با هم از اینترنت استفاده کنن.
این مودم ها قابلیت‌های دیگه ‌ای مثل firewall داخلی‌هم دارن که خیلی کار کامپوترتون رو سبک میکنه.

تقریبا تنظیمات همه مودم‌ها یک شکلن.

اول کامپوتر‌ها رو تنظیم می‌کنیم:

برای ‌هر کامپیوتری توی تنظیمات Local Area Connection‌تون روی Internet Protocol (IP) کلیک می‌کنید بعد Properties را میزنید.

تنظیمات اونجا رو طیق شکل زیر می‌کنید:

tcpip.png

فقط یادتون باشه به طور پیشفرض آدرس IP مودم 192.168.1.1 است پس برای اینکه کامپیوتر یا کامپیوتر های شما هم روی همون شبکه باشن باید آدرس IP اونها هم به طور منحصر به فرد بین 192.168.1.2 تا 192.168.1.255 باشه.
یعنی اگه برای IP address کامپیوتر اول نوشتید 192.168.1.2 برای کامپوتر بعدی میشه 192.168.1.3 الی آخر.

حالا خود مودم رو تنظیم می‌کنیم:

میرید توی اینترنت اکسپلورر یا هر مرورگر دیگه‌ای که دارید میزنید: http://192.168.1.1/

ازتو user , pass میخواد برای هردوش میزنید admin

توی قسمت Advanced Setup میرید توی WAN و Add را فشار میدید.
ازتون VPI و VCI میخواد که معمولا (گفتم معمولا و نه همیشه)
VPI صفره
و VCI هم 35

(اگه بجای Advance Setup از Quick Setup استفاده کنید خودش اول اسکن می‌کنه و مقادیر صحیح VPI و VCI رو پیدا می‌کنه اما خیلی طولش می‌ده.)

Service Category هم همون UBR Without CBR بذارید باشه.
Next کنید

PPP over Ethernet (PPPoE) رو انتخاب کنید و به چیز دیگه‌ای هم دست نزنید.
Next کنید

اینجا username و پسوردی را که ISP بهتون داده وارد کنید و بقیشم رها کنید همون که هست باشه.
Next کنید

Enable NAT را حتما فعال کنید و توی Service Name هم اسمی که دوست دارید برای این کانکشن بنویسید.
Next کنید و بعد هم Finish و صبر کنید تا صفحه خودش refresh بشه.

اینا نوشتم چون خودم سر فهمیدنش خیلی بد بختی کشیدم.
اگه چیزی بود بعدا اضافه می‌کنم.

خیلی عالی بود ، ممنون ، فقط دوستان دقت کنن که VPI و VCI برای ISP ها میتونه متغییر باشه من 0 و 35 دیدم 8 و 35 هم دیدم .

طریقه ساختن کانکشن PPPOE به صورت دستی هم مثل کانکشن دیال اپ هست اما مراحلش 1 2 2 هست یعنی انتخاب گزینه اول بعد رفتن به مرحله بعد و انتخاب گزینه دوم رفتن به مرحله بعد انتخاب گزینه دوم و ...

mndst

Registered User
لایک‌ها
0
آیا راهی وجود داره که مدم خودش سر ساعت معینی کانکشنشو عوض کنه.
مثلا در طول روز از یه کانکشن استفاده کنه و بین 3 تا 7 صبح از یه کانکشن دیگه که مجانیه تا نخواد من هر سری دستی عوضش کنم و برم بگیرم بخوابم.

من تا 130 متر هم وصل کردم ! بدون افت کیفیت و سرعت ! :)

به عبارت دیگه از خروجی اسپلیتر تا مودم ADSL حدود 130 متر سیم کشیدم ! :D

خیلی عالی میشه.

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
آیا راهی وجود داره که مدم خودش سر ساعت معینی کانکشنشو عوض کنه.
مثلا در طول روز از یه کانکشن استفاده کنه و بین 3 تا 7 صبح از یه کانکشن دیگه که مجانیه تا نخواد من هر سری دستی عوضش کنم و برم بگیرم بخوابم.

خیلی عالی میشه.
یه نرم افزار هست به نام ADSL Reconnect فکر میکنم از امکاناتش این هم باشه . باز چک میکنم حتما راهی هست .

mohsen.rajabi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام من می خوام یه خط ADSL برای دانلود تو خونه بگیرم تو قم شرکت پارس آنلاین نمایندگی داره یه سرعتی بگیرم برای دانلود خوبه

joeguitar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام
من این تاپیک تقریبا بصورت کامل خوندم ولی نفهمیدم مودمی(corecess)که آسیا تک می ده مودم خوبیه یا اینکه به دلیل چینی بودن و برند تقریبا نا آشنای این مودم به درد نمی خوره.
باتشکر

mr-mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها من تو تنظيمات مودم از pppoe گذاشتم روي bridgi حالا به آي پي مودم هم وصل نميشه ولي به اينترنت وصل هستم خود شركت تو سايتش نوشته بود مودم رو اينجوري تنظيم كنيد. الان ميخوام تنظيمات رو درست كنم دوباره به آي پي وصل نميشه. در ضمن من اصلا اي پي تعريف نكردم رو auto گذاشتم كه از همش استفاده كنه. من هر كاري كردم كه مودم رو روشن كنم خودش وصل بشه نشد كه نشد حالا تو سايت صبا آنلاين ديدم گفته بود bridging انتخاب كنيد منم كردم الان وصل ميشم ولي كانكشن Local area connection علامت تعجب زرد اومده هرچي repaire ميكنم باز هستش ولي اينترنت وصل هستش كانكشن خود اشتراك كه هستش كانكشن local area زده speed: 100.0 mbps بعد status: limited or no conectivity نميدونم چيكار كنم اينكه رو pppoe باشه بهتره يا briging چه فرقي داره ممنون ميشم راهنمايي كنيد. چيكار كنم مودم روشن كردم خودش وصل بشه؟؟؟
مودم من ZTE ZXDSL 831 پورت lan هستش كمكممممممممم كنيد

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
بچه ها من تو تنظيمات مودم از pppoe گذاشتم روي bridgi حالا به آي پي مودم هم وصل نميشه ولي به اينترنت وصل هستم خود شركت تو سايتش نوشته بود مودم رو اينجوري تنظيم كنيد. الان ميخوام تنظيمات رو درست كنم دوباره به آي پي وصل نميشه. در ضمن من اصلا اي پي تعريف نكردم رو auto گذاشتم كه از همش استفاده كنه. من هر كاري كردم كه مودم رو روشن كنم خودش وصل بشه نشد كه نشد حالا تو سايت صبا آنلاين ديدم گفته بود bridging انتخاب كنيد منم كردم الان وصل ميشم ولي كانكشن Local area connection علامت تعجب زرد اومده هرچي repaire ميكنم باز هستش ولي اينترنت وصل هستش كانكشن خود اشتراك كه هستش كانكشن local area زده speed: 100.0 mbps بعد status: limited or no conectivity نميدونم چيكار كنم اينكه رو pppoe باشه بهتره يا briging چه فرقي داره ممنون ميشم راهنمايي كنيد. چيكار كنم مودم روشن كردم خودش وصل بشه؟؟؟
مودم من ZTE ZXDSL 831 پورت lan هستش كمكممممممممم كنيد
پیغام زیاد مهم نیست یک پیغام اطلاع رسانی هست status: limited or no conectivity برای خلاص شدن از دستش هم کافیه که به Properties کانکشنتون مراجعه کنید در سربرگ General چک باکس پایین رو غیر فعال کنید .

joeguitar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام
من این تاپیک تقریبا بصورت کامل خوندم ولی نفهمیدم مودمی(corecess)که آسیا تک می ده مودم خوبیه یا اینکه به دلیل چینی بودن و برند تقریبا نا آشنای این مودم به درد نمی خوره.
باتشکر

بالا