برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید و گفتگوی فنی پیرامون مودم و روتر ADSL ، کدام مارک و چرا؟

mr-mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها . اين تنظيمات مودم من هستش البته اول تعيين پورت رو مياورد الان نمياره بعدشم الان آي پي مودم رو ميزنم تنظيمات كنم همش يوزر و پسورد رو ميپرسه نميدونم چرا نمياره درست يوزر و پسوردي كه تو دفترچه مودم داده ميزنم ديگه كار نميكنه الان با admin كار ميكنه. من هر كاري كردم اتوماتيك وصل نميشه نميدونم چرا ؟؟؟ اصلا آي پي مودم رو ميزدم triz نمياورد ZTE مياورد الان اين عبارت كه تو عكسها هستش رو مياره ؟!!!!!

در عكس زير اون auto connect چي هستش اگه اون رو بزنم چي ميشه؟؟؟؟به جاي اين TRIZ قبلا ZTE مياورد الان فرق كرده چرا؟؟ مودم من ZTE ZXDSL 831 هستش كمكممممممممم كنيد

5z1l0mo.png

CYRUS2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يه سوال ابتدائي در مورد مودم داشت.من تازه ميخوام از افروز نت ADSL بگيرم و وقتي با اونا تماس گرفتم به من گفتن كه مودم هاي ما به لپ تاپ متصل نميشه و اگر ميخواي با لپ تاپ كانكت شي بايد خودت يه مودم بخري.
بچه ها من تو اين داستان زيادي تازه كارم.لطفا بگيد درست ميگن يا سر كارم؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
يه سوال ابتدائي در مورد مودم داشت.من تازه ميخوام از افروز نت ADSL بگيرم و وقتي با اونا تماس گرفتم به من گفتن كه مودم هاي ما به لپ تاپ متصل نميشه و اگر ميخواي با لپ تاپ كانكت شي بايد خودت يه مودم بخري.
بچه ها من تو اين داستان زيادي تازه كارم.لطفا بگيد درست ميگن يا سر كارم؟
مودم های adsl یا از طریق USB متصل میشن یا کارت شبکه و Lan لپتاپ ها هم درگاه USB دارن هم Lan .. مودم اون شرکت چی بود ؟

CYRUS2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مدلشو نميدونم بايد بيپرسم .ميگفت اگه به لپ تاپ بزني ممكنه بسوزه.ولي اينطور ي كه ميگي نبايد مشكلي داشته باشه. به هر حال از جوابت ممنونم.

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
مدلشو نميدونم بايد بيپرسم .ميگفت اگه به لپ تاپ بزني ممكنه بسوزه.ولي اينطور ي كه ميگي نبايد مشكلي داشته باشه. به هر حال از جوابت ممنونم.
اخه لپتاپ با سیستم معمولی که فرقی نمیکنه که بسوزه .. از اون حرف ها زده طرف ... ملتی دارن با لپتاپ از ADSL استفاده میکنن !

خواهش

mohammad_sh110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من به این نتیجه رسیدم که این مودمهای وایرلس دار به درد نمی خورند چون سرعت وایرلسشون کمه . میخوام یه مودم معمولی با یه روتر وایرلس بگیرم . 2 تا گزینه باسه روتر دارم یکی asus که لینکش اینه : http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=1&model=796&l1=12&l2=43&l3=0&l4=0 یکی هم linksys که خیلی فکر کنم خفنه و لینکش اینه : http://www.linksys.com/servlet/Sate...nksys/Common/VisitorWrapper&lid=1545339789B03 .
اولی رو تو سایت fafait.ir قیمت زده 50 تومن ! که فکر کنم اشتباه زده باید بیشتر از اینا باشه . دومی رو از مغازه قیمت کردم 126 تومن ( تو شیراز ) . حالا نظر دوستان متخصص چیه ؟ اون linksys خیلی دل منو برده تو کلی از سایتهایی مثل cnet و ... هم editors choice بوده ضمنا linksys یه branch از Cisco Systems هست که خیلی مارک خوبیه .

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
سلام

این adsl ما با هزار بدبختی بالاخره امروز درست شد!

جالبه که با pppoe ارور میده و وصل نمیشه :blink: و فقط با بریج وصل میشه

ولی بازم این آسیاتک سوتی داده :( به جایه 128 به من 64 داده!

ولی توی مودم نوشته 512 :eek: این یعنی چی؟

یعنی میشه یه 512 باشه به 8 نفر داده باشن و اگر دیگران استفاده نکنن سرعت بالاتر بره؟ سرعت من که از 64 هنوز تکون نخورده

2004313221574923481_rs.jpg

2004341716458584630_rs.jpg

اینم سرعت واقعیه من!!!
167249341.png

Elend

Registered User
لایک‌ها
30
602 ]یا 604 تو بازار هست چنده الان؟

mr-mostafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها بهترين مدل مودم چيه؟؟؟ قيمت هم ارزون باشه مثلا 45 الي 50 هزار اين مودم يكي داشت ميگفت خيلي خوبه UsRobotics 9112 قيمتش هم 45000 بودش . حالا يه مودم خوب ارزون كه اتوماتيك هم كانكت بشه چيه؟؟؟؟ مودم خود من ]ZTE ZXDSL 831 هستش مشكلي هم نداشتم ولي هر كاري كردم اتوماتيك كانكت بشه نشد كه نشد. ممنون ميشم كمك كنيد.

Venus_t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من مودم symphony sy800 دارم با مودمم مشکلی نداشتم ولی حالا که ویندوز عوض کردم می خواستم بدونم دوباره چطوری می تونم مودمم رو در ویندوز جدید راه اندازی کنم و مجددا از adsl استفاده کنم لطفا من رو راهنمایی کنید

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
فکر کنم اگر از سرویس دهندتون بپرسید زودتر به نتیجه برسید..

maxtor

Registered User
لایک‌ها
0
سلام میدونم که اینجا جاش نیست
ولی میخواستم بدون ping یعنی چه
متشکر

EASPORTS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
پینگ اصطلاحی است که واسه بازی های آنلاین بکار برده میشه.
مرجع و مبدا خاصی نداره ، ولی معمولاً یاهو رو به عنوان مبدا فرضی در نظر میگیرند .
اگه توی ران کامپیوتر این عبارت را درج کنید
ping yahoo.com -t
داس ویندوز (CMD) باز شده ، و زمان پینگ شما رو بطور متوالی با پینگی که میکنه نمایش میده!

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام میدونم که اینجا جاش نیست
ولی میخواستم بدون ping یعنی چه
متشکر
شما یه سر برم به این اردس http://forum.persiantools.com/t55381-post1301126.html

"Ping Time

به مدت زماني گفته مي شود که يک Packet از ISP به مقصد يک Host قوي (مثلا" www.yahoo.com) در اينترنت ارسال شده و پس از دريافت پاسخ مناسب دوباره به ISP باز مي گردد. هرچه اين زمان کمتر باشد پهناي باند از کيفيت بهتري برخوردار است."

"يک شيوه بسيار موثر برای پيدا کردن سرعت و کيفيت يک ISP استفاده از دستور Ping است. نحوه عملکرد اين دستور به اين صورت است که يک بسته ۳۲ بايتی را به آدرس مورد نظر شما ميفرستد و منتظر پاسخ ميماند. براساس زمان بدست آمده از اين رفت و برگشت ميتوان به سرعت واقعی ISP پی برد. برای اجرای اين دستور بصورت زير عمل کنيد. ۱- Command Prompt را اجرا کنيد. ( در ويندوز ۲۰۰۰ و نسخه های جديدتر ويندوز Run را کليک کرده cmb زا تایپ نماييد ) ۲- در صفحه Command Prompt دستور Ping www.yahoo.com-t را تایپ کرده و Enter را بزنيد. به جای ياهو هر آدرس ديگری ميتوانيد استفاده کنيد. ۳- برای ديدن نتيجه ctrl+Break و برای خاتمه ctrl+c را بزنيد. پس از زدن دکمه های بالايی اطلاعات بدست آمده از عمل Ping نشان داده ميشود که شامل تعداد بسته های فرستاده شده و دريافت شده، درصد از دست رفتن بسته ها و زمان round tripاست. حال اگر در قسمت Average ميانگين به دست آمده حدود ۷۰۰ باشد، نشان دهنده سرعت مطلوب ISP شما است و اگر اين عدد بالای ۱۰۰۰ باشد و يا نرتبا پيام Request timed out دريافت کرده باشيد ISP شما چندان تعريفی ندارد. البته بايد توجه داشته باشيد که زمان های بدست آمده به کيفيت سرويس دهنده وب سايتی که آن را Ping ميکنيد نيز بستگی دارد. بنابراين توصيه ميشود سايتی را ping کنيد که از کيفيت آن مطمئن باشيد، مثلاْ Yahoo "

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
بچه ها بهترين مدل مودم چيه؟؟؟ قيمت هم ارزون باشه مثلا 45 الي 50 هزار اين مودم يكي داشت ميگفت خيلي خوبه UsRobotics 9112 قيمتش هم 45000 بودش . حالا يه مودم خوب ارزون كه اتوماتيك هم كانكت بشه چيه؟؟؟؟ مودم خود من ]ZTE ZXDSL 831 هستش مشكلي هم نداشتم ولي هر كاري كردم اتوماتيك كانكت بشه نشد كه نشد. ممنون ميشم كمك كنيد.
مودم های برند Asus رو به شما پیشنهاد میکنم !

maxtor

Registered User
لایک‌ها
0
شما یه سر برم به این اردس http://forum.persiantools.com/t55381-post1301126.html

"Ping Time

به مدت زماني گفته مي شود که يک Packet از ISP به مقصد يک Host قوي (مثلا" www.yahoo.com) در اينترنت ارسال شده و پس از دريافت پاسخ مناسب دوباره به ISP باز مي گردد. هرچه اين زمان کمتر باشد پهناي باند از کيفيت بهتري برخوردار است."

"يک شيوه بسيار موثر برای پيدا کردن سرعت و کيفيت يک ISP استفاده از دستور Ping است. نحوه عملکرد اين دستور به اين صورت است که يک بسته ۳۲ بايتی را به آدرس مورد نظر شما ميفرستد و منتظر پاسخ ميماند. براساس زمان بدست آمده از اين رفت و برگشت ميتوان به سرعت واقعی ISP پی برد. برای اجرای اين دستور بصورت زير عمل کنيد. ۱- Command Prompt را اجرا کنيد. ( در ويندوز ۲۰۰۰ و نسخه های جديدتر ويندوز Run را کليک کرده cmb زا تایپ نماييد ) ۲- در صفحه Command Prompt دستور Ping www.yahoo.com-t را تایپ کرده و Enter را بزنيد. به جای ياهو هر آدرس ديگری ميتوانيد استفاده کنيد. ۳- برای ديدن نتيجه ctrl+Break و برای خاتمه ctrl+c را بزنيد. پس از زدن دکمه های بالايی اطلاعات بدست آمده از عمل Ping نشان داده ميشود که شامل تعداد بسته های فرستاده شده و دريافت شده، درصد از دست رفتن بسته ها و زمان round tripاست. حال اگر در قسمت Average ميانگين به دست آمده حدود ۷۰۰ باشد، نشان دهنده سرعت مطلوب ISP شما است و اگر اين عدد بالای ۱۰۰۰ باشد و يا نرتبا پيام Request timed out دريافت کرده باشيد ISP شما چندان تعريفی ندارد. البته بايد توجه داشته باشيد که زمان های بدست آمده به کيفيت سرويس دهنده وب سايتی که آن را Ping ميکنيد نيز بستگی دارد. بنابراين توصيه ميشود سايتی را ping کنيد که از کيفيت آن مطمئن باشيد، مثلاْ Yahoo "
ممنون از جواب شما
یه سوال دیگه اگر این میانگین عدد 270 باشه چطوری میشه ؟؟؟

engineer

Registered User
لایک‌ها
0
مومدم d-link 200 چطوره ؟ قیمتش خیلی مناسبه حدود 28 هزار تومن . دوستانی که این نوع مودم رو دارند لطف
میکنند در مورد کارکردش توضیح بدند؟
سوال بعدی این که بین مودم usb و lan آیا اختلاف سرعت خیلی محسوس هست؟؟؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
ممنون از جواب شما
یه سوال دیگه اگر این میانگین عدد 270 باشه چطوری میشه ؟؟؟
خوب شما باید Ping یک دامین یا IP خاص رو بسنجید با دیگران ... به عبارت دیگه اگر شما عدد 270 رو در Ping سایت Yahoo دارید و دوست شما عدد 170 سرعت دوست شما به مراتب بالاتر و کیفیت سرویس اون بهتره ...

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
مومدم d-link 200 چطوره ؟ قیمتش خیلی مناسبه حدود 28 هزار تومن . دوستانی که این نوع مودم رو دارند لطف
میکنند در مورد کارکردش توضیح بدند؟
سوال بعدی این که بین مودم usb و lan آیا اختلاف سرعت خیلی محسوس هست؟؟؟
مودم d-link 200 این طور که یادم میاد فقط خروجی USB داره و یک مودم ADSL ه ... به نسبت قیمت خوبه ..
تو رابط Lan یا USB ما تقاوت سرعت به هیچ وجه نداریم .. به عبارت دیگه فرقی نمیکنه که مودم شما از طریق USB به سیستم ارتباط داشته باشه یا Lan ..

موفق باشید .

engineer

Registered User
لایک‌ها
0
مودم d-link 200 این طور که یادم میاد فقط خروجی USB داره و یک مودم ADSL ه ... به نسبت قیمت خوبه ..
تو رابط Lan یا USB ما تقاوت سرعت به هیچ وجه نداریم .. به عبارت دیگه فرقی نمیکنه که مودم شما از طریق USB به سیستم ارتباط داشته باشه یا Lan ..

موفق باشید .

از راهنماییتون ممنون فقط من سرچی در pt کردم مثل این که داتک با این مودم مشکل داره . میشه یک مودم خوب
حالا ترجیحا usb که با شرکتهای مختف سازگار باشه معرفی کنید

بالا