برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در ارتباط با تجدید بنا - ساخت و ساز

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
با سلام.
مثل همیشه برای دریافت نظرات و پیشنهادات و تجربیات گرانبهای شما دوستان گرامی به این انجمن مراجعه کرده ام.

مسئله این مرتبه من دریافت مشاوره در ازتباط با 0 تا 100 تجدید بنای یک منزل کلنگی هست.
موارد بسیار زیاد هست و امیدوارم در ادامه به تدریج بتوانم از اطلاعات شما استفاده کنم.

برای شروع درخواست دارم بدانم هزینه اجرای یک بنای 4 طبقه (7 یا 8 واحد) + پارکینگ (زیر زمین) بصورت نیمه لوکس (مصالح اکثرا ایرانی درجه عالی) و تعدادی خارجی مناسب بطر متوسط چقدر خواهد شد؟ متراژ نیز حدود 1300 متر جمعا (هنوز نقشه کشیده نشده).
لیست متریالی به بنده ارائه شده (ایرانی تقریبا درجه یک) که عنوان گردیده متری 1.200 میلیون خواهد بود اما کارشناس دیگری آن را متری 800 هزار تومان برآورد کرده.

با تشکر فراوان

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
دوستان کسی تجربه ای در ساخت و ساز نداره؟

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
سلام هزینه نقشه براساس تعداد سقف و مالیات و غیره تغییر میکنه دقیقش رو باید از مهندس بپرسید سریع محاسبه میکنه هزینه ساخت هم بهتون درست گفتن از متری 700 800 به بالاست بستگی ب متریال مورد استفادتون داره یکی واسه نما سیمان سیاه و سفید میزنه یکی سفارش میده سنگ تزیینی از خارج بیارن کلا ظریف کاری هست ک مقدار قیمت هر متر رو کاهش یا افزایش میده وگرنه زیرسازی تقریبا همه جا یکسان چون قیمت گچ و سیمان و... تقریبا هرجای ایران بری یکیه

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
سلام هزینه نقشه براساس تعداد سقف و مالیات و غیره تغییر میکنه دقیقش رو باید از مهندس بپرسید سریع محاسبه میکنه هزینه ساخت هم بهتون درست گفتن از متری 700 800 به بالاست بستگی ب متریال مورد استفادتون داره یکی واسه نما سیمان سیاه و سفید میزنه یکی سفارش میده سنگ تزیینی از خارج بیارن کلا ظریف کاری هست ک مقدار قیمت هر متر رو کاهش یا افزایش میده وگرنه زیرسازی تقریبا همه جا یکسان چون قیمت گچ و سیمان و... تقریبا هرجای ایران بری یکیه
چطور می تونم یک لیست متریال مناسب انتخاب کنم؟
وقتی سازنده میگه لیست متریالش متری 1300 هست (بدون هزینه های شهرداری) چطور متوجه بشم که واقعا درست میگه یا خیر و اینو بهش ثابت کنم؟
خوب هر کارشناس دیگری ممکنه همون لیست رو ارزون تر محاسبه کنه، اما سازنده میتونه زیر بار نره و بگه که اونا مجری نیستند تا از هزینه های واقعی خبر داشته باشند.

اقلام سنگین و هزینه بر لیست متریال چی مواردی هستند که بیشتر مراقب اونا باشیم؟

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
چطور می تونم یک لیست متریال مناسب انتخاب کنم؟
وقتی سازنده میگه لیست متریالش متری 1300 هست (بدون هزینه های شهرداری) چطور متوجه بشم که واقعا درست میگه یا خیر و اینو بهش ثابت کنم؟
خوب هر کارشناس دیگری ممکنه همون لیست رو ارزون تر محاسبه کنه، اما سازنده میتونه زیر بار نره و بگه که اونا مجری نیستند تا از هزینه های واقعی خبر داشته باشند.

اقلام سنگین و هزینه بر لیست متریال چی مواردی هستند که بیشتر مراقب اونا باشیم؟
چون شما سازنده داری حتما مبلغی رو متریال میکشه ب عنوان سود خودش شما ک داری پول میدی اگه خودت متریال رو بخری قطعا ارزون تر در میاد

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
چون شما سازنده داری حتما مبلغی رو متریال میکشه ب عنوان سود خودش شما ک داری پول میدی اگه خودت متریال رو بخری قطعا ارزون تر در میاد
خیر، ملک برای من هست. مخارج از سازنده.

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
خیر، ملک برای من هست. مخارج از سازنده.
دیگه بدتر سازنده ها متری 900 مثلا مصالح و چیزای دیگه انجام میدن ازشما متری 1300 میگیرن اگه رو اینکه از شما بیشتر میگیرن و مصالح و ظریف کاری چقدر باشما چقدر حساب میکنن حساسی دست سازنده نده خودت کم کم بساز وگرنه قبل ساخت از جاهای دیگه هم آمار بگیر قیمتش خوب بود بذار بسازه

amiretc

Registered User
لایک‌ها
56
این دوستمون راست میگه سازنده کار زخمی میکنه بعد پوستت میکنه از ستون کارت میزنه از نازک کاریت میزنه از سنگ راه پله تا سنگ نمات میزنه تا سودش بیشتر شه

اگر خواستی ما می تونیم کارت مدیریت پیمان کنیم درمورد تامین مصالح مهندسی کار و تیم اجرایی بهت مشاوره میدیم و تیم اجرایی بابت هر نقطه از کارت معرفی میکنیم و روی کارت حضورا نظارت میکنیم مطمن باش هزینه هات خیلی کمتر میشه و ملکت مطابق با سلیقه خودت میشه در ضمن با توجه به موقعیت ملکت در منطقه بهت مشاوره میدیم که فردا موقعه فروش هزینه های تمام شدت و ارزش زمینت برابری نکنه با قیمت تمام شده ملکت رودستت بمونه

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
دیگه بدتر سازنده ها متری 900 مثلا مصالح و چیزای دیگه انجام میدن ازشما متری 1300 میگیرن اگه رو اینکه از شما بیشتر میگیرن و مصالح و ظریف کاری چقدر باشما چقدر حساب میکنن حساسی دست سازنده نده خودت کم کم بساز وگرنه قبل ساخت از جاهای دیگه هم آمار بگیر قیمتش خوب بود بذار بسازه
بله متاسفانه. سازنده زیاده. اما هنوز به هیچ کسی نتونستم اعتماد کنم.
و فعلا هم خودم شرابط ساخت رو ندارم. برای ابتدای کار 400 تا 500 میلیون فقط شهرداری دریافت می کنه. وگرنه به نقشه هم که می رسوندم پیش فروش می کردم.

این دوستمون راست میگه سازنده کار زخمی میکنه بعد پوستت میکنه از ستون کارت میزنه از نازک کاریت میزنه از سنگ راه پله تا سنگ نمات میزنه تا سودش بیشتر شه

اگر خواستی ما می تونیم کارت مدیریت پیمان کنیم درمورد تامین مصالح مهندسی کار و تیم اجرایی بهت مشاوره میدیم و تیم اجرایی بابت هر نقطه از کارت معرفی میکنیم و روی کارت حضورا نظارت میکنیم مطمن باش هزینه هات خیلی کمتر میشه و ملکت مطابق با سلیقه خودت میشه در ضمن با توجه به موقعیت ملکت در منطقه بهت مشاوره میدیم که فردا موقعه فروش هزینه های تمام شدت و ارزش زمینت برابری نکنه با قیمت تمام شده ملکت رودستت بمونه
شما کدوم شهر هستید؟ ملک ما شیراز هست.
اگه قرار بر مشارکت با سازنده شد حتما مشاور و ناظر خواهیم داشت برای کار. ممکنه مزاحم شما بشیم اگه در این منطقه باشید.
علی الحساب شما هزینه ساخت (بجز شهرداری) بصورت درجه 1 ایرانی و برخی اقلام جزئی خارجی رو چقدر محاسبه می کنید برای هر متر.
مثلا نما سنگ تراورتن درجه 1 (احتمالا حدود متری 200 هزار تومان کم و زیاد) و چوب و آجر باشه. داخل هم سرامیک درجه 1 ایرانی (مثلا الوند) یا لمینت کار شه. آشپرخونه هم mdf های گلاس. و درب های چوبی و پنجره های upvc درجه 1 ایرانی و دیوارهای داخلی هبلکس و ...
گروه اجرایی هم به ظرافت و تمیز کار کنند (فارسی بری کنند و ...)
خلاصه شخصی سازی درجه 1 (ایرانی) باشه.
ابعاد هم که در پست اول گفتم خدمتتون.

amiretc

Registered User
لایک‌ها
56
براتون پخ فرستادم دوست عزیز

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
و فعلا هم خودم شرابط ساخت رو ندارم. برای ابتدای کار 400 تا 500 میلیون فقط شهرداری دریافت می کنه. وگرنه به نقشه هم که می رسوندم پیش فروش می کردم.
400 500 ملیون شهرداری میگیره واسه چی؟:eek:

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
عوارض، تراکم، طراحی، نظارت، ...
البته هم اقدام نکردم برای محاسبه مالی و کارشناسی، اما کمتر از 400 نمیشه.
دوست عزیز مطمئنی؟اگه 400 500 تومن فقط شهرداری بگیره خونه ساختن دیگه امکان نداره شما 500 بدی شهرداری 500 هزینه ساختت بعد منطقه شما متری چند آپارتمان؟

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
دوست عزیز مطمئنی؟اگه 400 500 تومن فقط شهرداری بگیره خونه ساختن دیگه امکان نداره شما 500 بدی شهرداری 500 هزینه ساختت بعد منطقه شما متری چند آپارتمان؟
هزینه ملک و ساخت روی هم 4 به بالا در میاد. کلا هم حدود 6 میلیارد و خورده ای فروش میره.
خوب ساخته بشه متری 6 تومن حدودا.

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
امروز شهرداری بودم، یه آقایی هزینه شهرداری رو برام.حدود 200 حساب کرد (بدون احتساب حق الزحمه طراح و ناظر).
نمیدونم سازنده ها میخوان کلاه بزارن یا این دوستمون اشتباه حساب کرد.

بالا