برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در زمینه پرورش شترمرغ میخوای بیا داخل

d-vahid

Registered User
لایک‌ها
347
داداش گفتی باید زمستون اماده بشه؟
پس اواسط تابستون اگه جوجه بریزی فک میکنم بهترین حالت بشه و قیمت خوبی بشه فروخت؟!:cool:
شما کدوم شهری؟
بستگی به شهرش داره
یه شهری مثل اصفهان و شیراز و بعضا تهران خب طبیعتا هروقت سال هم که باشه خوب میخرن
اما تو بیرجند ما فقط زمستون دلیلشم تقاضای پایینه
بهترین وقت بنظر من اول تابستونه

d-vahid

Registered User
لایک‌ها
347
کاری به شهر شما نداره همه جا همین جوره .خودتون را نگاه نکنید میایید اینجا راحت تجربه ها را عنوان می کنید خیلی ها 4خط اطلاعات دارند خدا را تکذیب می کنند .برای چیه ما از دنیا عقب ماندیم مال همین رفتار عده ی زیادی از جامعه است .

کسی تو ایران صادرات گوشت شتر مرغ انجام میده ؟؟؟؟؟؟؟سودش خوبه؟؟؟؟؟؟
بهرحال مرام ما اینه داداش
و ایمانم دارم که کار من درسته که باهمه تعامل دارم و اونچیزی که بلدم و حتی به قیمت هزینه زیاد برام تموم شده رو هم میگم به بقیه که اونا راحتتر بیان تو کار

صادرات گوشت نداریم
صادرات خود پرنده اماده کشتار هست
میخوای صادر کنی برو تو کار پوست شترمرغ
خیلی جواب میده...

d-vahid

Registered User
لایک‌ها
347
دادا برای یه تازه کار که هیچ سابقه ای در این زمینه نداشته و بخواد شروع کنه چه پیشنهادی و فوت و فنی پیشنهاد میکنی ؟ جوری که ضرر نکنه حالا اگه سود نکرد !
رفیق شما وقت بذار از اول تا اخر تاپیکو بخون هم همه چی دستت میاد
همم من قول میدم نه تنها ضرر نکنی که سود خوبیم بکنی

.:kamran:.

Registered User
لایک‌ها
95
تشکر . از آنجایی که سوله ما کوچک ولی مسقف است نظرم بیشتر روی بوقلمون یا بلدرچین هست . لطفا بفرمایید کدام بهتر هست و کدام سود بهتر دارد ؟ و در کل در این مورد راهنمایی فرمایید

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
بهرحال مرام ما اینه داداش
و ایمانم دارم که کار من درسته که باهمه تعامل دارم و اونچیزی که بلدم و حتی به قیمت هزینه زیاد برام تموم شده رو هم میگم به بقیه که اونا راحتتر بیان تو کار

صادرات گوشت نداریم
صادرات خود پرنده اماده کشتار هست
میخوای صادر کنی برو تو کار پوست شترمرغ
خیلی جواب میده...
نه نمی خواهم صادر کنم .می خواستم ببینم بر فرض کسی بره تو کار پرورش و دلال خواست خیلی بازی در بیاره موقع خرید راه نجاتی هم هست که ببریم کشتار و صادر کنیم یا نه

جالب پرنده به این بزرگی را زنده می برند؟؟!!!! کدوم کشور؟؟؟؟؟؟خوب می خرند یا قیمت حدود همین ایرانه؟؟؟

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
تشکر . از آنجایی که سوله ما کوچک ولی مسقف است نظرم بیشتر روی بوقلمون یا بلدرچین هست . لطفا بفرمایید کدام بهتر هست و کدام سود بهتر دارد ؟ و در کل در این مورد راهنمایی فرمایید
من شنیدم پرورش بوقلمون سود ده تر از بلدرچینه (فقط شنیده است برای تصمیم تحقیق کنید)

.:kamran:.

Registered User
لایک‌ها
95
منم تصمیم گرفتم اگر تحقق یافت 50 تا بوقلمون بخرم ولی قیمتی که گرفتم بیشتر از 17 تومنه ! چه زمانی قصل مناسبی برای خرید است و کجا ارزانتر و مطمئن میفروشند ؟
و سوال دیگر این که بر فرض 50 تا بوقلمون را خریدم ، لطفا به طور مختصر و سر انگشتی بفرمایید سودش چطور و چقدر هست ؟

yekonline

Registered User
لایک‌ها
3
تا جایی که من تحقیق کردم اگه 50 تا بوقلمون محلی رو 4 یا 5 ماه نگه داری هر کدوم رو میتونی 80 هزار بفروشی( اگه به 10 کیلو برسن) البته قسمت زیادش میره واسه هزینه جوجه و خوراک اگه بتونی قسمتی از غذاش رو از علف و این جور چیزا بدی بیشتر واست میمونه

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
تا جایی که من تحقیق کردم اگه 50 تا بوقلمون محلی رو 4 یا 5 ماه نگه داری هر کدوم رو میتونی 80 هزار بفروشی( اگه به 10 کیلو برسن) البته قسمت زیادش میره واسه هزینه جوجه و خوراک اگه بتونی قسمتی از غذاش رو از علف و این جور چیزا بدی بیشتر واست میمونه
احتمال زیاد نژادهای محلی بازدهی کمی هم داشته باشند .دلیل پرورش محلی چیه؟؟؟؟؟؟بهتر می خرند ؟؟؟؟؟؟؟یا برای صادرات به عراق مناسبه؟؟

d-vahid

Registered User
لایک‌ها
347
نه نمی خواهم صادر کنم .می خواستم ببینم بر فرض کسی بره تو کار پرورش و دلال خواست خیلی بازی در بیاره موقع خرید راه نجاتی هم هست که ببریم کشتار و صادر کنیم یا نه

جالب پرنده به این بزرگی را زنده می برند؟؟!!!! کدوم کشور؟؟؟؟؟؟خوب می خرند یا قیمت حدود همین ایرانه؟؟؟
آره داداش راه هس
میزنی خودت میکشیشون
یاهم نگه میداریشون پیش مولد شن
ولی درکل داداش میخرن ازت بدون دلال بازی و این داستانا
یه نفر نیس که خرید داره
هزار نفر میخرن اینارو

d-vahid

Registered User
لایک‌ها
347
اطلاعی ندارم داداش فقط فکر کنم دردسر بوقلمون کمتر باشه
اما باز بلدرچین یه مزیت خیلی بزرگ داره و اونم طول دوره پرورش بسار کوتاهه
در کل اطلاعات مفیدی ندارم که بخوام راهنماییت کنم داداش
منم میخوام ۵۰ تا بوقلومون محلی یک ماهه بخرم آزمایشی ببینم چطوره سودش زنگ زدم پرسیدم گفتن دونه ای ۱۷ هزار تومنه
فکر کنم جوجه بوقلمون 11 تومنه
منم تصمیم گرفتم اگر تحقق یافت 50 تا بوقلمون بخرم ولی قیمتی که گرفتم بیشتر از 17 تومنه ! چه زمانی قصل مناسبی برای خرید است و کجا ارزانتر و مطمئن میفروشند ؟
و سوال دیگر این که بر فرض 50 تا بوقلمون را خریدم ، لطفا به طور مختصر و سر انگشتی بفرمایید سودش چطور و چقدر هست ؟
اطلاعی از بوقلمون ندارم بزرگوار
فقط همینو بگم بی گدار به آب نزنین
بازار خیلی مهمه!
پاسخ قبلیو بخون داداش
به حرف این و اون توجه نکن مگه خودش بوقلمون دار باشه
احتمال زیاد نژادهای محلی بازدهی کمی هم داشته باشند .دلیل پرورش محلی چیه؟؟؟؟؟؟بهتر می خرند ؟؟؟؟؟؟؟یا برای صادرات به عراق مناسبه؟؟
نژادهای محلی اصولا مقاوم ترند منتهی پیشرفت کمتری دارند

priyanka

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینطور نیست
چون شما الان دارین یه فارم پرواری رو محاسبه میکنید اونم با فرض خرید جوجه
این کار کار تازه کاراس که صرفا برا تجربه انجام میدن
مثل خود من
اصلا دوره اول که دوره الانمه اصلا سودم نده عیب نداره چون راه و چاه کار دستم اومده
توی خود بیرجند ما کسی هست که داره ماهی با حداقل سرمایه ۲۵-۶تومن درمیاره
شما یه فارم ایده آل راه بندازی سوداوریشم خوبه
نه اینکه صرفا فارمت پرواری باشه
الان فارم مولد که داشته باشی هزینه های جاری همگی با فروش تعدادی جوجه رفع و رجوعه
بازگشت سرمایه سریعه
اون شترمرغی که الان با مفروضات پرواری آماتور ۳۰۰تومن سود میده اونوقت ۷۰۰تومن سودشه!
یعنی ۱۲میلیون سرمایه میذاری٬چهل میلیون میفروشی!
تازه وقتی فارم مولد داشته باشی میتونی رو فرمولاسیون دان هم ریسک و آزمون و خطا کنی
اونوق بجای اینکه هر راس ۳۵۰تومن بخوره٬۲۵۰تومن میخوره
بله در اینصورت سود دهیش ناچیزه که شما بیای یه فارم صرفا پرواری راه بندازی و همونارو هم جوجشو بخری٬دانشونم اصولی بدی٬ساخت و سازم بکنی!
اینجوری که معلومه سود داره
ولی دامپروری یعنی سود کردن از طریق هنر کاهش هزینه!
واقعا ممنون از تجربه هایی که در اختیار دوستان قرار میدید ببخشید من دارم از اول همشو میخونم این قسمتو نفهمیدم فارم که همون مزرعه است حالا مولد و پرواری یعنی چی؟
بعد گفتین تا یه شتر مرغ پروار بشه بین 300 تا 400 تومن پولشه یعنی با این مقدار میشه یه شتر مرغ مثلا 100 کیلویی پرورش داد؟

d-vahid

Registered User
لایک‌ها
347
واقعا ممنون از تجربه هایی که در اختیار دوستان قرار میدید ببخشید من دارم از اول همشو میخونم این قسمتو نفهمیدم فارم که همون مزرعه است حالا مولد و پرواری یعنی چی؟
بعد گفتین تا یه شتر مرغ پروار بشه بین 300 تا 400 تومن پولشه یعنی با این مقدار میشه یه شتر مرغ مثلا 100 کیلویی پرورش داد؟
خواهش میکنم داداش
انجام وظیفس
فارم همون مزرعست
مولد یعنی تخم گذار
پرواری یعنی جوجه یکماهه بگیری بزرگش کنی
آره داداش میشه ۱۰۰کیلو

yekonline

Registered User
لایک‌ها
3
چون محلی میتونی هرچی بدی بخورن ولی اصلاح شده ها برنامه غذایی دارن باید طبق اون غذا بدی و اینکه غذا شون گرونه دلیل دیگه اش هم پاسخ آقای d-vahid میتونه باشه

saeed hadian

Registered User
لایک‌ها
224
تشکر مجدد از آقا وحید که پاسخ کامل میدن :general601:
چند وقت پیش یکی از دوستان گفت به مزرعه پرورش شترمرغی رفته که احتمال میداد مکمل های غذایی بهشون میدهند که میگفت بوی بسیار بدی هم داشته و میگفت فکر کنم پتاسیم بود!!
این سوال به ذهنم رسید که ببینم شما دقیقا چه خوراک هایی به شترمرغ ها میدین و در هر روز چه مقدار از هر کدام؟:general210:

d-vahid

Registered User
لایک‌ها
347
تشکر مجدد از آقا وحید که پاسخ کامل میدن :general601:
چند وقت پیش یکی از دوستان گفت به مزرعه پرورش شترمرغی رفته که احتمال میداد مکمل های غذایی بهشون میدهند که میگفت بوی بسیار بدی هم داشته و میگفت فکر کنم پتاسیم بود!!
این سوال به ذهنم رسید که ببینم شما دقیقا چه خوراک هایی به شترمرغ ها میدین و در هر روز چه مقدار از هر کدام؟:general210:
تو مکملا داداش ما چیز بدبو نداریم
پتاسیمم نداریم داداش
مکملایی که هست اینان:
دی کلسیم فسفات که برا استخون بندیه
کربنات کلسیم یا همون پودر صدف
لیزین
متیونین
و مکمل ویتامینه و معدنی
اون دومورد اول که شبیه سنگ ریزن
بقیه هم پودرن
کلا بوی بد نداریم داداش
بعضی موارد هست که مثلا افراد میان فضله مرغ میدن به پرنده ها

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
تنها ماده غذایی بدبو تو جیره فقط میتونه پودر ماهی باشه :D
یادش بخیر یکی از دوستام سال 86 از هلند جوجه بوقلمون آورد قیمت هرکدوم با احتساب هزینه جوجه و هواپیما و انتقال تا فارمش 4500 تومن درومده بود با یک جیره خوب تو فضای نه چندان بهداشتی میانگین وزنش تو 4 ماه 18 کیلو شد.جوجه ها به حدی عاری از بیماری بودن که تو فضای عادی و بدون تهویه هم مریض نشدن

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
بازم تشکر میکنم از استارتر عزیز و محترم این تاپیک

Sent from Honor 3C

بالا