برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در سرمایه گذاری کشاورزی و دامداری

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212
سلام دوستان

بنده اخیرا رفتم فک سرمایه گذاری تو بخش کشاورزی و دامداری

تا اونجایی تحقیق کردم الان بهترین سود دهی رو در مقیاس بالا گاوداری ( گاو گوشتی ) داره
یه زمین هم داریم 5000 متر

حالا اومدیم اینجا نظر شما رو هم بپرسیم

شما واسه این 5000 متر ایده بهتری دارید ؟ به جز گاوداری ؟

ممنون

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
دامداری و کشاورزی سودش خوبه منتها نیاز به تجربه زیاد داره . گاوداری از اون کاراییه که علاوه بر تجربه خیلی زیاد سرمایه هنگفتی هم میخواد . واسه کار شما فک کنم یه 400-500 میلیونی حداقل باید هزینه کنی و البته قبلش حتما یه 7-8 ماهی باید تجربه کسب کنی .

کشاورزی و دامداری بدون تجربه از قمار هم بدتره ، یعنی یهو چشمتو باز میکنی میبینی 300 میل کاملا به فنا رفت !

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
دامداری و کشاورزی سودش خوبه منتها نیاز به تجربه زیاد داره . گاوداری از اون کاراییه که علاوه بر تجربه خیلی زیاد سرمایه هنگفتی هم میخواد . واسه کار شما فک کنم یه 400-500 میلیونی حداقل باید هزینه کنی و البته قبلش حتما یه 7-8 ماهی باید تجربه کسب کنی .

کشاورزی و دامداری بدون تجربه از قمار هم بدتره ، یعنی یهو چشمتو باز میکنی میبینی 300 میل کاملا به فنا رفت !

بهترین کار اینه که با یکی شریک شی که تجربش بالاست

saeed20.j

Registered User
لایک‌ها
27
بنده به شما پروار بندی گوسفند رو توصیه میکنم چون:
1-گوسفند نسبت به گاو پیچیدگیش کمتره
2-دوره پروار گوسفند 3 ماهه اما گاو 9 ماه تا 1 سال 1سالو نیم
3-تو هر 3 ماه برا گوسفند سودش بر میگرده دستت اما برا گاو درسته بیشتره اما 1 سال تا برگشتن سرمایه و سود باید صبر کنی
4-گوسفند به قول یه نفر میگفت چک نقدد هر موققع بخوای خریدار داره در هر زمانی

lachin

Registered User
لایک‌ها
30
ما دامداری شیری داشتیم گذاشتیمش واسه فروش . اصلا نصرفید. خواستی خبرم کن تا معامله رو جور کنم

ارسال شده از GT-S5830i با استفاده از تپاتالک 2

SearchDomain

Registered User
لایک‌ها
78
سلام دوست عزیز

بهتره گلخونه بزنید. میوه های گلخونه ای در فصل هایی که پیش رو داریم درآمد بالایی داره.

البته این نظر منه و ممکنه دوستان نظرشون روی دام باشه اما دردسر دام زیاده چون نگهداشت حیوان زنده سخت هست.

البته اگر سوله داشته باشید بهترین گزینه گوسفند هست. از تایباد گوسفند بیارید ظرف چند ماه راحت پروار میشن و چند برابر سود داره.

اینهایی که گفتم را از نزدیک نتیجه این کارهاشون را دیدم و موفق بودند.

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212

عزیز به نظرت اوایل کار بنده از کجا تجربه کسب کنم ؟

حالا منم خودم جویا شده بودم انگار 50 راس به بالا سود دهی داره

ممنون میشم کمک بیشتری کنید :)

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212
بنده به شما پروار بندی گوسفند رو توصیه میکنم چون:
1-گوسفند نسبت به گاو پیچیدگیش کمتره
2-دوره پروار گوسفند 3 ماهه اما گاو 9 ماه تا 1 سال 1سالو نیم
3-تو هر 3 ماه برا گوسفند سودش بر میگرده دستت اما برا گاو درسته بیشتره اما 1 سال تا برگشتن سرمایه و سود باید صبر کنی
4-گوسفند به قول یه نفر میگفت چک نقدد هر موققع بخوای خریدار داره در هر زمانی

بله عزیز صحیحه حرفتون
به قولی گوسفند 1000 بخوره 1100 پس میده

مشکل اینجاس که نمیدن مجوزش رو او شهرستان ما

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212
ما دامداری شیری داشتیم گذاشتیمش واسه فروش . اصلا نصرفید. خواستی خبرم کن تا معامله رو جور کنم

ارسال شده از GT-S5830i با استفاده از تپاتالک 2

عزیز خب شیری سود دهیش کمه
من پرواری رو عرض کردم

اصولا برای تامین هزینه علوفه دام پرواری حدود 10تا شیری برای 50تا پرواری درنظر میگیرند
ممنون

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212
سلام دوست عزیز

بهتره گلخونه بزنید. میوه های گلخونه ای در فصل هایی که پیش رو داریم درآمد بالایی داره.

البته این نظر منه و ممکنه دوستان نظرشون روی دام باشه اما دردسر دام زیاده چون نگهداشت حیوان زنده سخت هست.

البته اگر سوله داشته باشید بهترین گزینه گوسفند هست. از تایباد گوسفند بیارید ظرف چند ماه راحت پروار میشن و چند برابر سود داره.

اینهایی که گفتم را از نزدیک نتیجه این کارهاشون را دیدم و موفق بودند.

خیلی ممنون دوست عزیز
ولی روی گوسفند دیگه مجوز نمیدن متاسفانه

روی گلخانه هم فک کرده ام
ممنون

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
الان پروار بندی گوساله بهترین گزینه برای شماست به شرطی که با یک آدم خبره گوساله هاتون رو خریداری بکنین.
گاو گوسفند هر کدوم مزیت و معایب خودشو داره مثلا میزان بهره وری گوشت درگاو بالاتره تا گوسفند ولی در صورت تلفات ،تلفات گاو سنگین تره و ...،اگه شرایط اقتصادی فعلیمون نبود من مرغداری رو پیشنهاد میدادم ولی چون کلا این کار باند بازی و مافبا بازیه بهتره زیاد دور و برش نرین نمونش برادرم که مرغداری 30000 قطعه ای داره یک ساله ول کرده و به کارهای دیگه مشغوله پارسال تو 4 دوره هر دوره 25 میل ضرر کرد اونم نه سر تلفات بلکه پایین بالا شدن قیمت تو بازار

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
الان پروار بندی گوساله بهترین گزینه برای شماست به شرطی که با یک آدم خبره گوساله هاتون رو خریداری بکنین.
گاو گوسفند هر کدوم مزیت و معایب خودشو داره مثلا میزان بهره وری گوشت درگاو بالاتره تا گوسفند ولی در صورت تلفات ،تلفات گاو سنگین تره و ...،اگه شرایط اقتصادی فعلیمون نبود من مرغداری رو پیشنهاد میدادم ولی چون کلا این کار باند بازی و مافبا بازیه بهتره زیاد دور و برش نرین نمونش برادرم که مرغداری 30000 قطعه ای داره یک ساله ول کرده و به کارهای دیگه مشغوله پارسال تو 4 دوره هر دوره 25 میل ضرر کرد اونم نه سر تلفات بلکه پایین بالا شدن قیمت تو بازار

مرغداری اگه بخوای زمین نخوری باید خودت کشتارگاه و سرد خونه داشته باشی !... دیگه بابت خیلی چیزا نگران نیستی !

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
مرغداری اگه بخوای زمین نخوری باید خودت کشتارگاه و سرد خونه داشته باشی !... دیگه بابت خیلی چیزا نگران نیستی !

آخه برادر اونوقت هزینه میره دست کم رو 3-4 میلیارد تازه پخش هم باید دست خودت باشه،فریز هم بگنی دیگه اسمش میشه یخ زده نه گرم;)

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212

درسته عزیز منم در همین فکر هستم
یعنی دنبال آدم خبره ـش هستم ولی نمیدونم به کی و کجا رجوع کنم ؟؟
ممنون از راهنماییتون :)

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212

نه اصلا مرغداری توی شهرستان ما مجوز نمیدن !
ممنون از راهنماییتون

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
شهرستانتون کجاست مجوز اينارو نميدن

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
آخه برادر اونوقت هزینه میره دست کم رو 3-4 میلیارد تازه پخش هم باید دست خودت باشه،فریز هم بگنی دیگه اسمش میشه یخ زده نه گرم;)

گرمو وقتی میفروشی که بازار وفق مرادته !! نیست ؟! اشکال نداره بکن سردخونه !! اینو که از خودم نمیگم نمونشو از نزدیک دیدم ! الانم طرف شده کله گنده مافیاش تو شهر خودش!!
توضیحش خارج از تاپیکه چون ایشون گفتن بشوم جوازشو نمیدن! و حوصله دوستان البته !

badform

Registered User
لایک‌ها
97
درسته عزیز منم در همین فکر هستم
یعنی دنبال آدم خبره ـش هستم ولی نمیدونم به کی و کجا رجوع کنم ؟؟
ممنون از راهنماییتون :)
خیلی راحت میری در اولین گاوداری با صاحبش صجبت می کنی اگر کسی معرفیت بکنه هم خیلی خوبه.

بالا