برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد اینترنت p2p (آسیاتک)

mamadpuyol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
با سلام دوستان من قصد دارم برای گیم اینترنت رادیویی وایرلس خریداری کنم چون شنیدم که سرعت و پینگ کمتری نسبت به بقیه اینترنت ها داره.منطقه ما فیبر نوری و ای دی اس ال نداره و انتخاب من اینترنت های بیسیم هست.الان از نت TD-LTE استفاده میکنم اما با این محدودیت های جدید خیلی از سرور ها برام تایم اوت دارند و قابل اتصال نیستند.امروز کارشناس اومد برای نیاز سنجی و گفت که با توجه به فاصله از دکل باید 2 تا مودم خریداری بشه و به صورت پوینت تو پوینت اتصال برقرار بشه و حدود 11 تومن هم هزینه داره.2 تا مودم 5 تومنی و کابل .روتر هم خودم دارم.
الان دوستانی که تجربه استفاده از این نوع سرویس رو دارند لطفا نظر بدهند که آیا ارزش ارتقاء و هزینه کردن رو داره یا نه.

Invoker

Registered User
لایک‌ها
648
سلام

من هم adsl شاتل دارم و هم مودم رادیویی PTP مخابرات . با هردوتاش هم اوکی ام.

فاصله من با دکل خیلی کم هستش و نیازی به دوتا مودم واسه لینک کردن نبود ...

از لحظ سرعت و ... عکس پهنای باند با سرور اروپا پیوست کردم.

بهترین مودم های که اغب ISP ها استفاده میکنه این مدل هستش میکروتیک SXT 5HPnD ( سری های مختلاف داره )

شما چقدر با دکل فاصله دارین ؟ بنظرم من اگه شاتل PTP شهر شما پشتیبانی اونم خیلی خوبه.

من استفاده خاصی از مودم ام ندارم اگه به کارت می یاد به قیمت مناسب تقدیم میشه.

فایل های ضمیمه

• test ptp.jpg
    test ptp.jpg
    59.6 KB · نمایش ها: 12

mamadpuyol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
ممنون بابت پاسخ شما.
نمیدونم دقیق چه قدره فاصله اما حدودا شاید 5 کیلومتر باشه از کارشناسش میپرسم ببینم میتونم از این مودم استفاده کنم یا نه.واسه منم اگه بشه بصرفه تره.

Invoker

Registered User
لایک‌ها
648
ممنون بابت پاسخ شما.
نمیدونم دقیق چه قدره فاصله اما حدودا شاید 5 کیلومتر باشه از کارشناسش میپرسم ببینم میتونم از این مودم استفاده کنم یا نه.واسه منم اگه بشه بصرفه تره.

مودم پیش فرض 98% تمام ISP ها همینه به اضافه بعضی از مدل ها خاص دیگه .

شما بجز اسیاتک یه نیم نگاهی هم به شاتل بنداز شاید دکل اون نزدیک تر بود بهت .

mamadpuyol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
شاتل منطقه ما حتی برای adsl پشتیبانی نمیکنه متاسفانه.توی سایتش هم چیزی نیست واسه فهمیدن پوشش دهی نیست.

mamadpuyol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
رادیویی که استفاده میکنند LHG 5 هست به من گفتند دونه ای 4800 توی بازار رو نگاه کردم ارزون تر بود تا دونه ای 3200 فروخته میشد.همچنین دیروز همه ی بسته های اینترنتشون رو گرون تر کردن برای همین تصمیم گرفتم از آسیاتک نگیرم. حالا اگه دوستان تجربه دیگه ای داشتن خوش حال میشم در اختیار ما بزارن.

Invoker

Registered User
لایک‌ها
648
رادیویی که استفاده میکنند LHG 5 هست به من گفتند دونه ای 4800 توی بازار رو نگاه کردم ارزون تر بود تا دونه ای 3200 فروخته میشد.همچنین دیروز همه ی بسته های اینترنتشون رو گرون تر کردن برای همین تصمیم گرفتم از آسیاتک نگیرم. حالا اگه دوستان تجربه دیگه ای داشتن خوش حال میشم در اختیار ما بزارن.

بخاطره این از LHG5 استفاده میکنن چونکه SXT 5HPnD تو بازار به شدت کمیباب و گرون شده!

از اونطرف بر خلاف lhg5 که طول عمر پایینی داره بخاطره متریال ضعیف SXT 5HPnD به شدت با کیفیت هستش ! و ارزش خرید بسیار بالایی داره.

شما سعی کن دنبال isp باشی که به شما نزدیک تر باشه چون همون نزدیکی باعث میشه با یدونه مودم به راحتی نت همچون من که داشتم - داشته باشی . تمام.

mamadpuyol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
ljhsrh
بخاطره این از LHG5 استفاده میکنن چونکه SXT 5HPnD تو بازار به شدت کمیباب و گرون شده!

از اونطرف بر خلاف lhg5 که طول عمر پایینی داره بخاطره متریال ضعیف SXT 5HPnD به شدت با کیفیت هستش ! و ارزش خرید بسیار بالایی داره.

شما سعی کن دنبال isp باشی که به شما نزدیک تر باشه چون همون نزدیکی باعث میشه با یدونه مودم به راحتی نت همچون من که داشتم - داشته باشی . تمام.
ممنون.
متاسفانه هرچی سایت های مختلف رو بررسی میکنم توی کرمانشاه تعداد ISP زیادی وجود نداره واسه خدمات وایرلس.فقط آسیا تک بود که منطقه تحت پوشش داره اینجا.

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
با همون اینترنت ایرانسل سر کنید.
فعلا پایین ترین پینگ را داره.
از مودم یا گوشی CAT 6 استفاده کنید.
DNS عوض کنید، تست کنید.
عوض کردن شرکت هزینه اضافه زیادی داره.
در ضمن اگر پورتی بسته بشه در تمام ISP ها اعمال میشه.
توان مالی دارید استارلینک بخرید، فقط سایت های داخلی لاگین نکنید.

بالا