برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خريد PC

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
من مي‌خوام PC ام رو upgrade كنم – البته مال خودم كه نه، مال … ;) – يك سري قطعات رو امروز رفتم بازار رضا ديدم و انتخاب كردم و قيمت‌هاش رو گرفتم. نه مي‌خوام گرون دربياد و نه مي‌خوام كه آشغال بخرم. يه چيز با قيمت مناسب و مشخصات متوسط يا خوب. واسه همين حدود قيمت نمي‌خوام از هميني كه هست بيشتر بشه.
[left:56ef7874dd]CPU Athlon XP 2000 68,000T
Mainboard Giga 7VA 63,000T
RAM 512 DDR Kingstone 67,000T
VGA Gforce 4MX440 46,000T
Case TVM Porsche Black 26,000T
Keyboard TVM 711 USB 18,000T[/left:56ef7874dd]
1. اگه سخت‌افزاري حرفه‌اي هستين و قطعات بازار رو مي‌شناسين، در مورد خود قطعات نظرتون چيه؟ به نظرتون چيزيش هست كه بهتر باشه جايگزين شه؟ چون من 2-3 ساليه كه اصلاً تو بازار قطعات نبودم و نمي‌دونم چي، چه مشخصاتي داره. حتي مثلاً اينكه كارت گرافيكيش رو فلان بذار، هم ارزون‌تره، هم كيفيتش همونه و ...
2. اگه در مورد قيمت هاشون نظري دارين، مثلاً فكر مي‌كنين گرونه يا زيادي ارزونه نظر بدين.
3. اگه آشنايي دارين كه فكر مي‌كنين مي‌شه ارزون‌تر و مطمئن تر ازش خريد كرد، به من بگين.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من مي‌خوام PC ام رو upgrade كنم – البته مال خودم كه نه، مال … ;) – يك سري قطعات رو امروز رفتم بازار رضا ديدم و انتخاب كردم و قيمت‌هاش رو گرفتم. نه مي‌خوام گرون دربياد و نه مي‌خوام كه آشغال بخرم. يه چيز با قيمت مناسب و مشخصات متوسط يا خوب. واسه همين حدود قيمت نمي‌خوام از هميني كه هست بيشتر بشه.
[left:fb55f2a17c]CPU Athlon XP 2000 68,000T
Mainboard Giga 7VA 63,000T
RAM 512 DDR Kingstone 67,000T
VGA Gforce 4MX440 46,000T
Case TVM Porsche Black 26,000T
Keyboard TVM 711 USB 18,000T[/left:fb55f2a17c]
1. اگه سخت‌افزاري حرفه‌اي هستين و قطعات بازار رو مي‌شناسين، در مورد خود قطعات نظرتون چيه؟ به نظرتون چيزيش هست كه بهتر باشه جايگزين شه؟ چون من 2-3 ساليه كه اصلاً تو بازار قطعات نبودم و نمي‌دونم چي، چه مشخصاتي داره. حتي مثلاً اينكه كارت گرافيكيش رو فلان بذار، هم ارزون‌تره، هم كيفيتش همونه و ...
2. اگه در مورد قيمت هاشون نظري دارين، مثلاً فكر مي‌كنين گرونه يا زيادي ارزونه نظر بدين.
3. اگه آشنايي دارين كه فكر مي‌كنين مي‌شه ارزون‌تر و مطمئن تر ازش خريد كرد، به من بگين.

اگه ميخواي تو قيمت صرفه جويي كني اينها خوبن. و فكر نكنم اگه از نظر بودجه ميخواي زيادتر خرج نكني تغيير خاصي لازم باشه.(مثلا مادر بورد ..)

سي پي يو كه فقط اتلان بگير..حرف نداره اما :
CPU Athlon XP رو اگه 2100 بگيري خيلي بهتر از 2000 در اومده اما.به نظر من 2100 بگير جاي 2000 , با اينكه فرق سرعتي چندان نيست اما بعضي وقتا بعضي سي پي يو ها خوب در ميان! و اتلان 2100 هم از اون مدلهاست.و من با اطمينان ميگم از 2000 خيلي جالبتره پر فرمنسش.

كارت گرافيكي كه گرفتي هم نسبت به قيمتش عاليه و بهتر از اين بخواي ميره رو 80 تومن به بالا كه صرف نميكنه.اما همين مدل رو با 40 تومن هم ميشه گرفت (من خريدم)

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
من 2000 و 2200 و 2400 و اينا ديدم، ولي 2100 نديدم، هست؟! قيمت؟
قيمت هاي من:
[left:5b07bde59f]
2000 68000T
2200 76000T
[/left:5b07bde59f]
ولي به نظر من نمي‌ارزيد كه بخوام 8000 تومن اضافي بدم واسه دو-دهم گيگاهرتز سرعت بيشتر!
ضمناً يكي از سؤال‌هاي اصليم در مورد كارت گرافيكيشه، تا جايي كه مي‌دونم الان سري fx از GForce هست و mx سري قديميشه، حالا نمي‌دونم ايني كه انتخاب كردم خوبه، يا قديميه و جايگزيني براش هست با همين قيمت و كيفيتي بهتر و از اين داستانا...
ضمناً فكر نمي‌كنم اين mainboard، داراي thermal protection باشه. به نظر شما اين چقدر مهمه - دقت كنيم كه پردازنده‌اش قراره Athlon XP باشه - و اصلاً آيا با اين قيمت‌ها مي‌شه بوردي خريد كه محافظ حرارتي داشته باشه؟

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من 2000 و 2200 و 2400 و اينا ديدم، ولي 2100 نديدم، هست؟! قيمت؟  
قيمت هاي من:
[left:4b4abc5199]
2000 68000T
2200 76000T
[/left:4b4abc5199]
ولي به نظر من نمي‌ارزيد كه بخوام 8000 تومن اضافي بدم واسه دو-دهم گيگاهرتز سرعت بيشتر!
2100 هم هست,و همونطور كه گفتم موضوع 100 تا بيشتر بودنش نيست,(در ضمن همونطور كه حتما ميدوني CPU هاي Athlon XP عددي كه همراش هست Model Number هست و نه سرعت فركانس كارشون.يعني Athlon XP 2000+ ,سرعتش 1.67GHzهست و Athlon XP 2100+ سرعتش 1.73 GHz و اين موضوع استراتژي AMD بوده و اون + هم بهيمن خاطر هست , به اين معني كه فرضا مدل 2000 پلاس از 2000 مگاهرتز اينتل پرفرمنس و سرعت بيشتري نشون ميده.
البته سرعت كار رو در جدول مادر برد نشون ميده.

اما از اين بحث گذشته هون طور كه گفتم چه تو سي پي يو هاي Intel و چه AMD , بدلايل نامعلوم بعضي اوقات بعضي مدلها بهتر از يه مدل ديگه در ميان (مثلا اتلان اكس پي 2100 از 2000 بهتر جواب ميده , نه بخاطر كلاك بالاترش البته.و يا مثلا پنتيوم 3 هاي 733 خيلي بهتر از پنتيوم هاي 800 بودن و قيمتشون هم بالاتر بود..و..نمونه هاي ديگه.

براي همين من توصيه ميكنم 2100 رو بگيري جاي 2000 .

ضمناً يكي از سؤال‌هاي اصليم در مورد كارت گرافيكيشه، تا جايي كه مي‌دونم الان سري fx از GForce هست و mx سري قديميشه، حالا نمي‌دونم ايني كه انتخاب كردم خوبه، يا قديميه و جايگزيني براش هست با همين قيمت و كيفيتي بهتر و از اين داستانا...

ببين سري Geforce4 MX در واقع ارتقا يافته Geforce2 هست,و مثلما سري Geforce4 TI فوق العاده قويتر و سريعتر از MX هست (البته قيمتش هم بهمچنين! يعني Geforce4 TI با هر مقدار رم حداقل 2 برابر Geforce4 MX قيمتشه! )

سري Geforce FX ديگه جديدترين مدل شركت Nvidia هست , كه قيمتش شديدا گرونه..شايد 4 يا 5 برابر MX,و فكر نميكنم با وضعي كه شما توصيف كردي اصلا خريدنش مقرون به صرفه باشه.

كلا الان با توجه به قيمت ها همون Geforce4 MX 440 64MB DDR بهترين و مقرون به صرففه ترين كارت گرافيكي هست.

من خودم از همين كارت دارم و راضيم,و كارت قوي و خوبيه.
اگه از اين بهتر بخواي بايد بري سراغ سري Geforce4 TI كه گفتم حداقل 2 برابر قيمتشه.
و Geforce4 FX كه فوق العاده گرون قيمته و اصلا كمتر كسي تو ايران ميخره, و در ضمن كارت
ATI Radeon 9500 كه رقيب و هم قيمت Nvidia Geforce4 FX هست خيلي از اون بهتر اومده و انتخاب بهتريه..
اما بهرحال جفت اينها جزو كارتهاي فوق جديد و خيلي گرون هستند و اصلا نه از نظر قدرت و نه از نظر قيمت قابل مقايسه با MX نيستند.

ضمناً فكر نمي‌كنم اين mainboard، داراي thermal protection باشه. به نظر شما اين چقدر مهمه - دقت كنيم كه پردازنده‌اش قراره Athlon XP باشه - و اصلاً آيا با اين قيمت‌ها مي‌شه بوردي خريد كه محافظ حرارتي داشته باشه؟

بيين اصلا نگران نباش.
Athlon XP بر خلاف Athlon هاي معمولي يا همون Thunderbird ها, حرارتشون خيلي كنترل شده تر و كمتره (به علت جنس خاص سي پي يو) و حتي نسبت به سي پي يو هاي Pentium4,
حرارتشون كمتر و يا برابر هست.
پس اصلا نگران اين موضوع نباش.
فقط كافيه يك FAN مناسب انتخاب كني كه يادت باشه تو اين زمينه, اصلا فكر صرفه جويي نباش.
فن هاي Cooler Master واقعا عالي هستند,و تو ايران هم فراوون.صداي كمي دارند و توسط سايت خود AMD هم تاييد شده هستند.
حتما از اين مارك بگير كه با مدلهاي مختلف براي سي پي يوهاي مختلف موجود هست و قيمتش (اون مدلي كه بدرد 2000 به بالا ميخوره) حدود 8 الي 9 هزار تومن هست.

در مورد محافظ حرارتي مادر بورد,تمام مادر بوردهايي كه من تا بحال ديدم خودشون توي Setup و يا بصورت اتوماتيك,در صورتيكه دماي CPU به حد خطرناك برسه اتوماتيك اژير كشيده و بعد از چند ثانيه هم Shutdown ميكنن.و ترمال لزومي نداره.

يك چيز ديگه,الان يكي از شركتهاي گارانتي دهنده AMD تو ايران به اسم آلبالو,كه محصولاتشويهمه جا ميفروشن,سي پي يو هاي AMD رو با 3 سال گارانتي سوخت ميفروشه,يعين اگه سي پي يو شما جزغاله هم شده باشه,بدون هيچ مشكل تعويض ميكنه.

بهرحال ميگم از اين نظز اصلا جاي نگراني نيست,فقط براي بهتر كار كردن سي پي يو و راحتي خودتFAN CPU مناسب مخوصا اون مدل كه گفتم رو تهيه كن.

ببين الان CPU هاي جديد چه Pentium4 و چه Athlon XP همشون حرارت زيادي توليد ميكنن, به علت تعداد ترانزيستويهاي فوق العده زياد,و اين يك مسئله طبيعي هست و هم Athlon XP و هم Pentium4 در صورتيكه فن از كار بيفته ميسوزند.

اما همونطور كه گفتم اصلا جاي نگراني نيست اگه مواردي رو كه گفتم رعايت كني. ;)

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
من فقط درباره كارت گرافيك نظر ميدم:
به نظر من ميتوني GFX 5200 بخري كه از نظر قيمت مناسبه و براي بازي هم نسبت به قيمتش خيلي خوبه با رم 64 ddr حدودا 70000 و با رم 128 حدودا 95000 البته اين قيمتا براي 2 هفته پيش.سري Ti ها هم كه جاي خود داره.اما اگه خيلي بازي نميكني همين GMX 440 خيلي مناسبه.
آهان براي فن CPU هم خيلي دقت كن از هر مدلي ميگيري expert cooler نباشه كه خيلي صدا داره.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
براي فن CPU هم خيلي دقت كن از هر مدلي ميگيري expert cooler نباشه كه خيلي صدا داره.

احسنت!
دقيقا درسته هر ماركي ميگيري مارك Cooler Expert رو فراموش كن! چون شديدا صدا ميده! درست مثل يه سشوار! :x :x :D

و قيمتش هم تقريبا هم قيمت Cooler Master هست.اما كولر مستر خيلي بهتر و كم صدا تر و با عمر طولاني تر هست. ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
geforce fx 5200 فقط ! زیادم گرون نیست تو رضا باید 70 تومن باشه ...

شايد! من قيمت FX رو بروزش رو دقيقا نميدونم..اوني كه من ميگم خيلي گرونه,Geforce FX با 128 مگ رم و با برد اورجينال يعني MSI بود..
بهرحال با توجه به قيمت,و اگه نخوايم واقعا بازيهاي فوق سنگين خيلي روون اجرا شن,همون
Geforce4 Mx 440 DDR 64MB باقيمت حداقل 36 تومن الا 40 تومن واقعا كارت مناسب و خوبيه.

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
منم خودم همون mx440 دارم و خوداييش خوب كار ميكنه تا حالا جايي كم نياورده ! ولي fx یه چیز دیگست قیمت 3 روز پیششم 64 تومن

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
يك توضيح مهم!!!!!!

اگه كسي حاضر باشه كمي بيشتر خرج كنه براي مادر بورد اگه از مادربوردهاي چيپ ست

Nvidia N-Force2 استفاده كنيد شاهد پرفرمنس و سرعتي رويايي و بينظير ميشيد.
مادر بوردهاي با اين چيپ ست كه مخصوص AMD ATHLON ساخته شدن واقعا شاهكار هستند.

يعني اصلا قابل مقايسه با چيپستهاي VIA,Ali,SiS نيستند.

اما خب ميشه گفت كمي گرون هستند..مثلا با حدود 90 تومن ميشه الان مادر بورد با چيپ ست
ان فورث تهيه كرد..

من باشم ميگيرم چون واقعا ارزشش رو داره.

يك سرچي تو اينترنت بكنيد ميبينيد كه چيپ ست N-Force2 با AMD Athlon XP معناش يعني : تحقق روياي شما! يعني يك سيستم با قدرت و سرعت فضايي! :p

nforce2.jpg

xpbox.jpg

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
logo.gif

در مورد فن هاي CPU ماركCooler Master كه توضيح دادم , و همونطور كه گفتم از بهترين ماركهاي فن هست و مورد تاييد خود شركت AMD, اينجا چند مدل از اونها كه تو ايران هم به وفوور هست رو معرفي ميكنم.
به نوع هر فن و مدلشش دقيقا توجه داشته باشيد,چون هر مدل فن مخصوص يك سري سي پي يو خاص هست.

اينها سري كم صدا هستند و از نظر صدا هم مشكلي ايجاد نميكنن:

اين مدل سي پي يو Athlon XP 3000 پلاس رو ساپورت ميكنه (البته براي سرعت پايينتر بهتره از مدلهاي ارزونتر استفاده بشه:
sp5-8id2e-0l.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

اين مدل تا سي پي يو Athlon XP 2800 پلاس رو ساپورت ميكنه و قيمت مناسبي هم داره 0حدود 9 تومن) :

cp5-7j51e-0l.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

اين مدل هم تا Athlon XP 2200 و Athlon XP Throughbred 2800+ رو ساپورت ميكنه:

cp5-7jd1b-0l.jpg

اين مدل هم كه رايج هست تو بازار تا Athlon XP 2600 رو ساپورت ميكنه:

dp5-7j51e-0l.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

اين هم قويترين مدل هست كه تا Athlon XP 3200+ رو ساپورت ميكنه:

cp5-8jd1f-0l.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

مدلهاي زياد ديگه اي هم هست..منتهي اينها سري كم صدا هستند..موقع خريد حتما به مدل بايد دقت كرد چون خيلي از فروشندگان از اينكه كدوم مدل دقيقا مناسب كدوم سي پي يو هست بي اطلاعن و در نتيجه ممكنه فن ننا مناسب و ضعيفي رو به مشتري بفروشن.

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
اول ممنون از همه بابت نظراي خوبشون، خصوصاً rammstein ايراني خودمون كه سنگ تموم گذاشت.

الان داشتم تلفني از يكي قيمت مي‌گرفتم، در مورد كارت گرافيكي (Gforce4 mx440) مي‌گفت مدل فلانش (مثلاً 4185) رو دارم كه 4x است و اينا، داستان اين چيه؟ مگه اين 8x نيس؟ آيا مدل‌هاييش هم هست كه نباشه؟ چه جوري مي‌شه فهميد؟

يك توضيح مهم!!!!!!

اگه كسي حاضر باشه كمي بيشتر خرج كنه براي مادر بورد اگه از مادربوردهاي چيپ ست

Nvidia N-Force2 استفاده كنيد شاهد پرفرمنس و سرعتي رويايي و بينظير ميشيد.
مادر بوردهاي با اين چيپ ست كه مخصوص AMD ATHLON ساخته شدن واقعا شاهكار هستند.

يعني اصلا قابل مقايسه با چيپستهاي VIA,Ali,SiS نيستند.

اما خب ميشه گفت كمي گرون هستند..مثلا با حدود 90 تومن ميشه الان مادر بورد با چيپ ست
ان فورث تهيه كرد..

من باشم ميگيرم چون واقعا ارزشش رو داره.

لطف كن و مشخصات دقيق مدل‌هاييش رو كه زير 100 تومنه و مناسب، برام بنويس، 30 هزارتومن بيشتر حاضرم بدم واسه يه set خيلي خوب. ولي اين رو هم مي‌خوام بدونم كه از نظر Performance آيا خيلي تغيير مي‌كنه؟ مي‌توني دقيقاً بگي چه چيزهايي بيشتر به من مي‌ده اين بورد؟

منم خودم همون mx440 دارم و خوداييش خوب كار ميكنه تا حالا جايي كم نياورده ! ولي fx  یه چیز دیگست قیمت 3 روز پیششم 64 تومن

در مورد GeForce fx5200، هم يه هوا گرونه و هم من اهل بازي نيستم! ;) البته در مورد كارش من هم با شما موافقم و وصفش رو شنيدم.

از اين گذشته، آقا قيمت‌هات رو از كجا مي‌گيري؟مي‌توني معرفي كني يا تلفن انجا رو به من هم بدي؟

محل خوب و مطمئن براي خريدكردن معرفي كنين، من شنبه يكشنبه مي‌خوام اين‌ها رو بخرم.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
در مورد مادر بوردهاي چيپ ست Nforce2,فقط اينو بهت بگم كه اومدن اين چيپ ست بعنوان يه انقلاب براي CPU هاي Athlon XP ناميده ميشه..
اگه واقعا ميتوني اختلاف قيمتشو تقبل كني شك نكن! هيچ چيپ ستي به گرد ان فورث 2 هم نميرسه چه برسه به اينكه بخواي مقايسه يا شك كني..
معماري اونها و قابليتهاي اونها فوق العادس..
مهمترين نوآوري توي اونها استفاده از Dual Channel DDR RAM هست كه واقعا به پرفرمنس و سرعت كار جون تازه اي ميده!
الان تو تمام سايتهاي هارد وري اگه بري , ميبيني كه چقدر اين چيپ ست رو تحسين كردن.
مادر بوردهاي ان فورث,علاوه بر خود چيپ اصلي كه بهترين پرفرمنس و سرعت رو ارائه ميده معمولا با چيپ ست ساند NVIDIA SoundStorm كه كيفيت فوق العاده اي داره همراه هستند و در اكثر مدلها همراه با جيپ ستهاي گرافيكي Geforce4MX كه هماهنگي خاصي با چيپ ست اصلي ان فورث داره (البته مدلهاي بدون گرافيكش هم هست)..كلا اين چيپ ست براي استفاده با سي پي يو اتلان اكس پي و گرافيك جي فورث بهينه شده و همونطور كه گفتم از Dual DDR ram bus 400mhz بهره ميبره كه توي پرفرمنس و سرعت واقعا معجزه ميكنه.
من متاسفانه نميتونم الان دقيق جزئيات و برتري هاي اين چيپ ست رو برات شرح بدم,اما چند تا لينك خوب بهت در اين مورد ميدم كه حتما بدردت ميخوره:

<a href='http://www.nvidia.com/docs/lo/3101/SUPP/nForce2Cons_043003.pdf' target='_blank'>http://www.nvidia.com/docs/lo/3101/SUPP/nF...Cons_043003.pdf</a>

<a href='http://www6.tomshardware.com/motherboard/20020716/index.html' target='_blank'>http://www6.tomshardware.com/motherboard/2...0716/index.html</a>

<a href='http://www.tomshardware.com/motherboard/20021111/nforce2-01.html' target='_blank'>http://www.tomshardware.com/motherboard/20...nforce2-01.html</a>

اينهم يه مقاله درباره قابليت Dual DDR :
<a href='http://www6.tomshardware.com/motherboard/20020716/nforce2-04.html' target='_blank'>http://www6.tomshardware.com/motherboard/2...nforce2-04.html</a>

خلاصه بگم,در مورد برتري و بي رقيبي مادر بوردهايي كه اين چيپ ست رو دارن ترديد نكن!
من آخرين بار كه قيمت داشتم ارزونترين مدل مادر بوردي كه اين چيپ ست رو داشت 94 تومن قيمت گرفتم..و مسلما تو بازار بري ميتوني قيمت دقيق و خصوصياتشو بپرسي.

reymondcable

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من اينو ميگم :

CPU 2400 PENTIUM4 512 DUBLE CASHE WITH ORGINAL FAN
MOTHERBOARD ASUS PS559 CHIP INTEL UP TO 3500GB
GRAPHIC CARD 128 ASUS WITH TUNER MPEG2 DW78900
SOUND ZOLTRIX 128 PCI 2CHANELL WITH WOFFER SUPPORT AND SFI OUT MIXER
MODEM ACORP 56K V90 EXTERNAL WITH USB2 PORT FD2390
MONITOR 17 FLAT GREEN BOX WITH 1097 2045 RES USB PORT LG
CDROM ASUS 40X
HDD 60 GB MAXTOR دور بالا نازك مشكي با گارانتي الماس
RAM DDR 512 KINGESTON SFC
FLOPPY 1.44 TEAC
KEYBOARD MULTI LG
MOUSE TECH A7
بهترين سيستمي كه تو امرم اسمبل كردم و ازش رازي بودم اين هست فكر نكنم كه از اين سيستم با قيمت كم سيستم بهتري باشه . البته با تجربه 7 ساله اي كه دارم
دوسته عزيز موفق باشي ;)

reymondcable

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فقط يه راهنمايي كوچيك البته به عنوان يك دوست از من قبول كنيد .
اين شماره هايي كه رويه مادربوردها ميزنن همش چرته !!!
فقط از من ميشنويد ميخايد يه مادربورد خر كار بگيريد كه خيالتون راحت باشه .
رو مادربورد ببينيد كه يه خروجي لن يعني شبكه به قدرت 6 تا 11 مگابايت داشته باشه و چيپ اينتل باشه بگيريد . :D

reymondcable

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستي يه راهنمايي ديگه كه تو كارم تجربه كردم , دوره سيپيو هايه آم د و آتلون و اين چرتو پرتاره خط بكشيد چون موقعي كه خدا بخاد و اينترنت ايران درست شه با قدرتي كه از 64 تا 9 مگابايت پيدا ميكنه ديگه اين سيپيو ها بدرد نميخورن و تو كامپيوترتون بايد نفت بريزيد تا بايد بالا :D
ولي سيپيوهايه اينتل هتي سرعت پايين مثل 350 يا 700 هم بسيار عالي كار ميكنن تا چه برسه به 2400 به بالا . ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اين شماره هايي كه رويه مادربوردها ميزنن همش چرته !!!
:D
اختيار داريد!
رو مادربورد ببينيد كه يه خروجي لن يعني شبكه داشته باشه
:D
خروجي لن داشتن به درد كاربر شخصي نميخوره..براي شركتها ادارات و اينهاست و ايشون هم ظاهرا كامپيوتر خونگي ميخواد.
و چيپ اينتل باشه بگيريد . :D
چيپ اينتل؟ :D اين رفيقمون سي پي يو اتلان داره ميخره! و براي سي پي يو اتلان خوشبختانه چيپ اينتل وجود نداره! :D ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
راستي يه راهنمايي ديگه كه تو كارم تجربه كردم , دوره سيپيو هايه آم د و آتلون و اين چرتو پرتاره خط بكشيد چون موقعي كه خدا بخاد و اينترنت ايران درست شه با قدرتي كه از 64 تا 9 مگابايت پيدا ميكنه ديگه اين سيپيو ها بدرد نميخورن و تو كامپيوترتون بايد نفت بريزيد تا بايد بالا &nbsp;:D &nbsp;
ولي سيپيوهايه اينتل هتي سرعت پايين مثل 350 يا 700 هم بسيار عالي كار ميكنن تا چه برسه به 2400 به بالا . ;)

اول "فكر" كردم كه شوخي ميكني! اما بعد از خوندن بقيه حرفها "مطمئن" شدم! :D
كه دوران سي پي يو هاي اي ام دي سر اومده؟؟ :D :D :D
اتفاقا تو تمام دنيا ميشه گفت بر عكسه! و دوران سي پي يو هاي اينتل ميشه گفت سر اومده!
سي پي يو هاي اينتل نسبت به قيمتشون در مقابل اي ام دي اصلا پرفورمنس ندارن! و اين يه حقيقت ثابت شدست ;)
الان هم توي تمام دنيا تستهاي سنگين و سخت افزاري رو معمولا با سي پي يو هاي AMD ميگيرن.
تو ايران اما مثل خيلي چيزهاي ديگه هنوز AMD زياد جا نيفتاد..
در مورد اينترنت اينا هم كه حرفي ندارم بزنم..چون ديگه خيلي شوخي كرديد! :D

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
:D :D عجب حرفي! دقيقا برعكسه سي پي يو هاي اينتل حتي سرعت 2800 هم بزور كار ميكنه و خيلي كند با پرفرمنس پايين! در حالي كه اتلان ها حتي 900 و هزارش هم خيلي عالي و سريع با پرفرمنس خوب كار ميكنن!

مخصوصا تو كارهاي سنگين و سه بعدي اصلا پنتيوم 4 ها بدجور كم ميارن در مقابل اتلانها! :D :D

اولين باره كه تو عمرم همچين چيزي ميشنوم واقعا!!

mjme

Registered User
لایک‌ها
11
جهت اطلاع بگم با تستهاي انجام شده و تجربه ايي كه در اين كار دارم كارايي يك سي پي يو دوران 950 تقريبا برابر يم سلرون 2.2 بوده . تازه اين در حالتي بود كه سلرون همراه با رم دي دي ار 266 تست ميشد و دوران با رو اس دي 133

در كارايي اي ام دي شك نكنيد

بالا