برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خرید Pocket PC ها

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mojtaba2741 :
سلام دوستان
من به تازگی به جمع شما پیوستم.
لطفا"به سوال من پاسخ بدید.می خواستم ببینم که آیا pda ای وجود داره که بشه با وصل کردنش به ویدئو پروژکتور پاور پوینت ارئه کرد؟آیا پاور پوینت فارسی رو هم ساپورت مکنه؟
دوستان فقط زودتر من هفته بعد ارائه دارم:blush:

اولا ورودتون رو به فروم تبريك مي گم .
دوما بايد بگم كه آره عزيزم ! وجود داره . مي توني از سري Dell Axim X50|X51 انتخاب كني . اين سري ، جز معدود PocketPC هاي موجود در دنيا هستند كه خروجي دارند . به علاوه بايد يه كابل Output هم براش بخري كه بين 25 تا 80 دلار ، بسته به نرم افزاري كه همراه پك مي آد ، قيمت داره .
در پك 25 دلاري ، نرم افزار وجود نداره و در پك 80 دلاري كه خود Dell مي فروشه ، همراه با كابل ، Wistek Clearvue هم ارائه ميشه كه نرم افزار خوبيه .
كار ديگه اي هم كه ميشه كرد ، استفاده از كارتهاي CF كه خروجي VGA مي دهند هستش كه بيش از 100 دلار قيمت دارند و تقريبا خريدشون ، بي فايده هستش .

اگر ايرانيد ، كه بهتره صرفنظر كنيد . دستگاهي مثل Dell Axim X51v كه 400 دلار قيمت داره ، در اينجا بين 550 تا 590 هزار تومن قيمت داره . كابل خروجي كه بعيد مي دونم باشه . اگر هم باشه ، گرونتر از حد واقعيه . لوازم ديگه اي هم هست كه بايد خريداري بشه .

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از MILAD-KHATAR :
من بدون لوازم جانبی میخوام و از نظر همه چیز عالی باشه
اگر مي خواهيد از همه نظر عالي باشه ، محدوديت پولي نبايد بذاريد . ببينيد ! ايران مشكلات خاص خودش رو داره . بخصوص درباره بازار PDA ها . بازار Phone Edition ها بهتره ، چون استقبال بيشتري ميشه ، اما بازار PDA در ايران ، تقريبا يه فاجعه حساب ميشه .
500 هزار تومن ، رقم خوبيه براي خريد يه PocketPC ، اما نه توي ايران . همونطوري كه توي پست بالا هم گفتم ، قيمت ها به طرز عجيبي بالا هستند . پيشنهاد من : يك Dell Axim X51v يا HP hx2790 كه هر دو باWindows Mobile 5.0 ارائه شدند برداريد .نهايتا 100 دلار بذاريد براي Shipment و پرداخت به مسافر :) تنها مشكل گارانتي هستش كه اگر در ايران هم بخريد خبري ازش نيست . فقط يكي رو پيدا كنيد كه براتون بخره .
اين منطقي ترين راهيه كه به نظرم مي رسه . ايران متاسفانه توي اين زمينه ، حتي يك كشور واردكننده درست و حسابي هم نيست .

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از night_fire :
مرسی از اظهار نظرتون
من دیدم با دویست هزار تومن هم نمیشه خرید چون مثله اینکه قیمت این مدل که من می خوام سیصد هزار تومن هست
مودم این مدل ها به چه صورتی هست و قیمتش ؟
ممنونم...

دستگاه به كنار ؟ يعني فعلا دعوا سر خود دستگاه نيست . :happy: انواع مودم براي اين دستگاهها وجود داره . بعضي ها بيسيم هستند و از طريق Bluetooth يا InfraRed و نظاير اون ، استفاده مي كنند . بعضي ها از طريق Wi-Fi و بقيه با استفاده از سوكت تلفن معمولي.
راستش توضيح زياده در باره مودم . اينكه رابط سومي كه ارتباط بين PDA و اينترنت رو برقرار مي كنه چيه ، توي قيمت ، مهمه . اگر رابط كامپيوتر باشه ، با يه Bluetooth Adaptor (در صورتي كه PocketPC بلوتوث داشته باشه) ميشه به اينترنت وصل شد . اگر رابط ، موبايل باشه ، باز يه مدل ديگه و .....

يه مقدار توضيح بديد در اين رابطه كه دقيقا مودم رو براي چه كاري مي خواهيد .

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از Pda :
دوما بايد بگم كه آره عزيزم ! وجود داره . مي توني از سري Dell Axim X50|X51 انتخاب كني . اين سري ، جز معدود PocketPC هاي موجود در دنيا هستند كه خروجي دارند . به علاوه بايد يه كابل Output هم براش بخري كه بين 25 تا 80 دلار ، بسته به نرم افزاري كه همراه پك مي آد ، قيمت داره .
در پك 25 دلاري ، نرم افزار وجود نداره و در پك 80 دلاري كه خود Dell مي فروشه ، همراه با كابل ، Wistek Clearvue هم ارائه ميشه كه نرم افزار خوبيه .
كار ديگه اي هم كه ميشه كرد ، استفاده از كارتهاي CF كه خروجي VGA مي دهند هستش كه بيش از 100 دلار قيمت دارند و تقريبا خريدشون ، بي فايده هستش .

اگر ايرانيد ، كه بهتره صرفنظر كنيد . دستگاهي مثل Dell Axim X51v كه 400 دلار قيمت داره ، در اينجا بين 550 تا 590 هزار تومن قيمت داره . كابل خروجي كه بعيد مي دونم باشه . اگر هم باشه ، گرونتر از حد واقعيه . لوازم ديگه اي هم هست كه بايد خريداري بشه .
مرسی pda جان.امیدوارم که همیشه در کارات موفق باشی.من ایرانم.پس اینطور که مشخصه باید دنبال نوت بوک یا تبلت باشم.خیلی دوست داشتم که لا اقل jas jar این قابلیت رو می داشت.به هر حال ممنونم.

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از Pda :

مرسی pda جان.واقعا"خوشحالم که تو جمع شما هستم.امیدوارم بتونم چیزای زیادی از دوستان یاد بگیرم.پس من باید دنبال نوت بوک یا تبلت با شم.به هر حال ممنونم.

night_fire

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برام فرق نداره چطوری باشه infrared - soket یا هر چیزه دیگه....
ولی خوب اگه بشه مثلا تو هتل ها یا منزل کسه دیگه هم ازش استفاده کرد بهتره مثل سوکت.
دور و ور 300.000 تومن بهترین دستگاه ماله hp یا dell چیه؟
در ضمن مطمان ترین و متنوع ترین جا برای خرید کلی pocket pc کجاست؟
به جز پایتخت....
مثل ایزایران یا مادایران؟
مرسی

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از night_fire :
برام فرق نداره چطوری باشه infrared - soket یا هر چیزه دیگه....
ولی خوب اگه بشه مثلا تو هتل ها یا منزل کسه دیگه هم ازش استفاده کرد بهتره مثل سوکت.
دور و ور 300.000 تومن بهترین دستگاه ماله hp یا dell چیه؟
در ضمن مطمان ترین و متنوع ترین جا برای خرید کلی pocket pc کجاست؟
به جز پایتخت....
مثل ایزایران یا مادایران؟
مرسی
ببينيد . من باز هم ميگم . حرفايي كه من مي زنم مي تونه ربطي به ايران نداشته باشه . من گفتم مودم با سوكت ، يا بلوتوث يا حتي Wi-Fi . اما اولا همين مودم كه سوكتي هستش و قيمتي مثلا نزديك به 50 دلار داشته باشه ، اگر در ايران پيدا بشه قيمتي بيش از اين حرفا داره و در ثاني ، كاربرد آنچناني هم نداره . ببينيد ! من دنبال اين نيستم كه افكار كسي رو درست كنم ، اما شك ندارم از 100 درصد ايراني ي كه از اول به دنبال يك PDA هستند كه همه چيز داشته باشه ،كمتر از 5 درصد ، واقعا به همه كارهايي كه از اول توي نظرشون هست ، احتياج دارن يا دائم مي خوان استفاده كنن .
شما ميگيد مودم سوكتي . كه بتونيد همه جا استفاده كنيد . خب ! در ظاهر جالبه . اما اگر چند بار با اين دستگاه اينكار رو بكنيد ، مي فهميد كه ارزش نداشته كه هزينه كنيد . اين ، تجربه يك ماه يا دو ماه من نيست كه دارم ميگم . حداقل اين قدر توي اين زمينه فعاليت داشتم كه بدونم چه چيزهايي كاربرد دارن و چيا چندان كاربرد ندارن .
پيشنهاد مي كنم اگر توي ايران هستيد ، فعلا بي خيال وصل شدن به اينترنت بشيد . باز هم ميگم . در ظاهر چيز قشنگي به نظر مي رسه . اما در دراز مدت كاربرد چنداني نداره .

درباره دستگاه هم بگم . اين 300 هزار تومني كه شما مي خواهيد بپردازيد ، كمه . الان توي پايتخت ، دستگاهي مثل Hp h2210 كه مدتهاست از رده خارج شده رو بين 320 تا 360 هزار تومن مي فروشن . كه اصلا يه رقم بالاييه براي اين دستگاه . علاءالدين و نظاير اون هم كه اكثر PocketPC Phone Edition مي فروشند و زياد به دنبال PocketPC هاي معمولي نيستند . ايز ايران و مادايران و ... كه اصلا فكر نمي كنم ربطي به اين موضوع داشته باشن .
در هر صورت ، اگر به دنبال يه دستگاهي هستيد كه فعلا كارتون رو شروع كنيد و بعد از 1 يا 2 سال ، يكي ديگه بخريد ، همون Hp h2210 گزينه بدي نيست . تقريبا 2 سال پيش ، يكي از بهترين هاي دنيا بوده .

night_fire

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا خیلی ممنوم میشم اگه بتونید منو از خرید PDA منصرف کنید ولی بد جوری رفته تو فکرم .
منظور شما این بود که مودم ظاهر قشنگی داره ولی ارزشی نداره یا خود pocket pc ?
dell x5 می گن 300 تومن هست...
من چیزهای دیگشم فکر کردم مثل مجموعه offic یا ارسال و دریافت فکس و چیز های دیگه مثل Mp3 player , ....
یه چیزی به من میگه کلا دستگاهی هست که فقط گول زننده هست و در عمل ارزشش بیشتر از یه ماشین حساب نیست!!!!!!!!!!!!
چی کار کنم ؟

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از night_fire :
اقا خیلی ممنوم میشم اگه بتونید منو از خرید PDA منصرف کنید ولی بد جوری رفته تو فکرم .
منظور شما این بود که مودم ظاهر قشنگی داره ولی ارزشی نداره یا خود pocket pc ?
dell x5 می گن 300 تومن هست...
من چیزهای دیگشم فکر کردم مثل مجموعه offic یا ارسال و دریافت فکس و چیز های دیگه مثل Mp3 player , ....
یه چیزی به من میگه کلا دستگاهی هست که فقط گول زننده هست و در عمل ارزشش بیشتر از یه ماشین حساب نیست!!!!!!!!!!!!
چی کار کنم ؟
ببينيد . كاربرد يه PDA به خودتون ربط داره . من فقط خواستم بگم ايده آليستي نگاه نكنيد . منظورم درباره مودم بود . گفتم يه مودم توي دراز مدت چندان كاربردي نداره ، اون هم توي ايران .
درباره Dell Axim X5 هم بايد بگم كه خدا رحمتش كنه . :happy: دستگاهي كه شما داريد دربارش حرف مي زنيد ، 7 تا كفن پوسونده . بعد از اون سري X3 , X30 و بعد از اون هم سري X50 اومد . و الان هم كه سري X51 .
خريد اون دستگاه رو توصيه نمي كنم .
دريافت فكس و اين حرفا كه در حد تئوريه . دردسرهاي خاص خودش رو هم داره . Office هم اينجوريه كه فكر نكنيد كه خيلي راحت مي تونيد همه كارهايي كه روي Desktop PC مي تونستيد انجام بديد رو انجام بديد ، وگرنه Office وجود داره .

ايني كه گفتيد در حد يه ماشين حساب هم نيست كه ديگه اصلا كاملا غلطه . توي اينكه اين دستگاهها مفيد هستند شكي نيست ، اما بسته به استفاده كنندش داره . انواع نرم افزارهاي ماشين حساب براي اين دستگاهها نوشته شده كه نمي تونيد شبيه اين نرم افزارها رو توي دستگاههاي ماشين حسابهاي معمولي (ولو بهترين هاشون) ببينيد . خيلي از ماشين حسابهاي دنيا حتي Texas Instruments نهايتا از پردازنده هاي تا 20 مگاهرتزي براي ماشين حسابهاشون استفاده مي كنند . در صورتي كه حتي دستگاههاي قديمي PocketPC ، حداقل از يك پردازنده 130 مگاهرتزي استفاده مي كنند . خب ! اين تفاوت سرعت پردازش كم اهميت نيست .

كارهاي اين دستگاهها ، يكي دوتا نيست كه بخواهم بشمرم . مقالات هم دراين رابطه وجود داره كه چرا اصلا يك PDA بايد خريد و به چه دردي مي خوره اصلا . اما بايد بگم كه معقول فكر كنيد و بعد تصميم بخريد بگيريد . در هر صورت ، پولي كه داريد هزينه مي كنيد پول كميه . توصيه نمي كنم با اين پول ، دستگاه (نو) بخريد .

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
من عنوان تاپیک رو اندکی اصلاح و پست های نامرتبط رو پاک کردم. از Reza364 عزیز هم ممنونم.

karoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
آیا دستگاهی در حد یک personal organizer که با ان بتوان برنامه ریزی کارهای شخصی مثل قرارهای ملاقات یا task
و یاداوری کارها و...را انجام داد وجود دارد؟ امکانات مفصل PDA را لازم ندارم .

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از karoon :
با سلام
آیا دستگاهی در حد یک personal organizer که با ان بتوان برنامه ریزی کارهای شخصی مثل قرارهای ملاقات یا task
و یاداوری کارها و...را انجام داد وجود دارد؟ امکانات مفصل PDA را لازم ندارم .

سلام . بله هستش . چقدر مي خواهيد هزينه كنيد ؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
فکر کنم پی دی ای درست می گه

اگر کسی رو دارید که براتون دستگاه خوب بیاره از اون ور، درنگ نکنید.ساپورت شون عالیه ، آن لاین خیلی به آدم توجه می کنن.من البته اورکس رو استثنا کنم چونکه خودم به چشم خودم دیدم که گارانتی تعویض داشت!(می دونم باور نکردنیه):eek: :p

اما خوب اورکس مدل نداره فقط یکی زده.

در آخر ، اگر سلیقه تون به من بخوره شاید در این ترد بتونید با موبایل هایی که به تازگی اومدن و یا قراره بیان آشنا شین و استفاده ببرید:
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=32740

zz20zz2000

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من میخام note های زیادی بردارم و مشاهده عکس و فیلم هم برام مهمه!به نطرتون میتونم با 200 تومن یه pocket pc بگیرم که این کارا رو انجام بده؟dictionary هم میخام نصب کنم.laptop دارم و نمیخام pocket pc خیلی گرون در بیاد.نظر خودم palm هست به خاطر قیمتش ولی میگن برنامه هاش پیدا نمیشه که برام مهمه.بعدش من میتونم بگم از دوبی بیارن پس بسبت به قیمت انجا نظر بدین.

karoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از دوستانی که در مورد مشکلات phone و کیفیت صدای گوشی i - mate jam اطلاعاتی دارند لطفا راهنمائی کنند.
:)
بطور کلی آیا از این گوشی راضی هستید و آیا ارزش خرید دارد ؟:eek:

mazinani

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان من میخوام یه پیپی سی بخرم اما واقا موندم کدومو انتخاب کنم
شما دوستان اگه میتونید کمکم کنید
ترجیحا دوربینش 2مگا پیکسل باشه با فلش سرعت خوبیم داشته باشه.
نظرتون درباره iteq bond چیه؟ معایبش؟ خوبیهاش؟
متشکرم

Baba_Alibaba

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من میخوام یه پیپی سی بخرم اما واقا موندم کدومو انتخاب کنم
شما دوستان اگه میتونید کمکم کنید
ترجیحا دوربینش 2مگا پیکسل باشه با فلش سرعت خوبیم داشته باشه.
نظرتون درباره iteq bond چیه؟ معایبش؟ خوبیهاش؟
متشکرم
سلام ..:eek:
من خیلی فرصت ندارم واسه همین عجالتا چند نکته ای میگم:
1.صفحه نمایشش یه جورایی موقع نیگاه کردن توش آدم احساس میکنه که موج میزنه یه مقدارم کوچیکه
2. تلویزیون رو تعطیل فرض کن
3. صداش منو هست و از پشتش در میاد
1.وسایل جانبی زیادی همراهشه
2.چراغ های دکمه هاش خیلی خوش رنگ و با حالن
3.طراحی خوبش کار کردن باهاش رو خیلی راحت میکنه
4. کیبرد داره
5.منشی تلفنی داره
6. دوربینش نسبت به بقیه ی پی پی سی ها به نظر من بهتره;)

بالا