برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خرید Tablet PC

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
acerc300.jpg

تجربه خیلی جالبی میتونه باشه . شما هم یه لپ تاپ دارید و هم یه tablet pc . شما فقط کافیه که صفحه لپ تاپتون رو 180 درجه بچرخونید تا تبدیل به tablet pc بشه . امکان استفاده از قلم به شما رو از هر موس و کیبردی نجات میده و جدا تجربه جدید و فوق العاده شگفت انگیز و هیجان انگیز میتونه باشه . یه کم گرون تر بودن قیمت tablet نسبت به لپ تاپ های معمولی هم فقط به خاطر تجهیزات رسام اون هست . این جور وسایل از نون شب هم برای امور تحصیلی و آموزشی واجب تره . علاوه بر اون برای افراد عادی میتونه که اونا رو از محدودیت های وحشتناکی که touch pad در لپ تاپ برای اونا اینجاد میکنه نجات بده . در حالی که بیشتر مدل ها مثل قبل toch pad هم دارن :)
به طور کلی تبلت ها را از نظر شکل می تونیم به چهار دسته Hybrid ,Slate ,Thinclient slate ,Convertible تقسیم کنیم . تبلت هایی که مورد نظر ما هستن که در شکل بالا می بینید در اصل همون Convertible ها هستن .
دوستان عزیزی که علاقه مندن بیان تا با هم در مورد tablet pc تبادل نظر کنیم و در اون جناب یه تحقیق توپ و خفن بکنیم

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
نکته خیلی مثبت و خیلی عالی اینه که 3 ویراش های جدید ویندوز ویستا خانگی و تجاری و ultimate همشون از ابزارهای tablet که شامل تشخیص خط و windows journal هست رو در خودشون دارن :D و دیگه مثل نسخه XP tablet pc به ویرایش خاصی از سیستم عامل نیاز نیست

اما من شنیدم که یه وقفه بین زمانی که قلم رو روی صفحه می کشید و زمانی که خط روی مانیتور ظاهر میشه موجود داره :eek: آیا این مطلب صحت داره ؟

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
خوب مثل اینکه اینجا کسی از Tablet PC خوشش نمی یاد :eek:

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام قربان
من تبلت دارم،حدودا" یک سالی می شه،من در خدمتتونم،خوب شما هم اگر گرفتید می دونید که مزایاش چی هست،در مورد ویستا من هنوز چیزی نخوندم و نشنیدم،در مورد تبلت هم کم کم رواج پیدا می کنه،وقتی که دوستان کار با تبلت رو می بینن و انعطاف پذیری اون رو،متوجه می شن که باید به سمت خرید اون برن،من هم تصمیم دارم که اگر انشاله فوق قبول بشم،تمامی جزوات رو مستقیم وارد تبلت کنم،
موفق باشید:happy:

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
نکته خیلی مثبت و خیلی عالی اینه که 3 ویراش های جدید ویندوز ویستا خانگی و تجاری و ultimate همشون از ابزارهای tablet که شامل تشخیص خط و windows journal هست رو در خودشون دارن :D و دیگه مثل نسخه XP tablet pc به ویرایش خاصی از سیستم عامل نیاز نیست

اما من شنیدم که یه وقفه بین زمانی که قلم رو روی صفحه می کشید و زمانی که خط روی مانیتور ظاهر میشه موجود داره :eek: آیا این مطلب صحت داره ؟
نه قربان
اون تاخیری که می گید اینقدر جزیی هست که به چشم نیاد،بنابراین نگران این موضوع نباشید،
اینجا یه نمونه از نوشته های من رو در ویندوز ژورنال رو می تونید ببینید،
موفق باشید.

Mohsen.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من tablet شنیده بودم .قراره تا 1 ماه دیگه یه wacom یا شایدم اگه پولم نرسه p-active بخرم .واسه دیجیتیال پینتینگ.اما tablet pc نشنیده بودم.چی هست این ؟ میشه یه کم اطلاعات بدین .عکسی ازش میزارین؟ ممنون

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام من tablet شنیده بودم .قراره تا 1 ماه دیگه یه wacom یا شایدم اگه پولم نرسه p-active بخرم .واسه دیجیتیال پینتینگ.اما tablet pc نشنیده بودم.چی هست این ؟ میشه یه کم اطلاعات بدین .عکسی ازش میزارین؟ ممنون
سلام
تا حالا توی فیلم های خارجی ندیدی که مثلا" یه نفر یه صفحه نمایش دستش باشه و با قلم روش چیزهایی بنویسه؟یه چیزی مثل یه تخته که روش می نویسن؟
خوب تبلت پی سی ها به یه دسته از پی سی ها اطلاق می شه،که همانند یه تخته هستند و تاچ اسکرین نیز هستن،در حقیقت اکثر اطلاعات از طریق قلم مخصوص وارد می شه،طبیعتا" ویندوز مخصوص به خودش رو داره و یه سری برنامه های مخصوص به خودش،اما سایر برنامه های پی سی های معمولی هم روش نصب هست،حالا با این تفاسیر لپ تاپهایی هستند که تبلت هم هستند،یعنی علاوه بر لپ تاپ بودن با چرخش صفحه نمایش به صورت تبلت در مبان،اینم چند تا نمونه:
2my0kz5.jpg

2zswha0.jpg

2roq6wm.jpg

Mohsen.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یعنی سئوالم اینقدر خنگ به نظر اومد ؟ اما مرسی واسه پاسخت.راستی اسم اون فیلمه چی بود :D

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
یعنی سئوالم اینقدر خنگ به نظر اومد ؟ اما مرسی واسه پاسخت.راستی اسم اون فیلمه چی بود :D
سلام
چطور مگه؟پس احتمالا" بنده متوجه منظوتون نشدم:wacko: شما دقیقا" دنبال چی هستید؟:blink:آخه از اون و می گید wacom و از این و می گید تبلت پی سی چی هست؟

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
تحقیقاتی که من در مورد تبلت انحام دادم ،این چهار تا مدل رو مناسب تر دیدم . ملاک های من بزرگی صفحه نمایش و گرافیک با قابلیت اجرای ویستا و داشتن پردازنده core 2 duo و سرعت هارد 7200 دور بود
به ترتیب اولیت :

Gateway M285

471gcon310.jpg

Toshiba Satellite R25

B000G7X4GE.01._AA280_SCLZZZZZZZ_V60932350_.jpg

Toshiba Tecra M7

m7%20inside1.JPG

ASUS R1F

1765.jpg

asus R1F رو به این خاطر در مقام آخر قرار دادم که صفحه نمایش 13.3" داشت .
toshiba satellite R25 رو تا اونجایی که من میدونم توی ایران هست . بقیه رو نمیدونم :hmm:

Last edited:

عادل

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
از زحمات شما تشکر می کنم. امیدوارم ادامه بدهید. من به علت اینکه واقعا سرم شلوغه متاسفانه نمی توانم کمکتان کنم.

امیدوارم ادامه دهید.:happy:

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
بچه ها قيمت ها رو بزاريد اگر داريد:)

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
مجتبي جان اين قيمتها رو ميزاري برا من از دست اين لپ تاپ خسته شدم:blush:

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
مجتبي جان اين قيمتها رو ميزاري برا من از دست اين لپ تاپ خسته شدم:blush:
سلام فرانک عزیز
خوشحالم که اینجا می بینمت:happy: ،بسیار عالی است که تصمیم به خرید تبلت پی سی گرفتی،من همیشه به کسانی که می خوان لپ تاپ بگیرن،پیشنهاد می کنم که حتما" با توجه به نیازهاشون به لپ تاپهای تبلت نیز توجه کنند،اما یه نکته ضروری هست که بگم،لپ تاپهای تبلت با قیمت های بالاتری نسبت به لپ تاپهای هم رده ارائه می شن و ضمن از لحاظ مشخصات،معمولی هستن و نباید انتظار داشت مثلا" به عنوان یه دسکتاپ به کارهای حجیم گرافیکی پرداخت،
در مورد قیمتها هم فرانک جان من حدودا" یک سال پیش لپتاپم رو خریدم و از اون موقع دیگه سراغ تغییرات و قیمتها نرفتم،
دوستانی اینجا هستند که وارد تر به لپ تاپ هستند و قیمتهای روز رو هم دارن که انشاله میان و نظر می دن،
یه نکته بکم شاید گفتنش بد نباشه،دارم سعی می کنم که به نوشتن روی لپ تاپ(به صورت تبلت)عادت کنم تا اگر انشاله دوباره دانشجو شدم،دیگه سیستم دانشجویی پیپر لس رو اجرا کنم:lol:
موفق باشید.

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
در مورد قیمت بگم که حدودا 200 دلار به قیمت یه لپ تاپ با همین مشخصات برای یه تبلت اضافه کنید . البته باید انصاف بدید که این مبلغ هزینه امکانات اضافی رسام و fingerprint reader اون هست . به هر حال قیمت عادلانه هست و ارزشش رو جدا داره .

در مورد امکان تبلت با گرافیک اختصاصص من Gateway M285-E SB رو پیشنهاد می کنم با گرافیک مستقل ATI Mobility Radeon X1400 که جدا تحسین برانگیزه . البته شما میتونید اون رو با پیکربندی Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 950 خریداری کنید که کاملا برای اجرای aero ویستا مناسبه ;)

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
در مورد قیمت بگم که حدودا 200 دلار به قیمت یه لپ تاپ با همین مشخصات برای یه تبلت اضافه کنید . البته باید انصاف بدید که این مبلغ هزینه امکانات اضافی رسام و fingerprint reader اون هست . به هر حال قیمت عادلانه هست و ارزشش رو جدا داره .

در مورد امکان تبلت با گرافیک اختصاصص من Gateway M285-E SB رو پیشنهاد می کنم با گرافیک مستقل ATI Mobility Radeon X1400 که جدا تحسین برانگیزه . البته شما میتونید اون رو با پیکربندی Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 950 خریداری کنید که کاملا برای اجرای aero ویستا مناسبه ;)

البته من هنمیشه می گم که به ایسر هم توجه کنید:سه مدل جدیدی که ایسر برای تبلت پی سی هاش ارائه کرده رو اینجا ببینید،
البته شما می تونید یکی از این تبلتها رو با مشخصات دلخواهتون،مثلا" سی پی یو بالاتر و یا رم بالاتر انتخاب کنید،در توضیحات پایینترین مقدار رم و سی پی یو اشاره شده،ضمنا" هر سه قابلیت نصب ویستا رو هم دارن،:happy:

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
از مجتبي كه ديگه رفيقمونه جاي خود و همين طور من عزيز كلي تشگر ميكنم :)

چندتا سوال بچه ها

من 2 سال لپ تاپ دارم و واقعا بكي نكي راضيم :rolleyes:

من خفا كارام سنگين بيشتر تو خط بازي هستم (نگيد بچه هست ها)

بيشتر اوقات تا 30-34 ساعت لپ تاپم روشن (ببينيد چه كلي هست اين لپ تاپ من)

بسيار بي تو جه هستم در نگهداري لپ تاپ :p

حالا شما بگيد اين مدلهاي تبلت به كار من مياد يعني مثلا يه cpu غول داره ؟؟؟(مجتبي تو ديگه ميدوني چقدر حساسم تو سرعت:blush: )

بعدش از نظر گرافيگي ميزون هست ويه چيز بحال اونم اينكه ميشه تو بازي از اين تاچ اسگرينش استفاده كرد ؟؟؟(تو بازي war3)

باز ممنون

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
از مجتبي كه ديگه رفيقمونه جاي خود و همين طور من عزيز كلي تشگر ميكنم :)

چندتا سوال بچه ها

من 2 سال لپ تاپ دارم و واقعا بكي نكي راضيم :rolleyes:

من خفا كارام سنگين بيشتر تو خط بازي هستم (نگيد بچه هست ها)

بيشتر اوقات تا 30-34 ساعت لپ تاپم روشن (ببينيد چه كلي هست اين لپ تاپ من)

بسيار بي تو جه هستم در نگهداري لپ تاپ :p

حالا شما بگيد اين مدلهاي تبلت به كار من مياد يعني مثلا يه cpu غول داره ؟؟؟(مجتبي تو ديگه ميدوني چقدر حساسم تو سرعت:blush: )

بعدش از نظر گرافيگي ميزون هست ويه چيز بحال اونم اينكه ميشه تو بازي از اين تاچ اسگرينش استفاده كرد ؟؟؟(تو بازي war3)

باز ممنون
ما مخلصیم فرانک جان
خدمتت عرض کنم که من در جریان مدلهای جدید تبلت ها نیستم،البته سه کار جدید ایسر رو اینجا ببینید،
فرانک جان همونطور که عرض کردم از تبلت ها نباید انتظار یه لپ تاپ حرفه ای رو داشته باشید(که اگر هم وجود داشته باشه،قیمتش نجومیه)الان مثلا" سی پی یو تبلت من 1.2 گیگا (سنترینو) هست،دقیقآ در زمانی که لپ تاپهای معمولی سی پی یو های 1.6 به بالا داشتند و با مشخصات یکسان قیمت پایینتری نسبت به تبلت من داشتن،
شما باید این موضوع رو در نظر بگیرید که تبلت برای دانشجویان و مثلا" دانشجویان پزشکی و افرادی که احتیاج به نت برداری و یا طراحی در سطح معمولی هستند،به کار می رود؛انتظار کارهای حرفه ای را از تبلت ها همانند لپ تاپهای حرفه ای نباید داشت،
در مورد نگهداری تبلت ها هم باید کمی بیشتر از لپ تاپها مراقب بود،هم به خاطر تاپ اسکرین بودن و هم چرخش ال سی دی،
در مورد استفاده از تاچ اسکرین هم جواب مثبته،شما می تونید کلا" تاچ پد و کیبورد رو کنار بگذارید(عملا" وقتی ال سی دی روی کیبورد می خوابه دیگه نمی شه از کیبورد و تاچ پد استفاده کرد و استفاده از قلم کافیست،من که به جز تایپ در بقیه موارد با قلم کار می کنم،حتی در حالتی که ال سی دی رو ی کیبورد نیست،از تاچ پد هم اصلا" استفاده نمی کنم)
موفق باشید.

میترا خانم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میخواستم لپتاپ بخرم ولی اینا خیلی باحالن ها ! :)

میگم حالا با 1میلیون و پانصد چه مارکی بخرم خوبه ؟
واقعا 1000تا سوال پیش میاد که نمیشه همشون رو بپرسم :( حیف :(
اینقدر هم این لپتاپها متنوع هستن که نمیشه تصمیم گرفت کدوم رو بخرم

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
میخواستم لپتاپ بخرم ولی اینا خیلی باحالن ها ! :)

میگم حالا با 1میلیون و پانصد چه مارکی بخرم خوبه ؟
واقعا 1000تا سوال پیش میاد که نمیشه همشون رو بپرسم :( حیف :(
اینقدر هم این لپتاپها متنوع هستن که نمیشه تصمیم گرفت کدوم رو بخرم

تو فروم فقط فکر کنم مجتبی داره با مجتبی تماس بگیرید راهنماییتون میگنه:)

بالا