برگزیده های پرشین تولز

مشاوره فوتبال. لطفا تشریف بیارید

mashala

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
با سلام و عرض ادب.
بنده یک نوجوان 17 ساله عاشق فوتبال هستم فوتبال رو تقریبا از 14 سالگی شروع کردم (در اصل از 11 سالگی ولی از 14 سالگی جدی گرفتم) و در یک باشگاهی مشغول به تمرین هستم.
من پست هجومی دوست دارم بازی کنم (هافبک هجومی یا فوروارد یا...) و اینکه کلا از پست دفاعی خوشم نمیاد ولی مربیم میگه تو قد و قوارت به درد دفاع میخوره و همیشه در تمرین ها منو دفاع میزاره.
والا من نمیدونم اگر به قد و قواره ربط داره پس چرا لوکاکو مهاجمه؟ اگر اینجوری باشه پس لوکاکو باید مدافع باشه !!!
دریبل خوب میزنم پاس کاریمم خوبه. شوت هام هم خوبه ولی واقعا اگر توپ روی پام سوار بشه واقعا شوت خوبی میزنم. فرار خوبی هم دارم. پاس های بلند خوبی میدم. یعنی کلا ملاک یه مهاجم رو تقریبا دارم.
قدم 176 و وزنمم حدود 94 که دارم کم میکنم با هوازی و ****. استخوان بندی درشتی هم دارم.
درکل من توی دفاع هم خوب بازی میکنم ولی نه به خوبی ای که توی پست هجومی هستم.
به مربیمم میگم نمیخوام دفاع باشم بازم حرف خودشو میزنه و میگه نباید رو حرف مربی حرف بزنی و از اینجور داستانا.
خواستم نظر شما دوستان رو بپرسم. با این موارد آیا من به درد پست مهاجم میخورم؟ (اگر مشکل وزنه دارم کم میکنم)
و اینکه چطور با مربیم برخورد کنم؟ مرسی اگر راهنمایی کنید ممنووون

nino1

Registered User
لایک‌ها
87
سلام ببین اگه واقعا فکر می کنی در حد یه مهاجم هستی برو توش ولی همونطور که خودت میدونی باید وزنتو کمتر کنی چون نمی تونی فرار کنی و راحت گیر میوفتی...بعد سعی کن خودت رو با بقیه تیم ها هم مقایسه کنی نه فقط بچه ها خودتون

موفق باشی

mashala

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مرسی از نظرت . بله واقعا این حس رو دارم همونطور که گفتم وزنم رو دارم کم میکنم و این فرار خوب رو موقعی داشتم که وزنم 84 بود که تازه وزن نرمالی برای این قد نیست !!!
توی تاپیک دیگه هم گفتم بخواطر این ویروس و اینا نتونستم بدنسازیو برم و هوازی رو ادامه بدم بخواطر همین وزنم دوباره اومد بالا !!!
ولی با مربیم چطور رفتار کنم واقعا؟!!! دوستان دیگه اولین پست رو بخونن !!!

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
سلام
اول بزار روشنت کنم.شاید حرفمو الان درک نکنی ولی چند سال اینده متوجه میشی
اولا فوتبالیست شدن توی ایران خیلی سخته.یا باید استعداد خیلی خفنی باشی توی فوتبال یا خیلی خوش شانس یا یه بازیکن معمولی ولی با پارتی خوب!
دوما شما چجوری با 94کیلو وزن میتونی خوب فرار کنی؟ نمیشه که!شاید اونایی که دارن با شما تمرین میکنن سرعت ندارن شما خودتو پر سرعت میبینی من با 84 کیلو نمیتونم استارت بزنم
هرچی بری بالاتر فوتیال سختتر میشه.همین الان برگردم به 10سال پیش قطعا فوتبال و ادامه میدم
درمورد پست هرچی ذهنت میگه و علاقه داری و ادامه بده.ولی اون طرف هم مربی و یه چیزی میبینه که میگه.شاید بخاطر فیزیکت میگه دفاع
همونجوری که مهاحم خیلی ریز داریم مهاجم مثل لوکاکو داریم
توی دفاع هم همینه ولی کسی که دفاع وسط و هافبک دفایی میخواد بزنه باید قد نسبتا بلندی داشته باشه با فیزیک قوی تر

اگر بفکر فوتبالیست شدنی هدفتو مشخص کن و براش تلاش کن
شما الان تو سنی هستی که میتونی رشد داشته باشی
وزنت زیاده.قدت معمولیه ولی امکان قد کشیدن با تمرین درست رو داری
قد بلندتر اپشن حساب میشه برای یه فوتبالیست.پس برو دنبالش.برو دکتر ببینن جا داری باری افزایش قد
نیاز به باشگاه نیست توی این وضعیت
درست تغذیه کن
تمیرین های بدون وزنه خونه انجام بده.هوای ازاد برو بدو.از کم شرو کن نفست باز بشه تا روزی که بتونی حداقل روزی 10کیلومتر بدویی و برات راحت میشه استرت زدن.برات راحت میشه بقیه دارن نفس کم میارن تو هنوز استارت میزنی
اسم اون طرف مربی هستش و برخوردت مثل شاگرد باید باشه با مربی.فعلا بیا بیرون از این فکرا.وزنتو درست کن.تمرین و تمرین و تمرین و تمرین
بدن خوب.قدرت تصمیم گیری.شوت و پاس

سعی کن توی تمرین ها هم بهترین باشی
خیلیا از خوب بودنشون سر تمرین و جای دیگه کشف شدن و تیم خوب رفتن
خیلیا مثل محمد انصاری پرسپولیس با تست اومدن فوتبال بازی کردن و فینال اسیا رو هم تو زمین بودن

mashala

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام
اول بزار روشنت کنم.شاید حرفمو الان درک نکنی ولی چند سال اینده متوجه میشی
اولا فوتبالیست شدن توی ایران خیلی سخته.یا باید استعداد خیلی خفنی باشی توی فوتبال یا خیلی خوش شانس یا یه بازیکن معمولی ولی با پارتی خوب!
دوما شما چجوری با 94کیلو وزن میتونی خوب فرار کنی؟ نمیشه که!شاید اونایی که دارن با شما تمرین میکنن سرعت ندارن شما خودتو پر سرعت میبینی من با 84 کیلو نمیتونم استارت بزنم
هرچی بری بالاتر فوتیال سختتر میشه.همین الان برگردم به 10سال پیش قطعا فوتبال و ادامه میدم
درمورد پست هرچی ذهنت میگه و علاقه داری و ادامه بده.ولی اون طرف هم مربی و یه چیزی میبینه که میگه.شاید بخاطر فیزیکت میگه دفاع
همونجوری که مهاحم خیلی ریز داریم مهاجم مثل لوکاکو داریم
توی دفاع هم همینه ولی کسی که دفاع وسط و هافبک دفایی میخواد بزنه باید قد نسبتا بلندی داشته باشه با فیزیک قوی تر

اگر بفکر فوتبالیست شدنی هدفتو مشخص کن و براش تلاش کن
شما الان تو سنی هستی که میتونی رشد داشته باشی
وزنت زیاده.قدت معمولیه ولی امکان قد کشیدن با تمرین درست رو داری
قد بلندتر اپشن حساب میشه برای یه فوتبالیست.پس برو دنبالش.برو دکتر ببینن جا داری باری افزایش قد
نیاز به باشگاه نیست توی این وضعیت
درست تغذیه کن
تمیرین های بدون وزنه خونه انجام بده.هوای ازاد برو بدو.از کم شرو کن نفست باز بشه تا روزی که بتونی حداقل روزی 10کیلومتر بدویی و برات راحت میشه استرت زدن.برات راحت میشه بقیه دارن نفس کم میارن تو هنوز استارت میزنی
اسم اون طرف مربی هستش و برخوردت مثل شاگرد باید باشه با مربی.فعلا بیا بیرون از این فکرا.وزنتو درست کن.تمرین و تمرین و تمرین و تمرین
بدن خوب.قدرت تصمیم گیری.شوت و پاس

سعی کن توی تمرین ها هم بهترین باشی
خیلیا از خوب بودنشون سر تمرین و جای دیگه کشف شدن و تیم خوب رفتن
خیلیا مثل محمد انصاری پرسپولیس با تست اومدن فوتبال بازی کردن و فینال اسیا رو هم تو زمین بودن
مرسی برادر حرفات خیلی قشنگ بود. بله من عاشق فوتبالم.
ولی من دوست ندارم پست دفاعی بازی کنم. مربیم هم خیلی گیر میده. دقیقا سر این موضوع با مربیم کلنجار میرم.
به هر حال، هر آدمی دوست داره توی یه چیز خاصی پیشرفت کنه. نمیگم از دفاع بدم میاد. ولی چیزی نیست که اونجوری بخوام توش پیشرفت کنم.
در رابطه با قضیه ی وزن، من متنمو کامل نکردم. میخواستم بگم من با توجه به وزنی که دارم، واقعا سرعت بالایی دارم و مربیم هم اینو گفته. منظورم اینه که اگر وزنم بیاد پایین دیگه چی میشه !!!
وزنمو دارم با کمک دوویدن پایین میارم البته میخوام برگردم بدنسازی و هوازی رو ادامه بدم. دوباره وزنم بیاد پایین و حتی بهتر از قبل.
و اینکه با کسایی که تمرین میکنم سرعت کمی ندارن. بنده نسبت به وزنم کمی تند استارت میزنم. بعضی مواقع موفق نمیشم. ولی این سرعته خیلی عجیبه. و واقعا برای خودمم عجیبه و برام "انگیزه ای شده که وزنمو بیارم پایین"
یک سوال داشتم. روزی چند دقیقه هوازی برای من اوکیه؟ مشکلی با تایمش ندارم.
و اینکه قراره بدنسازی رو هرروز بجز جمعه ها و فوتبال رو طبق خود باشگاه 3 جلسه در هفته برم.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
تو این سن وزنت برای اینکه بتونی توی رده های پایه بازی کنی و رقابت کن باید نزدیک 60 کیلو باشه! مدافع بخوای باشی 65 هم قابل قبوله ولی مهاجم 60 کیلو نیازه چون تقریبا 20% دوندگی بیشتر نیاز داری به نسبت دفاع! 94 کیلو اونم تو سن پایه شبیه شوخیه برای قد 176!

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
مرسی برادر حرفات خیلی قشنگ بود. بله من عاشق فوتبالم.
ولی من دوست ندارم پست دفاعی بازی کنم. مربیم هم خیلی گیر میده. دقیقا سر این موضوع با مربیم کلنجار میرم.
به هر حال، هر آدمی دوست داره توی یه چیز خاصی پیشرفت کنه. نمیگم از دفاع بدم میاد. ولی چیزی نیست که اونجوری بخوام توش پیشرفت کنم.
در رابطه با قضیه ی وزن، من متنمو کامل نکردم. میخواستم بگم من با توجه به وزنی که دارم، واقعا سرعت بالایی دارم و مربیم هم اینو گفته. منظورم اینه که اگر وزنم بیاد پایین دیگه چی میشه !!!
وزنمو دارم با کمک دوویدن پایین میارم البته میخوام برگردم بدنسازی و هوازی رو ادامه بدم. دوباره وزنم بیاد پایین و حتی بهتر از قبل.
و اینکه با کسایی که تمرین میکنم سرعت کمی ندارن. بنده نسبت به وزنم کمی تند استارت میزنم. بعضی مواقع موفق نمیشم. ولی این سرعته خیلی عجیبه. و واقعا برای خودمم عجیبه و برام "انگیزه ای شده که وزنمو بیارم پایین"
یک سوال داشتم. روزی چند دقیقه هوازی برای من اوکیه؟ مشکلی با تایمش ندارم.
و اینکه قراره بدنسازی رو هرروز بجز جمعه ها و فوتبال رو طبق خود باشگاه 3 جلسه در هفته برم.
اونو مربی معلوم میکنه

mashala

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دوستان امروز یه اتفاقی پیش اومد و شرایطش جور شد که امروز برگردم باشگاه بدنسازی.
ولی یه موضوعی مونده که اونو الان عرض میکنم.
بنده برای اینکه وزنمو بیارم پایین برنامه غذایی از مربی بدنسازی ام گرفتم.
بهم گفت اگر رعایت کنی و خوب ورزش کنی کمتر از 4 ماه وزنت به حد نرمال میرسه و گفت تقریبا به 74 و اینا.
ولی چند تا سوال ذهن منو درگیر کرده.
شنیده بودم که کار کردن توی رشته بدنسازی یا همون پرورش اندام، یه جورایی ضد فوتبال هست !!!
یعنی شنیدم که بدنسازی سرعت رو پایین میاره و کند میکنه به خواطر حجم عضله ای که بدن تولید میکنه !!!
ولی شنیدم که تمرین پا و هرچیزی که به پا مربوط بشه نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم خوب هست برای فوتبال. ولی تمرین های دیگه توی باشگاه بدنسازی، باعث افت سرعت و کند شدن فرد میشه !!!
خواستم بدونم آیا واقعا بدنسازی آدمو کند میکنه؟ یا کلا برای فوتبال بد هست؟!
و اینکه قراره هرروز بجز جمعه ها بدنسازی کار کنم و فوتبال رو طبق خود باشگاه، در هر هفته 3 جلسه برم.

بالا