برگزیده های پرشین تولز

مشاوره و نظر خواهی درباره توسعه یک کسب و کار آنلاین

BehroozAhmadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
سلام و عرض ادب خدمت کاربران محترم پرشین تولز .
از شما عزیزان تقاضا دارم نظرات ، پیشنهادات و تجربیات خودتون رو در رابطه با توسعه یک کسب و کار آنلاین با من در میون بزارید .
من تقریبا مدت 1 سال وبسایت لیان آنلاین به آدرس www.LianOnline.ir رو با وردپرس و افزونه ووکامرس راه اندازی کردم
و در این مدت تجربه خوبی از وبلاگ نویسی ، اجاره جایگاه های تبلیغاتی و فروش محصولات دانلودی داشتم .
حالا می خوام کار رو اصولی تر توسعه بدم .
در گام اول در حال پیاده سازی یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی بر پایه PHP و فریم ورک Laravel هستم .
بعد از آماده شدن سیستم می خوام تمرکزم رو روی سه بخش قرار بدم که شامل :
1. وبلاگ خبری با تمرکز روی اخبار استان بوشهر (با توجه به نام دامنه لیان آنلاین که اسم قدیم شهر بوشهر هست و خودم که در بوشهر ساکن هستم .)
2. فروشگاه محصولات دانلودی که بیشتر شامل مقاله های آموزشی و پروژه های دانشجویی هست مشابه سیستم فایل سل و فورکیا .
3. بخش بازاریابی برای محصولات فروشگاه .

از شما دوستان چند سوال دارم که می خوام منو راهنمایی کنید و تجربیات و پیشنهاداتتون رو بفرمایید :

1. آیا نام دامنه "لیان آنلاین" مناسب هست ؟
واژه "لیان" نام باستانی بندر بوشهر هست و می خوام نشون بدوم که این سایت برخواسته از این شهر هست .
از طرفی معنی این واژه "درخشنده و تابان" هست .
ممکنه در آینده بخوام وبلاگ رو توسعه بدم و از مرز استان بوشهر خارج کنم و اخبار کل کشور رو پوشش بدم
و وارد حوزه های کاری دیگه مثل سرگرمی و تکنولوژی هم بشم و درکنار این موضوع فعالیت های تجاری و فروشگاهی سایت هم هست .
به نظرتون میشه این دامنه رو برای این فعالیت ها برند کرد ؟

2. نظرتون در رابطه با وبلاگ خبری چیه ؟ اگر به صورت حرفه ای وارد شد و زمان و هزینه گذاشت می تونه بازده مالی داشته باشه ؟

3. نظرتون در رابطه با فروشگاه محصولات دانلودی چیه ؟ آیا با وجود رقبای فعلی ، میشه به جایگاه مطلوبی رسید ؟

4. نظرتون در رابطه با سیستم بازاریابی چیه ؟ آیا بازاریاب هایی که معمولا مبتدی یا، اسپمر هستن
و تبلیغات غیر اصولی در سطح اینترنت انجام می دن می تونن بازده فروشگاه رو افزایش بدن .
اصلا با وجود رقبایی مثل فایل سل و فورکیا که تقریبا در جمع 500 سایت پربازدید ایران هستند ، سیستم من می تونه بازاریاب جذب کنه ؟

5. نیروی انسانی که برای کار روی سایت در نظر گرفتم 5 نفره ، خودم و دوستانم که مدت هاست وبلاگ نویسی و بازاریابی آنلاین می کنیم .
آیا این تعداد نیروی کار و روزی حداقل 25 ساعت کار ، یعنی نفری 5 ساعت کار روزانه برای توسعه سایتی با امکانات بالا کافیه ؟

6. در آخر از دوستانی که از وضعیت مخارج ، گردش مالی و درآمد خالص سیستم های مشابه اطلاع دارن ممنون می شم اطلاعات ارزشمند خودشون رو میون بزارند .

ممنون از وقتی که می زارید و بنده رو راهنمایی می کنید .

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
سلام
وبلاگ خبری و سایت فروش فایل دوتا حوزه جدا هستند.
یا وبلاگ خبری بزن یا فروش فایل
نظر من وبلاگ خبری هست اینطور که شما میگی لیان نام شهر بوشهر بوده
----
پس اول کار خودتو مشخص کن.یا فروش فایل یا وبلاگ خبری

کار شما مثل این هست که سایت دانلود اندروید بزنی با سایت پرسش و پاسخ احکام دین.. باهم نمیخوره این دو مورد

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,718
دامین جدید بزن

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
سایت جهبانی مخصوص بوشهری ها بزن

majid-jan

Registered User
لایک‌ها
112
سلام و عرض ادب خدمت کاربران محترم پرشین تولز .
از شما عزیزان تقاضا دارم نظرات ، پیشنهادات و تجربیات خودتون رو در رابطه با توسعه یک کسب و کار آنلاین با من در میون بزارید .
من تقریبا مدت 1 سال وبسایت لیان آنلاین به آدرس www.LianOnline.ir رو با وردپرس و افزونه ووکامرس راه اندازی کردم
و در این مدت تجربه خوبی از وبلاگ نویسی ، اجاره جایگاه های تبلیغاتی و فروش محصولات دانلودی داشتم .
حالا می خوام کار رو اصولی تر توسعه بدم .
در گام اول در حال پیاده سازی یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی بر پایه PHP و فریم ورک Laravel هستم .
بعد از آماده شدن سیستم می خوام تمرکزم رو روی سه بخش قرار بدم که شامل :
1. وبلاگ خبری با تمرکز روی اخبار استان بوشهر (با توجه به نام دامنه لیان آنلاین که اسم قدیم شهر بوشهر هست و خودم که در بوشهر ساکن هستم .)
2. فروشگاه محصولات دانلودی که بیشتر شامل مقاله های آموزشی و پروژه های دانشجویی هست مشابه سیستم فایل سل و فورکیا .
3. بخش بازاریابی برای محصولات فروشگاه .

از شما دوستان چند سوال دارم که می خوام منو راهنمایی کنید و تجربیات و پیشنهاداتتون رو بفرمایید :

1. آیا نام دامنه "لیان آنلاین" مناسب هست ؟
واژه "لیان" نام باستانی بندر بوشهر هست و می خوام نشون بدوم که این سایت برخواسته از این شهر هست .
از طرفی معنی این واژه "درخشنده و تابان" هست .
ممکنه در آینده بخوام وبلاگ رو توسعه بدم و از مرز استان بوشهر خارج کنم و اخبار کل کشور رو پوشش بدم
و وارد حوزه های کاری دیگه مثل سرگرمی و تکنولوژی هم بشم و درکنار این موضوع فعالیت های تجاری و فروشگاهی سایت هم هست .
به نظرتون میشه این دامنه رو برای این فعالیت ها برند کرد ؟

2. نظرتون در رابطه با وبلاگ خبری چیه ؟ اگر به صورت حرفه ای وارد شد و زمان و هزینه گذاشت می تونه بازده مالی داشته باشه ؟

3. نظرتون در رابطه با فروشگاه محصولات دانلودی چیه ؟ آیا با وجود رقبای فعلی ، میشه به جایگاه مطلوبی رسید ؟

4. نظرتون در رابطه با سیستم بازاریابی چیه ؟ آیا بازاریاب هایی که معمولا مبتدی یا، اسپمر هستن
و تبلیغات غیر اصولی در سطح اینترنت انجام می دن می تونن بازده فروشگاه رو افزایش بدن .
اصلا با وجود رقبایی مثل فایل سل و فورکیا که تقریبا در جمع 500 سایت پربازدید ایران هستند ، سیستم من می تونه بازاریاب جذب کنه ؟

5. نیروی انسانی که برای کار روی سایت در نظر گرفتم 5 نفره ، خودم و دوستانم که مدت هاست وبلاگ نویسی و بازاریابی آنلاین می کنیم .
آیا این تعداد نیروی کار و روزی حداقل 25 ساعت کار ، یعنی نفری 5 ساعت کار روزانه برای توسعه سایتی با امکانات بالا کافیه ؟

6. در آخر از دوستانی که از وضعیت مخارج ، گردش مالی و درآمد خالص سیستم های مشابه اطلاع دارن ممنون می شم اطلاعات ارزشمند خودشون رو میون بزارند .

ممنون از وقتی که می زارید و بنده رو راهنمایی می کنید .
سلام
1) آره دامین مناسبی هست
2) بستگی به خیلی چیزا داره
3) اگه منابع قوی و رقابت پذیری داشته باشید میتونه بازدهی داشته باشه ولی اینم در نظر داشته باشید ما ایرانی ها تا مجبور نباشیم از خرید این اقلام صرفه نظر میکنیم.
4) روش حساب نکنید
5) بیشتر تمرکزم برای این پست همین مورد 5 بود که میخواستم بهتون یک پیشنهاد بدم،
به امید اینکه 5 نفر بخواهید صرفا نیروی انسانی و همچنین مقداری سرمایه تون رو بزارید روی این پروژه که بازدهی داشته باشه با احتیاط اقدام کنید چون با توجه به وقت و سرمایه ایی که میزارید گروه انتظار بازدهی زود به هنگامی از پروژه خواهد داشت که معمولا تو این مواقع به موفقیت چشم گیری تو زمان کم و انتظاری که گروه از تعریف بازدهی داره نمیرسه و بهترین اقدام اینه شما با توجه به تعداد نیرویی که دارید به عنوان یک شغل دوم یا سوم و حتی یک تفریح بهش تمرکز داشته باشید و هرکسی به دنبال شغل مناسب تری برای خود باشن,
چون پارامترهای مهمتری مثل زمان هستن که خیلی با اهمیت تر از نیروی انسانی و سرمایه ایی که میزارید برای کارتون تاثیر گذارتره دقیقا مثل این میمونه شما یک گل بکارید و چند نفری بالا سرش منتظر شید رشد کنه و به گل دهی برسه.

بالا