برگزیده های پرشین تولز

مشاور برای خرید دوربین با کیفیت با قابلیت حمل آسان

ashena2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با عرض سلام خدمت همه دوستان و اساتید عزیز
بنده می خوام که یه دوربین با کیفیت بالا هم برای عکس و هم برای فیلم برداری بخرم که کیفیتی حداقل به اندازه d5300 نیکون به من من تحویل بده و البته قابلیت حمل آن هم راحت باشه و در صورت امکان بشه اون را در جیب کت و یا شلوار جا داد.
برابر بررسی که انجام دادم دوربین های DSLR برای جا گرفتن در جیب بزرگ هستند ولی نمیشه از کیفیتشون گذشت به همین دلیل به دوربین های بدون آینه روی آوردم.
خودم به دوربین های زیر رسیدم اما نمیدونم بهترین انتخاب همین ها هستند (بر اساس اولویت هایی که گفتم) یا نه؟!
EOS M100
EOS M50
OM-D E-M10
با توجه به اینکه من خودم با دوربین های D3200، D5300، 70D و چند DSLR دیگر کارکردم (ولی تا حالا دوربین های بدون آینه که در بالا گفتم را از نزدیک ندیدم که کیفیت و اندازشون را بدونم) ، دیگه نمیتونم دوربینی با کیفیت پایین تر را قبول کنم. ایا دوربین های بدون آینه فوق همون کیفیت DSLR را به من میدن؟
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید که بهترین انتخاب برای من کدوم یکی از این دوربین ها هستند

با تشکر فراوان از همه اساتید

ashena2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.
با گذشت چند روز هنوز جوابی از پرشین تولز دریافت نکردم و. این اولین باره که جواب سوال اینقدر طول کشیده. آیا سوالم اشتباه هست؟ یا اینکه نمیشه به طور دقیق به این سوال جواب داد؟
با تشکر

Masoomiyat

Registered User
لایک‌ها
57
من خودم کانن 80D دارم بخاطر وزن و سنگینی یه دوربین دم دستی میخاستم یه M100 هم خریدم
در کل دوربینای خوبی هستن این سری های بدون آیینه از لحاظ کیفیت عکس یک لول با تفاوت نامحسوس (بیشتر در شب و محیط های تاریک) نسبت به 80D پایینتر هست.
مورد بعد جنس بدنه هست که خوب نسبت به یه DSLR بسیار پایینتر و پلاستیکی هست. حداقل در مورد M100 که من دارم
یه چیز دیگه اینکه بخاطر نوع مانت لنز دستتون توی لنز باز نیست مگه اینکه مثل خودم از یه تبدیل لنز استفاده کنید که بتونید اون محدودیت لنز رو پوشش بده.
من خودم از خریدم راضی هستم ولی متاسفانه موقع خرید کمی دستم تنگ بود وگرنه حداقل یه M6 رو میگرفتم و الانم میخام اینو بفروشیم یه M50 بگیرم یا اینکه M6 Mark II بیاد.

elahetaheri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
دوربین های بدون آینه سونی تو بازار الان بی رغیب هستند چیزی غیر از سونی پیشنهاد نمیکنم
فوجی هم خوبی بعد از سونی

بالا