برگزیده های پرشین تولز

مشكلي با فايل هاي سيستمي ويندوز

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
سلام خدمت دوستان
درايو c من 10 گيگا بايت است و تنها هم يك ويندور ايكس پي روي سيستم ميريزم . مدام به من پيغام ميده كه حجم درايوت براي كار ويندوز كم است . من در مسير اصلي دو فايل سيستمي پيدا كردم با نامهاي pagefile.sys و hiberfil.sys كه حجم هر كدام از اين فايل ها بيشتر از 2 گيگابايت است و روي هم نزديك به 5 گيگا بايت از هارد را به خود اختصاص داده اند . اطلاعات درايوهاي ديگرم هم زياد هستند و هم مهم نمي توانم fdisk كنم و دوباره پارتيشن بندي نمايم . اگر كسي از دوستان اطلاعاتي براي حل اين مشكل دارد ممنون ميشوم .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
در صورتيكه در سيستم شركت حجم فايل pagefile.sys در حدود 300 مگا بايت بيشتر نيست و اصلا فايلي به نام hiberfil.sys در مسير اصلي درايو وجود ندارد .

اگر از دوستان راهنمايي بفرمايند ممنون ميشوم .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
هيچ كس نسيت اينجا جواب منو بده
ايا اين 2 فايل از دسته فايل هاي سيستمي هستند كه بشه پاكشون كرد و سيستم دوباره خودش بسازه ؟؟؟؟؟

aka

Registered User
لایک‌ها
0
شما باید میر پیج فایلاتو عوض کنی ! این همون فایل Pagefile.sys هست ! برای اینکار روی مای کامپیوتر کلیک راست و Advance بعد performance و بعد هم یه درایو دیگه رو براش در نظر بگیر !
برای فایل هیبرنیت هم کافیه این خاصیت رو اگه نیاز نداری غیر فعال کنی !
در آخر اگه بازم مشکل داشتی از نرم افزار مجیک پارتیشن برای تغییر سایز پارتیشن هات استفاده کن !

Pac_ginobat

Registered User
لایک‌ها
10
به نقل از aka :
شما باید میر پیج فایلاتو عوض کنی ! این همون فایل Pagefile.sys هست ! برای اینکار روی مای کامپیوتر کلیک راست و Advance بعد performance و بعد هم یه درایو دیگه رو براش در نظر بگیر !
برای فایل هیبرنیت هم کافیه این خاصیت رو اگه نیاز نداری غیر فعال کنی !
در آخر اگه بازم مشکل داشتی از نرم افزار مجیک پارتیشن برای تغییر سایز پارتیشن هات استفاده کن !
hiberfil.sys
فایل مربوط به هیبرنیت کردن کامپوتر هست!
همون کاری که ویندوز زوود خاموشو روشن میشه!
شما میتونی اونو غیر فعال کنی

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
ممنون از شما دوستان عزيز
الان در شركت هستم . شب حتما چك ميكنم . اميدوارم كه مشكل حل بشه .
پايدار باشيد .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
دوست عزيز
در system properties و در منوي advanced روي منوي performance كه ميرم يك منوي settings داره كه داخل اون هم وقتي وارد ميشم باز هم يك advanced داره كه در پايين صفحه يك بخشي داره به نام Virtual memory كه يك حجمي هم براي اون نوشته و گزينه change داره .
يكي از اين گزينه ها no paping file است . حالا سوال اين است اگر اين گزينه را فعال كنم چه اتفاقي مي افتد ؟؟؟ آيا در عملكرد سيستم خللي پيش مي آيد ؟؟؟؟؟
ممنون از راهنمايي شما

بالا