برگزیده های پرشین تولز

مشكل با حرف ك در جستجوي ديتابيس

hpxyz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشكل با حرف ك فارسي و عربي
سلام دوستان
من يه برنامه دارم كه ديتا بيسش اكسس هست و با دلفي نوشتم اين برنامه بايد تو شبكه كار كنه.
مشكل من با حرف ك موجود در فيلدهاي فرم هستش . من تو جستجوي مثلا موضوع وقتي كلمه اي كه شامل حرف ك هست را ميخام هيچي برام نمياره ولي اگر ك را از اون حذف كنم و بقيه حرفهاش را بزنم پيدا ميكنه. از توي ايننرنت يه چيزهايي پيدا كردم و امتحان كردم ولي مشكل حل نشد:
فونت اديت توي فرم ثبت نام و فرم جستجو هر دو فونت تاهما هست و در هر دو حالت ك را عربي مينويسه (با همزه) روي دستگاه خودم هم جواب ميده ولي مشكل به اجراي تو شبكه بر ميگرده كه كلمه شامل حرف ك را پيدا نميكنه . ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنيد.

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
خوب این مشکل معمولا زمانی ایجاد میشه که حرف ک شما بصورت یونیکد شده در دیتا بیس ذخیره نشده باشه و بصورت ک معمولی ذخیره شده باشد. برای حل این مشکل شما میتوانید از یک الگوریتمی استفاده کنید که کد حرف رو استخراج کنه ( یعنی کد حروفی رو که توی ریکرد ست هست رو در بیارید ) و سپس هنگام سرچ در صورت وجود حرف ک این حرف رو با کد ذخیره شده در دیتا بیس جانسین کنه

امیدوارم کمک کنه

hpxyz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنماييتون. ميشه يه خورده واضح تر بگيد من با دلفي كار كردم اين الگوريتم را ميشه يه جايي معرفي كنيد بردارم يا يه را حل ساده تر بگيد؟؟

در ضمن كد مربوط به ك در عربي آلت به اضافه 0223 هست در مورد ك فارسي كدش چيه ؟؟؟؟

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
ببخشید که من میپرم وسط ، ما توی برنامه نویسی وب بیس ، همین مشکل رو با فارسی داریم ، برای حلش باید حروفی مثل ک و با ی رو به یک صورت توی دیتا بیس ذخیره کنی و به همون صورتم ازش بخوای ، توی دات نت با replase میتونیم حروف یا عبارات یک متن رو عوض کنیم ، من دلفی بلد نیستم ولی احتمالا اونجام یه همچین چیزایی باید باشه ;)

hpxyz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از جوابتون
ولي من تو ديتا بيس با فرمت عربي ذخيره ميكنم نميدونم چرا تو جستجو پيداش نميكنه؟؟؟؟؟؟
راستي كدمربوط به حرف ك تو فارسي و عربي چيه؟؟؟؟؟
با چه دستوري تو دلفي ميشه اين جايگزيني را انجام داد به طوري كه مثلا هرچه حرف ك تو ديتا بيس وارد ميشه به صورت عربي ذخيره بشه؟؟؟؟

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
والا چون کد پیجم فارسی کد ک رو دارم 1705 اما برای عربی فکر کنم 1603 باشه
اما در مورد جایگزینی بهترتوی قسمت دلفی کارا بپرسین

hpxyz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هيچ دلفي كاري اينجا نيست ؟ يه دلفي كار لطف كنه و مشكل جستجوي من را با حرف ك حل كنه

بالا