برگزیده های پرشین تولز

مشكل خواندن اطلاعات فارسي از SQL با ASP

b_hosseini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان
اين سوال شايد تكراري باشد ولي من همه راهنماييهاي شما را انجام دادم ولي هنوز موقع نمايش اطلاعات از SQL مشكل دارم و حروف را بصورت ؟؟؟؟؟؟ نمايش ميدهد. از دستور
<%session.CodePage="65001"%> هم استفاده كردم ولي مشكل حل نشد. البته از این
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1256">
استفاده میکنم چون در صفحات دیگر از این روش استفاده کرده ام. آیا راه حلی برای این مشکل وجود دارد؟ لطفا مرا راهنمایی کنید.
متشکرم

Laali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
چند تا چيز را بايد چك كني
اول اينكه از تايپ varchar استفاده مي كني يا nvarchar
دوم اينكه collation ديتا بيست چيه

اگه collation را arabic cs بگيري فكر كنم مشكلت حل شود.
ضمنا بهتره بري سراغ يونيكد چون فرمت 1256 منقرض شده

اگه باز هم نتونستي زياد نگران نباش چون چند تا چيز ديگه هم هست كه ممكنه باعث ؟؟؟؟؟؟ بشه
موفق باشي

b_hosseini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Laali :
سلام
چند تا چيز را بايد چك كني
اول اينكه از تايپ varchar استفاده مي كني يا nvarchar
دوم اينكه collation ديتا بيست چيه

اگه collation را arabic cs بگيري فكر كنم مشكلت حل شود.
ضمنا بهتره بري سراغ يونيكد چون فرمت 1256 منقرض شده

اگه باز هم نتونستي زياد نگران نباش چون چند تا چيز ديگه هم هست كه ممكنه باعث ؟؟؟؟؟؟ بشه
موفق باشي

از جواب شما متشكرم. اول اينكه نوع فيلدها nvarchar ميباشد و در خود SQL Server اطلاعات را درست نشان ميدهد. بعد از اينكه نوع فيلدها را به varchar تغيير دادم در خود SQL هم اطلاعات را بصورت ؟؟؟؟؟؟ نشان ميداد. لطفا راهنمايي كنيد كه collation مربور به SQL است يا ASP. ضمن اينكه برنامه اي با VB نوشته شده كه اطلاعات را وارد SQL ميكند و براي رويت آن و يا گزارش از ASP استفاده ميكنيم. مسئله unicode را در اينحالت چگونه حل كنم چون Data اي زيادي وجود دارد. آيا مبدلي وجود دارد كه فقط براي نمايش آنرا به unicode تبديل كند.

بازهم از راهنمايي شما تشكر ميكنم.

mahdi3466

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من از این دستور استفاده می کنم و هیچ مشکلی هم ندارم , از win95 تا win2003

کد:
<%@LANGUAGE="VBSCRIPT" CODEPAGE="1256"%>

daruosh121

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از جواب شما متشكرم. اول اينكه نوع فيلدها nvarchar ميباشد و در خود SQL Server اطلاعات را درست نشان ميدهد. بعد از اينكه نوع فيلدها را به varchar تغيير دادم در خود SQL هم اطلاعات را بصورت ؟؟؟؟؟؟ نشان ميداد. لطفا راهنمايي كنيد كه collation مربور به SQL است يا ASP. ضمن اينكه برنامه اي با VB نوشته شده كه اطلاعات را وارد SQL ميكند و براي رويت آن و يا گزارش از ASP استفاده ميكنيم. مسئله unicode را در اينحالت چگونه حل كنم چون Data اي زيادي وجود دارد. آيا مبدلي وجود دارد كه فقط براي نمايش آنرا به unicode تبديل كند.

منم همین مشکل رو دارم.نوع فیلد هام nvarchare.فقط بهم بگین چطوری می تونم collation رو به Arabic تغییر بدم
مرسی

daruosh121

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

منم همین مشکل رو دارم.نوع فیلد هام nvarchare.فقط بهم بگین چطوری می تونم collation رو به Arabic تغییر بدم
مرسی

بالا