برگزیده های پرشین تولز

مشكل در فرمت و پارتيشن بندي

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام دوستان
من يه هارد با مشخصات زير دارم:
Western Digital
Model: WD800BB-00KA0
DCM: DSBHCAJAA
Drive Parameters: LBA 156301488
Capacity: 80 GB
مشكل اين هارد اينه كه زمانيكه ميخوام فرمت كنم فقط 10 گيگ رو نشون ميده و وقتي داخل بايوس چك مي كنم همان 80 گيگ رو نشون ميده.
× توجه براي فرمت كردن اين هارد من از ديسكت استارت آپ 98 استفاده ميكنم.
به نظر شما مشكل از چيه؟
چه كار بايد كرد؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نظرم بهتره يك بار هم با ابزار پارتشين بندي لينوكس و يا ديسكت Bootable پارتيشن مجيك كار كني ببيني اوضاع آنجا چه طوريه.
(اونجا هم 10 گيگه يا نه؟)

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
منظورتون اينه كه اين هارد رو به صورت Slave روي كامپيوتر خودم نصب كنم و سپس با پارتيشن مجيك اونجا پارتيشن بندي كنم؟
سوال اينجاست كه چرا اين مشكل به وجود آمده؟ اين اولين باري هستش كه براي من اين مشكل پيش اومده

Shahab3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببين دوست عزيز بعضي از هاردديسك هاي جديد يك ويژگي جديد بر روي جامپرها دارند كه فقط 10 گيگ اجازه مصرف

مي دهد جامپرهارا چك كن تا روي Primry master ست شده باشد. اگر جامپرها درست نصب شده بود كار پارتيشن

بندي را با خود CD ويندوز انجام بده يعني با CD بوت شو و از Text mod ويندوز استفاده كن اميدوارم مشكلت حل

شود.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
همانطوري كه محمدعزيز گفتند هارد رو بوسيله Partition Magic پارتيشن بندي كردم اما وقتي كه ميخوام ويندوز اكس پي رو نصب كنم در مرحله نصب اين پيغام رو بهم ميده:
Setup did not find any hard disk drives installed in your computer. make sure any hard disk drive are powered on and properly connected to your computer and that any disk related hardware configuration is correct this may involve running a manufacture supplied diagnostic or setup program.
setup cannot continue. to quite setup press F3
به نظر شما مشكل از چه ميتونه باشه؟ راه حلش چيه؟
آيا بايد از روي سايتش نرم افزاري دانلود كنم؟ با يك پاورمكس ميشه مشكل رو حل كرد؟

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
براي مشكل اول كه چرا زمان پارتيشن بندي فقط 10 گيگ رو نشون ميده به سوال پرسيده شده در سايتش توجه كنيد:
Problem:
The FDISK utility and the Format command do not recognize the full capacity of drives larger than 64GB in Windows 98/98SE

Cause:
This is an operating system limitation and not a drive issue. Microsoft Windows 98/98SE have a limitation which prevents them from correctly displaying the capacity of drives larger than 64GB. This limitation does not result in data loss. The partitioning utility FDISK and the Windows formatting utility will incorrectly show the capacity of the drive minus 64GB. For example, if the drive is 80GB (74GB binary), the capacity is shown as 16GB (10GB binary).
More Information

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
يه با يكي از دوستام لنگه ي همين هارد رو برام اورد كه پارتيشن بندي كنم(خودش نتونسته بود) من هم با كلي دبدبه و كبكبه گرفتم تا درست كنم كه به همين مشكل برخوردم به دوستم گفتم كه هاردت خرابه!!!! ببر گارانتي!!!!
اون بيچاره هم برد گارانتي اوجا خيلي راحت براش پارتيشن بندي كردن وقتي پرسيدم ازش چه جوري گفتم كه با fdisk نکردن البته اون چون چیزی بلد نبدو گفت با fdisk جدید کردن!
به نظرم بهتره زنگ بزنی شرکتش بپرسی بهتره

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از faridbahal :
يه با يكي از دوستام لنگه ي همين هارد رو برام اورد كه پارتيشن بندي كنم(خودش نتونسته بود) من هم با كلي دبدبه و كبكبه گرفتم تا درست كنم كه به همين مشكل برخوردم به دوستم گفتم كه هاردت خرابه!!!! ببر گارانتي!!!!
اون بيچاره هم برد گارانتي اوجا خيلي راحت براش پارتيشن بندي كردن وقتي پرسيدم ازش چه جوري گفتم كه با fdisk نکردن البته اون چون چیزی بلد نبدو گفت با fdisk جدید کردن!
به نظرم بهتره زنگ بزنی شرکتش بپرسی بهتره
نه عزيزم لازم به شركت نيست
من خيلي سمجتر از اين حرفها هستم كه به سادگي ولش كنم
الان هم اين پست رو دارم ميزنم هارد و هم پارتيشن بندي و فرمت كردم و ويندوز هم روش نصب كردم.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از faridbahal :
بابا دمت گرم!
به ما هم ميگي چيكارش كردي؟ اخه من جلوي اون دوستم خيلي ضايع شدم!!:lol:
خيلي ساده جامپرش رو برداشتم و بدون جامپر كارم راه افتاد. :)
هميشه يادت باشه آخرين راه بردن به شركت (براي گارانتي) هستش. :)

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خدا را شكر كه مشكلتان حل شد.
البته وقتي كه شما گفتيد ارور نصب ميده مي خواستم بگم ممكنه اشكال از RAID باشه اما قبل از گفتنم مشكل حل شد!!!!
آخه من روي كامپيوترم ويندوز XP نصب نمي شد و بعد فهميدم روي هاردهايي كه به سوكت RAID وصلند ويندوز XP نصب نمي شود.

کاربر

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام
مشکلی دارم که از دوستان محترم استدعا دارم راهنمائی فرمایند:
هارد دیسک کامپیوترم دارای دو پارتیشن C و D بود که با برنامه پارتیشن بندی (Partition Magic) خواستم یک پارتیشن جدید اضافه کنم وقتی شروع به اقدام کردم و برنامه میزان حجم پارتیشن جدید و و اینکه باید از کدام پارتیشن حجم و فضای خود را تامین کند پرسید میزان حجم 40 گیگابایت را از پارتیشن D و فرمت Fat32 را انتخاب کردم و نیز سوال کرد که میخواهی این پارتیشن بعد از کدام پارتیشن قرار گیرد که قسمت recommend خود نرم افزار را انتخاب کردم یعنی بعد از پارتیشن D و دکمه Apply را زدم و سیستم شروع به فعالیت نمود بعد از 30% اقدام ناگهان برق قطع شد و کامپیوتر را که مجددا روشن کردم دیدم اطلاعات خیلی مفید و لازمی که روی پارتیشن D داشتم همگی مخفی شده و حجم آن مانند سابق است یعنی هیچ نشانه ای از پاک شدن کامل اطلاعات قبلی نیست ولی نه از طریق Dos و نه از طریق Windows قابل مشاهده نیست .
ضمنا پارتیشن Extended که از نوع Primary هست در حال حاضر حجم خود را معادل حجم پارتیشن D نشان میدهد یعنی هر دو دقیقا 91 گیگابایت هستند در حالیکه کل هارد من 160 گیگابایتی است
با این حال از دوستان محترم تقاضا دارم راهنمائی کنند که چطور من به این اطلاعاتم دسترسی پیدا کنم . با سپاس

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
من تا آنجايي كه مي دانم موقعي كه با پارتيشن مجيك كار ميشه قطع برق صدمات جدي اي به هارد ديسك وارد مي كنه...

کاربر

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از MohammadR :
من تا آنجايي كه مي دانم موقعي كه با پارتيشن مجيك كار ميشه قطع برق صدمات جدي اي به هارد ديسك وارد مي كنه...

خيلي متشکر از توجه تان
منتظر ميمانم تا دوستان ديگر راهي براي حل مشکل ارائه کنند .

blacklife1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزيز
من مكس بلست رو بهت پيشنهاد مي كنم
نمي دونم كه كجايي؟
ولي اين برنامه بصورت يه ديسكت بوت هست كه واقعا عاليه

کاربر

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان گرامي

من منتظرم لطفا يکي کمک کند !

Superman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممكنه نرم افزارهاي Recovery بتونن مشکل شما رو حل کنند......
.........................................................................یه مجموعه خوب از اونها تو سی دي Hirons هست.

کاربر

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Superman :
ممكنه نرم افزارهاي Recovery بتونن مشکل شما رو حل کنند......
.........................................................................یه مجموعه خوب از اونها تو سی دي Hirons هست.

اگر ممکن است در اينخصوص توضيح بيشتري بفرمائيد
ضمنا يک سوال
من اگر بخواهم کل هارد خودم را فرمت کنم (يعني همه پارتيشنها ديليت شوند ) و از نو پارتيشن بندي نمايم چکار بايد بکنم لطفا راهنمائي فرمائيد سپاس

بالا