برگزیده های پرشین تولز

مشكل در ويرايش صفحه با asp

peyman13618

Registered User
لایک‌ها
0
من صفخات وب سايتمون رو با ASP به روش چند تكه اي(header , footer , mainpart) طراحي كردم. صفحات با انكودينگarabic windows 1256 طراحي شده حالا كه بعد از يه مدتي ميخوام تغييراتي رو متن ها انجام بدم موقع ذخيره كردن اون قسمت اصلي فقط save as رو با unicode قبول ميكنه و نه با 1256 . بعد از اجرا هم همه نوشته هاي قبلي بهم ميريزه. تو يه تاپيك نوشته بود كه با اضافه كردن يك متا تگ درست ميشه ولي اون هم جواب نداد.
آيا اشكال براي اينه كه انكودينگ تو هدر تعريف شده و موقع ويرايش توي فايل بدنه، انكودينگ مشخص نيست؟؟؟ اگه ممكنه يه راهنمايي كنيد وگرنه بايد كل صفحه ها رو از اول تايپ كنم بخاطر چند تا خطي كه بايد اضافه بشه.

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
داخل تمام صفحاتت باید متاتک
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
رو بزاری . البته داخل اون صفحاتی که حروف فارسی دارن
ضاهراً شما از 1256 استفاده کردی که باید Charset=1256 قرار بدی

peyman13618

Registered User
لایک‌ها
0
داخل تمام صفحاتت باید متاتک
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
رو بزاری . البته داخل اون صفحاتی که حروف فارسی دارن
ضاهراً شما از 1256 استفاده کردی که باید Charset=1256 قرار بدی

گفتم برای ایجاد صفحه ها من از روش چند تکه بودن فایل استفاده کردم. یعنی یه فایل header.asp که این تگ توش نوشته شده. یه قسمت که بدنه صفحه هست که شامل نوشته ها و محتوای صفحات هستش که من ویرایش رو تو این صفحه ها انجام دادم . یه قسمت هم که footer.asp هست . و از روش incloud کردن هدر و فوووتر فایل بدنه استفاده کردم.وقتی یه نوشه فارسی به فایل بدنه اضافه می کنم موقع save کردن گیر میده که باید باunicod ذخیره اش کنی و 1256 رو قبول نمیکنه. اصلا اگه صفحه ای با unicode ذخیره شده باشه رو میشه به صورت 1256 save as کرد ولی فونت ها بهم نخوره؟؟؟

یعنی حالا شما میگید علاوه بر تگی که تو فایل هدر گذاشتم تو فایل بدنه هم همون تگ رو بزارم؟؟؟؟بعد موقع اجرا از دو تا تگ تو یه صفحه ایراد نمیگیره؟؟

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
گفتم برای ایجاد صفحه ها من از روش چند تکه بودن فایل استفاده کردم. یعنی یه فایل header.asp که این تگ توش نوشته شده. یه قسمت که بدنه صفحه هست که شامل نوشته ها و محتوای صفحات هستش که من ویرایش رو تو این صفحه ها انجام دادم . یه قسمت هم که footer.asp هست . و از روش incloud کردن هدر و فوووتر فایل بدنه استفاده کردم.وقتی یه نوشه فارسی به فایل بدنه اضافه می کنم موقع save کردن گیر میده که باید باunicod ذخیره اش کنی و 1256 رو قبول نمیکنه. اصلا اگه صفحه ای با unicode ذخیره شده باشه رو میشه به صورت 1256 save as کرد ولی فونت ها بهم نخوره؟؟؟

یعنی حالا شما میگید علاوه بر تگی که تو فایل هدر گذاشتم تو فایل بدنه هم همون تگ رو بزارم؟؟؟؟بعد موقع اجرا از دو تا تگ تو یه صفحه ایراد نمیگیره؟؟
جوابت همون پست بالایی هست
باید داخل تمام صفحاتت تک Charset رو بزاری تا حروف فارسی درست نشون داده بشه

بالا