برگزیده های پرشین تولز

مشكل رايت در ويستا

f14

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
دي وي دي رايتر پلكستور دارم كه تنها سخت افزاريه كه تو ويستا كار نمي كنه چون اكثر قطعات جديد هستن، ولي نمي دونم چرا اينو به عنوان DVD Drive ميشناسه و نمي تونم چيزي رايت كنم هر چي هم سرچ كردم فقط تو يكي از سايتاي پلكستور يه درايور بود كه بازم فرقي نكرد چون تو ويستا تجربه زيادي ندارم نمي دونم مشكل از نشناختن قطعه هست يا ويستا تنظيم خاصي داره؟

f14

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
امید جان ممنونم از راهنماییتون، متاسفانه جواب نداد البته یه فایل شبیه این که شما دادی قبلا گذاشته بودم که اون مشکل داشت ران نمیشد این لینکی که شما دادی هر سه تا فریم ور رو نصب کردم ولی فقط از CD R تبدیل شد به DVD
الان توی MyComputer Vista به این صورت نشون میده:
DVD DVD RW
ولی توی دیوایسس منیجر و properties میزنه Plextor CD rom
متاسفانه این پسره تو گشترش سیستم قاطی بقیه جنسها بهم بدون گارانتی انداخته رفتم که به گارانتی زنگ بزنم دیدم گارانتی نداره.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
تو ویستا این مشکل رو داره یا تو xp هم همین هست ؟

f14

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
امید جان تو ایکس پی خیلی عالی کار میکنه و هیچ مشکلی تو خوندن و رایت کردن dvd یا cd نداره فقط تو ویستا مشکل داره و با کابل ide وصل شده به برد که حتی slave و master رو هم جابجا کردم تغییری نکرد هیچ جا هم برای ویستا چیزی نداده
یه جا به اسم smc پیدا کردم که اینا رو گارانتی میکنه اونا هم چیزی نداشتن که این مشکل رو حل کنه فکر کنم باید یه رایتر بگیرم برای ویستا.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
مشکل خیلی عجیب هست مشکل به خاطر ناسازگاری فریم ویر رایتر با ویستا هست . ربطی به گارانتی ندارد

f14

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
چقدر این تحقیق و تفحص چیزه خوبیه
داشتم می رفتم یه رایتر بخرم که ادمین یکی از این فرومای خارجی نجاتم داد
احتمالا دوستای دیگه هم همچین مشکلی پیدا کنن جالب اینجاس که مشکل اصلا مربوط به رایتر نیست و باید درایور چیپست کنترلر IDE رو آپگرید کرد این مشکل تو مادر بردهایی که چیپست Jmicron 363 و ICH8 دارن اتفاق میفته و باید از سایت ftp://driver.jmicron.com آخرین درایور رو بگیرید بعد درایور ساتا رو Unistall کنید موقع نصب درایور جدید هم حتما IDE رو انتخاب کنید.

بالا