برگزیده های پرشین تولز

مشكل شبكه

hsmt132

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

من مدير شبكه يك كارخانه بزرگ هستم. ارتباط بين كارخانه ما و دفتر مركزي از طريق *** است. من *** را براي افراديكه نياز به آن دارند ساخته ام و يك shortcut هم روي صفحه گذاشته ام. مشكل اين است كه هر چند روزي اين *** ها پاك مي شود البته shortcut سر جاي خود هست ولي چون *** از ليست connection ها حذف شده بخاطر همين shortcut آن غير فعال مي شود و من بايد آن را دوباره بسازم و اين مشكلات زيادي براي ما ايجاد كرده است. چطور مي شود كاري كرد كه اين اتفاق نيفتد؟ مثلا هربار در موقع login به شبكه (windows server 2003) دوباره *** اگر نبود ساخته شود يا مثلا profile ويندوز را مجددا لود كند. از طريق profile در windows server 2003 هم امتحان كردم اولا جواب نمي دهد چون خود *** پاك مي شود و دوما سرعت login و logoff را كند مي كند.
دوم اينكه: دربعضي ساعات ناگهان سرعت شبكه ما كند مي شود. بعد از كلي جستجو بالاخره فهميدم كه كندي آن از سرورهاي دوربينهاي مداربسته تحت شبكه است كه اخيرا نصب كرده ايم. به محض جداكردن اين سرورها از شبكه، سرعت شبكه به حال طبيعي خود باز مي گردد. درضمن سوئيچهاي ما از نوع Dlink DES-1016D 16 Port است. چه چيزي باعث اين موضوع مي شود؟ آيا مشكل از Broadcast است؟ مگر سوئيچ جلوي BroadCast را نمي گيرد؟ چطور مي شود اين مسئله را حل كرد؟

با تشكر

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
در مورد broadcast شما باید از سویچ های layer3 استفاده کنید ... سیسکو یه مدل خیلی خوب داشت .

البته نوع دسته بندی و سگمنت بندی هم مهم هست .

اما در مورد کانکشن ها من تعجب می کنم , چرا باید پاک بشن !؟ کسی پاک می کنه یا خود به خود پاک می شن !؟

hsmt132

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام.
در مورد *** نه كسي آن را پاك نمي كند. حدس مي زنم وقتي كه يك user كه آن *** براش ساخته نشده به ويندوز login مي كند، Vpnهاي ساخته شده به آن نام در آن كامپيوتر پاك مي شود. (البته حدس مي زنم)
در مورد سوئيچ لايه 3 آيا شما قيمت آن را مي دانيد؟

ممنون از راهنمايي شما

بالا