برگزیده های پرشین تولز

مشكل شناخت فضاي مورد استفاده هارد توسط سيستم عامل

christopher

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مشكل من در حال حاضر اينكه ويندوزم فضاي مورد استفاده هارد در درايو ويندوز (ntfs) تقريبا 1.4 گيگا بايت بيشتر نشان مي ده. سيستم عامل هم XPيه كه تازه نصب شده است و هاردم Maxtor 80 7200 rpm. اين مشكل براي بقيه درايو ها fat32 وجود دارد ولي با ميزان خطاي كمتر در حد 0.2 گيگا بايت.
اگه كسي مي دونه يه جواب بده كه ثواب داره.

christopher

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
يه خبر جديد:
در حال حاضر شدت مشكل كمتر شده و اختلاف به حدود 0.6 گيگا بايت رسيده. تونستم دو تا فايل سيستم با اسم هاي pagefile و hiberfil با مجموع حجم 1.2 گيگا بايت روي درايو ويندوز پيدا كنم. ولي همچنان يه درايو (FAT32) با اختلاف نزديك 2 گيگ مشكل داره.
آيا كسي مي دونه اين دو فايل بايد باشند يا نه؟ اصلا اينها ربطي به NTFS داره؟

babak_b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
pagefile رو که هر قدر پاک کنی باز هم ساخته میشه چون virtual memory روي اون قرار داره . اون يكي فايل رو هم نمي دونم .
منظورت از اختلاف دقيقا چيه ؟ يه كم تو فهم سوال مشكل دارم !

christopher

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از babak_b :
pagefile رو که هر قدر پاک کنی باز هم ساخته میشه چون virtual memory روي اون قرار داره . اون يكي فايل رو هم نمي دونم .
منظورت از اختلاف دقيقا چيه ؟ يه كم تو فهم سوال مشكل دارم !

منظورم اينكه وقتي از روي ايكون درايو properties ميگيره ميگه 3.4 گيگا بايت مورد استفاده است ولي وقتي از كل فايل ها و فولدرهاي درايو properties ميگيري ميگه 2.7 گيگا بايت.
يه سئوال: اين فايل pagefile روي سيستم شما چقدر حجم داره؟ براي من در حال حاضر حدود 770 گيگا بايته. آيا اين مقدار طبيعي است؟

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
براي از بين بردن دومي برو به كنترل پنل / پاور آپشن/hibernate رو غير فعال كن!
اونمقدارم به يزان برنامه در حال استفاده كامپيوترت داره!

christopher

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با تشكر از همه دوستاني كه كمك كردند و يا حداقل به اين سئوال يه نگاهي انداختند.
مشكل من در حال حاضر رفع شده است. پس از پرس و جوهاي فراوان ظاهرا دليل اين امر ناشي از عدم سازگاري هارد من با نرم افزار partion magic بوده كه باعث جنين مسئله مي شده است. براي رفع اين مشكل نيز (و يا عدم پيش آمدن چنين مشكلي به شما پيشنهاد مي كنم براي پارتيشن بندي از نرم افزار maxblast استفاده كنيد كه ماله خود شركت maxtor است و كمترين خطا را قاعدتا به دنبال دارد. اين نرم افزار دو نسخه داره كه يكي تحت داس و دومي تحت ويندوزه. من با دومي كار كردم كه كه البته اين يكي نياز به يه هارد و سيستم عامل ديگه براي اجراي خودش و انجام عمل پارتيشن بندي داره. كار كرد با اونهم بسيار راحت و سريعه.

mori

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از christopher :
با تشكر از همه دوستاني كه كمك كردند و يا حداقل به اين سئوال يه نگاهي انداختند.
مشكل من در حال حاضر رفع شده است. پس از پرس و جوهاي فراوان ظاهرا دليل اين امر ناشي از عدم سازگاري هارد من با نرم افزار partion magic بوده كه باعث جنين مسئله مي شده است. براي رفع اين مشكل نيز (و يا عدم پيش آمدن چنين مشكلي به شما پيشنهاد مي كنم براي پارتيشن بندي از نرم افزار maxblast استفاده كنيد كه ماله خود شركت maxtor است و كمترين خطا را قاعدتا به دنبال دارد. اين نرم افزار دو نسخه داره كه يكي تحت داس و دومي تحت ويندوزه. من با دومي كار كردم كه كه البته اين يكي نياز به يه هارد و سيستم عامل ديگه براي اجراي خودش و انجام عمل پارتيشن بندي داره. كار كرد با اونهم بسيار راحت و سريعه.
كسي تا حالا با خود ويندوز XP پارتيشن بندي كرده؟ از همه برنامه ها بهتر راحت تر و سريع تر هست
قسمت Control Panel -> Administrive Tools -> Computer Management -> Disk Management

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
این تقریباً غیر ممکنه که Partition Magic با خطا پارتیشن بندی کنه.حتی نسخه های قدیمی.فکر نمیکنم که قضیه هم ربطی به این داشته باشه مخصوصاً اگه خود XP یا Partition Magic 7.0 و بالاتر درایو رو NTFS کرده باشن.غیر از اون 2 تا فایل ممکنه مشکل از System Volume Information باشه.یه مورد دیگه هم MFT هست که ممکنه البته اینو درست نمیدونم.

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از amin007110 :
این تقریباً غیر ممکنه که Partition Magic با خطا پارتیشن بندی کنه.حتی نسخه های قدیمی.فکر نمیکنم که قضیه هم ربطی به این داشته باشه مخصوصاً اگه خود XP یا Partition Magic 7.0 و بالاتر درایو رو NTFS کرده باشن.غیر از اون 2 تا فایل ممکنه مشکل از System Volume Information باشه.یه مورد دیگه هم MFT هست که ممکنه البته اینو درست نمیدونم.
منم موافقم . فكر نميكنم كه مشكل از پارتيشن مجيك باشه . من كه خيلي با اون حال ميكنم ولي در هر صورت توصيه ميكنم كه براي پارنتيشن بندي هارد صفر حتما از Maxblast استفاده كنيد كه خداست . و از سرعتش حال ببريد و با تمام هاردها هم كار ميكنه .
:)

بالا