برگزیده های پرشین تولز

مشكل عكاسي در شب.

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من مشكلي در گرفتن عكس در شب با دوربين كانن A510 دارم .اكثر جاهايي كه ميخوام از فلاش استفاده نكنم عكسها نويز خيلي زيادي پيدا ميكنه!! سرعت شاتر رو خيلي كم نميكنم .در ضمن اينم ميخواستم بگم كه آخه همه جا كه سه پايه همراهمون نيست كه لرزِِِش نداشته باشه !!!! پس بايد چه كنيم؟
با فلاش هم كه خيلي عكسها مسخره ميشه .اصلا رنگها واقعي نيستند .
در حالتهاي پيش فرضي هم كه داره براي شب يا indoor كيفيت خوب نميشه .
بايد چه كرد تا بشه در شب يا داخل اتاق در نور متوسط بدون فلاش عكس خوبي گرفت؟

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
پسرخاله جان در مورد اين مشكل چه در دوربين شما و چه در دوربين من و در كل همه دوربين هاي غير DSLR زياد بحث شده , اين مساله كاملا" طبيعيه و يكي از ايرادات اساسي دوربين هاي غير DSLR همين ميزان نويز بالا در حالت استفاده از ISO هاي بالا هست ...

تنها راه حل اين مشكل استفاده از سرعت شاتر كم با ISO هاي پايين با استفاده از سه پايه و استفاده از نرم افزارهاي كاهش نويز مثل Noise Ninja يا Neat Image هست

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب شايد سه پايه هميشه همراهتون نباشه ولي هميشه يه سطح صاف وجود داره مثل ميز يا صندلي و يا خيلي چيزاي ديگه .در ضمن در عکاسي برنامه ريزي خيلي مهم از چه بابت اينو گفتم؟؟ به اين دليل که شما بايد بدوني که الان ميخواي دوربينتو برداري بري بيرون تو چه موقعيتي ميخواي عکاسي کني اگه ميخواي تو شب تو خيابون عکاسي کن پس بايد سه پايه همراه خودت ببري يا اگه تو خونه ميخواي کار کني بايد زمينه لازم چيده بشه .در ضمن سه پايه چيز زياد هجو و جا گيري نيست با خريد يه کيفت 2500 براش خيلي راحت مثل يه کيفت راکت بدمينتون ميتوني بندازي رو کمرت و با خودت هرجا خواستي ببري .يه چيز ديگه هم ميتونه بهت کمک کنه .سه پايه هاي کوچيک که براي عکاسي ماکرو استفاده ميشن و تو مغازه ها معمولان دوربينها رو رو اونها ميذارن تو ويترين خيليهاشون براي فروشه با خريد يکي از اين سه پايه ها هميشه ميتوني در نور کم از سرعت شاتر پايين استفاده کنيد و خيلي راحت عکاسي کنيد.در ضمن نياز جان من با اين نرم افزار ها خيلي کار کردن شارپنس عکس رو به کل از بين ميبرن.

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنماييتون .بايد يه تستي با اون نرم افزارها بكنم ببينم چي ميشه

درياي غم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منم استفاده از اين سه پايه كوچولوها رو كه توي ويترين ها دوربين ها رو روش مي ذارن توصيه مي كنم. من هميشه يكيشون توي كيف كمريم همراه دوربينم دارم و خيلي ازش راضيم.
ضمنا دوربين هاي سوني يك مد فلش دارند به اسم SL كه در عين اين كه فلاش كار مي كنه اما رنگ ها رو به هم نميريزه-گمونم به اين دليل كه نوردهي رو بر اساس نبودن فلاش انجام ميده- و نتيجه هاي خيلي خوبي در مورد مشكل رنگ و نور به دست ميده. اما مشكلش اينه كه اگر دوربينت فرضا تصميم گرفت دو ثانيه نور بده مجبوري اونو كاملا روي يك سه پايه ثابت نگه داري. يعني زدن يا نزدن فلش توي اين مد فرق زيادي در سرعت شاتر ايجاد نمي كنه.(يا اصلا بدون تغييره-نمي دونم)
حالا بايد بگردي ببينم آيا دوربين تو هم اين جور فلشي داره يا نه.

بالا