برگزیده های پرشین تولز

مشكل هارد

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
من 2 ماه پيش يه هارد 80 خريدم(مكستور)از اون اول يه مشكل داشت اونم اين بود كه
موقعي كه داشتم كپي ميكردم فايلي رو يا برنامه اي رو نصب ميكردم ديگه نميتونستم آهنگ گوش بدم يا
فيلم ببينم چون فيلمه و آهنگه هي خرخر ميكردن و قطع و وصل ميشن !! :(
ميخواستم ببينم مشكل از كجاست؟
لازم به ذكره كه پسر عموم عين همين هاردو داره ولي هيچ مشكلي از اين جهت نداره!!

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
شرلوك جان Transfer mode هاردت روي DMA‌ ديگه ( اگه روي PIO باشه ممكنه يه همچين مشكلي داشته باشي ) در ضمن درايور مادربردت رو هم نصب كردي ؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
این یعنی چه؟؟ و چه جوری میشه فهمید؟؟ چی هست و چه تفاوتی میکنه؟؟
یه توضیح کامل بده

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
در Windows XP داخل Device Manager گزينه IDE ATA /ATAPI controllesr بطور معمول دو گزينه براي دستگهايي كه به IDE ها وصل هستند ، نشون مي ده ؛ يكي براي Primary و يكي براي Secondary وقتي روي هر يك از اين كانال ها كليك كنيد جزييات مربوط به وسايل وصل شده به اون رو نشون مي ده ( Hard , CDRom , writer ,....) و داخل گزينه Advanced Settings براي هر يك از Device ها يك Transfer Mode وجود داره كه اصولا قابل تنظيمه و در پايين اون نيز نوع تبادل داده هاي فعلي اون Device رو نشون مي ده ( يعني در حال حاضر روي چه مدي كار مي كنه )
DMA يا Direct Memory Access همونطور كه از نامش پيداست امكان دستيابي مستقيم به حافظه رو براي دستگاه مربوطه فراهم مي كنه . يعني در اين نوع تبادل داده ، انتقال بين Device و Ram بطور مستقيم و بدون دخالت CPU انجام مي گيره و طبعا سريع تره . و همونطور كه روي Hardها و ساير وسايل IDE رو نوشته براي هر يك ميزان انتقال فرق مي كنه .Ultra DMA 33 / 66 /100/133 كه به ترتيب به نام مد شماره گذاري مي شن . يعني Ultra DMA 33 مد 2 ، بعدي مد 4 ، بعدي مد 5 و آخري نيز مد 6 است . كه در جدولي كه بعد از Bios روي سيستم نمايش داده ميشه براي هر يك از وسايل شماره اين مد ها رو نوشته . ( مد 33 يعني امكان انتقال يكجا به اندازه 33 مگابايت در ثانيه براي اون وسيله وجود داره و..)
PIO يا Programmed Input / Output در اينجا بلوكي از دادها به رجيسترهاي CPU انتقال داده مي شن و سپس CPU اونها رو به مقصد مورد نظر مي رسونه . در واقع در اين روش انتقال داده با واسطه CPU انجام مي گيره ، كاملا بر عكس روش قبل . و به همين خاطر در انجام چند كار بصورت همزمان سيستم كند تر عمل خواهد كرد و مشكلاتي از اين قبيل كه شرلوك داره ، پيش مياد

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Jacky :
در Windows XP داخل Device Manager گزينه IDE ATA /ATAPI controllesr بطور معمول دو گزينه براي دستگهايي كه به IDE ها وصل هستند ، نشون مي ده ؛ يكي براي Primary و يكي براي Secondary وقتي روي هر يك از اين كانال ها كليك كنيد جزييات مربوط به وسايل وصل شده به اون رو نشون مي ده ( Hard , CDRom , writer ,....) و داخل گزينه Advanced Settings براي هر يك از Device ها يك Transfer Mode وجود داره كه اصولا قابل تنظيمه و در پايين اون نيز نوع تبادل داده هاي فعلي اون Device رو نشون مي ده ( يعني در حال حاضر روي چه مدي كار مي كنه )
DMA يا Direct Memory Access همونطور كه از نامش پيداست امكان دستيابي مستقيم به حافظه رو براي دستگاه مربوطه فراهم مي كنه . يعني در اين نوع تبادل داده ، انتقال بين Device و Ram بطور مستقيم و بدون دخالت CPU انجام مي گيره و طبعا سريع تره . و همونطور كه روي Hardها و ساير وسايل IDE رو نوشته براي هر يك ميزان انتقال فرق مي كنه .Ultra DMA 33 / 66 /100/133 كه به ترتيب به نام مد شماره گذاري مي شن . يعني Ultra DMA 33 مد 2 ، بعدي مد 4 ، بعدي مد 5 و آخري نيز مد 6 است . كه در جدولي كه بعد از Bios روي سيستم نمايش داده ميشه براي هر يك از وسايل شماره اين مد ها رو نوشته . ( مد 33 يعني امكان انتقال يكجا به اندازه 33 مگابايت در ثانيه براي اون وسيله وجود داره و..)
PIO يا Programmed Input / Output در اينجا بلوكي از دادها به رجيسترهاي CPU انتقال داده مي شن و سپس CPU اونها رو به مقصد مورد نظر مي رسونه . در واقع در اين روش انتقال داده با واسطه CPU انجام مي گيره ، كاملا بر عكس روش قبل . و به همين خاطر در انجام چند كار بصورت همزمان سيستم كند تر عمل خواهد كرد و مشكلاتي از اين قبيل كه شرلوك داره ، پيش مياد
دستت درد نکنه جکی جان خیلی مفید بود :) :)
راستی یه سوال نامربوط؟ این اواتورت عکس کیه؟؟؟؟؟

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
ممنون جكي و مهرداد عزيز
ترانسفرم رو DMA هست!ولي بازم اين مشكلو دارم :(
تازه ديروز هارد پسر عموم كه دقيقا همين مدله نصب كردم هيچ مشكلي نداشت وكاملا روون بود
در ضمن هاردم يه كمي هم صدا ميده :(
ممنونم از راهنمايي تون

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
اگه صداش ناجوره و هنوز گارانتی داره یه سر ببر گارانتی
هارد پسر عموتو هم رو سیستم خودت چک کن ببین باز همون مشکل هست یا نه؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از SherlockHolmes :
ممنون جكي و مهرداد عزيز
ترانسفرم رو DMA هست!ولي بازم اين مشكلو دارم :(
تازه ديروز هارد پسر عموم كه دقيقا همين مدله نصب كردم هيچ مشكلي نداشت وكاملا روون بود
در ضمن هاردم يه كمي هم صدا ميده :(
ممنونم از راهنمايي تون

فقط نميتونه از هارد باشه! بقيه قطعات چي؟

gooyapardaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
احتمالا روش ننوشته گارانتي

ALMASA

اگه اينطوره مطمئن باش مشكل از هارد و هر جور هست ببر عوضش كن حدود اواخر تابستون يك پارتي هارد با اين گارانتي وارد شده كه اساسا مشكل داره از 20 عددي كه ما خريديم فقط 4 - 5 تاش سيلندر هاش خراب بودن و بدسكتور داشتن ... كه يكي اش هم دست خود من رسيده ولي من اين مشكل را باهاش ندارم فقط شديد صدا مي ده (خر خر ) من كه نشد ببرم گارانتي ( گذاشتم روز 360 ببرم يك هارد نو بگيرم :D ;) )

ولي اگه شما وقتش را داري ببر گارانتي عوضش كن

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
ايول دقيقا همينه!!!!
دستت واقعا درد نكنه!!
آدرس شركتش رو داري به من بدي؟
ممنونم
(از جكي و مهرداد هم متشكرم :) )

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
شرلوك جان اين آدرس و تلفن :
الماس خاورميانه خ خالد اسلامبولی (وزرا) . کوچه چهاردهم. پلاک 5 8728701
اين هم لينك مشخصات ساير شركت هاي خدمات و گارانتي قطعات : ليست

gooyapardaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
لطف کن اگه بردی گارانتی خبرش را به من هم بده که چی بهت گفتن قبول کردن یا نه و ...

مرسی

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از gooyapardaz :
لطف کن اگه بردی گارانتی خبرش را به من هم بده که چی بهت گفتن قبول کردن یا نه و ...

مرسی
من حدس می زنم بابت صدا عوض نکنن مگه درست و حسابی ملق بازی دربیاره:) :) :) :)

solarisco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين هارد مام بد صدايي ميده ماركش مكستور لعنتي يه صداي ويز ويز داعم داره خدا لعنتش كنه اون پدر سوختها ي كه ازش گرفتم جدا عجب جماعتي هستيم اگه يكي يه ذره گاگول باشه (مث من) همچين ميچسبونن بش كه هيچوقت يادش نميره
اين سيستماي amd که خدا خیرشون بده صدای فن ار دی میدن دیگه صدای اون هارد توش گمه اقایون علما یکی بگه چکنیم صداش خفه بشه؟

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
آخه مشكل اينه كه مشكل من از كارم جلوگيري نميكنه!!و حال 3 هفته بدون سيستم بودن رو ندارم!!!!!
نميدونم چي كار كنم!!!

solarisco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچکدومتون نمیدونه چیکار میشه بکنی ؟
خوب نگید به جهنم (اگه گفتی برو منم میگم رفتی )
اصلا صبح ÷ا میشم میرم یه بسته از این ÷یچگوشتی 6 لبه ها میخرم میام درشو باز میکنم درستش میکنم تا چشاتونم دراد

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از solarisco :
هیچکدومتون نمیدونه چیکار میشه بکنی ؟
خوب نگید به جهنم (اگه گفتی برو منم میگم رفتی )
اصلا صبح ÷ا میشم میرم یه بسته از این ÷یچگوشتی 6 لبه ها میخرم میام درشو باز میکنم درستش میکنم تا چشاتونم دراد
اخه عزیز اون هارد چیزی نداره که تو بتونی درست کن! عیب از موتورشه که اونم تعمیر شدنی نیست!! اگه زیاد سر و صدا میده! در صورت گارانتی بودن ببر گارانتی و اگرم گارانتی نیست باهاش بساز چون فقط کاملا ناک اوتش می کنی!

solarisco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دير گفتي داداش درشوباز كردم .اخ چه باحاله چقد براقه ميشه به جا آينه بزارمش تو توالت
يه دوسه تا تجربه پيدا كردم تا چشتون دراد
1-وقتي بلد نيستي مگه مرض داري در هاردو باز ميكني
2-وقتي درش باز هست مگه درد داري روشنش ميكني
3-حالا اينا به كنار اخه چرا به صفش دس زدي (اخه خيلي ناز بود)
خلاصه الان كه دارم اينارو مينويسم هاردم به طوركامل خفه شده به هر حال كار نشد نداره داداش

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
دادش
ابتدا هارد نويي رو كه قراره بخري بهت تبريك مي گم
سپس مواظب باش اين آينه سنگينت رو جايي نذاري كه توي چاه بيفته ، وگرنه كلي هزينه تخليه هم بايد بسرفي
در پايان به هر چيز نازي كه ديدي و خوشت اومد دست نزن !!!
در خريد هارد جديدت هم دقت كن
موفق باشي

بالا