برگزیده های پرشین تولز

مشورت خرید هارد لپ تاپ

Brahms

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
دوستان تجربه دارن لطفا راهنمایی کنید. هاردم بدسکتور گرفته، البته فعلا کار میکنه اما مجبورم یکی بگیرم. تا حالا هارد اینترنال خرید نداشتم. لطفا راهنمایی کنید:

1. با چندتا از واحد های بازار کامپیوتر تهران تماس گرفتم میگفتن هارد های زیر 1 ترا همشون ریفر (تعمیر شده) هستند که معمولا با گارانتی 6 ماهه فروخته میشن. این واقعا درسته؟ اصلا نمیشه برند WD نو 500 گیگ گیر آورد؟ میگفتن حتی بعضی از 1 ترا ها هم ریفر هستند. میدونید هارد های ریفر چقدر با نو تفاوت داره، یعنی درصد خرابیش بالاتره؟ میخوام حداقل 4-5 سال برام کار کنه. الان هارد لپ تاپ من وسترن 250 گیگ هست 6 ساله کار کرده. نمیدونم هارد ریفر بگیرم یا نه و اگرم بخوام آک بگیرم راهی هست که بشه مطمئن شد ریفر بهمون ننداخته باشن؟

2. من لپ تاپم قدیمی هست (HP 625) و همونطور که گفتم هارد 250 هست. مشکلی نداره اگه بخوام هارد با ظرفیت بالاتر 500 یا 1 ترا روش بذارم؟ درست کار میکنه دیگه؟

3. به غیر WD اگه برند دیگه ای رو میشناسید، یعنی خودتون تجربه داشتین که طولانی مدت حداقل 4-5 سال کار کرده.

4. اگه هارد نو و کارنکرده رو تو این نرم افزار های تست هارد مثل HD Tube بذارم مقدار کارکردش باید حتما صفر باشه؟ و هارد های ریفر چطور؟ اصلا نباید حتی 1 دونه بدسکتور هم نباید داشته باشن؟​

Last edited:

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

بالا