برگزیده های پرشین تولز

مشورت در مورد خرید سگ سرابی

n_persian

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان و اساتید عزیز
من برای نگهبانی خانواده و خونه ام نیاز به یک سگ فوق العاده خوب ( باهوش و وفادار و وحشی و قوی ) دارم خودم مد نطرم دوبرمن بود ولی بهم نژاد سرابی رو پیشنهاد دادن که قیمت توله اش هم بالا هست ( دو میلیون به بالا ) البته به شرط اصالت
لطفا اگر تجربه و اطلاعاتی دارین به من کمک و راهنمایی کنید
سپاسگذارم

nima24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان و اساتید عزیز
من برای نگهبانی خانواده و خونه ام نیاز به یک سگ فوق العاده خوب ( باهوش و وفادار و وحشی و قوی ) دارم خودم مد نطرم دوبرمن بود ولی بهم نژاد سرابی رو پیشنهاد دادن که قیمت توله اش هم بالا هست ( دو میلیون به بالا ) البته به شرط اصالت
لطفا اگر تجربه و اطلاعاتی دارین به من کمک و راهنمایی کنید
سپاسگذارم

سلام دوست عزیز، سگ های سرابی نژادهایی هستند که به دلیل ابعاد و اندازه و خلق و خوی خاصشون معمولا به عنوان سگ نگهبان در محیطهایی چون کارگاه،کارخونه،باغ و مواردی از این دست بکار گرفته میشن و انصافا هم به خوبی از پس کارشون بر میان و همونطور هم که گفتین قیمت خالصشون بالاست.،ولی وقتی بحث خونواده میشه نژادهای دیگه ای هم هستن که ارتباطشون با خانواده بسیار قوی و محبت آمیزه مخصوصا با کودکان و در عین حال جزو بهترین سگهای گارد هم بشمار میان.
نژاد روتوایلر یکی از بهترین گزینه های سگ های نگهبان بوده که علاوه بر قدرت بدنی بالا و جثه ی مناسب، از هوش بسیار هم بهره مند هستن و پرقدرت ترین نیروی گاز گیری رو در بین سگها دارن. قیمت اونهام بین 2.5 تا 5 میلیون هست معمولا.
گزینه ی بعدی که من بهتون پیشنهاد میکنم نژاد معروف ژرمن شپهرده که به خاطر هوش، جسارت و اعتماد به نفس فوق العادشون جزو سگهای نیروهای ویژه ی پلیس در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرن، در عین حال قابلیت استفاده به عنوان یک سگ خونگی را هم دارند. قیمت نمونه ی خوب اینها هم بین 2 تا 4 میلیون هستش.
سوال دیگه ای بود در خدمتم، من زمینه ی فعالیتم در ارتباط با رفتارشناسی و رفع ناهنجاریهای رفتاری سگ های کار و آپارتمانی هستش.

n_persian

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
ممنونم بابت راهنمایی
ولی یه مشورت دیگه :
من خوزستان زندگی میکنم و شرایط نگهداری سگ توی منزل رو ندارم و توی محیط باغ خونه ام و با درست کردن به اتاقک درست حسابی میتونم نگه داری کنم ، طبق تحقیق منطقه ای که انجام دادم سرابی نسبت به گرما و همینطور اب و هوای منطقه ما مقاوم تر هست .
نظر شما چیه ؟

nima24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
ممنونم بابت راهنمایی
ولی یه مشورت دیگه :
من خوزستان زندگی میکنم و شرایط نگهداری سگ توی منزل رو ندارم و توی محیط باغ خونه ام و با درست کردن به اتاقک درست حسابی میتونم نگه داری کنم ، طبق تحقیق منطقه ای که انجام دادم سرابی نسبت به گرما و همینطور اب و هوای منطقه ما مقاوم تر هست .
نظر شما چیه ؟
خواهش میکنم قربان، در ابتدا پوزش بنده رو بابت تاخیر در پاسخگویی پذیرا باشید.
ببینید سگ سرابی همونطور که از اسمش پیداست متعلق به منطقه سراب و بومی استان آذربایجان هستش، و بخاطر شرایط آب و هوایی اون منطقه پوشش پوست و موی ضخیمت تری دارن و مسلما هوای گرم خوزستان خیلی منطبق بر شرایط ایده آل نگهداری این نژاد نیست، ضمن اینکه سگهای مناطق سردسیر توی آب و هوای گرم خیلی آسیب پذیر هستند. با توجه به اقلیم استان خوزستان نژاد های بومی دیگه ای هم توی ایران وجود دارن که با اون شرایط سازگارترند، ما توی ایران بالغ بر هفت نژاد بومی داریم که همشون جزو سگهای خوب گله و نگهبانی به حساب میان که اکثر مردم از اونها به عنوان نژاد سرابی نام میبرن! نژادهایی مثل قهدریجانی، کردی،بختیاری،سنگسر،سرابی، تایبادی و...
به نظرم شما اگر دنبال نژاد قهدریجان اصفهان یا سنگسر مازندران باشین که جزو سگهای پرقدرت و نگهبان هستند به نتیجه ی خیلی بهتری میرسین، ضمن اینکه در نظر داشته باشین چون مدیریت درستی روی خالص سازی نژادهای بومی صورت نگرفته پیدا کردن سگهای بومی خالص یه مقدار سخت و زمانگیره. بازم موردی بود در خدمتم

n_persian

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
ممنونم دوست عزیز
من یه سگ خیلی پر ابهت میخوام نترس و خیلی خشن ( از ادم گیر یکم اونورتر بشه ادم خور ) البته باهوش بودن برام خیلی مهمه همین طور داشتن احساس و عاطفه نسبت به خانواده ام
به نظر شما قدرجونی بهتره ؟

nima24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
ممنونم دوست عزیز
من یه سگ خیلی پر ابهت میخوام نترس و خیلی خشن ( از ادم گیر یکم اونورتر بشه ادم خور ) البته باهوش بودن برام خیلی مهمه همین طور داشتن احساس و عاطفه نسبت به خانواده ام
مخلصم
با توجه به شرایط آب و هوایی اون منطقه فکر میکنم نژاد قدرجونی انتخاب بهتری براتون باشه، و یادتون باشه دوست گرامی همه ی سگ ها احساس وابستگی و عاطفه رو نسبت به جایی که بزرگ شدن و افرادی که باهاشون در ارتباط هستن را بخوبی درک میکنن و دارا هستن، فقط رعایت اصولی یک سری از رفتارها هست که باید صاحب سگ اونهارو بدونه تا هم سگ بطور کامل در کنترل صاحبش باشه و هم اینکه اطرافیان از زندگی در کنار اون احساس امنیت و آرامش خاطر داشته باشن.
ضمن اینکه در نظر داشته باشین در دنیای حرفه ای کار با سگ، از اون مثل اسلحه یاد میکنن که اگر طرز استفاده و نگهداری درست اونو ندونن به راحتی قادر خواهد بود خدایی نکرده آسیب های جبران ناپذیری رو بجا بذاره!
سوالی بود در خدمتم

nima24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
ممنونم دوست عزیز
مخلصم
با توجه به شرایط آب و هوایی اون منطقه فکر میکنم نژاد قدرجونی انتخاب بهتری براتون باشه، و یادتون باشه دوست گرامی همه ی سگ ها احساس وابستگی و عاطفه رو نسبت به جایی که بزرگ شدن و افرادی که باهاشون در ارتباط هستن را بخوبی درک میکنن و دارا هستن، فقط رعایت اصولی یک سری از رفتارها هست که باید صاحب سگ اونهارو بدونه تا هم سگ بطور کامل در کنترل صاحبش باشه و هم اینکه اطرافیان از زندگی در کنار اون احساس امنیت و آرامش خاطر داشته باشن.
ضمن اینکه در نظر داشته باشین در دنیای حرفه ای کار با سگ، از اون مثل اسلحه یاد میکنن که اگر طرز استفاده و نگهداری درست اونو ندونن به راحتی قادر خواهد بود خدایی نکرده آسیب های جبران ناپذیری رو بجا بذاره!
سوالی بود در خدمتم

n_persian

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
ممنونم دوست عزیز بابت راهنمایی

n_persian

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
نژادی هست که کم مو باشه ولی خصوصیات قدرجونی رو داشته باشه ؟

nima24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
نژادی هست که کم مو باشه ولی خصوصیات قدرجونی رو داشته باشه
سلام
ببینید بطور کلی سگ های ایرانی از لحاظ خصوصیات و قابلیت هاشون تقریبا عین هم هستن و نهایتا توی ابعاد و اندازه و خصوصیات خاص رفتاری بعضا تفاوتهایی اونم به لحاظ اقلیم محل زندگیشون باهم دارند. از لحاظ پوشش بدنی هم معمولا سگ ایرانی موهای کوتاه و ضخیم دارن، بعضی ها ممکنه یه مقدار موهای بلندتری داشته باشند و بعضیام کوتاه تر که اینم به همون دلیل عدم خالص سازی نژادی اصولی که قبلا عرض کردم هستش. در مجموع سگ های تایباد و تا حدودی سگ کرد مو های کوتاه تری دارن.

sinassghm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز
سگ سرابی سگ خیلی مقاومی هست و برای کاربردی که شما نیاز دارین خیلی مناسبه.چون سگ سرابی خیلی قوی و عضلانیه و همینطور با صاحبش رابطه خوبی داره و میتونه یک دوست خوب باشه.
کلا سگ سرابی نژاد کم غذا و مقاومیه که نگهداریش رو راحت میکنه
این مقاله رو بخونید کل اطلاعات سگ سرابی رو داره:
سگ سرابی

بالا