• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مشورت واسه خرید سیستم قوی GAME

amirdrake

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
CPU CORE I7 2600 K
MOTHER BOARD Z77 V PRO ASUS
RAM RIBSOBN 8 GB 2X4
POWER ENER MAX 850W
CASE X9 GREEN
GERAFIC GTX 680 ASUS.
SSD 60 G HDD 1 TERA
این سیستم چطوره؟ تمام بازیهارو رو 60 فریم جواب میده؟
تا چند وقت نمیخواد ارتقا بدم سیستمو؟
انریل انجیه4 رو جواب میده؟
میشه بازیهارو تا ساله 2016 رو ULTRA گذاشت؟
60 فریم تو رزولیشن 1920X1080 میشه؟
و اخر اینکه PS4 VS XBOX720 قویتر میشه به نظرت ؟ واسه نسل بعد ؟ یا PC که با مشخصات من باشه؟
ممنون میشم نظرات دوستان رو بشنوم.
smilingsmiley.gif
smilingsmiley.gif
smilingsmiley.gif

sinos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
207
سلام من یک سیستم حرفه ای بستم
کیس پاور و کولر رو از گیرین برداشتم راضیم به نظرم 2700k بهتره پاورتم قویتر کن تا 3 گرافیک رو جواب بده 1200 گلد گرین بعد نیست در مورد اینکه در آینده چی میشه تا 2016 واقعا نمیشه نظر داد رم ها رو دقت کن که دقیقا مارک و مدلش تو دفترچه مادر بردد باشه واسه ساپورت کردن چون من رم خیدم فقط از ده حرف مدلش یک حرفش با مادر بردم که asus z68 v pro فرق می کرد بک مقدار اذیت مییکنه بعضی وقت ها

mfirouzi1989

Registered User
لایک‌ها
610
CPU رو 3770 یا 3770K بگیرید.
رم رو از یک برند معتبر مثل GSKILL , CORSIAR , CRUCIAL , ... بگیرید.
گرافیک رو به جای اسوس گینوارد بگیرید قیمتش خیلی مناسب تره و تفاوت کمی از لحاظ کیفیت با هم دارن.

Pooriya.a

فروشنده معتبر
لایک‌ها
505
+گفته هایی جناب فیروزی :

- هارد 2ترا تهیه کنید (تفاوت قیمتش با 1ترا کم هست )

- هیچ وقت کنسول رو با PC مقایسه نکنید !!

- SSD از برند OCZ تهیه کنید (به این بنرد ارادت خاصی دارم :دی)

- زیاد هم الکی هزینه نکن :دی

ArashMiniStar2

Registered User
لایک‌ها
888
سی پی رو لاقل آیوی بردار.I7 برای بازی نیست.بیخودی پولت رو خرج نکن.

haniaj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من صبر کنید 660 تی ای بیاید ببینید چه مشخصاتی دارد به دلیل اینکه مشخصاتی که برای آن شایعه شده بسیار وسوسه بر انگیز هست و اگر صحت داشته باشد اصلا اختلاف 200 دلاری آن با 680 و 100 دلاری آن با 670 قابل توجیح نیست
اسوس با گینواردم اختلافش مثل زمین و اسمون و مدل رفرنس کارت نگیرید از نظر دما و صدا مدل های غیر رفرنس بهتر هستن کارت هم بدون گارانتی بگیرید چون مطمئین باشین این کارت های گرون قیمت اگه مشکلی واسشون پیش بیاد گارانتی زیر همه چیز میزنه من تو همین هفته با یه 670 همین تجربه رو داشتم.پاور اینرمکسم اگه قصد اس ال ای ندارین می تونید 750 بگیرید

pulp_152

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
119
به نظر من به جای 680 .. 5970 بردار .. اصلا توجیه نداره در بودن 5970 ... گرافیک قدرتمند دیگه گرفت !... مخصوصا با قیمتی که تو ایران داره

بقیه پولتم .. خرج cpu کن و پاور قدرتمند +کیس عالی و سیستم خنک کننده مناسب.

sinadeath

Registered User
لایک‌ها
46
اگر برای گیم میخوای این اشتباه رو نکن که PC بگیری به نظر من صبر کن مایکروسافت و سونی کنسول های جدیدشون رو بیرون بدن بعد کنسول بگیر مزایای کنسول
1: بهینه ی 100% کنسول برای بازی
2: بازیهای اختصاصی دو کنسول که نیاز به تعریف نداره و برای پلتفورم های دیگه نمیاد
3: در مورد اکثر بازیها اینجوریه که گرافیکی که روی کنسول میبینی در مقایسه با کامپیپتر کیفیت بهتری داره
4: تکنولوژی های جدید کنسول ها که خواب این تکنولوژی ها رو هم برای کامپیوتر نمیشه دید مثل کنیکت حالا تو نسل جدید کنسول ها چی میشه و چه تکنولوژی هایی اضافه میشه دیگه بماند
5: قیمت تمام شده ی کنسول بسیار بسیار به صرفه تر از خرید کامپیوتر هست . فقط یه گرافیک میگیری 2 میلیون
6: دردسر کرک و این مسایل بازیهای ( اونم بازیهای الان که قفلهای خوفی روش میزنن که میبینی بازی که میاد یکی دو ماه طول میکشه تا کرک درست و حسابیش بیاد) کامپیوتر به مراتب از کنسول بیشتره
7: فردا که خواستی کنسولت رو بفروشی حداکثر 30 درصد کم میشه ازش ولی اگه یه کامپیوتر با این قطعات بخوای بگیری تا 4 سال فکر نمی کنم بعد 4 سال نصف قیمت هم ازت بخرن
8: تنوع بسیار بالای بازیهای کنسول نسیت به کامپیوتر
حیف به 10 تا نرسید

Maz!ar

Registered User
لایک‌ها
38
اگر برای گیم میخوای این اشتباه رو نکن که PC بگیری به نظر من صبر کن مایکروسافت و سونی کنسول های جدیدشون رو بیرون بدن بعد کنسول بگیر مزایای کنسول
معلوم نیست کی بیان، با وجود تحریمها اصلاً نمیشه مطمین بود که اینجا بیان، بعدشم قیمت زیاد!
2: بازیهای اختصاصی دو کنسول که نیاز به تعریف نداره و برای پلتفورم های دیگه نمیاد
بازیهای اختصاصی تعدادشون زیاد نیست فک کنم واسه xboxمثلاً halo
3: در مورد اکثر بازیها اینجوریه که گرافیکی که روی کنسول میبینی در مقایسه با کامپیپتر کیفیت بهتری داره
نمیشه گفت، الان رزولوشن xboxاگه اشتباه نکنم 720p هست اما روی کامپیوتر بالاتر 1080p هم میشه بازی کرد
4: تکنولوژی های جدید کنسول ها که خواب این تکنولوژی ها رو هم برای کامپیوتر نمیشه دید مثل کنیکت حالا تو نسل جدید کنسول ها چی میشه و چه تکنولوژی هایی اضافه میشه دیگه بماند
کینکت رو که باید جداگونه خرید و ارزون هم نیست بعدشم خیلی باحال نیست و بایسری بازی فقط کارمیکنه و باید همش ایستاد مثل کنسول wii
5: قیمت تمام شده ی کنسول بسیار بسیار به صرفه تر از خرید کامپیوتر هست . فقط یه گرافیک میگیری 2 میلیون
گرافیک گرونترینش واسه کامپیوتر فک کنم 500-600دلار هست که به پول ایران بازم زیر2ملیون، بعدش هم واسه هربازیش باید پول dvdداد درحالیکه بازی pcرو میشه روی هارد گیگی 50تومان خرید، بازیهای pcآپدیت هم واسشون میاد
6: دردسر کرک و این مسایل بازیهای ( اونم بازیهای الان که قفلهای خوفی روش میزنن که میبینی بازی که میاد یکی دو ماه طول میکشه تا کرک درست و حسابیش بیاد) کامپیوتر به مراتب از کنسول بیشتره
نه واسه کرک واقعاً طول نمیکشه. چندروز بعداز ریلیز بازی میشه بازی رو با کرک خرید
7: فردا که خواستی کنسولت رو بفروشی حداکثر 30 درصد کم میشه ازش ولی اگه یه کامپیوتر با این قطعات بخوای بگیری تا 4 سال فکر نمی کنم بعد 4 سال نصف قیمت هم ازت بخرن
این مورد رو موافقم

اما درکل منم دوست دارم کنسول بگیرم و درکنارش یه کامپیوتر ساده داشته باشم اما مهمترین مسیلش همین بازیهاست که باید یکی یکی حداقل 1000تومن خرید
البته این جوابها رو باقرمز نوشتم که باز شما بیاین جواب بدین شاید من قانع شدم یه xboxبگیرم، البته اگه تااون موقع xboxدرایران باشه!​

Last edited:

ArashMiniStar2

Registered User
لایک‌ها
888
نظر من رو بخوای الان کمتر هزینه کن XBOX 720 اومد اون رو هم بگیر!! این قدر پول سیستم برای بازی بدی حیفه

hulk_man

Registered User
لایک‌ها
313
سلام.
CPU CORE I7 2600 K
MOTHER BOARD Z77 V PRO ASUS
RAM RIBSOBN 8 GB 2X4
POWER ENER MAX 850W
CASE X9 GREEN
GERAFIC GTX 680 ASUS.
SSD 60 G HDD 1 TERA
این سیستم چطوره؟ تمام بازیهارو رو 60 فریم جواب میده؟
تا چند وقت نمیخواد ارتقا بدم سیستمو؟
انریل انجیه4 رو جواب میده؟
میشه بازیهارو تا ساله 2016 رو ULTRA گذاشت؟
60 فریم تو رزولیشن 1920X1080 میشه؟
و اخر اینکه PS4 VS XBOX720 قویتر میشه به نظرت ؟ واسه نسل بعد ؟ یا PC که با مشخصات من باشه؟
ممنون میشم نظرات دوستان رو بشنوم.
smilingsmiley.gif
smilingsmiley.gif
smilingsmiley.gif

یه 3570K می گیری

یه CPU COOLER THERMALRIGHT مدل TR-02 ARCHON SILVER ARROW می گیری یکیش نه همش:lol:

SSD نگرفتی هم نگرفتی نهایت تاثیرش توی بوت شدن ویندوز هست تازه 60 خیلی هم کمه برای یه گیمر راحت پر می شه حتی اگه هیچی داخلش نریزی

کیس گرین فقط زیبایی داره کارایی نداره بهترینش فالکون هست از لحاظ کارایی که یکم کوچیکه اما برای این سیستم فیت به فیت جا می شه اما به هر حال COOLER MASTER خیلی بهتره

برای POWER هم بازم COOLER MASTER 800 GOLD پیشنهاد می شه

گرافیک هم 680 عالیه اما همین الانم بازی هایی هستن که زیر 40 فریم هم با این کارت میان حالا اینده که بماند

Z77 هم معمولی بگیری بهتره چون سری جدیدش WI-FI هم داره فقط 50 الکی بالاتر هزینه می کنه

برای رم هم 2133 بگیری عالی می شه هر چند یه دونه هم ازش توی بازار نیست

یه کارت صدا هم می خوای اگه سیستم صوتی خوبی داری تا بشه از بازی ها درست لذت برد

تا 2016 عمرا بشه مسلما 720 کمی بهتر از اینا می شه اما تا بیاد دلار چقدر شده ایا کپی بشه نشه اگه نشه بازی هاش چند می شه که احتمالا زیر 150 تومن نمی شه بماند نسل بعد به احتمال خیلی زیاد کپی خور نمی شه

sinadeath

Registered User
لایک‌ها
46
معلوم نیست کی بیان، با وجود تحریمها اصلاً نمیشه مطمین بود که اینجا بیان، بعدشم قیمت زیاد!
نمیشه گفت، الان رزولوشن xboxاگه اشتباه نکنم 720p هست اما روی کامپیوتر بالاتر 1080p هم میشه بازی کرد
کینکت رو که باید جداگونه خرید و ارزون هم نیست بعدشم خیلی باحال نیست و بایسری بازی فقط کارمیکنه و باید همش ایستاد مثل کنسول wii
گرافیک گرونترینش واسه کامپیوتر فک کنم 500-600دلار هست که به پول ایران بازم زیر2ملیون، بعدش هم واسه هربازیش باید پول dvdداد درحالیکه بازی pcرو میشه روی هارد گیگی 50تومان خرید، بازیهای pcآپدیت هم واسشون میاد
این مورد رو موافقم

اما درکل منم دوست دارم کنسول بگیرم و درکنارش یه کامپیوتر ساده داشته باشم اما مهمترین مسیلش همین بازیهاست که باید یکی یکی حداقل 1000تومن خرید
البته این جوابها رو باقرمز نوشتم که باز شما بیاین جواب بدین شاید من قانع شدم یه xboxبگیرم، البته اگه تااون موقع xboxدرایران باشه!​
1: عزیزم قرار بود سونی امسال کنسول جدیدشو به بازار بده که متاسفانه افتاد برای سال 2013 مایکروسافت هم 2013 یعنی یک سال بعد که ارزش صبر کردنو داره در ضمن تحریمها ربطی به وارد شدن این کنسول ها به ایران ندارن و صد در صد با تولید این کنسول افراد زیادی هستند که برای سود زیادش این کنسول رو وارد میکنن و چیزی که به تحریمها مربوط میشه پشتیبانی و خدمات آنلاین شرکت ها برای کنسول هاشونه
2: در مورد بازی های اختصاصی هم عزیز این لینک رو ببینید تا بفهمین چقدر بازی انحصاری ( EXCUSIVE ) برای هر کنسول هست http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_games_exclusives_(seventh_generation)
3:منظور من فقط رزولوشن تصویر نبود گرچه رزولوشن 1080P هم صددرصد در نسل بعدی کنسول ها استفاده میشه . منظورم دیتیل و جزییات گرافیک بازیهاست که در اکثر بازیها کنسول از کامپیتر بهتره
4: قیمت 250 تومنی کنیکت در مقایسه با یک کامپیوتر حد اقل 4 ملیونی اصلا به حساب نمیاد . حالش به ایستادنشه دیگه و تعداد بازیهایی که کنیکت رو ساپورت میکنن رو به افزایشه اونم در نسل بعدی کنسول ها
5:گرونترین کارت گرافیک که 690 هست اونم از برند گینوارد که نسبت به ایسوس و ام اس آی و ای وی جی ای و سافایر در سطح پایین تری قرار داره آقای فیروزی عزیز در همین فروم 2.150 میفروشند که قیمت کف بازاره و قیمت برند های معتبرش بمونه 680 رو هم لیون 1.990 میده اگه اشتباه نکنم
6:معلومه گیمر نیستید یا به روز بازی نمیکنید که این حرف رو میزنید من خودم بازیهایی مثل اسکایریم رو چند تا کرک عوض کردم تا خوب کارکرد کرکی که سریع با بازی ریلیز میشه معمولا مشکل داره و این مساله با تجربه ثابت شده
شک نکنید برای گیمینگ خرید کنسول معقول تره

zaminz

Registered User
لایک‌ها
1,103
CPU رو 3770 یا 3770K بگیرید.
رم رو از یک برند معتبر مثل GSKILL , CORSIAR , CRUCIAL , ... بگیرید.
گرافیک رو به جای اسوس گینوارد بگیرید قیمتش خیلی مناسب تره و تفاوت کمی از لحاظ کیفیت با هم دارن.
حرف دوستمون تایید میشه اما اگر من بودم گرافیکو همون ایسوس میگرفتم

pulp_152

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
119
کنسول بدرد کسی میخوره که حوصله نصب کردن و دنگ و فنگ انتی ویروس و غیره رو نداره یا بعضی ها هستن که اصلا نمیدونن تنظیمات مختلف چجوریه(تنظیمات گرافیک بازی) و تو بازی با pc مدام سردرگم هستند ...

zaminz

Registered User
لایک‌ها
1,103
کنسول بدرد کسی میخوره که حوصله نصب کردن و دنگ و فنگ انتی ویروس و غیره رو نداره یا بعضی ها هستن که اصلا نمیدونن تنظیمات مختلف چجوریه(تنظیمات گرافیک بازی) و تو بازی با pc مدام سردرگم هستند ...
آره دقیقا من که فقط دوست دارم با کنسول فوتبالو رالی بزم نه چیز دیگه

hulk_man

Registered User
لایک‌ها
313
می گن هر چی پول بدی اش می خوری ازادی عملی که PC می ده به ادم هیچ کنسولی نمی ده همین الان یه دسته شبیه WII گرفتم که با همه ی بازی هم می شه هماهنگش کرد یا از کنترل یا هر چیز دیگه ای بخواید استفاده می کنید اینقدر دنیای PC باز هست که حد نداره اما جیب ادم هم خالی می کنه

حتی بدترین پورت های کنسولی هم بازم روی PC گرافیک با لذت بیشتری به ادم می ده همون 60 فریم با 1080P خودش کلی هست

در ضمن این نسل هم که کلی مشکلات هک کردن داشتیم هر روز باید این 360 بزنی زیر بقلت ببری فریمور بریزن براش تازه اخرشم بگن باید بازی از این گرون ها بخری تا بشه تصبش کرد(هر چند من که JTAG کردم راحت) PS3 هم که بماند فقط 150 باید بدی دانگل اخرم همه ی بازی ها اجرا نمی شن

armenaksh

Registered User
لایک‌ها
221
این مورد رو موافقم

عزیز شما حتی بازی اوریجینال ps3 هم بگیری دونه ای 100 تومن!! بازم ارزونتر از 2 میلیون ی گرافیک میشه!
پیشنهاد منم کنسوله خودم ی سیستم معمولی دارم با ی ps3 هیچ کمبودی هم احساس نمیکنم پولاتو دور نریز فقط اینو بگم

amirdrake

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی از نظرات دوستان و اساتید گرامی. پس در نظر سنجی و مشورت خوب عزیزان به این نتیجه میرسیم که اکثر دوستان با pc مخالف هستن . سر ارتقا . هزینه بالا. مشکلات در اجرای بازیها. و.... ! اما اون عده از دوستان که میگن کنسول بهتره من نگرانیم از هک نشدنو اینا نیست. مشکل اینه که بازیه دورست حسابی میاد واسش یا......؟ الان من ps3 دارم از روز اول هم اورجینال بازی میکنم . الانم 40 عنوان دارم. اما زورش اینجاست که من میرم 100 هزار تومن میدم مثال battel filed3 ya medal of honor ya la noir ya max payne3 ......و خیلی بازیهای دیگه رو تو حد normal va 30 frame یا حتی کمتر بازی میکنم اما pcبازها میرن 3 هزار تومن میدن هم کیفیت خوب بازی میکنن هم روان تره هم....
دورسته 4 میلیون هزینه میکنه اما لذت میبره ؟الان crysis3 ya medal jadide ya battel 4 اگه بیاد رو کنسول که ......... میشه.حضار گرامی میشه بگید کنسولهای next gen چقدر از نسل فعلی بالاتره؟منم عین برادر کوچیک شما . نصیحته برادرانتون اخرش چیه ؟ راستی من عاشق GAME هستم . هر کی یه چوره دیگه.ممنون از بزرگان گرامی.

pulp_152

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
119
خوب همینطور که گفته شد کنسول بدرد اون دسته از ادم ها میخوره که وقت و حوصله و شاید علم زیادی ندارن و به رزولوشن پایینتر و fsaa کمتر رضایت میدن .. فوتبال 2012 pes تو pc با ps3 تفاوتش خیلی زیاده ! ... به شرطی که با یک سیستم حسابی بازی کنی ...

همینطور بقیه بازیها ...

منم 100 سال pc رو با کنسول عوض نمیکنم . مگر اینکه حوصلشو نداشته باشم !... که در اون صورت هم به نظرم لب تاپ های سری گیمینگ بهترند اگر مشکل هزینش نباشه .. همه جا هم قابل حملند .. کافیه یک گرافیک 6990M روی اون لب تاب باشه تا همه بازیهارو از هر کنسولی بهتر اجرا کنه .

Pooriya.a

فروشنده معتبر
لایک‌ها
505
خوب همینطور که گفته شد کنسول بدرد اون دسته از ادم ها میخوره که وقت و حوصله و شاید علم زیادی ندارن و به رزولوشن پایینتر و fsaa کمتر رضایت میدن .. فوتبال 2012 pes تو pc با ps3 تفاوتش خیلی زیاده !
نصفه شبی حس بحث ندارم ...

اما اگه بخوایید PC Gamer واقعی باشید بایذ جیبتون به یه شعبه گنج قارون وصل باشه !!

بالا