برگزیده های پرشین تولز

مشورت و راهنمایی در مورد کار کانون تبلیغاتی و بسته بندی؟

sepehri302

Registered User
لایک‌ها
943
سلام دوستان
یه مشورت و راهنمایی ازتون میخواستم.
تازه سربازیم تموم شده و به شدت دنبال کارم. کار های که بلدم و دوست دارم کارم اینا باشن ولی میخواستم بدونم کدومشون درآمد بیشتری داره و زود تر میگیره
-سرمایه اولیه هم 10 میلیون تومن
1-کانون تبلیغاتی: طراحی گرافیک/تبلیغات محیطی و اینترنتی/فیلمبرداری/عکاسی/تدوین ویدیو/طراحی تیزر و طراحی سایت
2-بسته بندی: بسته بندی خشکبار و ترشیجات و ...
3-نصابی آسانسور

Last edited:

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
162
دوست عزیز بستگی به مهارت ها تون ، علایقتون ،تجاربتون و محیط سکونتتون و..... داره
شاید با ده تومن نشه ابزار اولیه کامل یک کانون تبلیغاتی مثل اجاره دفتر ، میز و صندلی ،کامپیوتر و ..... را تهیه کرد
ولی با سرمایه کمتر از اون بدون زدن کانون می شه وارد کار تبلیغات و بازاریابی شد
اگه خوب کار کنی می تونی دو سال بعد یه کانون کامل بزنی

فرستاده شده از Moto Gِ من با Tapatalk

sepehri302

Registered User
لایک‌ها
943
دوست عزیز بستگی به مهارت ها تون ، علایقتون ،تجاربتون و محیط سکونتتون و..... داره
شاید با ده تومن نشه ابزار اولیه کامل یک کانون تبلیغاتی مثل اجاره دفتر ، میز و صندلی ،کامپیوتر و ..... را تهیه کرد
ولی با سرمایه کمتر از اون بدون زدن کانون می شه وارد کار تبلیغات و بازاریابی شد
اگه خوب کار کنی می تونی دو سال بعد یه کانون کامل بزنی

مرسی بابت نظر و راهنمایتون من بیشترین علاقم همین کانون تبلیغاتی هست ولی مردم شهرم نا امیدم میکنن بعضی میگن میگره بغضی ها میگن نمیگیره میتونم وام هم بگیرم 10 تومن رو 30 تومن کنم دستگاه هاشو هم میتونم در مرحله اول با دیگر چاپخونه ها قراردادی کار کنم.

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
162
یا حداقل مشخصاتش شهرت چیه ؟بزرگه ؟کوچیکه؟ مرکزه استانه؟جمعیتش چقدره؟

sepehri302

Registered User
لایک‌ها
943
آذربایجان شرقی / مرند / جمعیت ۱۲۴٬۳۲۳ نفر / نه میشه گفت کوچیکه نه بزرگ خوبه;) نزدیک منطقه آزاد ارس و جلفا

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
162
توی کارتبلیغات تجربه داری ؟ با فتوشاپ و طراحی و گرافیک آشنایی ؟ از چاپ چیزی می دونی ؟ با کانون های تبلیغاتی و چاپخونه ها ارتباط داری ؟ از تبلیغات محیطی و اینترنتی و ....آشنایی داری ؟
تمام این موارد رو میزان و مقدار آشنایت رو هم بگو

sepehri302

Registered User
لایک‌ها
943
تو کار تبلیغاتی تجربه دارم کار هم کردم هم تو خدمت در بخش روابط عمومی هم قبل خدمت | فتوشاپ که خوراکمه آشنایی کامل دارم | از چاپ اره ولی تو چاپخونه کار نکردم | از تبلیغات محیطی و اینترنتی هم آشنایی دارم |

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
162
دوست عزیز
به نظر من هر شخصی باید بر اساس توانایی ها و استعداد ها و موقعیت های خودش برای خودش برنامه و سناریوی هدفمند طراحی کند
گاها وقتی از فضای واقعی موجود فاصله زیاد و برداشت فاحشی داریم و بنابراین مشورت های غلط خواهیم داد مثلا فردی که توانایی و استعداد ورزش رزمی داره بهش مشوزت می دیم که شما حتما باید پست وینگر چپ فوتبال بازی کنی و یا حتی طرف استعداد فوتبال از نوع تهاجمی و روی زمین با قد کوتاه دارد ولی توصیه می کنیم بیاد دروازه بان تیم بشه .
خلاصه اینکه مشورتهای امثال من شاید از واقعیت به دور باشه و بنابراین خودتون بهتر می تونی از مشورت ها استفاده کنی
بعد از این مقدمه نظر من اینه
شما اگه کانون بزنی عملا نمی تونی هم بازاریاب باشی ، هم طراح ،هم هماهنگ کننده با عوامل مختلف , هم مدیر ،هم کارپرداز و مسول خرید و.....
شما باید علاوه بر دفتر و وسایل دفتر تیم تشکل بدی
تیم که تشکیل دادی اگه تیم آماتور باشه توان مدیریت خواهی داشت ولی توان جذب و ارایه کار پایین خواهد آمد
و اگر هم تیم حرفه ای بگیری چون خودت احتمالا حرفه ای نیستی سنت هم کمه مدیریتشون مشکله
از طرفی غیر از وسایل این تیم حقوق می خواد و خرج داره توی این بازار کار کساد و شما هم اول راه خیلی سخت می گذره
من اگر جای شما بودم اول هدف گذاری می کردم
هدفم این بود که تو ده سال آیندهدجزو ده کانون برتر استان و تبریز می شدم (چون فاصلت به تبریز کمه باید اندکی بعد بکنی و بری تبریز مگر در شرایط خاص
البته برای رشد و رقابت در بازاری به بزرگی تبریز و مخصوصا اینکه از نظر سختکوشی به آلمان ایران معروف هستن هم فرصتهای زیادی هست و هم دشواری های فراوانی)
برای این هدف باید بر نامه ریخت و از اون ده میلیون سرمایه گزاری کرد
اگر احساس می کنی آشنایت با کار خیلی کمه باید یه مدت مثلا سه ماه تا شش ماه بری برای کانون های تبریز حتی مجانی یا حقوق ناچیز کار کنی و از جیب بخوری و البته باید زبل باشه و چم و خم کار رو زود یاد بگیری ولی اگه فک می کنی آشنایت خوبه این مرحله رو ول کن برو مرحله دو
تو مرحله دوم جمع آوری اطلاعات کامل و دقیق (مهمه حتما باید کامل و دقیق باشه) از کلیه فعالیت ها و قیمت های کانون های شهرتون و حتی کانون های تبریز
بعدش باید یه سری از فعالیت های کانون ها رو برای خودت دستچین کنی
مثلا طراحی و چاپ کارت ویزیت ،ست اداری ،طراحی لگو ،شعار ، طراحی و ساخت تابلوی سردر مغازه و بنر تبلیغاتی و....
مرحله بعد اینکه باید تحقیق کنی کارای که خودت نمی تونی انجام بدی رو از کی دریافت کنی که کمترین و بهترین قیمت باشه
مثلا کجا کارت ویریت بزنی ، کجا چاپ افست بدی ، بنر رو به کی بدی ، کی برات تابلو سردرب بسازه ، تراکت پخش کن پیدا کنی ،سرویس اس ام اس انبوه و تلگرام از کجا بگیری و....
البته اینجا خیلی می تونی از سرمایه تو دستت کمک بگیری
توی این بازار پول نقد و جیرینگ خیلی می تونه قیمت شکن باشه و با سرمایت می تونی نقدی خرید کنی و لی برای تسویه مشتری براش شرایط راحت تری بزاری
البته صد در صد توی کار بخشی از پولت مالیده می شه ، چه حرفه ای باش و چه تازه کار ، فقط تازه کارا بیشتر پولشون از بین می ره که اینم جزو سرمایه گزاری و کسب تجربه است که باید پی اینو هم به تنت بمالی
ولی جای نگرانی نداره اگه خوب کار کنی همه چیز جبران می شه
اما بعد از همه این تمهیدات برند خودت رو بساز
برای خودت کارت ویزیت بزن ، کاتالوگ کاری طراحی کن چه چاپی چه دیجیتال ، آپشن های خوبی و منحصربه فردی نسبت به رقبا توی کار بزار مثل قیمت ، مثل کیفیت ، مثل سرعت تحویل ، مثل ساپورت مشتری ،مثل شرایط بهتر پرداخت و.....
بعدش خودت بشو بازاریاب ، خودت بشو طراح ، خودت بشو هماهنگ کننده و...
یعنی شخصا بیفت تو بازار و بازاریابی کن ، کارها رو هم خودت تو خونه طراحی کن و همه کارشم انجام بده و تحویل مشتری کن
البته می تونی تو فضای مجازی هم کار بگیری و هم کار سفارش بدی
البته یک شرط داره ، شرطش اینه که هدفت یادت نره
یعنی بعد یک سال باید یه نصفه تیم داشته باشی
یه طراح پیدا کنی که بخش یا همه کار طراحی رو بزنه ،یه کمک برای بازاریابی پیدا کنی و...
دنبال راهکار گرفتن مجوز کانون باشی
بعد از یک سال یا دو سال با احتیاط کانون بزن
بعد دنبال راهکار ورود به بازار تبریز باش
اگه بتونی نامبر وان تبریز بشی یعنی عملا جزو صد یا حتی پنجاه کانون برتر ایران شدی
........
وختی می گن برای پیشرفت تو هرکاری باید خاکش رو خورد و سختی کشید یعنی همین
یعنی به جای اینکه چند تا میز و صندلی بزاری توی دفتری و چند نفر رو بیارو بری پشت یکی از میزها و خودتو رییس اینا بدونی باید شخصا بری تو گود
باید از پایین پایین شروع کنی
.....
یه چیز دیگه اصلا به وام فک نکن
نهایتا اگر پنج برابر وام خودت تونستی سرمایه گزاری کنی و از سمابه گزاری خیلب مطمینی برو سراغ وام
....
تمام تحقیقات علمی و تجارب میدانی تو ایران نشون می ده کسب و کارهایی که بیسوش وام بوده محکوم به شکست شدن
.....
متن احتمالا خیلی غلط داره تند تند نوشتم و با گوشی
بابت غلط غلوطا و پر حرفی پوزش می خوام

sepehri302

Registered User
لایک‌ها
943
دوست عزیز
به نظر من هر شخصی باید بر اساس توانایی ها و استعداد ها و موقعیت های خودش برای خودش برنامه و سناریوی هدفمند طراحی کند
گاها وقتی از فضای واقعی موجود فاصله زیاد و برداشت فاحشی داریم و بنابراین مشورت های غلط خواهیم داد مثلا فردی که توانایی و استعداد ورزش رزمی داره بهش مشوزت می دیم که شما حتما باید پست وینگر چپ فوتبال بازی کنی و یا حتی طرف استعداد فوتبال از نوع تهاجمی و روی زمین با قد کوتاه دارد ولی توصیه می کنیم بیاد دروازه بان تیم بشه .
خلاصه اینکه مشورتهای امثال من شاید از واقعیت به دور باشه و بنابراین خودتون بهتر می تونی از مشورت ها استفاده کنی
بعد از این مقدمه نظر من اینه
شما اگه کانون بزنی عملا نمی تونی هم بازاریاب باشی ، هم طراح ،هم هماهنگ کننده با عوامل مختلف , هم مدیر ،هم کارپرداز و مسول خرید و.....
شما باید علاوه بر دفتر و وسایل دفتر تیم تشکل بدی
تیم که تشکیل دادی اگه تیم آماتور باشه توان مدیریت خواهی داشت ولی توان جذب و ارایه کار پایین خواهد آمد
و اگر هم تیم حرفه ای بگیری چون خودت احتمالا حرفه ای نیستی سنت هم کمه مدیریتشون مشکله
از طرفی غیر از وسایل این تیم حقوق می خواد و خرج داره توی این بازار کار کساد و شما هم اول راه خیلی سخت می گذره
من اگر جای شما بودم اول هدف گذاری می کردم
هدفم این بود که تو ده سال آیندهدجزو ده کانون برتر استان و تبریز می شدم (چون فاصلت به تبریز کمه باید اندکی بعد بکنی و بری تبریز مگر در شرایط خاص
البته برای رشد و رقابت در بازاری به بزرگی تبریز و مخصوصا اینکه از نظر سختکوشی به آلمان ایران معروف هستن هم فرصتهای زیادی هست و هم دشواری های فراوانی)
برای این هدف باید بر نامه ریخت و از اون ده میلیون سرمایه گزاری کرد
اگر احساس می کنی آشنایت با کار خیلی کمه باید یه مدت مثلا سه ماه تا شش ماه بری برای کانون های تبریز حتی مجانی یا حقوق ناچیز کار کنی و از جیب بخوری و البته باید زبل باشه و چم و خم کار رو زود یاد بگیری ولی اگه فک می کنی آشنایت خوبه این مرحله رو ول کن برو مرحله دو
تو مرحله دوم جمع آوری اطلاعات کامل و دقیق (مهمه حتما باید کامل و دقیق باشه) از کلیه فعالیت ها و قیمت های کانون های شهرتون و حتی کانون های تبریز
بعدش باید یه سری از فعالیت های کانون ها رو برای خودت دستچین کنی
مثلا طراحی و چاپ کارت ویزیت ،ست اداری ،طراحی لگو ،شعار ، طراحی و ساخت تابلوی سردر مغازه و بنر تبلیغاتی و....
مرحله بعد اینکه باید تحقیق کنی کارای که خودت نمی تونی انجام بدی رو از کی دریافت کنی که کمترین و بهترین قیمت باشه
مثلا کجا کارت ویریت بزنی ، کجا چاپ افست بدی ، بنر رو به کی بدی ، کی برات تابلو سردرب بسازه ، تراکت پخش کن پیدا کنی ،سرویس اس ام اس انبوه و تلگرام از کجا بگیری و....
البته اینجا خیلی می تونی از سرمایه تو دستت کمک بگیری
توی این بازار پول نقد و جیرینگ خیلی می تونه قیمت شکن باشه و با سرمایت می تونی نقدی خرید کنی و لی برای تسویه مشتری براش شرایط راحت تری بزاری
البته صد در صد توی کار بخشی از پولت مالیده می شه ، چه حرفه ای باش و چه تازه کار ، فقط تازه کارا بیشتر پولشون از بین می ره که اینم جزو سرمایه گزاری و کسب تجربه است که باید پی اینو هم به تنت بمالی
ولی جای نگرانی نداره اگه خوب کار کنی همه چیز جبران می شه
اما بعد از همه این تمهیدات برند خودت رو بساز
برای خودت کارت ویزیت بزن ، کاتالوگ کاری طراحی کن چه چاپی چه دیجیتال ، آپشن های خوبی و منحصربه فردی نسبت به رقبا توی کار بزار مثل قیمت ، مثل کیفیت ، مثل سرعت تحویل ، مثل ساپورت مشتری ،مثل شرایط بهتر پرداخت و.....
بعدش خودت بشو بازاریاب ، خودت بشو طراح ، خودت بشو هماهنگ کننده و...
یعنی شخصا بیفت تو بازار و بازاریابی کن ، کارها رو هم خودت تو خونه طراحی کن و همه کارشم انجام بده و تحویل مشتری کن
البته می تونی تو فضای مجازی هم کار بگیری و هم کار سفارش بدی
البته یک شرط داره ، شرطش اینه که هدفت یادت نره
یعنی بعد یک سال باید یه نصفه تیم داشته باشی
یه طراح پیدا کنی که بخش یا همه کار طراحی رو بزنه ،یه کمک برای بازاریابی پیدا کنی و...
دنبال راهکار گرفتن مجوز کانون باشی
بعد از یک سال یا دو سال با احتیاط کانون بزن
بعد دنبال راهکار ورود به بازار تبریز باش
اگه بتونی نامبر وان تبریز بشی یعنی عملا جزو صد یا حتی پنجاه کانون برتر ایران شدی
........
وختی می گن برای پیشرفت تو هرکاری باید خاکش رو خورد و سختی کشید یعنی همین
یعنی به جای اینکه چند تا میز و صندلی بزاری توی دفتری و چند نفر رو بیارو بری پشت یکی از میزها و خودتو رییس اینا بدونی باید شخصا بری تو گود
باید از پایین پایین شروع کنی
.....
یه چیز دیگه اصلا به وام فک نکن
نهایتا اگر پنج برابر وام خودت تونستی سرمایه گزاری کنی و از سمابه گزاری خیلب مطمینی برو سراغ وام
....
تمام تحقیقات علمی و تجارب میدانی تو ایران نشون می ده کسب و کارهایی که بیسوش وام بوده محکوم به شکست شدن
.....
متن احتمالا خیلی غلط داره تند تند نوشتم و با گوشی
بابت غلط غلوطا و پر حرفی پوزش می خوام

ممنون از راهنمایی و پیشنهاد های که دادی کامل و آموزنده بود حتما از این روش ها و نکته های که گفتی استفاده میکنم

بالا