برگزیده های پرشین تولز

مشکلات سخت افزاری

شما با سیستم خود بیشتر چه نوع مشکلاتی پیدا می کنید

• Total voters
    14

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
من الان یه هفته هست که سیستم رو روشن می کنم اصلا هیچی نمی یاد (حتی صدای بوق) باید کمی در حدود 4-3 دقیقه بزارم دستگاه روشن و در همین حال بمونه و بعد ری استارت کنم تا رم و .. شناسای کنه و منوی انتخاب ویندوز بیاد و اگه زودتر ری استارت کنم منوی بایوس میاد ولی منوی انتخاب ویندوز نمی یاد و حتما باید یه چند دقیقه ای سیستم روشن باشه و بعد ری استارت کنم تا مشکل برطرف بشه
باطری مادربرد رو هم عوض کردم و فرقی نکرد
غیر این مشکل هیچ مشکلی سیستم نداره و اگه بعد استفاده ویندوز رو ری استارت کنم بازم مشکلی نیست و مشکل بعد از خاموشی سیستم بیش از حدود یک ساعت پیش میاد
عیب از کجاست؟؟؟

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
مشکل از همون bios است.
احتمال داره که باطری درست وصل نشده یا اینکه اصلا biosت خراب شده باشه.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
باطری رو نو -دیروز گزاشتم و بایوس رو لود دفالت گزاشتم
حالا راه حل چی هست؟؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
مادر بورد Ga 667 pe از سری گیگا و با چپست های اینتله که یه سالی هست خریدم ! کسی راه حل نداره؟؟(البته فعلا مشکل دیگه ای ندارم)

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
برو بایوستو یه اپدیت کن شاید حل بشه

aftab_ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
مادربورد من GIGA -intel 4 است . در تنظیمات مادربورد تمام گزینه ها غیر فعال هستند . به غیر از قسمت تغییر password. یعنی نمیتوانم چیزی را تغییر بدهم مثلا boot شدن از طریق قسمتهای مختلف cd, floppy a و غیره و سایر قسمتها که غیر فعالند . البته خودم فکر میکنم به خاطر password ورود به سیستم است که گذاشته ام . اگر می شود کمکم کنید تا مشکل را حل کنم .
ممنون می شم .

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
بهترين راه اينه كه Bios رو Clear كني .
براي اينكار بايد jumper مربوط به Bios رو ( كه عموما در اطراف باطري Bios است ) روي حالت Clear بذاري ( يك Jumper با سه پينه ) و يك مرتبه سيستم رو روشن و خاموش كني . بعد Jumper رو به حالت اول برگردون .
اگر Jumper مربوط به Bios رو نتونستس پيدا كني ، باطري Bios رو در بيار و برعكس جا بزن و بذار يه مقدار در همين حالت بمونه ( نيازي به روشن كردن سيستم نيست ) سپس باطري رو به حالت قبل برگردون . اينطوري حتما Bios ديگه clear شده .
موفق باشي :)

aftab_ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Jacky :
بهترين راه اينه كه Bios رو Clear كني .
براي اينكار بايد jumper مربوط به Bios رو ( كه عموما در اطراف باطري Bios است ) روي حالت Clear بذاري ( يك Jumper با سه پينه ) و يك مرتبه سيستم رو روشن و خاموش كني . بعد Jumper رو به حالت اول برگردون .
اگر Jumper مربوط به Bios رو نتونستس پيدا كني ، باطري Bios رو در بيار و برعكس جا بزن و بذار يه مقدار در همين حالت بمونه ( نيازي به روشن كردن سيستم نيست ) سپس باطري رو به حالت قبل برگردون . اينطوري حتما Bios ديگه clear شده .
موفق باشي :)
سلام
من دنبال jumper خیلی گشتم ولی jumper ندارم.
فقط مونده باطری .باطری را که در آوردم باید نیم ساعت بیرون باشه یا نه حتما باید آن را بر عکس جا بزنم ؟ آخه من شنیده بودم همین طوری که باطری را از جاش درآوریم bios clear می شه .[/
B]

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
بی خیال رفتم 140 تومن سلفیدم و مادر برد و هارد و کارت گرافیک و... رو اپ گرید کردم و در عین حال از شر این مشکل هم خلاص شدم!!!!!! همش یکماه زودت از زمانی که در نظر داشتم سیستم رو اپگرید کردم!

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از aftab_ir :
سلام
من دنبال jumper خیلی گشتم ولی jumper ندارم.
فقط مونده باطری .باطری را که در آوردم باید نیم ساعت بیرون باشه یا نه حتما باید آن را بر عکس جا بزنم ؟ آخه من شنیده بودم همین طوری که باطری را از جاش درآوریم bios clear می شه .[/
B]

بله دوست عزيز ، باطري رو برعكس جا بزن . اينطوري حتما Clear ميشه

کاربر

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام

سی دی رام من اطلاعات سی دی را نشان نمیدهد ولی ویندوز و داس هر دو این سی دی رام را شناسائی میکنند مشکل اینست که هر وقت سی دی را داخل دستگاه قرار میدهم نمیتوانم از این سی دی استفاده کنم چون اطلاعات آنرا نمیخواند توضیح اینکه از طریق ویندوز میتوانم سی دی رام را ایجکت کنم ( درب آنرا باز و بسته کنم ) از دوستان محترم تقاضا دارم راهنمائی بفرمایند. با تشکر فراوان

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
با عوض كردن ويندوز نيز اين مشكل وجود دارد؟
روي سيستم ديگري تستش كردي؟
اگر چنين مشكلي باز هم وجود داشت به نظر من با توجه به قيمت ارزان سي دي رام عوض كني بهتره.

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
امروز یه رایتر asus خریدم بعد از رایت یه سی دی خواستم یه ذره باهاش ور برم! رفتم توی نرو بعد اون برنامه ایش رو که سرعت درایو رو تست میکنه اجرا کردم داشت همینجوری تست میکرد که نوبت به تست اجکت رسید که یهو ارور داد بعد هم برنامه رو بستم بعدش که خواستم سی دی رو در بیارم در نمیومد!! 10000 بار دکمه رو زدم نشد توی مای کامپیوتر اجکت دادم نشد اخر سر مجبور شدم از طریق اون سوراخ کوچولوهه(همونی که باید یه سیخ بکنی توش تا در مکانیکی باز بشه!) بازش کنم!
مشکل از چیه؟ ایا خرابه؟

کاربر

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از MohammadR :
با عوض كردن ويندوز نيز اين مشكل وجود دارد؟
روي سيستم ديگري تستش كردي؟
اگر چنين مشكلي باز هم وجود داشت به نظر من با توجه به قيمت ارزان سي دي رام عوض كني بهتره.

بخاطر همين موضوع ويندوز را هم از نو نصب کردم ولي کماکان مشکل باقيست
ويندوز جديد هم اين سخت افزار را ديتکت ميکند ولي اطلاعات سي دي را نمايش نميدهد و اخطار ميدهد که سي دي را داخل درايو قرار دهيد در حاليکه سي دي داخل هست .

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از faridbahal :
امروز یه رایتر asus خریدم بعد از رایت یه سی دی خواستم یه ذره باهاش ور برم! رفتم توی نرو بعد اون برنامه ایش رو که سرعت درایو رو تست میکنه اجرا کردم داشت همینجوری تست میکرد که نوبت به تست اجکت رسید که یهو ارور داد بعد هم برنامه رو بستم بعدش که خواستم سی دی رو در بیارم در نمیومد!! 10000 بار دکمه رو زدم نشد توی مای کامپیوتر اجکت دادم نشد اخر سر مجبور شدم از طریق اون سوراخ کوچولوهه(همونی که باید یه سیخ بکنی توش تا در مکانیکی باز بشه!) بازش کنم!
مشکل از چیه؟ ایا خرابه؟
بعضي وقتها ( به ندرت) از اين مشكلات پيش مياد. فكر نميكنم مشكل حادي باشه. شما هم لطفا با رايترتون ور نرين!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از کاربر :
با سلام

سی دی رام من اطلاعات سی دی را نشان نمیدهد ولی ویندوز و داس هر دو این سی دی رام را شناسائی میکنند مشکل اینست که هر وقت سی دی را داخل دستگاه قرار میدهم نمیتوانم از این سی دی استفاده کنم چون اطلاعات آنرا نمیخواند توضیح اینکه از طریق ویندوز میتوانم سی دی رام را ایجکت کنم ( درب آنرا باز و بسته کنم ) از دوستان محترم تقاضا دارم راهنمائی بفرمایند. با تشکر فراوان
ببینید این که به عنوان یک سی دی خام شناسای می کنه! اگه سی دی رامتون هنوز گارانتی داره ببرین گارانتی!
اگه هم نداره درست کردنش کمی در دسر داره! مال من هم یک بار اینطوری شده بود! این لیزر که روی یک ریل حرکت می کنه و در اثر یک ضربه یا به مرور زمان یک یا دو دندونه میاد عقب تر و سی دی رو از اون قسمت نوار نقره ای مرکز سی دی شروع به چک کردن می کنه! که طبیعتا ! سی دی رو خالی گزارش می کنه و چیزی رو شروع به خوندن نمی کنه و باقی ررو هم تست نمی کنه!
راهش هم اینه که لیزر رو دو تا دندونه جلوتر ببرید ولی چون اون دندونه ها هرز شده باید با یک سیم نازک حلقه ای درست کرد و ودر ابتدای ریل گزاشت تا لیزر عقب تر نیاد
البته من این کارو بهتون توصیه نمی کنم اگه اطلاعات فنی شما خوب نیست!!!!! چون ممکنه بدتر بکنید! اگه گارانتی داره ببرین گارانتی و اگه نداره ببرین یکی از جاهای که تعمیر می کنن! که بین 2-5 تومن هم برا تعمیر می گیرن! اگه سی دی رامتون فاقد گارانتی هست و نو اون هم ارزونه! عوضش کنین به صرفتونه! یا بزنین به سیم اخر و اونطور که گفتم درستش کنین!
درمورد درنیومدن سی دی اگه دستگاه چراغش روشن میشه وسعی برای بیرون انداختن میکنه و لی صدا میاد و نمی تونه! عیب مکانیکی پیدا کرده

shahab24s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
مادر بورد Ga 667 pe از سری گیگا و با چپست های اینتله که یه سالی هست خریدم ! کسی راه حل نداره؟؟(البته فعلا مشکل دیگه ای ندارم)
ايراد از كارت گرافيك
كارت گرافيك نميتونه مانيتورتو ست اپ كنه .

Golpar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر دو تا هارد 128 رو به جاي 256 نصب كنم چه فرقي مي كنه؟ كدوم بهتره؟ با تشكر

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از Golpar :
اگر دو تا هارد 128 رو به جاي 256 نصب كنم چه فرقي مي كنه؟ كدوم بهتره؟ با تشكر
منظورت رم نيست؟