منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

مشکل آپدیت نشدن آنتی ویروس خود را چگونه رفع کنیم؟

sanjary

Registered User
تاریخ عضویت
29 اکتبر 2017
نوشته‌ها
99
لایک‌ها
1
سن
32
به خوبی می دانیم که نصب یک راهکار امنیتی قابل اعتماد و قوی یکی از اولین قدم های مهم امروز دیجیتال است با این حال استفاده از یک راهکار امنیتی جزئیاتی دارد که نباید آن ها را نادیده گرفت و از آن ها چشم پوشی کرد. آپدیت نگاه داشتن آنتی ویروس نصب شده دقیقا به اندازه ی نصب اولیه ی آنتی ویروس مهم است. محصولات لابراتوار کسپرسکی به صورت خودکار اپدیت می شوند و نیازی به آپدیت دستی و روزانه نیست. اما گاهی اوقات ممکن است مسائلی پیش آید که به کمک شما نیاز باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم این مشکلات را چگونه حل کنید.

database-update.jpg

در صورتی که پنجره ی راهکار امنیتی شما به رنگ قرمز در بیاید و هشدار امنیتی Database extremely out of date را به شما بدهد یا از اخطار license issueاستفاده کند بهتر است شما به صورت دستی راهکار امنیتی خود را آپدیت کنید. برای انجام این کار بر روی آیکون گوشه ی پایین سمت راست صفحه ی نمایش کلیک کنید و گزینه ی Update را انتخاب نمایید. اگر با انجام این کار رنگ قرمز به سبز تغییر نکرد و برنامه همچنان در حالت اخطار قرار داشت موارد زیر را طی کنید:

 1. تاریخ سیستم خود را بررسی نمایید. ممکن است که تاریخ سیستم شما در گذشته یا در آینده به سر می برد. بهم ریختگی در تاریخ سیستم می تواند نرم افزار امنیتی شما را گیج و نتواند داده ها را با دیتابیس مقایسه کند و همه چیز را بر هم زند. به محض اینکه تاریخ سیستم شما به روز شد این مشکل نیز رفع خواهد گشت.
 2. تنظیمات مناسب پروکسی خود را انجام دهید. برای انجام این کار، پنجره ی تنظیمات را باز کنید و بر روی Additional، Network Settings و Proxy Server Settingsکلیک کنید.
  database-update1.jpg

 3. تنظیمات پروکسی مرورگر خود را به حالت پیش فرض تغییر دهید.
 4. ممکن است سیستم شما به یک ویروس، تروجان آلوده شده باشد و توسط آن ها دسترسی شما محدود و کنترل شده باشد. برای رفع این مشکل می توانید ازابزارهای حذف ویروس کسپرسکی استفاده کنید. کافی است که آن را دانلود و نصب کنید.
 5. اگر که از یک لپ تاپ استفاده می کنید، میزان مصرف باتری خود را چک کنید. به Settings بروید و گزینه ی Performance window را بزنید. در صورتی که تیک گزینه ی (‘Disable scheduled tasks while running on battery power’) خورده باشد آنتی ویروس شما نرم افزار را تا زمانی که اتصال برقرار شود، آپدیت نخواهد کرد.
  database-update2.jpg

 6. تنظیمات آپدیت خود را باز کنید و بررسی کنید که اکانت شما به چه شکل تعیین شده است. Settings را باز، Additional، Update setting و User account Settings را انتخاب نمایید. در این قسمت شما می توانید حساب کاربری مدیر را انتخاب نمایید.

  database-update3.jpg
در صورتی که مشکلات شما با موارد زیر رفع نشد با بخش فنی شرکت ایدکو تماس گرفته و از یک متخصص فنی کمک بگیرید.
 
بالا