برگزیده های پرشین تولز

مشکل امکانات آجاکس با زبان فارسی

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
سلام به همه. بعد از کلی سر و کله زدن با سیستم متوجه شدم که هر چیزی که توی فروم خودم با آجاکس سر و کار داره

اعم از Quick Replay و shoutBox و ... همه و همه با زبان انگلیسی به خوبی کار میکنن ( زبان روی کیبور هنگام تایپ کردن )

ولی وقتی که به فارسی سوییچ میکنی نه Quick Replay کار میکنه و نه هر چیزی که از آجاکس استفاده میکنه !

باید چیکار کرد ؟!!

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2
توی کدوم سیستم VB یا IPB
این مشکل توی phpbb هم هست چون هنوز این سیستم با فارسی هماهنگسازی نشده یه سری از Modifiction هایی هستند که اصلا با فارسی هاهنگ نشدن !
توی VB میدونم که مد Quick Replay با فارسی هاهنگ شده یعنی مشکلی برای کاربران فارسی زبان نیست اگه این مشکل رو داری مسلما یا بد نصب کردی یا جایی رو اشتباه رفتی

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
رو سیستم VB .این Modification هایی که واسه من مشکل داره کاملا با زبان فارسی هماهنگ شدن.

اشکال از بد نصب شدن نیست. مثلا وقتی یوزر زبان سیستم اش رو English میزاره، Quick Replay و یه مد بنام ShoutBox که نصب کردم عالی کار میکن و هیچ مشکلی ندارن.
اما وقتی زبان کیبورد رو روی فارسی میذاری هیچ کدوم کار نمیکنن.
پس این یعنی درست نصب شدن ولی با زبان فارسی مشکل دارن. شما سایت mahvareh.net رو ببین همین Mod
ShoutBox به خوبی با کیبورد فارسی کار میکنه !

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
در ضمن اسکریت هم رو سرور Clean Installation شده و تمام تنظیمات استاندارد رو هم داره.

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2
خودتون میفرمایید درست نصب شده و قبول دارید که با فارسی مشکلی نیست خوب پس سوالتون چیه ؟!!!
هدف پست من این بود که خوشبختانه آژاکس با vb حل شده

اما در مورد سوال شما : دوست عزیز 100% MOde که میفرمایید این مشکلات پس از تعویض زبان براش پیش میاد اگه درست بومی سازی شده باشه تنها دلیل عدم کار کردنش فقط میتونه Setting باشه

این رو بصرف تجربه ای که داشتم توی این مشکل عرض میکنم
چندین ماه وقت گذاشتم تا توی PHPBB مشکلات آزاکس رو با فارسی حل کنم که تجربه ای خوبی
البته منتظر دلیلی این مشکل از جانب شما هستم
حل شد ما رو در جریان بزار

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
نه دیگه. من دارم عرض میکنم مشکل اصلی با زبان فارسی هست. چون همه این مدها رو زبان English کار میکنن.

دقت کنید که منظورم زبان هستش، نه استایل English. این مدها هم Setting خاصی ندارن. معمولا یه راهنمای نصب

دارن که طبق اون کار کنی مشکلی نیست. حالا بعضی وقت ها هم نیازه طبق دستور خودشون یه تمپلیت رو ادیت کنی.

Setting هاشون هم خیلی ساده و آسون طراحی شده که شما فقط بله یا خیر میزنی.

حالا اگه تنظیماتی غیر از این جای دیگه لازم هست من نمیدونم!

Ali_Solo

Registered User
لایک‌ها
3
پول لیسانس میدی تا ساپورت داشته باشی دیگه
ticket بزن تو vb جوابت و بگیر بدون درد سر من خودم همین مشکل و داشتم که با همون هچس ای که برای شما فرستادم برطرف شد.

اگر مشکل روی همون فروم قبلی هست پیشنهاد میکنم SEO رو غیر فعال کنی هچس مربوط به اون را از root خارج کن و اونی رو که برات فرستادم اپلود کن بین حل مشه یا نه

اما بهترین کار ارسال ticket هست

بالا