برگزیده های پرشین تولز

مشکل با اکسس (ثبت روزانه 300 رکورد)

rouzbeh_ziafati

Registered User
لایک‌ها
5
من برای شرکتی برنامه ای نوشتم و از بانک اکسس برای نگه داری اطلاعات استفاده کردم .
در روز تقریبا حدود 300 رکورد در یکی از جدول هام ثبت میشه .
بمرور زمان 100% با مشکل مواجه خواهم شد هم بخاطر پایین آمدن سرعت جستجو در بانک هم اینکه اکسس مطمئنا با محدود بودن ثبت تعداد رکورد مواجه است .
سوالی که از دوستان دارم اینکه در هر جدول حداکثر در اکسس چند رکورد میشه ثبت کرد ؟
اگر من بخواهم برنامه بطور اتوماتیک در پایان هر سال بانک جدیدی ایجاد کنه و ادامه اطلاعات رو در اون ذخیره کنه آیا راهکاری وجود داره ؟

A_Mohammadi_M

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
تعداد ركوردها فقط محدود به فضاي فيزيكي ديسك در ويندوز و بزرگترين فايل ممكن در مديريت فايل ويندوز بستگي دارد
فكر كنم در Xp فايل تا 4GB امكان پذير باشه
من تا حد 1.5 ميليون ركورد داشتم كه فايلش تقريبا 500MB شده بود و از نظر سرعت مشكل حادي نداشت
اگه ميخواهيد براي هرسال يك فايل ديتابيس جدا داشته باشيد كار ساده اي هست به اين صورت :
فايل اصلي بانك رو بصورت خالي در محل نصب فايل با اسم ديگري داشته باشيد مثلا DbTemp.mdb
براي هر سالي موقع استفاده چك كنيد كه فايل بانكش وجود داره يا نه مثلا Db1387.mdb يا Db1388.mdb اگه وجود داشت كه برنامه براي اون سال ازش استفاده ميكنه و اگه وجود نداشت يك كپي از بانك خالي رو با اسم مورد نظر در مسير مورد استفاده كپي كنيد ( توسط برنامه ) و ازش استفاده كنيد.

بالا