برگزیده های پرشین تولز

مشکل با صفحه جمین

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
امروز یه چیزی رو متوجه شدم (یعنی دو سه روز پیشا!)
قسمت تقریبا مرکزی تاچش درست کار نمیکنه (مثلا تو شماره گرفتن دستی نمیشه 3 و 6 رو وارد کردش) تو برنامه note هم رفتم تستش کردم. وقتی یه خط صاف میخواد از اون قسمت رد بشه خودش اون رو منحنی میکنه!!!!
برای همین تو الاین کردن صفحه نقطه اول رو قبول نمیکنه. بیچاره خب اصلا نمیفهمه تپ شده!
راهی نداره؟ ( آت و آشغالهای زیر تاچ رو هم همه رو تمیز کردم)
ممنون

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
ببینین اگه بعد ار الاین درست میشه مشکل سخت افزاری نیست اگه بعد از الاین درست میشه حتی چند دقیقه مشکل بیشتر از رام هستش . مخصوصا رام هایی که خوب کوک نشدن !

اینا چیزاییه که ایکس دی ایی ها میگفتن ولی تاچ رو عوض کردن خاتمه میده داستان رو

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
ماله من بعد از الاین درست می شه کاملا ولی بعد از یه مدت کوتاه به هم می ریزه دوباره ...

چی کارش کنم ؟!

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
رامتون رو خودتون نصب کردید یا اصلی هستش ؟!

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
من تغییرش ندادم ... باید همون اصلی باشه دیگه ( نو و با گارانتی اکسون خریدم )

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
قبل از اینکه به مسئله ی سخت افزاری بپردازید ، یه بار یه رام مورد اعتماد رو امتحان کنین
من شخصا همین مشکل رو دارم ولی بعضی رام ها این مشکل رو ندارند واسم

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
خوب برای جمین چه رامی مورد اعتماد هست و مشکلی نداره ؟!

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
من قیمت تاچ رو پرسیدم 20.000 بودش. من هم رامش رو عوض نکردم. دقیقا از وقتی گوگل مپ مخصوص pda رو نصب کردم از همون روز اینطوری شدش:(
قسمت مرکزی تاچم از کار افتاده. احتمالا برم یه تاچ و یه پروتکتور و یه قاب ژله ای براش بخرم و گوشیمو 2-3 سال دیگه! نگهدارم تا تایتن2 بیادش و بتونم بخرم. به نظر من (نظر خودم فقط) همین آیفون هنوز خیلی راه داره تا به اینا برسه! نه فایل pdf نشون میده نه فایل office نه wave نه 33g داره و خیلی چیزای دیگه! فقط قیافه هستش!!!!
من که خوشم نیومد. از نزدیک هم دیدمش باهاش حال نکردم. مهمترین چیز ppc که شاید تشخیص دست خطش باشه رو نداره و دائما باید با انگشت تو صفحه بزنین!:cool:

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
بالاخره خودم رفتم علاالدین و یه تاچ خریدم 15000تومن.
خودم هم نصبش کردم (نعوظ بالله دستم چلاق نیست که پول مفت بدم به این تعمیرکارای بی... که فقط کارشون پیچوندنه!)
به هر حال الان تاچش داره عین چی کار میکنه و چند روز دیگه هم میرم براش یه محافظ صفحه بگیرم.
کسی نوع خاصی سراغ نداره یا چیزی که باید توش توجه کنم؟ نگیرم صفحه مات دیده بشه یا چیزایی مثل این یا راحت روش خط بیفته... ممنون میشم اطلاعات گرانبهاتون رو در اختیار ما هم بذارین.:cool:

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
من 7-8 نوع رو امتحان کردم ، covertec دو تاش 18 تومن هست و بهترینشه ... مغازه ی اریجینال طبقه ی پایین علاءالدین

میبخشید نحوه ی نصبش چجوری بود ؟

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
من 7-8 نوع رو امتحان کردم ، covertec دو تاش 18 تومن هست و بهترینشه ... مغازه ی اریجینال طبقه ی پایین علاءالدین

میبخشید نحوه ی نصبش چجوری بود ؟

کاملش رو بگم؟
تا باز کردن LCD میتونین راحت پیش برین؟؟؟
از اینجا به بعدش رو میگم. اگه خواستین قبلش رو هم توضیح میدم .(مواظب خارهای عجیب غریبش باید خیلی باشین)
اصلا کامل میگم...
طرز باز کردن جمین!!!

اول از همه خاموشش میکنین! (شوخی کردم)
سیم کارت، باتری، مموری کارت رو در بیارین.
پلاستیک جای آنتن خارجیش که پشتش بالای آینه اش هستت رو در بیارین
حالا باید قابی که آینه دوربین و شیشه دوربین روش نصب هست رو در بیارین. برای این کار باید 5تا خوار رو آزاد کنین. یکی وسط جای باتری روی همین درپوشش دو تا هم دو طرفش که به در باتری نزدیکن! دو تا هم بالاش که کت و کلفته! برای خوار وسطی که کاری نداره از این خوار معمولیاست ولی دوتا خوار دیگه رو باید مواظب باشین ( مال من یکیش معلول شد!) به این صورت باز میشه که باید این در پوش رو به سمت بیرون بکشین. (خوارش روی خود بدنه هست نه اینکه روی درش باشه!) این سه تارو اول آزاد کنین خوار بالایی ها راحتن (فقط حوصله به خرج بدین)
بعد اینکه این مرحله رو طی طریق نمودین، یه بخش فلزی میبینین که یحتمل باید آنتنش باشه! نیاز خاصی به باز کردنش نیست ولی محض اطلاع بگم که این هم دو سه تا خوار داره که یکم بد دسته ! (نیازی نیست باز بشه)
بعدش 4تا پیچ ستاره ای های بدنه رو بازش کنین. دو تا بالا دو تا پائین!
حالا از یه طرف همین روکش فلزی جلوش و بدنه پلاستیکیه ناخن هاتون رو بندازین و همه طرفش رو طی کنین تا خوارهاش باز بشن. اگه از بالاش شروع کنین خیلی راحت تره. خوارهای گوشه پائینش رو احتیاط و صبر یادتون نره هااااا
حالا این بدنه پلاستیکی رو آزادش کردین و بازش کنین. نه نه نههههههههه! صبر کنین. برش ندارین. هنوز سیم بلندگوش وصله. با یه دم باریک به آرومی فیشش رو از جاش در بیارین. سیمش خیلی کوتاه هستش یه دره بلند کنین بدنه رو بعدش سیم رو در بیارین. (برای بستن باید با دم باریک نگهش دارین و بذارین سر جاش)
مواظب باشین که پلاستیک دور جک هندزفری گم و گور نشه!!!
حالا 4 تا پیچ رو بردش میبینین. زیارت قبول....
ولی قبل این مرحله باز کردن پیچ ها، باید دو تا کابل رو آزاد کنین.
یه کابل که کوچیکه و سمت راست پائین هستش و مال کیبرد جلوش هستش. یه کابل پهن هم هست که مال بکلایت و lcd و touch و این اعیون بازی ها هستش...
کابل کوچیکه رو آروم از رو برد بلند کنین. (خیلی ظریفه. موقع جا زدنش بهش زیاد فشار ندین)
برای این کابل پهنه هم کافیه اون پلاستیک چسب خورده رو بلند کنین بعدش پلاستیک روش رو آروم بلند کنین بعدش کابل رو از جاش در بیارین. حالا 4تا پیچا رو باز کین...
بردش از این جا بلند میشه...
مواظب کانکتورهای ویبراتور، هدفون و غیره باشین. ظریفن!
بردش رو بذارین کنار، الآن به پشت lcd رسیدین. این بخش فلزی مسی که میبینین یه روکش هست برای کابلهای فلتش. lcd با 4تا خار سره جاشه. دو تا کنار هم بالا، یکی چپ پائین. یکی راست بالا. دو تا خارهای دو طرف رو بکشین به سمت بیرون بعد lcd رو از پشت فشارش بدین به سمت خودتون تا از جاش در بیاد.
باز کردن بخش تاچ رو خودتون انجام بدین فقط راهنمائی میکنم که من با کاتر انداختم یه گوشش و شیشه اش حدودا 3-4 قسمت شد تا تونستم در بیارمش! (مواظب باشین رو lcd خطی نیفتههااااا) بعدش کابل پائینش که به همین صفحه شیشه ای وصل بود رو در بیارین(اول اون روکش مسی رو باید با احتیاط بردارین _پاره نشه که تا تهش پاره میشه)
بعدش کابل زیرش رو از جاش در بیارین و این تاچ جدید رو بذارین رو چسبهای مونده از قبلی! وقتی جاش درست شر حالا کابل جدید رو بذارین سر جاش و چسب رو بذارین جاش و فقط این کانکتوراش باید سر جاشون سفت باشن (من یه تیکه مقوا کذاشتم که فشار داده بشه.
بقیه مراحل رو هم برعکس برین تا ببندینش.
اگه سوالی بود و اومدم میجوابم
موفق باشین

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
لطف کردید ...
ممنون

_ni

Registered User
لایک‌ها
42

حاجی اینی که گفتی باید هر دوتاش رو با هم بخرم حتما؟!؟؟؟
اگر جنسش به درد نخور باشه میشه راحت از رو صفحه کندش یا نه دردسر داره؟
تاچ اصلی خودش خیلی عالی بودش ولی این الان تو همین 3-4 روزه خط خطی شده! اگر پروتکتور رو رو این بچسبونم فکر میکنین مشکل خاصی پیش میاد؟ یه مدل از این پروتکتورا یکی از مغازه ها داشتش که میگفت 3000 تومن! با دستمال و این جینگولک بازیا مثل بقیه. ولی سایزش بزرگتر بودش. اگر از همینا بخرم فکر میکنین که خط خطی میشه این هم و اینکه گوشی رو باز میکنم و دقیقا اندازه صفحه میبرمش اگه بزرگ باشه... مهم جنسشه برام (اگه یه جنس آشغال رو هم گرون بدن آدم فکر میکنه که خوبه! ولی شما که چند تا پروتکتور بیشتر استفاده کردین چه توصیه ای موقع خرید و نصب و غیره دارین؟ تمیزی صفحه (کلا هر چیزی که باید توجه کنم.)
از راهنمائیتون فوق العاده ممنونم

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
کاورتک از همش بهتره ...
اینا معمولا 3 لایه هستن و باید از 2 طرف لایه هارو وردارید واسه همین تمیزه ولی وقتی مثلا بخواین باهاش نقاشی بکشید یا یه چیزی بنویسید با دست خط نمیشه و خیلی زود خط میافته
اما کاورتک یه لایش برداشته میشه و ضخیم تره
توی پکش 2 تا داره و 18 تومنه ! من فقطم توی اون مغازه دیدمش

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
کاورتک از همش بهتره ...
اینا معمولا 3 لایه هستن و باید از 2 طرف لایه هارو وردارید واسه همین تمیزه ولی وقتی مثلا بخواین باهاش نقاشی بکشید یا یه چیزی بنویسید با دست خط نمیشه و خیلی زود خط میافته
اما کاورتک یه لایش برداشته میشه و ضخیم تره
توی پکش 2 تا داره و 18 تومنه ! من فقطم توی اون مغازه دیدمش

تقریبا من همیشه بجز موارد تایپ فارسی، از ketter recognize استفاده میکنم. دست خط خیلی برام مهم هستش...
شما فکر میکنین همین هجده چوقیه! کار من رو انجام میده؟ خط و خش هایی که الان رو تاچم هست چی میشه؟ مشکلی نداره؟ برای نصبش حباب هوا زیرش نره؟ (اگر بردارمش که حبابه بره فکر کنم جاش رو چسبش میمونه) اینایی که میگن برادر رمضانی! در مغازه داره و اورجیناله جریانش چیه؟ توصیه شما کاورتک هست که 18 تومنه و 2تا داره؟ خط و خش هم نمیافته؟ (کاش روز اول میخریدم که بدبخت نمیشدم)
بازم ممنون حاجی جوووون

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
طبق اطلاعات من بهترین محافظ صفحه همین طور گرون ترین ها اونهایی که هستند که نازک تر هستند:blush:(نه کلفت تر) چون حساسیت رو از بین میبرند:rolleyes:

همون 3 تومنی رو بخر که من تائید میگنم:rolleyes:

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
من روی حررف مدیر حرف نمی زنم اما من امتحان کردم ... !!!!
من 5 ماهه که فقط یکیش رو گذاشته ام راضی ام
از 1000 تومنی امنحان کردم تا همین 2تا 18 تومن
تازه مال پی اس پی هم امتحان کردم ( چه حماقتی )

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
من روی حررف مدیر حرف نمی زنم اما من امتحان کردم ... !!!!
من 5 ماهه که فقط یکیش رو گذاشته ام راضی ام
از 1000 تومنی امنحان کردم تا همین 2تا 18 تومن
تازه مال پی اس پی هم امتحان کردم ( چه حماقتی )

می گم مانی ، من امیدوار هستم برای دیوایس بعدیم از یک کاور استفاده کنم ، اینکه شما مرتب هی می کنی و دوباره وصل می کنه ، حساسیت تاچ رو تحت تاثیر قرار نداده؟

بالا