برگزیده های پرشین تولز

مشکل با طراحی CSS (خیلی فوری)

Masih1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،

من این متن رو در بخش مامبو و جوملا گذاشتم چون اساس مشکلم توی اون CMS هاست اما چون مشکل فعلیم با CSS هست اینجا هم مشکلم رو قرار میدم بلکه یه نفر بتونه کمک کنه:
من قالبی دارم که در بخش Content شامل سه موقعیت user3, user4, user5 هست. میخوام توی هرکدوم از این موقعیتها مطالب یکی از بخشهام ظاهر بشه. نمونه اش رو بطور دقیق توی عکسی که گذاشتم میتونید ببینید. تا مدتی پیش دنبال ماژولی میگشتم که این کار رو انجام بده تا اینکه بالاخره اینو پیدا کردم:

http://www.mambopower.net/content/view/26/27

این ماژول کاملا کارم رو راه میندازه ولی الان یه مشکل دیگه دارم و اون هم اینکه اگر بخوام با تغییر در کدهای CSS شیوه نمایش این ماژول رو تغییر بدم چی کار باید بکنم؟ من خیلی کم CSS بلدم ولی نمیدونم در این مورد چی کار باید بکنم؟ مثلا اگر بخوام بگم که لینک ها به یه رنگ دیگه ظاهر بشه، یا فونتش فرق کنه، یا فاصله اش بیشتر بشه و کنارش یه عکس کوچیک بیاد نمیدونم کدوم Property رو باید تغییر بدم! توی صفحه اصلی این ماژول هم نوشته که میشه با تغییر CSS ها نحوه نمایش ماژول رو تغییر داد. خودش هم به عنوان نمونه کد زیر رو گذاشته:

کد:
table.section_thumbnail{
        padding: 5px 0px 5px 0px;
        margin-bottom: 5px;
        width: 100%;
        background: #1e2d34;
        border-bottom: #4f4f6f 1px solid;
}
table.section_thumbnail td{
    background: #1e2d34;
        text-indent: 10px;
    border:  5px solid #1e2d34;
}

table.section_thumbnail img{
    border: solid red 0px;
}

امیدوارم کسی باشه اینجا کمک کنه چون خیلی فوری بهش احتیاج دارم! :(

نمونه سه موقعیت:

previewofyekshahr.gif

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
شما هر بخش رو میتونی با CSS کنترل کنی ولی باید اون بخش مورد نظر شما داخل یه تگ در بر گیرنده باشه. مثلا کل اون بخش داخل یه table باشه و یا داخل div باشه. بعد یه کلاس یا یه ID باید به اون بخش اختصاص داده بشه. بعد از اون میشه کنترلش کرد. من الان اصلا نمیدونم این سیستم چطور داره کار میکنه و اون بخش ها برای خودشون کلاس یا ID مخصوص دارند یا نه .
فرض میگیریم اون بخش داخل یه table قرار گرفته و شما یه class به اسم news رو بهش اختصاص دادی. حالا اگر بخوای لینکهای داخل اون بخش رو به شکل دیگه ای نشون بدی باید این کد رو بنویسی

کد:
table.news a:link {color: #666666; text-decoration: none; }
table.news a:visited {color: #660000; text-decoration: none; }
table.news a:hover {color: #006600; text-decoration: underline; }
table.news a:active {color: #000066; text-decoration: none; }

الان لینک ها در 4 وضعیت مشخص شدن که باید کد رنگ ها رو بهش بدی و زیر خط لینک ها هم در همه حالت حذف شده و فقط وقتی ماوس میره روی لینک ، زیر خط دار میشه.

بالا