برگزیده های پرشین تولز

مشکل با هارد SAMSUNG Spinpoint F3 HD502HJ

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام 1233445566 عزيز
animsmilysmile.gif

. منظور دوستمان يك ويندوز ديگه بود. مثلن اگر اين 7 بود اونيكي XP يا برعكس. همچنين يك ديسك ديگه از همون ويندوز هم باز تست خوبي بود. چون گاهي بعضي از اين ديسك‌هاي ويندوز‌ها مشكل دارند (يا خود ديسك يا خود ويندوز!، حالا يا به دليل دستكاري شدنش يا ....)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/17
26.gif
103.gif

1233445566

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این مشکل ارور صفحه آبی برای من حل نشد(با هارد قدیمی)
قبلا با پاور قبلی(و هارد جدید) تست کرده بودم باز هم همین ارور بود.
پس مشکل از پاور نیست احتمالا.
نتیجه اینکه اگر من هارد و پاور قبلی رو بذارم و شرایط سخت افزاری رو(از نظر چیدمان قطعات) عین قبل از خرید هارد و پاور جدید بکنم، باز هم ارور هست، در حالی که قبلش نبود.
پس یعنی احتمالا توی این مدت یه تغییری توی سخت افزارها به وجود اومده و یا به قطعات آسیبی رسیده.
بهرحال، به نظرتون اگر مشکل از هارد و پاور نباشه، از کجاست؟
در ضمن اخیرا اینطوری شده که خیلی وقتها وقتی سیستم داره بالا میاد(قبل از وارد شدن به لودینگ ویندوز) یک جمله اضافه میاد : AMD Data Change - Update New Data to DMI!

همچنین، نصف اوقاتی که این ارور رو دریافت می کنم، زمانی هست که سیستم از استندبای در میاد.
به نظر میاد نصب دوباره ویندوز باعث رفع(یا شاید کمتر شدن) این ارور میشه. یکبار تست کردم، اما با هارد جدید (که الان گارانتی هست).

از اینکه پاسخ میدین بسیار متشکرم

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام 1233445566 عزيز
animsmilysmile.gif

. والله تنها راهي كه به ذهنم مي رسه: آپديت بايوس مادربورد با آخرين نسخه و دنلود آخرين درايورهاي قطعات و نصب مجدد ويندوز از روي يك سي دي ديگه مال دوستانتان (كسي كه خودش از همون سي دي براي مدتهاي زيادي ويندوز نصب كرده و راضي بوده) بعدش نصب ويندوز جديد و نصب اون درايور هاي جديدن دنلود شده در آنها.

. شايد اين برنامه مجاني http://www.drivermax.com به شما در دنلود درايورهاي جديد كمك كند. اين برنامه را در همين ويندوز فعلي اجرا نماييد تا بر اساس درايورهاي نصب شده فعلي آپديت آنها را برايتان بيابد...

. راستي شما مشكل ويروس كه نداشتيد!!!؟؟؟ اگر خواستيد جهت اطمينان، اين بر نامه خيلي كوچك را دنلود نماييد. بعد فايل را از حالت فشرده خارج و اجرا نماييد (نصب نميشه و پسوردش عينن مثل كلمه زير را كپي نماييد:)
ILovePT
. سپس روي دكمه Get System Information كليك نماييد و پس از چند ثانيه پنجره‌اي كه ظاهر مي‌شود را OK نماييد و روي دكمهSend Back Report...o كليك نماييد. سپس فايل Zipي كه در كنار فايل برنامه درست مي‌شود را براي من در اينجا آپلود نماييد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/22
26.gif
103.gif

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
Last edited:

1233445566

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان عزیز
ویروس فکر نمی کنم داشته باشم، کسپرسکی 2010 دارم که up to date هم هست.
فایل Reports رو پیوست کردم.
من اسلاتی که رم روی اون قرار داشت رو از اولین از سمت چپ، به دومین از سمت چپ تغییر دادم. باز هم ارور وجود داشت.
اینجا به من پیشنهاد داده بودن که با MemTest86+ رم رو تست کنم: http://www.tek-tips.com/viewthread.cfm?qid=1610660&page=1
جدا از اینکه تستش بعد از گذشت 2 ساعت تموم نشد و ظاهرا هی تکرار می شد، یک مسئله دیگه پیش اومد.
فرکانس رم رو 200 مگاهرتز میشناخت و رم رو DDR400. در حالی که وقتی رم روی اسلات اولی قرار داشت رم رو 533 مگاهرتز یعنی DDR1066 نشون میداد. وقتی رم رو روی اسلات اولی گذاشتم دوباره همون 533 مگاهرتز رو نشون داد.
این طبیعیه؟
همچنین بایوس به آخرین ورژن آپدیت هست.
درایورها هم اکثرا به آخرین ورژن(یا یکی مونده با آخر!) آپدیت هستن.
اما من با DriverMax درایورها رو آپدیت می کنم و نهایتا ویندوز رو هم عوض، نتیجه رو اعلام خواهم کرد.
اما مشکل اصلی من اینجاست که با همین درایورها و همین شرایط سخت افزاری، 2 ماه سیستم بدون هیچ مشکلی کار می کرد، اما در طی همین دو هفته که چندین بار پاور و هارد رو باز کردم و بستم، در شرایطی کاملا مشابه، این ایراد پیدا شده.

تشکر فراوان

فایل های ضمیمه

• Reports.zip
    26.3 KB · نمایش ها: 1

1233445566

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از وقتی جای اسلات رم رو به حالت اول برگردوندم، اون جمله اضافهAMD Data Change - Update New Data to DMI! رو دیگه دریافت نکردم.

1233445566

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اما مشکل اصلی من اینجاست که با همین درایورها و همین شرایط سخت افزاری، 2 ماه سیستم بدون هیچ مشکلی کار می کرد، اما در طی همین دو هفته که چندین بار پاور و هارد رو باز کردم و بستم، در شرایطی کاملا مشابه، این ایراد پیدا شده.
یکی از تغییرات نرم افزاری این بود که قبل از دو هفته پیش O&O DiskImage نصب نبود.
دو روز پیش، این نرم افزار رو Uninstall کردم، از اون موقع تا حالا ارور رو دریافت نکردم!:)
در حالی که تا دو روز پیش، متوسط دو بار در روز ارور میومد.

امروز تصادفا فهمیدم که خود ویندوز یک بخش برای تست مموری داره(در بخش ...Repair بالای Safe mode). تست رو که گرفت نوشت که سخت افزار شما مشکل داره. در event viewer در موردش نوشته:

The Windows Memory Diagnostic tested the computer's memory and detected hardware errors. To identify and repair these problems, contact the computer manufacturer​

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام 1233445566 عزيز
1.gif

. ببخشيد! 3 پست قبلي‌ شما را الان ديدم!! (باز برام ايميل نيومده بود!) در هر صورت:
ویروس فکر نمی کنم داشته باشم، کسپرسکی 2010 دارم که up to date هم هست.
فایل Reports رو پیوست کردم.
. من فايل Report را نگاه كردم، در استارتاپ ويندوز شما فايلي هست با نام vsnpmi03.exe كه در اين آدرس هست: C:\Windows\vsnpmi03.exe اين فايل را در سايت VirusTotal چك كردم از 42 برنامه ويروسياب 5 برنامه آن را تورجان/ويروس تشخيص داده بودند. همين الان كاسپر را پاك كنيد و آويرا را با تنظيمات گفته شده در اين پست نصب نماييد. بعد آپديتش كنيد و كل سيستم را با آن چك كنيد.

. در ضمن بهتره اين همه فايل در استارتاپ ويندوز نباشه! IDM و YAHOO و Adobe و Babylon و .... اكثر اين برنامه‌ها در تنظيمات خودشان داراي گزينه‌اي هستند كه با خاموش نمودن آن ديگه با ويندوز بالا نمي‌آيند... (من حتا ويروسياب و فايروالم هم در استارتاپ نيستند!)

جدا از اینکه تستش بعد از گذشت 2 ساعت تموم نشد و ظاهرا هی تکرار می شد، یک مسئله دیگه پیش اومد.
فرکانس رم رو 200 مگاهرتز میشناخت و رم رو DDR400. در حالی که وقتی رم روی اسلات اولی قرار داشت رم رو 533 مگاهرتز یعنی DDR1066 نشون میداد. وقتی رم رو روی اسلات اولی گذاشتم دوباره همون 533 مگاهرتز رو نشون داد.
این طبیعیه؟
همچنین بایوس به آخرین ورژن آپدیت هست.
درایورها هم اکثرا به آخرین ورژن(یا یکی مونده با آخر!) آپدیت هستن
. بايد در دفترچه مادربورد نگاه نماييد و ببينيد چه نوع رمي و چه نوع كانفيگي را پيشنهاد داده است. اين دو پست را ببينيد.روش صحيح انتخاب، خريد و تست حافظه و روش‌هاي نصب حافظه به كانفيگ‌هاي مختلف

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/24
26.gif
103.gif

Last edited:

1233445566

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام igimax عزیز
از راهنمایی هاتون واقعا ممنونم.
مشکل من(ارور صفحه آبی) ظاهرا با همون پاک کردن O&O DiskImage حل شد!
امیدوارم هارد جدید هم که از گارانتی میاد، مشکلی(ارور مربوط به هارد) نداشته باشه.

اما از اونجایی که ویندوز گفته مموری مشکل داره، ممکنه یک نرم افزار برای تست رم معرفی کنید که مطمئن بشم رم مشکلی داره یا نه؟

متشکرم

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام 1233445566 عزيز
1.gif

اما از اونجایی که ویندوز گفته مموری مشکل داره، ممکنه یک نرم افزار برای تست رم معرفی کنید که مطمئن بشم رم مشکلی داره یا نه؟
. همون برنامه‌اي كه استفاده نموديد خيلي خوبه، البته دو سايت هست كه چنين برنامه‌اي را دارد. هر دو را تست كنيد. سايت اول و سايت دوم .(كه برنامه سايت اول بروز تر هست ولي كلن با هم فرق دارند)

. در مورد اون فايل ويروسي، در هر صورت در سايت www.virustotal.com كه هر فايلي را با 42 برنامه ويروسياب و با آخرين آپديت و بهترين تنظيمات چك مي‌كند، اون فايل را توسط 5 برنامه ويروسي تشخيص داد. خودتان هم مي‌توانيد به آن سايت فايلي را آپلود نماييد تا اسكن شود و نتيجه را ببينيد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/25
26.gif
103.gif

1233445566

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این شات از نرم افزار MemTest86+ هست بعد از گذشت 5.5 ساعت از تست:
http://www.imagedoll.com/out.php/i1871_17072010.jpg

گویا اینهم نشون میده که مموری مشکل داره.
پس ممکنه اصلا از اول مشکل مموری بوده. چون تمام نرم افزارهای تشخیص هارد هم(از جمه نرم افزار خود سامسونگ) هارد رو سالم تشخیص دادن. احتمالا ویندوز به اشتباه هارد رو مشکل دار تشخیص داده.

در مورد ویروسی که فرمودید، من به زودی ویندوز رو عوض میکنم، کلا شما چه آنتی ویروسی رو پیشنهاد می کنید؟

تشکر می کنم از توجه شما دوست عزیز igimax :happy:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام 1233445566 عزيز
1.gif

. خوب خدارا شكر كه منبع مشكل پيدا شد و هاردديسكتان سالم هست! دقيقن همين هفته اخير يك سيستمي برايم آوردند كه ويندوز در هنگام نصب از روي سي دي قفل مي‌كرد! بعد از چندين تست مختلف، به كمك همين برنامه متوجه اشكال در يكي از دو رم سيستم شدم.

. براي برنامه ويروسياب، پيشنهاد من اول آويرا با اين روش تنظيمات پيشنهاد مي‌دهم و بعدش AVG را پيشنهاد مي‌دهم. در ضمن نصب تنهاي ويروسياب اصلن پيشنهاد نمي‌شود (و استفاده از نسخه‌هاي internet Security آنها هم پيشنهاد نمي‌شود) پس براي فايروال يكي از اين 3 برنامه را پيشنهاد مي‌كنم: outpost v6 براي XP و اگر 7 داريد Comodo و Online Armor. (نسخه 7 outpost جديد آمده و هنوز كند و داراي مشكلاتي هست)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/27
26.gif
103.gif

1233445566

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان
امروز سیستم رو روشن کردم تا از حالت Sleep در بیاد، هنوز یک ثانیه نگذشته بود و تصویر هنوز نیومده کامپیوتر یکدفعه خاموش شد.
کامپیوتر رو که روشن کردم، یه صفحه اومده بود که BIOS Auto-Recovering نوشته بود.
مثل اینکه بایوس خراب شده بود و داشت بازیابی می کرد.
بعد این صفحه اومد:
کد:
http://www.imagedoll.com/out.php/i2218_28072010-001-.jpg
حالا ویندوز بدون هیچ مشکلی بالا میاد، اما بایوس به ورژن اولیه اش برگشته.

من قبلا با تست +Memtest86 متوجه شده بودم که رمم مشکل داره.
آیا این مشکل هم میتونه از رم بوده باشه؟
اگر اینطور باشه، رم رو همین امروز یا فردا ببرم گارانتی.

تشکر فراوان

بالا