برگزیده های پرشین تولز

مشکل با کدک پلایر و هنگ کردن !

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
سلام

چند وقتی هست که کل سیستم رو ارتقا دادم.مشخصات سیستم جدیدم:

CPU:Core 2 - 2.2 -4500

VGA-8400 nVidia XFX

M.B:Asrock 4Core Dual-Sata 2

Ram:512 Dual Channel A-Data

از وقتی که سیستم رو ارتقا دادم مشکل جدی با پخش فایل ها پیدا کردم.کدک Mpeg2 رو می خواد رندر کنه نمی تونه.ممکنه اولش یه زره بتونه پخش کنه اما زره کلیپ رو Seek می کنی کامپیوتر هنگ می کنه و مجبور می شم ریست کنم.هنگش هم دقیقا برای رندر کردن هست که نمی تونه و با پخش یک لحظه صدا به هنگ می ره.

الان روی فایل های AVI-Mpeg1 هم مشکل پیدا کرده و می شه گفت WMV رو خوب پخش می کنه.بعضی اوقات اصلا به رندر هم نمی رسه و یه صفحه ابی می یاد و ریست !

نظر خودم روی کارت گرافیک بود.یه کارت گرافیک 8400 دیگه روی مادربرد انداختم اما بیشتر از چند ساعت مشکلی نداشت و دوباره....

رم ها هم چنج کردم و یه رم دیگه انداختم اما فرقی نکرده !

قابلیت دو تا تصویر رندر هم نداره.مثلا با dvb دارم یه کانال می بینم اگر پلایر رو باز کنم هنگ می کنه !

مشکل از مادربرد هست یا ... ؟؟!

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
سلام امیر، خوبی؟ حال و احوال؟
مشکلت رو خوندم، ولی به نظرم بعید میاد که این مشکل از هیچ کدوم از سخت افزارهات باشه.
به طور کلی بعضی فایل های MPEG2 پخش کردنشون کار هر برنامه ای نیست (خصوصا اون هایی که با DVB ضبط شده اند یا مثلا من بعضی فایل هایی که از اینترنت دان کردم رو 90% برنامه های Player نمی تونند پخش کنند).
کلا هر چند خودت حرفه ای هستی و احتمالا این کارها رو قبلا کردی ، ولی به نظرم این راه حل ها رو امتحان کن:
1. نصب K-Lite Codec Pack
2. استفاده از برنامه های همه فن حریف مثل VLC Media Player و یا این برنامه که از اون هم بهتره!
3. نصب دوباره ویندوز دقیقا از همون دیسکی که کامپیوتر قبلیت باهاش کار می کرد.
قربونت :)
فعلا.

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
سلام امیر، خوبی؟ حال و احوال؟
مشکلت رو خوندم، ولی به نظرم بعید میاد که این مشکل از هیچ کدوم از سخت افزارهات باشه.
به طور کلی بعضی فایل های MPEG2 پخش کردنشون کار هر برنامه ای نیست (خصوصا اون هایی که با DVB ضبط شده اند یا مثلا من بعضی فایل هایی که از اینترنت دان کردم رو 90% برنامه های Player نمی تونند پخش کنند).
کلا هر چند خودت حرفه ای هستی و احتمالا این کارها رو قبلا کردی ، ولی به نظرم این راه حل ها رو امتحان کن:
1. نصب K-Lite Codec Pack
2. استفاده از برنامه های همه فن حریف مثل VLC Media Player و یا این برنامه که از اون هم بهتره!
3. نصب دوباره ویندوز دقیقا از همون دیسکی که کامپیوتر قبلیت باهاش کار می کرد.
قربونت :)
فعلا.

سلام
شما چطوری خوبی داداش؟

مشکل رو خودم تونستم کشف کنم.مشکل از مادربرد هست

چون خودم چندین ساله تو خط DVB هستم اشنایی خیلی کاملی از کدک ها و دکودرها دارم.مسئله اصلا پلایر نیست.من دکودرهایی دارم که هر کدکی رو روی مدیا پلایر ویندوز می توان پخش کرد.نهایتش اینه که از پلایر Gom Player استفاده کنم.نصب K-Lite هم خیلی واجب و ضروریه...بیشتر برای دیویکس کردن خیلی می تونه کمک کنه.ویندوز هم عوض کردم اما فرقی نکرد.

اما چطوری مسئله رو کشف کردم !

مادربردهای ASrock قابلیت ساپورت کارت گرافیک های AGP رو دارن.یه کارت گرافیک AGP روش انداختم و دیدم به راحتی می تونه کدک هارو پخش کنه.حتی ده تا کدک با فرمت های مختلف هم اجرا کنی اصلا مسئله ای ایجاد نمی کنه.اما تا دوباره کارت گرافیک GFX انداختم دوباره همون اش و همون کاسه !!!

تاحالا سه بار کارت گرافیک GFX با مدل های مختلف روش انداختم.مشکل همونه...تو کاتالوگش نوشته با چه کارت هایی سازگاری داره که شامل ASUS و ... می شه.به نظرم مشکل از خود مادربرد هست و ربطی به سازگاری نداره...منتها هنوز فرصت نکردم بدم گارانتی.از طرفی نمی تونم چند روز بدون کامپیوتر بمونم !!

مادربرد ASRock رو فقط به خاطر اینکه 4 تا اسلت PCI داشت گرفتم.مادربردهای نسل جدید همشون 3 تا PCI دارن.متاسفانه اسلت اولی هم به قدری به اسلت کارت گرافیک نزدیک هست که اگر یه کارت گرافیک فن داری روی سیستم بندازی باید به این فکر کنی که مادربردت فقط دو تا اسلت PCI داره !

منم که یه کارت کپچر و یه DVB و یه فن مخصوص تیونر DVB و یه مودم می شه 4 تا اسلت PCI !

مادربرد قبلیم که P4P800 ایسوز بود 5 تا اسلت داشت......الان شدیدا پشیمونم که ASRock گرفتم....هیچی ایسوز نمی شه...

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
خوشحالم مشکلت حل شد. عجب مشکل عجیب و غریبی!
127fs4555773.gif

هیچی ایسوز نمی شه...
100% تایید میشه! من هم خودم طرفدار پر و پاقرص ASUS هستم. :)

بالا