برگزیده های پرشین تولز

مشکل با Autoplay شدن پارتیشن و فلش مموری پس از ویروسی شدن

hamsohbat

Registered User
لایک‌ها
22
سلام
من برای مدت خیلی کمی دستگاهم ویروس گرفت و پاکش کردم . یکی از پارتیشن هام رو که فرمت کردم مشکلی نداشت ولی 2 تا پارتیشن دیگه دارم که روی هر کدوم بیشتر از 120gb اطلاعات دارم . وقتی می خواستم اینا رو باز کنم ارور میداد بهم و مثل اینه که می خواست مثلا یک Cd آتوران اجرا کنه . خیلی از دوستان این مشکل برای فلش مموریشون پیش میاد . نمی دونم قبلا این سوال رو کسی پرسیده بود یا نه ولی من اینجا میگم دوباره .
یکی از دوستام کمکم کرد و این آموزش اونه :
من راه ساده و خوبی پیدا کردم که چون این مشکل برای خیلی از فلش مموری ها هم پیش میاد اینجا می نویسم تا دوستان دیگه هم که این مشکل رو دارن استفاده کنند .
اول يه صفحه باز كن مثل ماي كامپيوتر بعد برو تومنوي Tools بعد برو Folder Option بعد برو تو تب VIEW بعد از ليست گزينه Hide protected operating system files(Recomended رو تيكشو وردار (اگه ورداشته بود كه هيچ).بعد OK كن .بعدبرو تو يكي از درايوات يه پوشه مخفي اضافه شده به نام System Volume Information يه فايل هم به نام AUTORUN هم ايجادشده كه دقيقا عين فايل AUTORUN توي سي ديه . كاري كه ميكني اينه كه بگيز فايل AUTORUN رو از تو درايوت پاك كن اگه داخل خود درايو نبود تو پوشه System Volume Information رو بگرد.بعد اين فايل رو از روي تمام درايوات به همين صورتي كه گفتم پاك كن.
این فایل مخفی هست و باید از Folder option گزینه Show hidden file رو هم فعال کنید .
بعد از پاک کردن این فایل هم باید دستگاه رو ریست کنید .

hadi ezhdeha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
احتیاجی نیست بعد از پاک کردن این فایل دستگاه رو ریست کنید .
بخش خطرناکتر این قبیل ویروسها یک فایل اجرایی با پسوند exe هست که فایل autorun باعث میشه اون اجرا بشه.
حتما اون فایل رو هم پاک کنید .مسیر این فایل معمولا تو خود درایو هست و تو پوشه خاصی نیست.

بالا