برگزیده های پرشین تولز

مشکل با bitcomet

Great_persia

Registered User
لایک‌ها
5
سلام من با میکروتورنت خیلی راحت دانلودهام رو انجام می دم ولی با بیت کامت مشکل دارم. بیت کامت دانلود می کنه ولی سمت راست پایین چراغش زرد هست و می گه your listen port blocked. سرعت دانلود در مقایسه با utorrent افتضاح هست. تو راهنمای سایتش هم خوندم تو این حالت من دانلود می کنم ولی بقیه client های تورنت به من دسترسی نخواهند داشت این یعنی آپلود صفر و بعد از مدتی هم من رو بن می کنن.
کسی جوابی برای این مشکل داره؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Great_persia عزيز
animsmilysmile.gif

...
سرعت دانلود در مقایسه با utorrent افتضاح هست.
...
. خوب عزيز برادر! وقتي سرعتش بدتر از µTorrent هست! چه اصراري بر استفاده از اون داريد!؟ در زمن آيا آيكن درون Status و وسط موجود در µTorrent سبز هست يا ؟؟ اگر سبز هست از همين كلاينت پر سرعت و كوچك و عالي استفاده نماييد. در ضمن علت زرد شدن آيكن به دليل اين هست كه Port Forwarding شما توسط فايروال نصب شده در درون ويندوز يا فايروال مودم يا ISP بسته شده است. توضيحات بيشتر در پست‌هاي اين تاپيك موجود هست.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/12
26.gif
103.gif

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
دوستان من خیلی وقته دارم از bitcomet استفاده می کنم ولی چند وقتیه خیلی افتضاح شده سرعت. یعنی بعضی وقت ها خوبه بعضی وقت ها خراب. از همین IP زرد رنگه؟ در ضمن کانکشنم روی روتر و دارای فایروال است!

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام SOULTE عزيز
animsmilysmile.gif

دوستان من خیلی وقته دارم از bitcomet استفاده می کنم ولی چند وقتیه خیلی افتضاح شده سرعت. یعنی بعضی وقت ها خوبه بعضی وقت ها خراب.
. اين مورد مي‌تونه هم مربوط به ISP و ترافيكش بشه و هم مربوط به Seederها و Peerهاي اون جلسه دنلودي شما.

از همین IP زرد رنگه؟
. اين يعني Port Forwarding شما بسته هست، توضيهش همانند آنچه خدمت دوست قبلي عرض كرده‌ام، در همان تاپيكي كه لينك داده‌ام هست.

در ضمن کانکشنم روی روتر و دارای فایروال است!
. خوب! در چنين حالتي بهتره در تنظيمات روتر خود به دنبال قسمتي باشيد كه در آن بتوانيد عدد پورت مربوط به Port Forwarding كلاينت تورنت خود را معرفي و اجازه دسترسي به آن را آزاد نماييد. در اين سايت تقريبن انواع برند‌ها و مدل‌هاي مختلف مودم‌هاي ADSL موجود هست. در ليست موجود دنبال برند و مدل مشابه روتر خود بگرديد و اگر موجود بود!؟ روش تنظيم Port Forwarding در لينكش نوشته شده است.

. كساني هم كه مودمشان برروي Bridge تنظيم هست و يكي از فايروال‌هاي Outpost و Comodo وOnlineArmor را نصب شده دارند، اين فايروال‌ها مشكلي با كلاينت‌هاي تورنت ندارند! ولي اگر از فايروال AVG استفاده مي‌كنيد، گذارشاتي در مورد آن شده پس بايد كلاينت خود را در آن برنامه معرفي و Allow نماييد. بقيه فايروال‌ها را خودتان چك نماييد....!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/12
26.gif
103.gif

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
سلام SOULTE عزيز
animsmilysmile.gif

. اين مورد مي‌تونه هم مربوط به ISP و ترافيكش بشه و هم مربوط به Seederها و Peerهاي اون جلسه دنلودي شما.

. اين يعني Port Forwarding شما بسته هست، توضيهش همانند آنچه خدمت دوست قبلي عرض كرده‌ام، در همان تاپيكي كه لينك داده‌ام هست.

. خوب! در چنين حالتي بهتره در تنظيمات روتر خود به دنبال قسمتي باشيد كه در آن بتوانيد عدد پورت مربوط به Port Forwarding كلاينت تورنت خود را معرفي و اجازه دسترسي به آن را آزاد نماييد. در اين سايت تقريبن انواع برند‌ها و مدل‌هاي مختلف مودم‌هاي ADSL موجود هست. در ليست موجود دنبال برند و مدل مشابه روتر خود بگرديد و اگر موجود بود!؟ روش تنظيم Port Forwarding در لينكش نوشته شده است.

. كساني هم كه مودمشان برروي Bridge تنظيم هست و يكي از فايروال‌هاي Outpost و Comodo وOnlineArmor را نصب شده دارند، اين فايروال‌ها مشكلي با كلاينت‌هاي تورنت ندارند! ولي اگر از فايروال AVG استفاده مي‌كنيد، گذارشاتي در مورد آن شده پس بايد كلاينت خود را در آن برنامه معرفي و Allow نماييد. بقيه فايروال‌ها را خودتان چك نماييد....!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/12
26.gif
103.gif
سلام IgImAx جان :)

ممنون بابت پاسختون. قضیه این Port Forwarding و باز کردن پورت رو فایروال مودم را می دونستم ولی نمی دونم چرا برای تورنت انجامش نداده بودم!:D رفتم کارهای پورت 15777 که utorrent گفت را روی روترم انجام دادم و تست کردم گفت همه چی عالیه، من چه قدر خوشحالم...! 1 گیگ هم دیشب دانلود کردم از تورنت (خیلی لذت بخش بود بعد 2 ماه). البته قبل از این که Port Forwarding را ست کنم هم با utorrent کانکشن را تست کردم گفت برای آپلود مشکل هست ولی هنوز می تونی دانلود کنی. شاید هم به خاطر همین بوده که BC نتونسته درست دانلود کنه. البته فعلا که uTorrent خوب کار می کنه! BC هم باشه برای لینک مستقیم هام.

موفق باشید شما هم:happy:

zahedi1980

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
میشه راه بهتری معرفی کنید....

بالا