برگزیده های پرشین تولز

مشکل با cpu 2400 amd sempron

alisabet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یک سی پی یو + amd 2400 و مادر برد من هم گیگابایت ga -7s748 هست بایوس مادر برد را روی هر اندازهای که تنظیم میکنم سیتم پش از چند لحظه خاموش میشود و سرعت سی پی یو درست نشان داده نمیشود یعنی در بایوس اگر فرکانس سی پی یو را روی عدد 200 میگذارم مقدار سرعت آن درست نشان داه میشود اما سیستم پساز چند لحظه از ورود به ویندوز یا قبل ازآن خاموش میشود اگر فرکانس سی پی یو را روی عدد 100 بگذارم سیستم خاموش نمیشود و سرعت آن را هم 1000 نشان میدهد اما سرعت اجرای برنامه ها آن و همچنین سرعت نمایش جلو ه های گرافیکی بسیار کند است در ضمن سی پی یو از نوع سمپرون است دستان لطفاٌ کمک کنید

shork

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
باس سمپرون 462 ،166 مگاهرتز هست ،فرکانس داخلی سمپرون 2400 ،1660 مگاهرتز
هست.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
بایوس مادربردتو اپ دیت کن.همینطور کهدوستمون شورک گفت باس سمپرون 166 است

alisabet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از amd>intel :
بایوس مادربردتو اپ دیت کن.همینطور کهدوستمون شورک گفت باس سمپرون 166 است

با تشکر از دوستان عزیز ای ام دی - اینتل و شورک عزیز

در مادر برد من باس cpu حداکثر میتواند عدد 355 انتخاب شود در ضمن setup ماردبرد را هم که آپدیت میکنم کامپیوتر دیگر اصلاٌ بوت نمیشود و من مجبور میشوم مادر برد را به نمایندگی خدمات آن تحویل دهم آن دوباره همان ورژن قبلی را روی آن میریزند در ضمن یاد آور شوم که با چند مادر برد از همین نوع امتحان کرده ام و نتایج یکی بوده است

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
آقا سلام

من هم CPU شما رو دارم اما مارک مادربورد MSI مدل K7N2 delta 2 . فوق العاده خوب کار میکنه . سعی میکنم هر چه زودتر از تو ستا÷ برات فرکانس رو در بیارم چون منم اولا همچین مشکلی رو داشتم .

alisabet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از shahramcat :
آقا سلام

من هم CPU شما رو دارم اما مارک مادربورد MSI مدل K7N2 delta 2 . فوق العاده خوب کار میکنه . سعی میکنم هر چه زودتر از تو ستا÷ برات فرکانس رو در بیارم چون منم اولا همچین مشکلی رو داشتم .

مرسی

منتظرم
اگر مقدور است چنانچه پیدا کردی آدرس صفحه مرجع را هم بگذار

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از alisabet :
با تشکر از دوستان عزیز ای ام دی - اینتل و شورک عزیز

در مادر برد من باس cpu حداکثر میتواند عدد 355 انتخاب شود در ضمن setup ماردبرد را هم که آپدیت میکنم کامپیوتر دیگر اصلاٌ بوت نمیشود و من مجبور میشوم مادر برد را به نمایندگی خدمات آن تحویل دهم آن دوباره همان ورژن قبلی را روی آن میریزند در ضمن یاد آور شوم که با چند مادر برد از همین نوع امتحان کرده ام و نتایج یکی بوده است

خوب شما كه بيشتر از 355 لازم نداري اصلا!
شما بزار رو همون 166 كارت راه ميوفته
174.gif

alisabet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از sia999us :
خوب شما كه بيشتر از 355 لازم نداري اصلا!
شما بزار رو همون 166 كارت راه ميوفته
174.gif

دوست عزیز وقتی باس cpu را روی عدد 166 میگذارم هنگام بوت شدن سرعت cpu رقم 1657 نشون داده میشه
تازه هنگام کار کردن متوجه میشوم که سرعت واقعیش از این هم کمتر و در حدود 500 مگاهرتز است فقط موقعی که باس آنرا عدد 200 میگذارم سرعت 2400 که سرعت اسمی cpu هم هست نشون داده میشه اماپس از چند ثانیه سیستم بصورت خودکار ریست میشه این کار را با cpu های دیگری از همین مدل و مادر برد های دیگری آن هم از همین مدل امتحان کرده ام و نتیجه یکسان بوده جالب است که در کاتالوگ مادر برد هم در لیست cpu هائی که این مادر برد ساپورت میکنه همین cpu نام برده شده و هیچ اشاره ای هم به مشکلات احتمالی نشده در ضمن چنا بار هم ram را هم تعویض کرده ام باز هم نتیجه نگرفته ام حتی با جداکردن سایر سخت افزار ها از قبیل مودم یا پاور و تعویض کارت vga دیگر کلافه شدم بنظرم باید قید amd را بزنم

shork

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
فرکانس داخلی سمپرون 2400+ ، 1660 مگاهرتز هست اون 2400 اسم مدلش هست.
با بالا بردن باس از 166 داری اونو اور کلاک ميکنی که پايدار نيست.

alisabet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از shork :
سلام
فرکانس داخلی سمپرون 2400+ ، 1660 مگاهرتز هست اون 2400 اسم مدلش هست.
با بالا بردن باس از 166 داری اونو اور کلاک ميکنی که پايدار نيست.

با تشکر از شورک عزیز

من میکنم با توضیح شما به جواب رسیدم اما چیزی که مبهم است اینکه چرادر حال کاربا این باس سرعت تعویض فریمهای ویدئویی کمی کند بنظر میرسد حتی در مواقعی این کندی آزار دهنده است

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نقل از alisabet :
با تشکر از شورک عزیز

من میکنم با توضیح شما به جواب رسیدم اما چیزی که مبهم است اینکه چرادر حال کاربا این باس سرعت تعویض فریمهای ویدئویی کمی کند بنظر میرسد حتی در مواقعی این کندی آزار دهنده است
خوب این مشکل از کارت گرافیکته به سی پی یو ربطی نداره!
درایورش رو آپدیت کن احتمالا حل میشه

alisabet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ....P30.... :
خوب این مشکل از کارت گرافیکته به سی پی یو ربطی نداره!
درایورش رو آپدیت کن احتمالا حل میشه

با سلام :
از راهنمائیهای شما متشکرم
موفق باشید

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در كنار آپديت درايور كارت گرافيكتون، درايور چيپست مادربوردتون رو هم مجددا نصب كنيد.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از gray_wolf :
در كنار آپديت درايور كارت گرافيكتون، درايور چيپست مادربوردتون رو هم مجددا نصب كنيد.
در مورد اين يه توضيحي ميدين لطفا ؟

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از fireboy :
در مورد اين يه توضيحي ميدين لطفا ؟
خوب اگه فرض بكنيم كه كارت گرافيك اين دوستمون واقعا كشش برنامه‌هاي گرافيكي رو كه ميگن مشكل داره داشته باشه، با توجه به اينكه اين CPU اونقدر هم ضعيف نيست كه باعث مشكل در برنامه‌هاي گرافيكي بشه، فقط درايور چيپست ميمونه!
مخصوصا اگه كارت گرافيكي انويديا باشه، با تعويض كارت بهتره كه درايور چيپست دوباره نصب بشه تا مشكلي پيش نياد...

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
من يه مشكلي پيدا كردم چون هيچ وقت درايور جديد گرافيك رو نصب نميكردم وقتي نصب كردم همين چند روزه از بعضي لحاظ بهتر شد اما تو بعضي جاها كند نشون ميشه مخصوصا وقت كار با DVB بعد اين نكته شما رو در مورد نصب درايور چيپ خوندم گفتم شايد از اون باشه اما نبود. براي همين كلا بيخيال درايور و اينا شدم و كلا همه رو پاك كردم.

بالا