آژانس هواپیماییexchanging

مشکل با database

شروع موضوع توسط میله ‏24 دسامبر 2005 در انجمن asp , ASP.NET

1. میله

میله کاربر تازه وارد

سلام من برای اولین بار با Asp.net و sqlserver یک یروژه انجام دادم که تقریبا داره تموم میشه و چیزیش نمونده .ولی نمیدونم در مورد database دقیقا باید چه کارهایی انجام میدادم ! table ها رو درست کردم ،normalize شده هم هستن ، بینشون هم relation وجود داره. (برای انجام query ها از رویه های ذخیره شده استفاده نکردم) . وقتی یک کاربر میخواد یک کار مربوط به database انجام بده ، مثلا search کنه،باید database ، در اون لحظه lock بشه؟ یعنی نمیشه کاربرا همزمان با database ارتباط داشته باشند؟
    1-اگه این lock شدن باید انجام بشه میشه بفرمایین چه طوری و کجا باید برنامشو نوشت و کجا میتونم در موردش بخونم و یاد بگیرم؟
    2- database چیز دیگه ای لازم نداره؟!
    (این سوالای lowlevel ! رو به بزرگی خودتون ببخشید و لطف میکنید اگه جواب بدید ، وقتم داره تموم میشه!)

2. amironline

amironline Registered User

نه نميخواد اين lock شدن انجام بشه
    چندتا كاربر ميتونن باهم از database استفاده كنن

3. H_R

H_R مدیر بازنشسته

قضیه رو خیلی سخت گرفتی ها !! بابا میکروسافته ! یعنی گلابی ! :D تو کار خودت رو بکن اون کارای خودش رو خودش انجام میده ، فقط بدیش اینکه که گاهی تو کارای تو فوضول میکنه (انم خاصیت میکروسافته !) :lol:

4. میله

میله کاربر تازه وارد

از جواباتون ممنونم ! خیلی خوشحالم کردین! آخه چون به قول شما گلابی بود ، مشکوک میزد ! به کار خودم شک کرده بودم احساس میکردم درست نیست!