برگزیده های پرشین تولز

مشکل با Photoshop (مربوط به CPU)

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
سلام دوستان

من مشکلی که دارم اینکه وقتی Photoshop رو باز می کنم و یک psd حدودا مثلا 2 مگابایتی رو اجرا میکنم سیستم خودبخود restart میشه!

با خیلی ها که صحبت کردم میگن ایراد از cpu م هست. و اما cpu من Celeron 850 Mhz هست. وقتی VIA 550 MHz نصب کردم دیگه مشکل restart شدن سیستم برطرف شده بود.

البته تا حالا Intel Full Cache گیر نیاوردم که تست کنم اما به احتمال زیاد همون Celeron بودن cpu من با mainboard سازگاری نداره (ASUS mainboard).

مشخصات کلی سیستم:

Pentium III
CPU 850 Celeron
Mainboard ASUS P2-99
RAM SD 128MB Spec.
Graphic S3 Savage 16 MB

لطفا منو راهنمایی کنید که چکار کنم؟ زیاد هم به منابع سخت افزاری دسترسی ندارم. باید از تهران سفارش بدم تا برام بفرستند.

اگر کسی CPU Intel Full Cache داره یا جایی سراغ داره واسه Pentium III داره (فروشی)سریعا به من اطلاع بدید.

ایران اکسپلورر

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اق به نظر من كه نبايد اشكال cpu باشه مگه اینکه اشکالی در فن یا چیز دیگه به اون آسین رسونده باشه چون من با سیستمهای پایین تر از اینها هم کار کردم و چنین مشکلی نداشته فقط یه کم کند بودن به نظر من اگه به رم هم دسترسی داری یه امتحانی بکن البته اگه زودتر گفته بودی یه cpuPIII 700 256k می تونستم با قیمت خوب برات تهیه کنم اما الان سراغ ندارم.
امیدوارم مشکلت زودتر حل شه.

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
اخه وقتی VIA رو گذاشتم بجای Celeron دیگه هیچ مشکلی نداشتم... RAM هم تغییری نکرده بود.

این شرکتی که VIA رو واسه امتحان کرد گفت که می تونه VIA 700 یا 800 MHz برام از تهران سفارش بگیره. به نظر شما منطقی به نظر میاد که این کارو بکنم؟ چون مارک معروفی نیست اما چون کار من راه می یوفته ارزش داره؟ Celeron بدم و VIA بگیرم ؟؟

راستش من کارم مونده همین طور، زیاد نمی تونم وقتو تلف کنم... شما یا دوستانتون اگر CPU ای دارین که فکر می کنین به درد من بخوره حتما به من اطلاع بدین.

از وقتی که برام صرف کردین متشکرم.

ایران اکسپلورر

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین من خودم یه سیستم Celeron 533 خونه دارم که باهاش کارهای خیلی خفن گرافیکی هم کردم.
البته خداییش وقتی می خواستم یه پوستر 2 متر در 1 متر رو طراحی کنم پدرم در اومد ولی Restart نمی شد. البته RAm کامپیوترم بالاست.
به نظرم سمت VIA نرو.
تا کی می تونی منتظر CPU بمونی؟ شاید گیر بیارم.

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
خب جالبیش اینه که با Image Ready هیچ مشکلی ندارم ! در حالیکه فایل همون (مثلا 3 یا 4 مگابایتی) رو توی PS رو بخوام باز کنم سریع سیستم reset میشه اما الان تمام کارهای سنگین رو توی Image Ready انجام دادم و فعلا کارم راه افتاد خدا رو شکر... فرق PS با Image Ready چیه ؟ کسی می دونه؟؟؟ :blink:

اما تعجب من از PS هست که چرا این حالت براش پیش میاد؟ واقعا جالبه نه؟ یعنی هرکی Celeron داره دیگه نمیتونه با PS کار کنه؟ مسلما نه....!

VIA رو بی خیالش شدم فعلا.... قصد دارم سیستم رو فرصت شد - تابستون - ارتقا بدم و P4 بگیرم....

باز هم از شما بخاطر راهنمایی تشکر می کنم.. تعریف شما رو اینجا زیاد شنیدم.. به نوبه خودم از شما ممنونم.

ایران اکسپلورر

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اصلا طرف via نرو مخصوصا که کار گرافیکی هم داری
همون کاری که می خواهی بکنی بهترینه-گر صبر کنی زprescott cele سازی.

بالا