برگزیده های پرشین تولز

مشکل تو نصب XP

nicky

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من موقع نصب XP یه مشکلی دارم اینه که وقتی سیستم با خود cd ویندوز xp بالا میاد و بعدش پارتیشن بندی میکنم اگه مثلا 3 تا درایو ایجاد کنم باید قبل از نصب ویندوز همشونو فرمت کنم اگه این کار نکنم اسم درایو cd بعد از آخرین درایوی که فرمت شده قرار میگیره مثلا با 3 تا درایو E و D و C اگر قبل از نصب ویندوز فقط C رو فرمت کنم اینطوری میشه C و CDDrive:D و E و F اگر هم بخوام همه رو قبل از نصب فرمت کنم هیچ راهی نیست جز این که بعد از فرمت هر درایو دوباره سیستم رو ریست کنم و درایو بعدی رو فرمت کنم که این کار همونطوری که میدونید خیلی طول میکشه.
کسی میتونه منو راهنمایی کنه یا اگر راه حلی خاصی داره بگه؟
ممنون

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
اول كه به انجمن خوش اومدي رفيق :)
دوم هم مي توني همونطور كه گفتي فقط C رو فرمت كني و بذاري Optical drive رو همون D‌ بشناسه ، بعد از نصب ويندوز مي توني partition magic‌ رو نصب كني و برق optical drive‌ رو قطع كني و نام درايوهاي هارد رو به همون ترتيب معمول بذاري .
مشكل داشتي بپرس
موفق باشي :)

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
البته از خود ويندوز هم ميشه اسم درايوها رو تغيير داد. از اين مسير : Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Disk Management حالا روي هر درايوي كه كليك راست كني يه گزينه داره به اسم Change Drive Letter and Paths اول درايو CD رو مثلا بذار Z يا Y بعد درايوهاي هاردت رو به ترتيب از D نامگذاري كن بعد درايو CD رو دوباره آخرين حرفي بذار كه همه درايوهات به ترتيب حروف الفباي انگليسي بشن. :)

nicky

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان مرسی خیلی لطف کردین.

بالا